Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

luchuma

New member
Witam
Na wstęp: przewertowałem forum, używałem szukajki - coś tam poznajdywałem ale nie to o co mi chodzi do końca.
Pytanie 1:
Czy istnieje jakiś sposób aby B650 po włączeniu automatycznie wybierał (może wcześniej ustawione) źródło sygnału. Za każdym razem kiedy go włączam (niezależnie czy: do sieci > pilot, czy z czuwania) wybiera Antena1. Chciałbym aby wybierał HDMI1.
Były na forum jakieś wzmianki o makro dla pilota - ale nikt niczego szczególnego (jak to zrobić) nie napisał - ciekawe czy to w ogóle wykonalne jest. Jakieś pomysły? Też tak macie - czy macie jakiś sposób na to - podzielcie się.

Pytanie 2: Filmy z PD. Zauważyłem, że jak film jest w 25fps to w czasie wyświetlania opóźniają się napisy względem wypowiedzi bohaterów. Na kompie są w 100% napisy prawidłowo dopasowane.
Z forum znalazłem podpowiedzi w stylu:
- zmuxsować napisy - ok dla większości działa
- zmienić format z txt na srt - jw
- wstawić w pierwszym wierszu napisów: {1}{1} 25 00 - jw
Ale ostatnio trafiłem na 'szczególny' przypadek. Film ma 900MB (ale chyba to nie ma znaczenia) i żadny z ww przykładów nie zadziałał. Ze względy na to, że wbiło mi się to klinem - piszę. Oczywiście już po seansie z kompa ale to nie daje mi sposobu w na przyszłość chciałbym poznać jakąś jeszcze ciekawą metodę. Jak znacie - podajcie co jeszcze można zrobić z tym przypadkiem.
PS - proszę sobie odpuścić odp w stylu - obejrzyj na kompie, puść przez DLNA, wrzuć na DVD itp bo to jest oczywiste obejście problemu.
Chodzi o rozwiązanie konkretnego przypadku.

Pozdrawiam

srt powinno zawsze dzialac bo tam jest format czasowy a nie klatkowy (no chyba ze sie zle przerobi napisy i poda zla ilosc klatek filmu[...])

inna opcja to wkleic napisy w obraz :) takie znacznie ladniej wygladaja i wiecej rozmiarow ma sie do wyboru :)

wracajac do MAKRA w pilocie
ono zadziala tylko jesli masz pilot ktory to obsluguje, std od TV nie maja takiej opcji
 

uznamer

New member
Ja też Ci bardzo dziekuję Moras86. Potwierdzam, że to fajnie działa, a instalacja jest dziecinnie prosta. Ja nagrałem (po rozpakowaniu pliku gz) folder NetSurf bezpośrednio na pendrive'a, na którym miałem inne pliki oraz filmy. Mimo to, bez trudu wczytany został do folderu gry na TV i działa jak złoto! Oczywiśnie, kolejne wersje będą z pewnością bardziej dopracowane, co zresztą autor obiecuje.
 

Nutzz

New member
Witam, jestem sczesliwym posiadaczem samsunga le40b651 jednakze moja radosc przycmiewa fakt, ze gdy probuje podlaczyc dzwiek z komputera przez wejscie digital audio in kablem jack-jack (obraz z komputera elegancko i bez problemow idzie przez kabel dvi-hdmi 1.3b), dzwiek ten nie dochodzi z telewizora. Sprawdzalem kabel na innym sprzecie - dziala. Dzwiek z komputera wychodzi - sprawdzale man sluchawkach. JAsne jest wiec, ze wina lezy po stronie telewizora. Z innych zrodel (np Ipod) tez dzwiek nie chce pojsc. Moze ja robie gdzies blad? Pomozcie, prosze.
Z gory dziekuje i pozdrawiam.
A
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Witam, jestem sczesliwym posiadaczem samsunga le40b651 jednakze moja radosc przycmiewa fakt, ze gdy probuje podlaczyc dzwiek z komputera przez wejscie digital audio in kablem jack-jack (obraz z komputera elegancko i bez problemow idzie przez kabel dvi-hdmi 1.3b), dzwiek ten nie dochodzi z telewizora. Sprawdzalem kabel na innym sprzecie - dziala. Dzwiek z komputera wychodzi - sprawdzale man sluchawkach. JAsne jest wiec, ze wina lezy po stronie telewizora. Z innych zrodel (np Ipod) tez dzwiek nie chce pojsc. Moze ja robie gdzies blad? Pomozcie, prosze.
Z gory dziekuje i pozdrawiam.
A
Tak robisz błąd.
Digital audio in to wejście sygnału cyfrowego, a nie analogowego.
 

