Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

slavii

New member
Dzwoniłem na infolinię Samsunga - modernizują widgety. Sytuacja ma sama wrócić do normy, nie wiadomo jednak kiedy.
 
panowie mam pytanie. czy poprzez złącze usb hdd lub to drugie usb można oglądać filmy z dysku twardego zewnętrznego? i drugie pytanie jaki musi być system plików na owym dysku czy pójdzie gdy dysk jest sformatowany na NTFS czy musi być w FAT. proszę o odpowiedz. pozdrawiam.
 

agatomil

New member
Było o tym na forum już ze sto razy i to bardzo obszernie. Wystarczy poczytać.
1- tak, można oglądać filmy z dysku twardego zewnętrznego zarówno zasilanego jak i nie;
2- Może być Fat i może być NTFS. Ze względu na b. duży rozmiar plików mkv - wiadomo, że lepszy będzie NTFS.
 
dziękuje agatomil, to dobrze ze nie musze formatować do FAT 32 zależy mi na NTFS bo podłącze sobie dysk albo do TV albo do kompa. dziękuję
 

moras86

New member
NetSurf - przeglądarka internetowa dla TV Samsung serii B

Nadeszła długo oczekiwana chwila :)



Na forum projektu SamyGO została zamieszczona próbna wersja portu przeglądarki NetSurf dla naszych TV.
Plik znajduje się tutaj - SamyGO - NetSurf Web browser for SamyGO TV - FIRST RELEASE

Parę informacji:
- uruchamiany jest z menu Content Library
- po uruchomieniu należy nacisnąć klawisz Enter na pilocie (ten duży w kółku)
- lepiej uruchomić z pendriva niż dysku zewnętrznego
- działa na systemie FAT32 (na pewno nie działa na NTFS - restartuje TV)
- obsługuje mysz i klawiaturę przy użyciu rozszerzenia od SamyGO (pobierz)
- mysz ma znacząco laguje
- w klawiaturze nie działa Enter (u mnie nie mogę pisać)
- można zmienić stronę startową przez ręczną edycję pliku - NetSurf/framebuffer/res/Options
- brak obsługi JavaScript i Flash
- narzazie nie działają stronki z szyfrowaniem SSL (https)
- nie działa wyszukiwanie w google, historia, pobieranie
- maksymalna rozdzielczość to 960x540

Działania przycisków:
CZERWONY - powraca do strony startowej
ZIELONY - powrót do poprzedniej strony w historii
ŻÓŁTY - zmiana trybu nawigacji kursora (domyślnie przeskakuje pomiędzy linkami)
NIEBIESKI - zamknięcie NetSurf i powrót do galerii kontentów
 

Fije

New member
Witam, przymierzam się do zakupu lcd Samsunga 40 cali, tylko jest kilka modeli w podobnej cenie, np LE40B651, LE40B650, LE40B620, czym one się różnią i który warto kupić? TV będzie używany do gier i filmów z komputera i TV z kablówki. Cena ok 3000zł.
Pozdr.
 

pldeczek1

New member
Witam, przymierzam się do zakupu lcd Samsunga 40 cali, tylko jest kilka modeli w podobnej cenie, np LE40B651, LE40B650, LE40B620, czym one się różnią i który warto kupić? TV będzie używany do gier i filmów z komputera i TV z kablówki. Cena ok 3000zł.
Pozdr.
DO WYRZYGANIA CIAGLE TE SAME PYTANIA DOPIERO NIEDALEJ JAK 2-3 STRONY O TYM BYLO PIEPSZONE LENIE WSZYSTKO NA TACY CHCENIE MIEC PODANE A UZYJ ZE SZUKAJKI TY....... :x
 

maxxl

New member
Człowieku, odpowiedzi na te pytania padały już pierdylion razy. Naucz się szukać informacji, a nie czekać aż ktoś ci wszystko poda gotowe na talerzu! Celowo więc nie udzielę ci informacji, chociaż odpowiedzi znam.
 

