Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

Sebonyx

New member
Czy na NetSurfie można oglądać filmiki np na plejada.pl?
Bo u mnie się zawiesza przy próbie otworzenia filmiku z plejady.
Internet mam 512mb. Np. YT działa nieźle tylko nie buforuje przy pauzie.:neutral:
 

awkonin

New member
Ok., dzięki interactiv za szybką odpowiedź :). A przy okazji ma ktoś jakieś doświadczenia z Midnight Commander w naszych TV?? Chodzi mi o to czy widać spod niego pliki znajdujące się contentach i czy ewentualnie można je podmienić, usunąć itp :)??Niestety we firmware 2009 który mam nie działa usuwanie,dodawanie z pilota :(...
Ja wgrywam poprzez FTP, który uruchamiam z Samy Control Center. Łączę się przy pomocy Total Commandera.
Pozdrawiam
 

mgreta36

New member
dostep do TV

Czy po zmianie softu w B650 na najnowszy /3000.2/ stracilem juz mozliwosc dostania sie do TV po FTP/telnet ?

Czy jakos zahasłowany jest dostęp do TV ?

Pozdr/D
 

luchuma

New member
Mam zestaw Głośników 5.1 i nie mam pojęcia jak je podpiąć do tego TV żeby grały wszystkie głośniki ? Jak podłącze grają tylko 2 ?? mam niby złącze 2xCH INPUT tak to wygląda symbolowo ]- i nie wiem gdzie tą trzecią końcówkę tą zieloną mam podpiąć jak to podepnę to z tego co pisze w instrukcji to mam mieć efekt 6 kanałowy surround ??

TV ma wyjscie 5.1 ale cyfrowe optyczne, wiec jak chcesz miec dzwiek 5.1 to musisz miec glosniki z takim wejsciem
 

suwak

New member
Witam, mam parę problemów z moim nowo zakupionym le40b650:

1. Na niektórych programach mam kilka ścieżek dźwiękowych. Chciałbym, aby zawsze domyślna była polska, ale niestety nie jest. Np. na kanal+film hd, domyślna ścieżka to "niezdef." - film wyświetla się bez polskiego lektora. Można oczywiście przestawić na język polski, ale np. po przełączeniu na inny program i wróceniu, z powrotem zmienia się na "niezdef.", i znów trzeba przestawiać w opcjach...

Czy może to być spowodowane faktem, że w Menu > Kanał > Kraj > Kanał Cyfrowy > ... nie ma do wyboru Polski? Czy u Was też tak jest?

2. Jak chcę zmienić kanały przyciskami 1, 2, 3... to pojawia mi się możliwość dodania dalszych cyferek, czyli np. po naciśnięciu 2, nie zmienia mi się na program 2, tylko czeka aż nacisnę następne cyfry, tak, jakbym chciał przerzucić na jakiś dwu-trzy-cyfrowy kanał. Czy da się to jakoś zmienić, żeby kanał zmieniał się od razu na taki numer jaki nacisnę?

3. Czy u Was przy przerzucaniu kanałów też najpierw pojawia się czarne tło, potem wyświetla się ścieżka dźwiękowa (np. stereo) a dopiero potem obraz i trwa to parę sekund?

Sorry, jeśli pytania wydają się głupie, to mój pierwszy telewizor LCD. Dodatkowo jestem trochę zwiedziony jakością telewizji cyfrowej (nie HD). Ciągle mam wrażenie, że na moim starym CRT i sygnale analogowym było lepiej :S
 

sam650

New member
[...]
1. Na niektórych programach mam kilka ścieżek dźwiękowych. Chciałbym, aby zawsze domyślna była polska, ale niestety nie jest. Np. na kanal+film hd, domyślna ścieżka to "niezdef." - film wyświetla się bez polskiego lektora. [...]

2. Jak chcę zmienić kanały [...] Czy da się to jakoś zmienić, żeby kanał zmieniał się od razu na taki numer jaki nacisnę?

3. Czy u Was przy przerzucaniu kanałów [...] trwa to parę sekund?

Sorry, jeśli pytania wydają się głupie, to mój pierwszy telewizor LCD. Dodatkowo jestem trochę zwiedziony jakością telewizji cyfrowej (nie HD). Ciągle mam wrażenie, że na moim starym CRT i sygnale analogowym było lepiej :S

1. To wina operatora. Musisz interweniować w swojej kablówce, jeśli to z niej pochodzi sygnał. W mojej też tak było, dopóki nie "nazwali" ścieżek dźwiękowych. W tym wypadku ważny jest nie tyle kraj w ustawieniach, co język domyślny.

2. Nie da się (bez ingerencji w firmware). Porada na przyspieszenie zmiany kanału: po wpisaniu cyfry wciśnij przycisk ENTER (jest w dwóch miejscach na pilocie).

3. W telewizji cyfrowej to norma (szczególnie w H.264/HD). Zależy to także od sposobu kodowania przez nadawcę, więc efekty mogą być różne w różnych rejonach.

