Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

Pryk99

New member
Witam, ale nadeszła mnie taka refleksja, że dziwi mnie trochę stanowisko Samsunga bo skoro reklamujemy ich produkt wśród swoich znajomych w postaci np.netu na TV i wielu jeszcze innych możliwości ich produktu blokują to. Ale myślę, że zbierają doświadczenia z usprawnienim ich produktu od fanatyków TV Samsunga na podobnych tym forach, a i tak w końcu wypuszczą na rynek Super TV z netem Skypem i może GG ale już z oznaczeniem np.B666 za podobną cenę lub nawet niższą. Ale takie są niestety prawa rynku zbytu.
{Otake Poiske my walczyli.} aby Koreańczyk za nas decydował.
 
Ostatnia edycja:

Sebonyx

New member
napisy txt->srt

Witam.
Mam problem z napisami w filmie Gladiator w 720p. Początkowo napisy w txt wogóle nie porywały sie z filmem. Opóżnienia napisów nic nie dawały. Po przeczytaniu forum przerobiłem z txt na srt.
Pomogło na ok 30min filmu. Po tym czasie napisy znowu się opóźniają o ok 20s. W czym może być problem? Może w ilości klatek na sekunde?

Pozdrawiam
 

suwak

New member
Witam.
Mam problem z napisami w filmie Gladiator w 720p. Początkowo napisy w txt wogóle nie porywały sie z filmem. Opóżnienia napisów nic nie dawały. Po przeczytaniu forum przerobiłem z txt na srt.
Pomogło na ok 30min filmu. Po tym czasie napisy znowu się opóźniają o ok 20s. W czym może być problem? Może w ilości klatek na sekunde?

Pozdrawiam

Prawdopodobnie napisy po prostu są źle dobrane i dlatego "rozjeżdżają" się po jakimś czasie, z czym telewizor nie ma wiele wspólnego. Sprawdź czy na komputerze ciągle są dobrze dopasowane, czy też po jakimś czasie przestają pasować.
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Witam.
Mam problem z napisami w filmie Gladiator w 720p. Początkowo napisy w txt wogóle nie porywały sie z filmem. Opóżnienia napisów nic nie dawały. Po przeczytaniu forum przerobiłem z txt na srt.
Pomogło na ok 30min filmu. Po tym czasie napisy znowu się opóźniają o ok 20s. W czym może być problem? Może w ilości klatek na sekunde?

Pozdrawiam
Nie męcz się już z tymi napisami tylko wejdź na napisy24.pl, są tam napisy do trzech różnych wersji 720p i możesz od razu ściągnąć w formacie SubRip.
 

moonraker

New member
A tak Panowie szczerze tak się zabijamy za tym SamyGO, wszyscy mamy laptoopy i głowne na nich korzystamy z netu / po wymianie zdań przyznacie że korzystanie z netu w TV jest trochę up...we i poza tym że pokazałem znajomym że mam neta na TV / opad szczeny / z niego nie korzystam a tak tych filmów po USB namietnie nie ogladamy,aby patach do rozdzielczosci był aż tak niezbędny?, przynajmniej ja z takich dobrodziejstw nie korzystam. Samsung dał PC Share Manager i to mnie w zupełności wystarcza do udostępniania plików. Oczywiście z TV z linuxem można zrobić dużo fajnych spraw, jak pamiętam z moim starym tel. miała się podobna sprawę z Symbianem najpierw Nokia Maps a potem się posypały nawigacje a finał taki że i tak kupłem samochód z wbudowaną nawigacją i tak jest z polityką Samsunga TV ma służyc do ogladania programów TV, gier ogladania filmów po USB i moim zdaniem i za taką cenę? Warto.

