Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

ideJ

New member
Witam!
Czy, przez zupełny przypadek, ma ktoś z Was plik z poprzednią wersją FW (2005)?
Chciałem sobie pozmieniać kolory literek, a na razie nie chciałbym instalować wersji 3002.
Z góry dziękuję.
 

kmserwis

New member
ten czerwony napis = blad brak mozliwosci założenia konta
jak tak ci poszło to mi załóż


Powiem tak ja rejestrując się miałem problemy lekarstwo to login musiałem zmienić na imie amerykańskie np george1 itp z polskim niechciał za chiny przyjąć i kod poszukałem sobie np new york i taki wpisałem no i wtedy poszło
 

sam650

New member
nurisam games - c.d.

Powiem tak ja rejestrując się miałem problemy lekarstwo to login musiałem zmienić na imie amerykańskie np george1 itp z polskim niechciał za chiny przyjąć i kod poszukałem sobie np new york i taki wpisałem no i wtedy poszło

Dzięki dla wszystkich, co mnie poparli. Przeczytałem wszystkie posty i dla jasności dodam parę szczegółów dla tych co nadal mają problemy z rejestracją i ściąganiem gier z Nurisam. Mianowicie:
1. do rejestracji nie używałem proxy (adres IP z domeny PL), więc rozpoznawania regionu raczej nie ma
2. ostrzeżenie o USA i Kanadzie przy rejestracji na czerwono jest, ale nie należy się nim przejmować
3. imię i nazwisko - powiedzmy, że nie sprawdzałem polskiego ;)
4. kod pocztowy (ZIP code): 5 cyferek z dowolnego adresu w USA.
5. ściągnąłem też grę bez podawania UDN, ale nie działała: był napis "Niedostępne"
6. W polu model type chyba nie podawałem "TV", ale skoro to pomaga, to warto podać.
7. Jak nie uda się za pierwszym razem, to można spróbować zmienić identyfikator (login).
8. Gier naliczyłem 16. Nie widzę więcej.

Ciekaw jestem czy można jakoś w TV zmodyfikować ten UDN, podobnie jak da się zmienić mac-adres karty sieciowej.

I jeszcze jedno: włam do firmware 3000.2 to nie moja zasługa. Ja nawet nie upgrade'owałem swojego TV tą wersją firmware.
 

tomkowski

New member
Witam,
To mój pierwszy post tutaj, więc najpierw ładnie cześć wszystkim :)
LE37B651 - takim się "bawię". Podpięty kablem do Linksysa. Zasoby udostępniane z PC na Ubuntu 9.10. Za serwer DLNA służy mi "miniDLNA". Działa bez zastrzeżeń. Nie o tym jednak chciałem. Zanim doczytałem wątek do końca, wrzuciłem soft 3000.2. SamyGo poszedł się czesać :D

Wczoraj wyczytałem - kilka stron wcześniej - o sposobie z nurisam.com.
Pobrałem grę, rejestracja poszła od strzału (wpisałem polskie imię:p). Do folderu gry - zgodnie z opisem - wpakowałem SamyGo i NetSurf. Wpiąłem w TV i ...... kicha;]
Gra działa pięknie. Niestety pojawił się problem wielokrotnie tu poruszany - brak możliwości kopiowania do pamięci TV. Żółty przycisk nie działa.
Pytanie proste - czy jest jakieś sprawdzone rozwiązanie tego problemu?
Kilka postów wcześniej ktoś pisał o MS i resecie FW.. Sprawdzone? Co stracę po resecie FW (poza gwarancją:p). Nie ukrywam, że gęsiej skórki dostaję na myśl o ponownym ustawianiu kanałów;]

aa - dodam jeszcze, ze SamyGo i NetSurf widoczne są w Contentach tylko wtedy, gdy umieszczę je na "tym samym poziomie" co katalog z grą. Mogę wtedy wybrać te pozycje, ale po "enterze" pojawia się "niedostępny" :|

Pozdrawiam
Tomek
 
Ostatnia edycja:

mgreta36

New member
Witam .Możesz napisać jakie pliki podmienić żeby uruchomić samygo lub netsurf

Nic nie podmieniasz. Jak juz masz sciagnietą i dzialającą gre z nurisam to skopiuj do katalogu z grą dodatki /netsurf i SamyGo all extension/.
W contentach na swoim penie w sekcji GRY masz swoją ściągniętą gre i skopiowane dodatki.