misiakrp

New member
Nadeszła długo oczekiwana chwila
Na forum projektu SamyGO została zamieszczona próbna wersja portu przeglądarki NetSurf dla naszych TV.
Plik znajduje się tutaj - SamyGO - NetSurf Web browser for SamyGO TV - FIRST RELEASE

Parę informacji:
- uruchamiany jest z menu Content Library
- po uruchomieniu należy nacisnąć klawisz Enter na pilocie (ten duży w kółku)
- lepiej uruchomić z pendriva niż dysku zewnętrznego
- działa na systemie FAT32 (na pewno nie działa na NTFS - restartuje TV)
- obsługuje mysz i klawiaturę przy użyciu rozszerzenia od SamyGO (pobierz)
- mysz ma znacząco laguje
- w klawiaturze nie działa Enter (u mnie nie mogę pisać)
- można zmienić stronę startową przez ręczną edycję pliku - NetSurf/framebuffer/res/Options
- brak obsługi JavaScript i Flash
- narzazie nie działają stronki z szyfrowaniem SSL (https)
- nie działa wyszukiwanie w google, historia, pobieranie
- maksymalna rozdzielczość to 960x540

Działania przycisków:
CZERWONY - powraca do strony startowej
ZIELONY - powrót do poprzedniej strony w historii
ŻÓŁTY - zmiana trybu nawigacji kursora (domyślnie przeskakuje pomiędzy linkami)
NIEBIESKI - zamknięcie NetSurf i powrót do galerii kontentów

dzięki działa !!!
podłączyłem klawiaturę z myszką taką www(.)proline.pl/sklep.php?p=MS+69C-00028
mysz szaleję ucieka sama i ma strasznego laga ale klawiatura działa bezbłędnie łącznie z enterem !!!
co zauważyłem to na stronach brakuję czasami w tekście literek i zastąpione jest to takim prostokątem czy też tak macie ? ale ogólnie działa nieźle ;)

jeszcze mogli by odpalić bluetooth i stery do takiej klawiatury (mój brat ma do ps3) www(.)proline.pl/sklep.php?p=LOG+920-000010 i było by już git bo moja ma zasięg ok 1 m od nadajnika wiec siedzę cały w tv zamiast leżeć na sofie i śmigać w necie na wspaniałym TV ;)
 
Ostatnia edycja:

weteran10

New member
dzięki działa !!!
podłączyłem klawiaturę z myszką taką www(.)proline.pl/sklep.php?p=MS+69C-00028
mysz szaleję ucieka sama i ma strasznego laga ale klawiatura działa bezbłędnie łącznie z enterem !!!
co zauważyłem to na stronach brakuję czasami w tekście literek i zastąpione jest to takim prostokątem czy też tak macie ? ale ogólnie działa nieźle ;)

jeszcze mogli by odpalić bluetooth i stery do takiej klawiatury (mój brat ma do ps3) www(.)proline.pl/sklep.php?p=LOG+920-000010 i było by już git bo moja ma zasięg ok 1 m od nadajnika wiec siedzę cały w tv zamiast leżeć na sofie i śmigać w necie na wspaniałym TV ;)

Witam .Żeby były litery trzeba zmienić czcionkę na tą z Windows i wtedy będzie ok .
 

moras86

New member
NetSurf Browser beta 2

Jest kolejna beta przeglądarki NetSurf dla naszych TV.

Zmiany:
- działa wpisywanie adresu w klawiaturze
- zlikwidowano lagowanie myszy

Z moich doświadczeń przy użyciu samej klawiatury (nie mam huba USB) można wpisywać adres stronki, tylko nie udało mi się wyjść z obszaru adresu. Myszy na razie nie sprawdzałem.


W związku z zaplanowaną modernizacją serwisu SourceForge.net i brakiem dostępności do forum SamyGO dla ciekawych zamieszczam własny upload (przeglądarka + obsługa myszy/klawiatury): NetSurf beta 2.rar
 

moulder

New member
Odpaliłem sobie na tv samygo extentions. Wszytko zrobilem wg instrukcji: dodalem ip mojego kompa, udostepnilem katalogi na kompie. Jednak tv nadal nie widzi serwera samba. Mam Windows 7. Czy to moze być problem? Prosze o pomoc.
 

krisr77

New member
witam

Mam pytanie do użytkowników skryptu Samygo Extension Pack 0.03 na Windowsie 7
Czy działa wam udostępnianie folderów po sambie??

