Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

silent22

Member
Witam

Mam pytanie czy też tak macie jak się jakaś postać ruszą (chodzi, biega) to na około niej robią sie piksele, taka otoczka z pikseli,wydaje mi się ze wcześniej tego nie miałem, i widać to zazwyczaj na jasnym tle. Teraz oglądam tvn7 diabli nadali i praktycznie cały czas tak jest.
Pozdrawiam
 

pldeczek1

New member
sorry, tam jest po prostu DVI audio in i tyle, w zandje konfiguracji nie chce mi to zadzialac.
ja to tez zauwazylem ale tylko na tvn i to na niektorych programach np w11 na wspolnej podczas szybliego ruchu postaci naprzyklad w czarnym plaszczu na tle jasnej sciany pojawia sie jakby taka biala otoczka podazajaca za postacią ale tak jak mowie tylko na tvn

dzwonilem do serwisu przyjechali wymienili plyte glowną ale nic sie nie zmienilo prucz tego ze mialem niebieskie menu a teraz mam czerwone :popcorn:
 

moras86

New member
NetSurf Browser beta 2 (nowa strona startowa)

Dla osób, które nie mają możliwości podłączenia klawiatury USB pod TV przygotowałem specjalną stronę startową dla przeglądarki NetSurf. :)

Informacje o stronce:
- pole do szybkiego wyszukiwania w Google
- odnośniki do popularnych stron obsługiwanych przez tą przeglądarkę
- prosta i estetyczna szata graficzna dla szybkiego wczytywania
- brak reklam
- w miarę potrzeb będę dodawał kolejne odnośniki

Obecnie wygląda to tak:


Przeglądarkę NetSurf beta 2 z moją stroną startową można pobrać TUTAJ.​

___
Jeśli chcecie, abym umieścił jakiś odnośnik do przydatnej/ciekawej/popularnej strony (oczywiście nie opartej w całości na flashu lub JavaScript) piszcie na PM. Najlepiej, gdyby do każdej propozycji odnośnika dodawana była ikona w formacie PNG o wymiarach 16px na 16px.
Postaram się dodać je pod koniec tygodnia.

Miłego przeglądania neta na TV.
 

donkroko

New member
No moras86, właśnie zrobiłeś dokładnie to o czym pisałem w poście #4341 z tym, że udostępniłeś stronę startową (wpisaną w plik OPTIONS) na swojej domenie :) Gratulacje.
Ja swoją stronkę startową umieściłem na domowym serwerze NAS Synology.
 
Ostatnia edycja:

Miker88

New member
Mam pytanie jakich patchy używacie do TV ze strony samygo lub innych dobrodziejstw ?? Takich co można zgrać na pena i z niego działać np. netsurf i ?? macie coś jeszcze ??
 

Miker88

New member
Skype w telewizorach HD Samsunga

Skype w telewizorach HD Samsunga

Firmy Samsung i Skype zapowiedziały, że wybrane modele telewizorów HD będą posiadały wbudowane oprogramowanie Skype, pozwalające użytkownikom Skype na wykonywanie połączeń wideo i głosowych za pośrednictwem telewizora.

Już dzisiaj Samsung rozpocznie dostarczanie telewizorów z oprogramowaniem Skype na rynku koreańskim, a w pierwszej połowie 2010 r. na innych światowych rynkach. Skype pojawi się w telewizorach HD Samsung LED Serii 7000 i 8000. - Nasi klienci chcą, aby ich telewizory były wszechstronnymi centrami rozrywki i komunikacji, dostarczanej w najwyższej jakości - powiedział Kevin Kyungshik Lee, Vice President of Visual Display w Samsung Electronics.

Telewizory Samsung LED serii 7000 i 8000 posiadają darmowe oprogramowanie Samsung Internet@TV, które pozwala na wybór treści online. Klienci, którzy podłączą telewizor do Internetu i zainstalują kamerę internetową Freetalkwraz z zintegrowanym mikrofonem, będą mogli wykonywać i odbierać rozmowy głosowe i rozmowy wideo w wysokiej jakości. Do rozmów głosowych wykorzystywany będzie kodek audio Skype SILK, który zapewnia doskonałą jakość dźwięku dzięki wykorzystaniu pasma super wideband.