Maniaczek

New member
Na którym wyjściu analogowym jest opóźnienie? Na tym od połączenia Chinch (RCA)?
Czy dźwięk jest opóźniony również na wyjściu słuchawkowym?


Doszedłem do połowy wątku i często spotykałem się z narzekaniami na efekt "gorącego powietrza" tudzież nazywanym przez niektórych "rozmycia/kompresji etc."
Wiem jak to wygląda. W jakich okolicznościach się pojawia (dla sygnału HD/SD/Motion Plus/100Hz/50Hz)?
Niektórzy piszą o rozwiązaniu tej przypadłości stosując:
Ustaw 100Hz Motion Plus na custom z judderem na 5 i resztą na 0
Czy przy tej konfiguracji znika również "efekt teatralności". Pytam, bo ja go bardzo lubię (przypomina mi Pixel Plus II z Philipsa) i nie chciałbym aby usunięcie "gorącego powietrza" wiązało się z utratą "teatru".
 

jabcook

New member
Mam problem z tym TV i dyskiem. Znalazłem w tym temacie iż ten TV obsługuje bez problemu dyski ntfs + pliki MKV na nich. I komuś udało się uruchomić batmana 1080p MKV przez dysk. A moj problem polega na tym ze dysk owszem wykrywa. Ale bez MKV na nim. Tylko zwykle DVIX. Przez pen-drive MKV bez problemu odczytuje. Czy potrzebne jest jakieś specjalne formatowanie ? Albo czy dysk jest zły. Mam 2,5 WD 320 gb 5400obrotow
 

pldeczek1

New member
Mam problem z tym TV i dyskiem. Znalazłem w tym temacie iż ten TV obsługuje bez problemu dyski ntfs + pliki MKV na nich. I komuś udało się uruchomić batmana 1080p MKV przez dysk. A moj problem polega na tym ze dysk owszem wykrywa. Ale bez MKV na nim. Tylko zwykle DVIX. Przez pen-drive MKV bez problemu odczytuje. Czy potrzebne jest jakieś specjalne formatowanie ? Albo czy dysk jest zły. Mam 2,5 WD 320 gb 5400obrotow
Wraz z plikiem mkv musi byc jakis plik avi lub divix i trzeba przełaczyc na widok podstawowy i nie bedzie problemu
 

Fije

New member
DO WYRZYGANIA CIAGLE TE SAME PYTANIA DOPIERO NIEDALEJ JAK 2-3 STRONY O TYM BYLO PIEPSZONE LENIE WSZYSTKO NA TACY CHCENIE MIEC PODANE A UZYJ ZE SZUKAJKI TY....... :x

Jesli forum wzbudza u Ciebie odruchy wymiotne to chyba czas od niego troche odpocząć. Zgadza sie nie chce mi się przeglądać 400 stron w poszukiwaniu syntetycznej odpowiedzi i myslałem że tutaj mi jej ktoś szybko udzieli, ale jeśli to dla Ciebie za dużo aby jej udzielić, to nie trudz się, lepiej obrażać ludzi....
 

interaktiv

New member
Jesli forum wzbudza u Ciebie odruchy wymiotne to chyba czas od niego troche odpocząć. Zgadza sie nie chce mi się przeglądać 400 stron w poszukiwaniu syntetycznej odpowiedzi i myslałem że tutaj mi jej ktoś szybko udzieli, ale jeśli to dla Ciebie za dużo aby jej udzielić, to nie trudz się, lepiej obrażać ludzi....

Zanim zadasz pytanie, mógłbyś użyć funkcji przeszukiwania wątku - logujesz się, wchodzisz na pierwszą stronę tego tematu i nad pierwszym postem masz narzędzia, a w nich wyszukiwarkę w która wpisujesz szukaną frazę i nie musisz przeglądać 440 stron bo dostajesz wyniki.
Więc nie dziw się, że ludzie się wkurzają jeśli jesteś kolejna osobą, która zadaje pytanie na które padła już kilka razy odpowiedź. Dodam, że ostatnie 10 stron to ciągle powtarzające się te same pytania - tak jakby nie można było przeczytać ostatnich odpowiedzi, nie wspominając o użyciu wspomnianej wyszukiwarki.
 

olijacek

New member
Nie bijcie... proszę o info czy i jakie formaty DVD odtwarza ten TV ?
Chodzi o pliki VOB. Czy wyświetla się normalnie menu itd ?