A mi akurat SamyGo pasuje bardzo. Pomijam tu sprawę przeglądarki bo to akurat tylko gadżet, ale montowanie zasobów sieciowych jako wirtualnych nośników USB jest super udogodnieniem! Możliwe że jeżeli ktoś udostępnia pliki ze swojego komputera to nie widzi różnicy pomiędzy SamyGo a PC Share (choć przewijanie filmów to przydatna funkcja) bo i tak musi włączyć komputer itd, ale ja swoje multimedia mam złożone na dysku sieciowym który i tak jest włączony 24h/dobę. TV współpracuje bezproblemowo z dyskiem więc dostęp do filmów z pilota, mogę przewijać filmy, zatrzymać, wyłączyć a następnie oglądać od momentu w którym skończyłem.
 
mam problem z odtwarzaniem mkv z usb ponieważ sformatowany do systemu plików ntfs dysk i tv nie widzi w ogóle pliku z filmem .na fat 32 nie ma problemu widzi film a na ntfs nie. co robie źle? gdzie ustawić zeby widział ten plik mkv. dziwne to co nie? proszę o pomoc. pozdro.
 

Miker88

New member
mam pytanie co to jest ?

SamyGO Extensions [v0.03 Released] i jak to się wgrywa

i to SamyGO VideoARFix v2 for T-CHL7DEUC 2004.1 Source.zip

a ten samba server czy jakoś tak to skąd go mogę pobrać bo szukam na tym samygo i nie mogę się doszukać ?
 

pedro_78

New member
Bez reklam
mam pytanie co to jest ?

SamyGO Extensions [v0.03 Released] i jak to się wgrywa

i to SamyGO VideoARFix v2 for T-CHL7DEUC 2004.1 Source.zip

a ten samba server czy jakoś tak to skąd go mogę pobrać bo szukam na tym samygo i nie mogę się doszukać ?
Użyj funkcji "Przeszukaj ten temat" i na pewno znajdziesz odpowiedzi.:razz: A o SamyGO Extensions to było nawet napisane dwie strony wcześniej.
 

mgreta36

New member
mam problem z odtwarzaniem mkv z usb ponieważ sformatowany do systemu plików ntfs dysk i tv nie widzi w ogóle pliku z filmem .na fat 32 nie ma problemu widzi film a na ntfs nie. co robie źle? gdzie ustawić zeby widział ten plik mkv. dziwne to co nie? proszę o pomoc. pozdro.

Dograj jakis *.avi na root pena USB. Jak przeszukaszz forum to znajdzisz wiecej odpowiedzi z tym związanych. A bedziesz mial problemy z dzwiekiem i inne ;)
 

agafr0211

New member
Ogromne dzięki za wyjaśnienie tematu. Teraz już mam jasność sytuacji :) poprostu muszę założyc sobie kablówkę z dekoderem cyfrowym (teraz korzystam z kablówki nadającej sygnał analogowy)...

pozdrawiam serdecznie
aga :)
 

swojak1

New member
Nie mogę zmienić softu!

Nie wiem o co chodzi Panowie nie mogę zmienić softu 3000,2 wgrywałem zawsze nowszy ze strony Samsunga a jak mi się wydawał że jest zły to powracałem do starego teraz nie mogę "mordę" i nie wiem co jest.
Poczytałem nieco w tył ale nie za bardzo na tym się znam więc proszę o pomoc, dlaczego tak jest.:sad:
Pozdrawiam.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Nie wiem o co chodzi Panowie nie mogę zmienić softu 3000,2 wgrywałem zawsze nowszy ze strony Samsunga a jak mi się wydawał że jest zły to powracałem do starego teraz nie mogę "mordę" i nie wiem co jest.
Poczytałem nieco w tył ale nie za bardzo na tym się znam więc proszę o pomoc, dlaczego tak jest.:sad:
Pozdrawiam.