Używając pilota, klienci będą mogli tworzyć darmowe konta Skype, logować się do istniejących kont i nawigować za pomocą prostego interfejsu Skype. Rozmowy wideo wykonywane przez Skype będą darmowe, podobnie jak rozmowy głosowe pomiędzy użytkownikami Skype. Używanie Skype by połączyć się z tradycyjnymi telefonami będzie kosztować grosze.

Źródło: Skype


Jestem Ciekaw czy takie oprogramowanie trafi na 650 tki tak samo korzystają z darmowego Internet@TV
 

moras86

New member
NetSurf Browser beta 2 - strona startowa by moras86

No moras86, właśnie zrobiłeś dokładnie to o czym pisałem w poście #4341 z tym, że udostępniłeś stronę startową (wpisaną w plik OPTIONS) na swojej domenie :) Gratulacje.
Ja swoją stronkę startową umieściłem na domowym serwerze NAS Synology.

Już w pierwszej wersji przeglądarki można było ustawić własną stronę startową. Postanowiłem więc stworzyć ogólnodostępną stronę startową, która usprawni poruszanie się po przeglądarce. A dzięki temu, że znajduje się na serwerze internetowym może być modyfikowana przeze mnie w celu dodania nowych linków lub usunięcia tych, które sprawiają problem dla NetSurf (zauważyłem, że niektóre stronki powodują zawieszenie TV i wymagają 'twardego' restartu). Osoby używające tego są zawsze na bierząco bez kopiowania za każdym razem nowej strony startowej na pena.

Ostatnio dodałem na dole pasek informujący o sposobie działania klawiszy pilota w przeglądarce.

Jeśli macie pomysły na jakieś usprawnienia dajcie znać ;-)
 

zbk2007

New member
NetSurf Browser beta 2

Strona startowa by moras86-jak to odpalić . Proszę o pomoc.Jak podpiąć klawiature mysz i pena pod 2 usb -pomoże hub a jeśli tak to sam hub czy z zasilaczem?Czy przeglondarke trzeba wgrać do flesza?
 

agatomil

New member
Strona startowa by moras86-jak to odpalić

Pobierasz plik od Morasa86 np korzystając z linka w poście nr #4365 i rozpakowujesz go bezpośrednio na pendriva, który ma system plików Fat, do głównego katalogu.
Do Tv wtykasz zwykłego Huba USB (może być bez zasilania) - a w niego mysz optyczną, klawiaturę i pena. Ja podłączam zawsze przy wyłączonym TV.
Włączasz TV (warto poczekać z 20-30 sek. na połączenie z siecią), wchodzisz w Connent Library przewijasz na ->zarządzanie treściami internetowymi (czy jakoś tak) -> USB -> GRy. Wyświetlą Ci się wgrane pliki. Najpierw klikasz SamyGo-Mouse&Keyboard, a potem NetSurf. Uruchamia się strona startowa przeglądarki z gotowymi linkami ustawionymi przez Morasa86. Korzystasz z nich używając pilota od TV - lub wpisujesz nowy adres z klawiatury.

Tyle. JaK ktoś wie jak i po co uruchomić tzw. patchery dostępne gdzieś w sieci - niech napisze dla początkujących co, jak i skąd. Wszyscy uczymy się całe życie, żeby potem być mądrymi i uczyć innych :eek:k:
NaR.
 