Pytania wcale nie są głupie (choć moje odpowiedzi mają już do tego prawo ;-) ) Jeśli obraz cyfrowy wydaje Ci się gorszy, pokombinuj z ustawieniami obrazu. Moja rada: tryb standardowy i obniżona do 75 wartość kontrastu. Ja zauważyłem znaczną poprawę jakości w stosunku do analogowego CRT Sony. Po kilku miesiącach oglądania obrazu z Samsunga włączyliśmy tego Sony i okazało się, że nie sposób go oglądać :)
 
Ostatnia edycja:

tribon

New member
Witam wszystkich ,a zorientowanych w temacie proszę o radę. Problem tkwi w montowaniu samby z samygo extension pack 0.03.Zamiast samby montuje się za każdym razem UPNP serwer. Konto z hasłem założone,konto gościa aktywne, w pliku 04_04_samba.init dodany user i hasło (edytowany przez notepad++ , folder z mediami udostępniony (próbowałem zarówno prawy klawisz na folderze i udostepnianie jak równiez mapowanie dysku sieciowego) pendrive sformatowany na fat32 (zresztą próbowałem na dwóch) zapora wyłączona , program antivir również. W programie Share manager wyłaczony serwer, Próbowałem równiez z samygo extension packiem 0.02 (program bezpośrednio rozpakowywany na pena- tez lipa), Kasowanie zbednych plików powoduje brak montowania UPNP serwera jak i samby. Dodam tylko że raz się udało zamontowac sambę (chyba jakimś cudem )ale po zmianie folderu udostęnianego nie moge tego ponownie odtworzyć . Restart routera tez nie pomaga. CZy tylko ja mam takiego pecha? Pozostaje chyba tylko wymienic TV, kompa, i router a najlepiej użytkownika :)
Witam, miałem ten sam problem. Rozwiązanie okazało się trywialne. Należało przenieść na patyka zawartość katalogu "SAMYGO" tak aby ten katalog był w glównym katalogu patyka a nie "samygo extension pack 0.03".
Pozdrawiam.
 

tomaj28

New member
Witam.
Na wstępie chcę zaznaczyć,że przeczytałem cały wątek;)
Mam już ten telewizor (le40b650) od jakiegoś czasu i pewna sprawa nie daje mi spokoju.
Chodzi o przycisk "info" i wyświetlane po jego naciśnięciu wartości.
Wyszukuję na you tube film full hd ( obojętnie na jakim sprzęcie , le40b650, WD LIVE HD, czy blu rey p 1600) film wyświetlany jest w tragicznej jakości , a po wciśnięciu "info" jest napisane 1920/1080? Próbowałem już chyba wszystkich ustawień i ciągle zoonk.
Na infolini poradzili mi reset ustawień:razz: więc proszę Was o radę.
Pozdrawiam.
 

SpEeEeD

New member
Witam wszystkich. Mam problem z serwisem YouTube poprzez TV LE..B650. Otóż po wejściu na stronę, wybraniu jakiegoś filmiku i naciśnięciu przycisku TV automatycznie się wyłącza i włącza ponownie ;/ Poza tym zauwazylem znaczne pogorszenie jakości obrazu po wgraniu najnowszego firmware do SAMSUNGA
 

joozefx

New member
Dzis zadzwonilem do Samsunga bo nie dzala u mnie wogole internet i powiedziano mi, ze zrezygnowali calkowice z internetu. Czy u Was tez nie dzila internet.
 

golab52

New member
Jeżeli macie jakieś probleby z sicią bądź, z udostępnianiem to spróbójcie w routerze otworzyć port 1900 - Port Forwarding. Oczywiście wpisując IP telewizora. Pozdrawiam

a przyspieszy to ładowanie Youtube bo troche wolno mi sie łąduje ale filmy to juz ok lecą ... 1mb net mo że zamałoo ??
 

busior

New member
Witam,
Jestem posiadaczem Samsunga b650. Aktualnie chciałbym kupić amplituner i głośniki 5.1. Zastanawiam się czy ten telewizor w trybie odtwarzania z USB (mkv) potrafi wyprowadzić dźwięk 5.1 przez wyjście optyczne tak, żeby można było podłączyć go pod amplituner. Oczywiście mam na myśli AC3, bo DTS zasadniczo nie działa.
 

marho760816

New member
Witam,
Jestem posiadaczem Samsunga b650. Aktualnie chciałbym kupić amplituner i głośniki 5.1. Zastanawiam się czy ten telewizor w trybie odtwarzania z USB (mkv) potrafi wyprowadzić dźwięk 5.1 przez wyjście optyczne tak, żeby można było podłączyć go pod amplituner. Oczywiście mam na myśli AC3, bo DTS zasadniczo nie działa.
Bez problemu. Tylko amplituner powinien mieć wejście optyczne :) AC3 i DD 5.1 jest jak najbardzeiej przesyłane. DTS oczywiście nie :(
 

mgreta36

New member
Wg specyfikacji samsunga 1Gb, w rzeczywistości max 189Mb, jak wszystko skasujesz.

Zrobilem reset softu z service menu i w Media Play mam dodatkowe urządzenie "Pamięć TV" = 148.78MB - czyli juz ponad 330MB :)

czyli jak nic nie podlaczone do TV... to wciskając przycisk Media.P na pilocie mam zawsze "jakąś" pamiec :)

Nie wiem jak sie do niej dobrac... ale "pracuje" nad tym :)
 
Do góry