Odpal SamyGo all extension - pokaze sie taka tęcza - juz masz poprawiony soft.
Odpal netsurf i baw sie :)
Dziala wszystko do wylaczenia TV. Po ponownym uruchomieniu TV - odnowa zabawa...
 

mgreta36

New member
Kilka postów wcześniej ktoś pisał o MS i resecie FW.. Sprawdzone? Co stracę po resecie FW (poza gwarancją:p). Nie ukrywam, że gęsiej skórki dostaję na myśl o ponownym ustawianiu kanałów;]
Pozdrawiam
Tomek

Sprawdzone - dziala :)
Tylko wczesniej skopiuj SamyGo All ext. i odpalaj w pierwszej kolejnosci
 

Cassius

New member
Ja się zarejestrowałem, wpisałem TV z UDN a i tak w telewizorze mam Niedostępne.

U mnie natomiast po wykonaniu krok po kroku z instrukcji wrzuconej wcześniej, gry działają bez najmniejszych problemów. Z przetestowanych przeze mnie jak na razie tytułów śmiało mogę polecić kręgle oraz szachy :)
 

C7_4K

New member
a działa uPnP pytam się bo tylko po to używam samygo :?: :?:
a o netsurf to się dopiero z tego tematu na forum dowiedziałem :p


no wiec jak z tym PnP na tym sofcie 3000,2 bo ja sie pytałem wcześniej a zostałem olany ciepłym moczem




ps.
dla tego wole fora USA bo na 90% uzyskam odpowiedź a w PL to czytać ze zrozumieniem rzadko kto potrafi
 

moras86

New member
SamyGO Control Center - StartLib & Explorer 0.1a

Widzę, że te forum zaczyna służyć głównie do pytania co chwilę o to samo. Ale co mi tam. Mam dziś trochę wolnego czasu i postanowiłem opisać kolejną aplikację z forum SamyGO. Opis nie będzie dogłębny lecz od czegoś można zacząć.
----------

Control Center
StartLib & Explorer

wersja 0.1a


samygo.png
Do czego służy?
W uproszczeniu jest to program, który pozwala na przeglądanie folderów i plików oraz uruchamianie kilku przydatnych skryptów, takich jak:
  • DVD_CD usb device - pozwala na obsługę zewnętrznych odtwarzaczy płyt podpinanych przez kabel USB
  • FTP Server - po ręcznej edycji pliku etc\init.d\ftpserver.sh pozwala na kopiowanie plików do pamięci wbudowanej TV (UWAGA! Używając tego nieumiejętnie można namieszać w TV)
  • VUSB simple NFS mount
  • USB Keyboard & mice - dostępny również samodzielnie skrypt dodający obsługę klawiatury i myszy USB dla niektórych aplikacji od SamyGO (np. NetSurf, ScummVM)

Jak uruchomić?
Standardowo, tak jak inne aplikacje SamyGO oraz gry, czyli:
  • pobierasz z wybranego odnośnika poniżej
  • rozpakowujesz na pendriva lub zewnętrzny dysk pod USB
  • podpinasz nośnik pod odpowiedni port USB w TV
  • w TV wchodzisz do: Content Library -> Zarządzanie treściami -> USB -> (urządzenie) -> Gra -> SamyGO Control Center
Klawiszologia:

  • 1 - góra
  • 2 - wyżej
  • 3 - PgUp (przewinięcie strony do góry)
  • 4 - lewo
  • 5 - Enter (zatwierdź)
  • 6 - prawo
  • 7 - niżej
  • 8 - dół
  • 9 - PgDn (przewinięcie strony w dół)
  • 0 - wyjście

  • Czerwony - Tryb Eksploratora - przeglądanie katalogu i podgląd plików (głównie heksadecymalny)
  • Zielony - Tryb aplikacji
  • Żółty - Tryb Wiersza poleceń
  • Niebieski - wyjście

  • inne przyciski (Strzałki, Enter, Return) działają 'typowo'

Zalecenia:
  • należy uważać z używaniem poleceń w serwerze FTP

Skąd pobrać?