Ostatnia edycja:

elvipl

New member
Dzwięk 5.1 AAC na wyjściu optycznym

Czy któryś z Forumowiczów jest w stanie odpowiedzieć na poniższe pytanie:

Czy jest możliwe uzyskanie dzwięku 5.1 na wyjściu optycznym dla fimów ze ścieżką dzwiękową w formacie AAC 5.1 (najczęściej filmy w formacie *.mp4)? Przy odtwarzaniu takich filmów do amplitunera podłączonego z TV kablem optycznym trafiają tylko 2 kanały, natomiast gdy dzwięk jest w formacie AC3 5.1 to już na opticalu jest poprawnie - 6 kanałów DD. Czy można coś zrobić aby uzyskać na wyjściu optycznym dzwięk 5.1 AAC? Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

Methos

New member
Po włączeniu listwy uruchamiam TV poprzez Program +. Ale chyba wiem w czym problem - po prostu na noc wyłączam listwę zasilającą i ustawienia się resetują. Troszkę dziwne.

Dzięki za odzew.

Ok spr - jak TV jest cały czas w sieci i się go wyłączy przyciskiem POWER na pilocie i później ponownie się nim włączy - uruchamia ostatni oglądany kanał - bez różnicy na czy antena, czy dekoder (no tutaj wiadomo - dekoder musi być już włączony). Jak się wyłączony TV, a następnie odepnie od sieci - zawsze się włączy później na Antena 1.
 

luchuma

New member
Czy któryś z Forumowiczów jest w stanie odpowiedzieć na poniższe pytanie:

Czy jest możliwe uzyskanie dzwięku 5.1 na wyjściu optycznym dla fimów ze ścieżką dzwiękową w formacie AAC 5.1 (najczęściej filmy w formacie *.mp4)? Przy odtwarzaniu takich filmów do amplitunera podłączonego z TV kablem optycznym trafiają tylko 2 kanały, natomiast gdy dzwięk jest w formacie AC3 5.1 to już na opticalu jest poprawnie - 6 kanałów DD. Czy można coś zrobić aby uzyskać na wyjściu optycznym dzwięk 5.1 AAC? Z góry dziękuję za odpowiedź.

wytnij dzwiek aac przekoduj na ac3 i wklej spowrotem ;] cos jak zabawa z DTS na ac3

TV ogolnie ma problemy z AAC pewnie ma za slaby codec
 

wolf777

New member
Moras, na temat NetSurf

Dzieki Moras za fajna stronkę z linkami. Po necie serfuje sie az miło : ) Jestem ta aplikacją zupełnie zaskoczony ( w pozytywnym sensie oczywiście). Bo jej sie po prostu nie spodziewalem. I I aby serfowac po necie juz miałem kupować PS3 , a tu prosze jaka miła niespodzianka.
Na oryginalnej stronie SamyGo, twórca zapowiada rozwijanie apalikacji i z niecierpliwościa czekam na nowsze wersje.
A propos linków , przydały by sie jeszcze odnosniki do stron z recenzjami filmów (np. filmweb.pl , znacie jakies inne dobre ?) , z programem telewizyjnym (telemagazyn.pl albo cos podobnego) i np. jakis kanał zakupowy ( ceneo.pl, merlin.pl, neo24.pl ).
Na orginalnej stronie znajduje sie rada iż mozna umieścic swoje własne bookmarki wygenerowane z przeglądarki , przez umieszczenie w pliku: /NetSurf/framebuffer/res/Options
lini :
homepage_url:file:/dtv/usb/sda1/NetSurf/bookmarks.html

Niestety nie działa mi to . Podobno jest to wina edytora , ( ja edytowałem w notatniku windowsowym) i po uzyciu innego linuxowego edytora np gedit, wszystko hula.
Próbował ktoś tego ?
A może jest to problem raczej ze ściezką: USB ?
 

