Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

misiakrp

New member
A zapowiadała się taka piękna sobota. :(
Nowy firmware i wiadomość o wspólpracy Samsung z DTSem.
A tu same zniechęcające wiadomości.
problem zgłosił tylko jeden użytkownik więc nie wiadomo czy tak faktycznie jest czy to zbieg okoliczności !
internet też nie działa?
muszę podjechać do ciotki która też ma taki tv wgram jej soft najnowszy i sprawdzę ona i tak nigdy nie będzie korzystała z samygo wiec luzik ;)
tylko sprawdzę czy działa internet bo to tylko mam reszty nie mam wiec nie sprawdzę no chyba że ktoś kto używał do tej pory innych dobrodziejstw samygo ma dobrego gotowca i podeśle mi ;)

ma ktoś może uchwyt do tego tv samsunga http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/41543-uchwyt-zmotoryzowany-wmn5290a-i-samsung-b651-46-a.html

tak działa http://www.hdtv.com.pl/forum/attach...wany-wmn5290a-i-samsung-b651-46-video0013-zip (dzięki tomi-pops)

a tak wygląda
3987d1262715254-uchwyt-zmotoryzowany-wmn5290a-i-samsung-b651-46-wmn5290a-jpg
 

pldeczek1

New member
Uwaga .Nowe oprogramowanie kasuje stare które jest w tv inie ma możliwości wyboru ani powrotu a poza tym aplikacje od samy go nie działają .

Bardzo wątpie by dts poszedł w naszych telewizorkach tu nie rozchodzi sie tylko o same kodeki do tego chyba niezbedny jest procesor ktorego zapewne w naszych tv nie ma!!! :blagam:
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Bardzo wątpie by dts poszedł w naszych telewizorkach tu nie rozchodzi sie tylko o same kodeki do tego chyba niezbedny jest procesor ktorego zapewne w naszych tv nie ma!!! :blagam:

Osobiście DTS nie jest mi tak strasznie potrzebny. Ale wiem że dla wielu użytkowników jest dość ISTOTNY. Też bym się cieszył :). W tym przypadku liczy się zadowolenie ogółu posiadaczy tego modelu. Realnie też nie oczekiwałem bardzo przełomowych zmian. Lecz tak naprawdę mało się dzieje ze strony Samsung.
W końcu mogli by część tych poprawek wymienych w petycji naprawić/doszlifować. A nie zostawić użytkowników w stanie "Cieszcie się tym co macie"

p.s. a tak na marginesie ciekaw jestem czy DTS w B650 to sprawa czysto sprzętowa??
 
Ostatnia edycja:

wolf777

New member
.

Jesli to co napisaliscie w kontekście nowego firmwaru to prawda , to może sie okazać, że jedyną poważna zmiana w nowej wersji było zablokowanie SamyGo czyli defacto z mojego punktu widzenia jest tu uszczuplenie funkcjonalności.

Czy NetSurf tez nie bedzie działał?

I czy Samsung wogóle publikuje gdzies liste zmian do każdej wersji firmwaru ?
W każdym badź razie nowej wersji nie instaluję.
 

maxnet

New member
Niestety zrobiłem update zanim przeczytałem, że SamyGO nie działa na nim. Potwierdzam, że przestał działać również NetSurf.
Tak, że Panowie, nie polecam aktualizacji !!
 

gawr0n

New member
Nabyłem ostatnio ten telewizorek, jestem bardzo z niego zadowolony, ale jest jeden problem. Gdy włącze Internet@TV ładuję sie po czym pokazuje, że usługa jest niedostępna. Kabel podłaczyłem, mryga zielone światełkoprzy gniazdzie. Gdy w menu konfiguracji sieci, ustawie na auto a potem test to przy 2 wyskauje mi ten krzyżyk, a gdy ustawie ręcznie to przy 3 . Czy może to wynikac z tego, że mieszkam w bloku i odłączyłem kabel bezpośrednio od komputera i podłączyłem do TV. Mam internet (kablówkę).
 

moras86

New member
No to widzę, że Samsung stworzył soft zapobiegający modyfikacją przez osoby trzecie. Na forum SamyGO jest informacja o ograniczeniu możliwości menu serwisowego oraz usunięciu funkcji PRV odpowiedzialnej za zgrywanie strumieni wideo z DVB-T. :x