Więcej informacji:

Inne:
Tak wygląda program z podmienionym tłem
 
Ostatnia edycja:

tomkowski

New member
OK.
No to po wejściu w menu serwisowe traci się ustawienia dźwięku i obrazu. Zapisane kanały z ich nazwami zostają na swoim miejscu.
Po ustawieniu WiseLink Write = ON mam możliwość kopiowania/usuwania elementów.
Dziękuję za uwagę :D
 

tomkowski

New member
a działa uPnP pytam się bo tylko po to używam samygo :?: :?:
a o netsurf to się dopiero z tego tematu na forum dowiedziałem :p


no wiec jak z tym PnP na tym sofcie 3000,2 bo ja sie pytałem wcześniej a zostałem olany ciepłym moczem

ps.
dla tego wole fora USA bo na 90% uzyskam odpowiedź a w PL to czytać ze zrozumieniem rzadko kto potrafi

uPNP działa - TV widzi wszystkie udostępnione zasoby w mojej sieci. Na razie muszę jeszcze doczytać, jakie formaty dla filmów są obsługiwane.
 

C7_4K

New member
uPNP działa - TV widzi wszystkie udostępnione zasoby w mojej sieci. Na razie muszę jeszcze doczytać, jakie formaty dla filmów są obsługiwane.
to pisz jak wgrales samy go i jakiego softu uzywasz ja ja mam ushare a w tv uPnP jak aktywowales w tym samygo bo wlaczam go po skopiowaniu i zaden virualny usb nie pojawia sie
 

tomkowski

New member
to pisz jak wgrales samy go i jakiego softu uzywasz ja ja mam ushare a w tv uPnP jak aktywowales w tym samygo bo wlaczam go po skopiowaniu i zaden virualny usb nie pojawia sie

OK - to zbiorę może wszystko od początku. Dla Ciebie i innych. Przed wykonaniem poniższych kroków proszę przeczytać przynajmniej 10 poprzednich stron.
Przykład oparty o grę Bejeweled2. Posiadany przeze mnie soft to 3000.2. TV Kupiony na początku marca br.

1. zakładamy konto na nurisam.com, rejestrujemy TV i sciągamy na usb grę, której nie ma jeszcze w naszym TV.
2. sprawdzamy, czy gra działa (z pendrive'a)
3. sciągamy SamyGo All Extension, NetSurf i co tam jeszcze chcemy
4. Po przetestowaniu gry podłączamy pendrive do kompa. Przenosimy pliki z SEC_GAME\Bejeweled2 do SEC_GAME\. Pusty już folder Bejeweled2 możemy usunąć.
5. Teraz kopiujemy SamyGo, NetSurf itd. do SEC_GAME\. Czyli powinniśmy otrzymać:
SEC_GAME\SamyGO\
SEC_GAME\NetSurf beta 3\
....
....
6. sprawdzamy, czy możemy kopiować pliki do pamięci TV. Jeśli nie, wchodzimy do Menu Serwisowego i włączamy WiseLink Write = ON.
7. Sprawdzamy rozmiar plików na pendrive, które chcemy skopiować i ewentualnie usuwamy coś z pamięci TV (np. galerię, oryginalną grę itp.)
8. Kopiujemy grę (TYLKO ONA BĘDZIE WIDOCZNA NA PEN'ie ! ) do pamięci TV.
9. wchodzimy w content library -> gry. Zobaczymy wszystkie wgrane modułu.
10. Odpalamy SamyGo i cieszymy się jak dzieci :p
11. wybaczamy tomkowskiemu, że nie dodawał zdjęć do opisu
12. jeśli coś nie jest do końca jasne, czytamy kilka wcześniejszych stron a potem pytamy cytując ten post.
 
Do góry