Ja mam takie doświadczenia:
Na wersji RC wszystko działało jak trzeba (od pierwszego uruchomienia). Jednak jak wiadomo wersja RC z 1 marcem staje sie trochę mniej funkcjonalna (tj chyba będzie sie wyłączać co 2 godziny) wiec w weekend zainstalowałem sobie wersje retail. I tu zaczęły sie schody. Na początku w ogóle nie widział mi serwera samba pomimo prawidłowych ustawień.
Winowajca okazały sie ustawienia zabezpieczeń (opis macie tutaj Samba network share issue with Windows 7 - Windows 7 Forums)
Serwer od razu sie pojawił. Jednak pomimo udostępnienia katalogu na komopie w telewizorze nie było widać nic poza folderem publicznym. Walczyłem z tym całą niedziele i niestety bez skutku.
Dzisiaj wróciłem do starego dobrego xp i działa bezproblemowo od razu.

Na razie xp wystarczy ale kiedys trzeba bedzie wrócic do 7ki i stad moje pytanie czy ktos juz spotkał sie z takim problemem i moze go rozwiązał...

Ps. win 7 rc było po ang ( z polską nakładką) w wersji Bussines bodajże a win 7 retail bylo polskie w wersji entrprise. (moze stad inne zabezpieczenia ??)
 

marho760816

New member
Najnowsze Firmware T-CHL7DEUC

Witam wszystkich
Kilka dni temu postanowiłem wprzowadzić aktualizacje oprogramowania do b650 i zobaczyć jakie będą różnice. Nie stety róznic nie zauważyłem. Nie wiem po co Samsungowcy to zrobili. Zmieniła mi się tylko skórka w Internet TV bo wskoczyło Yahoo. Jest wiele więcej Widgetów z tym że wszystkie obcojęzyczne i straciłem EPG. Wobec powyższego powróciłe do starego oprogramowania EPG wróciło jednak skórka Internet TV została (Yahoo). Straciłem polskie Widgety.
W chwili obecnej mam tylko YouTube i resztę ale nie po Polsku.
Czy jest możliwość powrotu do poprzedniej wersji żeby odzyskać widgety polskie?
Mam jeszcze pytanie co daje Samy Go? Ja mam Samsung Schare Manager i jest spoko. Owszem filmy udostępnia się długo i przewijanie nie działa a co daje Samy Go Extensions?
Może ktoś napisze w skrócie od myślników chociaż bo nie chcę się zawieść jak na aktualizacji oprogramowania.
Pozdrawiam
 

misiakrp

New member
Jest kolejna beta przeglądarki NetSurf dla naszych TV.

Zmiany:
- działa wpisywanie adresu w klawiaturze
- zlikwidowano lagowanie myszy

Z moich doświadczeń przy użyciu samej klawiatury (nie mam huba USB) można wpisywać adres stronki, tylko nie udało mi się wyjść z obszaru adresu. Myszy na razie nie sprawdzałem.


W związku z zaplanowaną modernizacją serwisu SourceForge.net i brakiem dostępności do forum SamyGO dla ciekawych zamieszczam własny upload (przeglądarka + obsługa myszy/klawiatury): NetSurf beta 2.rar

dziwne bo mi działało wpisywanie na klawiaturze i to płynnie już przy pierwszej wersji łącznie z zatwierdzaniem adresu enterem(normalnie tak jak na kompie) ! jedyny problem był z myszką i z tego co piszesz został rozwiązany !(jutro sprawdzę jak sobie radzi myszka)
też nie używam huba tylko to jest jeden nadajnik usb na klawiaturę i myszkę taki zestawik
ms-69c-00028_0.jpg


duze-zdjecia.php
duze-zdjecia.php
jest wada niestety ze odległość od nadajnika to ok 1 m a sofa jest 5 metrów wiec nie wygodnie siedząc przed tv pisać przy takiej rozdziałce :( jak myślicie wymyślą możliwość podłączenia bluetootha ?
tego brakuje w tym tv!!! bezprzewodowe słuchawki, klawiatura i inne bajerki można by było podłączyć ;)

poprawiłeś możę czcionkę aby nie krzaczyła ?
 