Było pytanie podobne ale nie znalazłem odpowiedzi.
 

MarekWoj

New member
Pytanie 1:
Czy istnieje jakiś sposób aby B650 po włączeniu automatycznie wybierał (może wcześniej ustawione) źródło sygnału. Za każdym razem kiedy go włączam (niezależnie czy: do sieci > pilot, czy z czuwania) wybiera Antena1.

Pytanie 2: Filmy z PD. Zauważyłem, że jak film jest w 25fps to w czasie wyświetlania opóźniają się napisy względem wypowiedzi bohaterów. Na kompie są w 100% napisy prawidłowo dopasowane.
Z forum znalazłem podpowiedzi w stylu:
- zmuxsować napisy - ok dla większości działa
- zmienić format z txt na srt - jw
- wstawić w pierwszym wierszu napisów: {1}{1} 25 00 - jw
Ale ostatnio trafiłem na 'szczególny' przypadek. Film ma 900MB (ale chyba to nie ma znaczenia) i żadny z ww przykładów nie zadziałał..

1. A jak włączasz TV, przyciskiem z kanałem 1 czy POWER ? Mi jak włączam przez POWER ustawia się na ostatnio aktywne wejście.

2. Nie znam rozwiązania, filmy oglądam przez komputer, ale kiedyś miałem ciekawy przypadek. Dostałem od kolegi film z napisami, kolega go oglądał więc napisy były OK. Film od wrzuciłem na laptopa (aby przenieść) ale na chwilę włączyłem aby zobaczyć czy dobra jakość i też wszystko było OK. W domu przegrałem na PC podłączonego do TV i napisy mam rozjechane. Okazało się, że program którym zawsze do tej pory oglądałem filmy (SubEdit Player) nie potrafił właściwie zsynchronizować napisów. Miałem też kilka innych programów do odtważania i w każdym innym było OK. Nie wnikałem w powód, użyłem innego programu, ale skoro są takie przypadki to nie dziwne że TV sobie czasami nie radzi.
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Pytanie 2: Filmy z PD. Zauważyłem, że jak film jest w 25fps to w czasie wyświetlania opóźniają się napisy względem wypowiedzi bohaterów. Na kompie są w 100% napisy prawidłowo dopasowane.
Z forum znalazłem podpowiedzi w stylu:
- zmuxsować napisy - ok dla większości działa
- zmienić format z txt na srt - jw
- wstawić w pierwszym wierszu napisów: {1}{1} 25 00 - jw
Ale ostatnio trafiłem na 'szczególny' przypadek. Film ma 900MB (ale chyba to nie ma znaczenia) i żadny z ww przykładów nie zadziałał. Ze względy na to, że wbiło mi się to klinem - piszę. Oczywiście już po seansie z kompa ale to nie daje mi sposobu w na przyszłość chciałbym poznać jakąś jeszcze ciekawą metodę. Jak znacie - podajcie co jeszcze można zrobić z tym przypadkiem.
PS - proszę sobie odpuścić odp w stylu - obejrzyj na kompie, puść przez DLNA, wrzuć na DVD itp bo to jest oczywiste obejście problemu.
Chodzi o rozwiązanie konkretnego przypadku.

Pozdrawiam

Ja przerabiam przy pomocy subtitle workshop URUWorks - 100% Software Uruguayo
Ostatnio też miałem problemy z dopasowaniem literek, więc przerobiłem napisy na format srt, nie pomogło i zacząłem bawić się ustawieniami klatek wejściowych i wyjściowych, po kilku różnych ustawieniach udało mi się dopasować literki nawet do filmu który miał 29fps.
 
Do góry