Oj to był bardzo maluteńkie "nieco" bo do mdłości jest to opisywane. Nic nie zrobisz i po prostu musisz to zaakceptować że w TYM momencie nie masz na zmianę firmware żadnego wpływu. Nikt też na razie ci nie pomoże.
 

sam650

New member
gry z nurisam

Zainspirowany najnowszym osiągnięciem SamyGO związanym z metodą przywracania firmware poprzez wszczepienie aplikacji SamyGO w grę pobraną z Nurisam postanowiłem sprawdzić jak to jest w końcu z tymi grami z Nurisam na europejskich modelach. Ktoś tu kiedyś o to pytał.

Krótko mówiąc: okazało się, że gry z Nurisam można uruchomić na europejskich modelach takich jak LExxB650T2, pomimo informacji na stronie Nurisam, że gry są przeznaczone jedynie dla telewizorów z rynku amerykańskiego.

Oto dokładny opis co trzeba zrobić aby pobrać i uruchomić grę z Nurisam:

1. Przy pomocy Internet Explorer (bo Firefox będzie miał z tym problemy) zarejestrować się na stronie nurisam (przedtem warto zmienić język strony na ENGLISH). Na adres email przychodzi potwierdzenie, ale konta nie trzeba aktywować, tj. można się zalogować zaraz po założeniu konta.
2. WAŻNE: wejść w "My Page" (prawy górny róg witryny) i zarejestrować odbiornik (My Device, Register) wybierając jakiś amerykański model, np. LN40B650T1F i podając kod UDN ze swojego telewizora (bez żadnych myślników czy spacji). Skąd wziąć UDN? To mamy opisane w instrukcji telewizora - jest on w Content Library.
3. Jak już mamy zarejestrowany nasz UDN, możemy przystąpić do pobierania gier. Przeglądamy dostępne gry i wciskamy download. I tu zaskoczenie! Mianowicie trzeba włożyć pendrive (najlepiej pusty) i wyrazić zgodę na zainstalowanie wtyczki, która będzie zgrywać grę bezpośrednio na pendrive.
4. Po zgraniu gry odłączamy pendrive i możemy go wetknąć w TV. Gra powinna działać (oczywiście tylko na tym odbiorniku z podanym UDN).

Sprawdziłem już kilka gier i wszystkie działały.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Naprawdę? To czemu nie odpisałeś jak padło pytanie? cyt.:


Na tym forum nie było wyjaśnienia jak ściągnąć te gry. Jak nie wierzysz, to przeszukaj wątek.


Dla mnie też dobry post. Jasno opisane co i jak. I to chodzi na forum czyli dzielić się doświadczeniami. A nie zatrzymywać wiadomości tylko dla siebie.

A tak przy okazji to się ponownie zapytam. Brakuje mi wiadomości o opcji Big&Colorful Subtitles. Kto to używa i jakie ma na ten temat zdanie??? Podzielcie się praktycznymi wskazówkami.
 
Ostatnia edycja:

MarekWoj

New member
A tak Panowie szczerze tak się zabijamy za tym SamyGO, wszyscy mamy laptoopy i głowne na nich korzystamy ....
Ja mam telewizor od czerwca 2009, a do tej pory nawet nie podłączyłem go do sieci (nie mam na myśli energetycznej :p), bo w sumie i po co, skoro obok TV stoi malutki komputerek typu media center :)
 

traveller

New member
Nie wiem o co chodzi Panowie nie mogę zmienić softu 3000,2 wgrywałem zawsze nowszy ze strony Samsunga a jak mi się wydawał że jest zły to powracałem do starego teraz nie mogę "mordę" i nie wiem co jest.
Poczytałem nieco w tył ale nie za bardzo na tym się znam więc proszę o pomoc, dlaczego tak jest.:sad:
Pozdrawiam.

Też tak zrobiłem...
Na infolini powiedzieli że jest możliwość wgrania poprzedniej wersji przez menu serwisowe i proszą o kontakt z serwisem. Jednak w MS Adwancet nie znalazłem niczego co mogłoby do tego służyć.
Pozostaje czekać na nowy firmware lub na metode.
Ciekaw jestem dlaczego nie jesteś zadowolony ze zmiany?

Pozdrawiam
 
Do góry