Big_Alu

New member
Witam Forumowiczów.
Od dzis mam Samsunga 40b650
A od miecha telewizje N
Mam takie pytanko, a właściwie dwa.
Mam podłączone elegancko kablem HDMI z dekoderem (HDMI 1 w TV)
telewizorek jest 100Hz, a mimo to w gornym lewym rogu, wyświetla mi sie info 50Hz.
Czy to tak ma być, czy mimo "50Hz" telewizor nadaje w 100Hz. Jak to jest.
Natomiast drugie pytanie.
Obraz z daleka (kanaly HD) jest slitasny, ale kiedy podejde obraz staje sie "jakby to ujac juz nie taki piękny". Wokoł napisow krawędzi, nie jest juz taka zyleta. Pytam sie czy to normalne.
Moze trzeba go inaczej ustawic (dodam ze dekoderze N jest ustawiony tryb Hdmi 1080)
A moze ja sie spodziewalem niewiadomo czego. A i jeszcze malutkie pytanko- da się odtwarzac napisy w filmach divix ( z pamieci Pen Drive)
Prosilbym jakiegos zyczliwego użytkownika- znawce o wyjasnienie mi tych 3-ech "niepewnosci"
Ps prosze sie nie smiac, mam znikome pojecie o TV HD :)):popcorn:
 

weteran10

New member
Witam Forumowiczów.
Od dzis mam Samsunga 40b650
A od miecha telewizje N
Mam takie pytanko, a właściwie dwa.
Mam podłączone elegancko kablem HDMI z dekoderem (HDMI 1 w TV)
telewizorek jest 100Hz, a mimo to w gornym lewym rogu, wyświetla mi sie info 50Hz.
Czy to tak ma być, czy mimo "50Hz" telewizor nadaje w 100Hz. Jak to jest.
Natomiast drugie pytanie.
Obraz z daleka (kanaly HD) jest slitasny, ale kiedy podejde obraz staje sie "jakby to ujac juz nie taki piękny". Wokoł napisow krawędzi, nie jest juz taka zyleta. Pytam sie czy to normalne.
Moze trzeba go inaczej ustawic (dodam ze dekoderze N jest ustawiony tryb Hdmi 1080)
A moze ja sie spodziewalem niewiadomo czego. A i jeszcze malutkie pytanko- da się odtwarzac napisy w filmach divix ( z pamieci Pen Drive)
Prosilbym jakiegos zyczliwego użytkownika- znawce o wyjasnienie mi tych 3-ech "niepewnosci"
Ps prosze sie nie smiac, mam znikome pojecie o TV HD :)):popcorn:

Wszystko jest na forum czytać i jeszcze raz czytać .
 

RHJG

New member
Bez reklam
b650

Witam Forumowiczów.
Od dzis mam Samsunga 40b650
A od miecha telewizje N
Mam takie pytanko, a właściwie dwa.
Mam podłączone elegancko kablem HDMI z dekoderem (HDMI 1 w TV)
telewizorek jest 100Hz, a mimo to w gornym lewym rogu, wyświetla mi sie info 50Hz.
Czy to tak ma być, czy mimo "50Hz" telewizor nadaje w 100Hz. Jak to jest.
Natomiast drugie pytanie.
Obraz z daleka (kanaly HD) jest slitasny, ale kiedy podejde obraz staje sie "jakby to ujac juz nie taki piękny". Wokoł napisow krawędzi, nie jest juz taka zyleta. Pytam sie czy to normalne.
Moze trzeba go inaczej ustawic (dodam ze dekoderze N jest ustawiony tryb Hdmi 1080)
A moze ja sie spodziewalem niewiadomo czego. A i jeszcze malutkie pytanko- da się odtwarzac napisy w filmach divix ( z pamieci Pen Drive)
Prosilbym jakiegos zyczliwego użytkownika- znawce o wyjasnienie mi tych 3-ech "niepewnosci"
Ps prosze sie nie smiac, mam znikome pojecie o TV HD :)):popcorn:
Witam tak ma byc,podaj swoj e-mail na moj priw.to podam Tobie kalibracje do Twojego TV.pozdr.
 

Pryk99

New member
Witam, mam pytanie czy Wam zarówno pilotem czy myszą cały czas /pływa/ kursor?w NetSurf

I prośba do moras86 poza podziękowaniem za swietną robotę przeglądarka super, czy byłaby możliwość rozmieszczenia tego na cały ekran albo jak kto woli powiekszenia czcionki, jak dla mnie trochę jest za mała
 
Ostatnia edycja:
Do góry