Ostatnia edycja:

misiakrp

New member
moras86
działa myszka łącznie ze scrolem !
teraz poruszam sie po necie jak na kompie !!!
jedyny minus to rozdzielczość, brak flasha itp !
trochę wolno wczytują się strony
faktycznie peny z ntsf resetuje TV
wyszukiwanie google działa (tak jak na kompie)
tv jest boski jeszcze niech zrobią możliwość dodawania kodeków(dts) i będzie miodas bo denerwuję mnie że większość filmów jest jednak w dts a przerabiać mi sie nie chce i za bardzo nie wiem jak :(

widzę że z czcionką nic nie robiłeś ć jest alę ś brakuję :(
może masz gotowca z serwerem samby, telentem itp ? (nie chodzi mi o firmware przerobiony )

ps. widzę że ikonki swoje wstawiłeś są ładniejsze ;)
 
Ostatnia edycja:

moras86

New member
NetSurf Brower beta 2 (polskie czcionki)

Gdyby ktoś potrzebował wrzucam ponownie NetSurf beta 2. Tym razem z polskimi czcionkami: NetSurf beta 2 fix

Dodatkowo przypominam, że nie jest to program pisany od początku a jedynie port przeglądarki i jego autor prawdopodobnie nie będzie umieszczał dodatkowych funkcjonalności poza tymi, które są w oryginalnej wersji. Dlatego przeglądarka (wersja na komputer, więc i port na TV) obecnie nie będzie obsługiwać JavaScript a tym bardziej Flash. Na tej stronie znajduje się lista możliwości przeglądarki: NetSurf Development Progress

może masz gotowca z serwerem samby, telentem itp ? (nie chodzi mi o firmware przerobiony )
Nie używam zmodyfikowanego softu (gwarancja) a telnet możliwe że jest w SamyGO All Extensions.

Mam pytanie, czy ktoś testował już klawiaturę z wbudowanym hubem i podłączoną w ten sposób myszką?
 

agatomil

New member
Dzięki Moras86 za prace nad przeglądarką.

Wszyscy ciągną aż serwery się grzeją - a słowa dobrego nikt nie powie.
Przeglądarka na start jest, a oryginalnie - g... było.
Ale Polakowi i tak zawsze mało :mrgreen: Dajcie szansę, a się rozwinie.

Ja używam huba na 4 porty - działają jednocześnie dwa peny (fat2GB i ntfs8GB), klawiatura
i mysz optyczna. Wszystko działa jednocześnie na górnym wejściu USB (tym bez zwiększonego zasilania).
Pozdro wszystkim.
 

marho760816

New member
NetSurf

Zainstalowałem przeglądarkę. Wszystko działa.
Tak jak ktoś wczesniej napisał kursor myszki laguje :(
Polska czcionka jest już :)
Kupiłem zestaw bezprzewodowy a4tech - klawiatura +mysz www.allegro.pl/item918842947_a4tech_gk_870d_2_4ghz_zestaw_klaw_mysz_kurier_em.html
Ma duży zasięg i teraz forum mogę przeglądać leżąc na kanapie.
Wierzę w osoby upradeujące nasze tV że w końcu wymyślą flasha i javę pod tą przeglądarkę lub zmodyfikują firefoxa by śmigał w samsungach.
Pozdrawiam wszystkich
 

donkroko

New member
Cieszę się, że w końcu prace nad dodatkowym softem do TV nabrały namacalnego wymiaru, i po wielu stronach mielenia w kółko na forum o tym samym, pojawił się powiew świeżości :D
Używając pierwszych wersji NetSurfa z obsługą pilotem z TV częściowy problem braku klawiatury przy wpisywaniu różnych adresów www rozwiązałem na własne potrzeby tworząc własną stronkę www z różnymi linkami i umieszczając ją na darmowym serwerze www.

Wówczas zmieniając zawartość pliku OPTIONS w katalogu framebuffer/res
homepage_url:url=http://www....
na własną stronę z przygotowanymi przez siebie linkami można sobie ułatwić trochę życie.

Pierwszą myślą była podmiana http://cośtam na file://jakiśtam (plik tekstowy z bookmarkami), nie znam niestety systemu plików TV i nie wiem czy to by zadziałało i gdzie w strukturze katalogów ten plik umieścić.
Może ktoś da inny pomysł...:niewiem: rozwiązanie ze stroną z ulubionymi linkami bynajmniej działa doskonale !!!
 
Ostatnia edycja:
Do góry