Testował ktoś, czy zmieniono coś z widżetami? Nowe modele mają mieć możliwość pobierania aplikacji, choć wątpie, czy dodadzą to dla serii B - TV store Apps

moras86
ja zrobiłem sobie (gotowiec ze strony jednej firmy) jako startową ( mam w kompie na starcie)
taką wyszukiwarkę gdyż kompy to moja pasja ;) HomePage: Google, ProLine
żeby nie dublować to albo dodaj ten link jako wyszukiwarka w sklepach komputerowych do twojej startowej albo poproszę o zrobienie działu komputery na twojej stronie i dla paru sklepów komputerowych wyszukiwarkę
niech będzie wszystko na twojej stornie bo bardzo mi się podoba ;)
Do strony startowej w NetSurf dodałem link w prawym górnym rogu prowadzący do strony z kilkoma wyszukiwarkami. Na głównej parę innych rzeczy pozmieniałem.

Znalazł ktoś jakąś stronę z internetowym radiem lub muzyką, która działa na NetSurf? (nie wiem, czy jest w ogóle taka możliwość bez flasha, czy JavaSkryptów - może HTML5) :niewiem:
 

maxnet

New member
No to widzę, że Samsung stworzył soft zapobiegający modyfikacją przez osoby trzecie. Na forum SamyGO jest informacja o ograniczeniu możliwości menu serwisowego oraz usunięciu funkcji PRV odpowiedzialnej za zgrywanie strumieni wideo z DVB-T. :x

Testował ktoś, czy zmieniono coś z widżetami? Nowe modele mają mieć możliwość pobierania aplikacji, choć wątpie, czy dodadzą to dla serii B

Z widżetami nic nie zmienili. U mnie jak nie było newsów w języku polskim tak nie ma. :-(

Z tym nowym softem to jakaś straszna lipa. Najgorsze jest to, że jak narazie brak możliwości powrotu do starszej nie zablokowanej wersji.
 

Refix

Member
Firmware - powrót

Osoby "poszkodowane" mogą pokusić się o pewien "myk" do folderu starego softu (v2005.0)
T-CHL7DEUC/image skopiować 4 pliki z softu v3000.2 i wykonać próbę wgrania do TV:
- info.txt
- serial_temp
- validinfo.txt
- version_info.txt
jeśli wszystko pojdzie dobrze, powróci stary soft ale z nowym opisem czyli v3000.2
taką operację przeprowadziłem pomyślnie na starym sofcie ale czy z nowym
oprogramowaniem się to uda tego nie wiem...
 

maxnet

New member
Niestety nie da się chyba tak przywrócić starego softu. Nawet nowa wersja nie chce się w ten sposób wgrać po raz kolejny. Wyświetla się informacja, że nie ma pliku z firmware.
 

misiakrp

New member
Do strony startowej w NetSurf dodałem link w prawym górnym rogu prowadzący do strony z kilkoma wyszukiwarkami. Na głównej parę innych rzeczy pozmieniałem.
nie działa na kompie ta wyszukiwarka :( na tv nie sprawdzałem ale pewnie też nie działa !
nie idzie kliknąć (pewnie brak hiperłącza)

a odnośnie firmware który by coś radykalnie zmienił (dts,wygaszacze i inne gadżety ) specjalnie bym nie liczył !(tylko błędy i ew. blokady jak w tym przypadku)
zasada jest taka że petycje to oni może czytają ale wprowadzą je w nowych modelach
nagrzałem sie na skype który pewnie też będzie dostępny w nowym modelu !
tak samo jak dts - kwestia licencji do danej serii w nowych sie dogadają wykupią i będzie u nas jak ludzie nie rozpracują i sami dodadzą bajery nie liczyłbym na więcej !
pisałem wcześniej o podobnym problemie z pierwszym odtwarzaczem dvd który miał odtwarzać divx
odtwarzał ale bez polskich znaków kosztował sporo w porównaniu z mantą która czytała wszystko
petycje, fora polskie nic nie pomogło wypuścili nowy model który już pokazywał polskie znaki a o starych zapomniano ;(
myślę że tu będzie podobnie obym sie mylił bo tak szybko tv nie zmienię za dużo mnie kosztował :(
 

Refix

Member
Niestety nie da się chyba tak przywrócić starego softu. Nawet nowa wersja nie chce się w ten sposób wgrać po raz kolejny. Wyświetla się informacja, że nie ma pliku z firmware.
to jeszcze jedna ewentualność... pliku validinfo.txt nie podmieniaj pozostaw oryginalny
jesli teraz nie "pójdzie" ...:-(
 

maxnet

New member
No niestety, tak jak napisałem wcześniej nie działa. Nawet jeśli chcę wgrać ponownie ten sam soft w wersji 3000.
 
Do góry