Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

Psyko

New member
Chce kupic le32b650 pod filmy w hd i divixy (z pena), xboxa 360 i czasem kablowke. I teraz pytania.

1. Czesto zdarzaja sie w tym modelu problemy z nierownomiernie podswietlona matryca?
2. Jak kupie obojetnie jakiego pena 18 gb czy iles tam, to bedzie obslugiwany, czy nalezy sie czyms kierowac?
3. Nie ma problemow z bandingiem, cloudingiem itp?
4 Co z input lagiem? Aktualizacje FW jakos go zmniejszyly. Wiem ze w trybie Game Mode mozna grac spokojnie. Nie dziw ze przy wlaczonych bajerach typu 100 Hz Motion Flow elektronika troche sie dlawi. Te 12-30 ms przy game Mode sa konfortowe, ile srednio input laga maja inne lcd. Czy obraz przy Game Mode jest dobry? Wczesniej uzywalem Sharpa lc32x20e, ale ten mimo ze ma 32 cale to zabija mnie bandingiem...
 

misiak44

New member
mam le32b650, dysk zewnetrzyn 320 2.5 cala, pena 16 gb emteca i xboxa 360 wszystko cud miod i orzeszki. Input lag jest, ale ja tylko gram w PES'a po sieci, zalezy jakie kto ma lacze, ja mam 4 mbit i idze wszystko ok.
Polecam
 

Stig123

New member
arkadiuszdworza napisał:
Telewizor chyba (jesli pamietam) nie dekoduje dzwieku wmv. Co do rozmiarów na ekranie. to prawdopodobnie jest to film zapisaniy anamorficznie i stąd problem.
Dzięki za odpowiedź cokolwiek znaczy anamorficznie zapisany.

Pierwsze spostrzeżenia:
Model 40B653 – kupiony w RTV Euro AGD za 4000 zł – wiem, że stosunkowo drogo, ale atutem ich był system rat – 30 x 0%. Więc polecam tym którzy nie maja gotówki, albo kiepsko u nich ze zdolnością kredytową jak u mnie (kredyt hipoteczny). W dziadowskim GE Money Bank w Saturnie to nawet nie chcieli na raty dać ps3. Lukas – szybko i sprawnie i bez problemu.
Kolor obudowy – czerwień/bordo jest ledwo widoczna, na początku chciałem zapytać, dlaczego przywieli mi 650- stkę.
Ekipa z RTV raczej mało wie – tzn mniej odemnie, a HDTV interesuje się od tygodnia, tak więc jeśli wiesz jak skręcić 2 śrubki i miałeś w ręce w życiu pilota to nie polecam.
Jak u was z bezpiecznym wyciąganiem pendriva ? U mnie rozpoczyna proces, a po 5 sek jest napis że nie da się go bezpiecznie wyjąć – nawet tego dołączonego do zestawu. Też tak macie ?
Obraz z kablówki średnio na jeża. Na razie najlepiej u mnie wygląda bajka Barbie w formacie avi z DVD.
Film w divx powyżej średniej, napisy bez problemu (da się zmienić ich wielkość lub kolor ?)
TV oglądam z odległości 2,5 m i wydaje mi się trochę za duży – choć może to kwesta przyzwyczajenia (przesiadka z 25 calowego CRT oglądanego z 4m).
Ponawiam pytanie – nie ma u mnie trybu gra – czy po podłączeniu konsoli sam się pojawi ?
 

AS33

New member
Stig123, a może byś tak zaczął czytać. np. od strony 103 lub 104, Admin zaleciłby od numeru 1, ale myślę, że starczy tak gdzieś od setki...

Zapytania takie jak Twoje już znalazły odpowiedź, więc niestety tylko rozszerzasz to forum o nic nie wnoszące treści.

P.S.
Admin zaleca jeszcze "szukaj"...
 

MarekWoj

New member
Witam.

Od 5 lipca jestem szczęśliwym (prawie) posiadaczem 40b651, kupiłem w Saturnie w Jankach za 3220 :) Trochę się spóźniłem, bo 40b650 były jeszcze 70 zł tańsze.

Na razie zauważyłem jeden problem z którym da się żyć, ale trochę irytuje.
Z naziemnej telewizji złapałem zarówno programy cyfrowe i jak i analogowe, ale po pierwsze nie da się ich dowolnie posortować, a po drugie telewizor traktuje je jak osobne listy programów, ale też nie do końca. Działa to tak:

- od nr 1 do 7 mam programy cyfrowe. Mogę dowolnie zmieniać kolejność programów, ale tylko w tej grupie
- od nr 8 do 17 mam programy analogowe. Też mogę dowolnie zmieniać kolejność, ale też tylko w tej grupie

A teraz jeszcze ciekawsze zachowanie. Oglądam np kanał 1 (czyli cyfrowy), wciskam na pilocie 5, przełącza na 5, wciskam ponownie 1 włącza się 1. Wszystko OK, ale tak jest dopóki nie opuszczam grupy cyfrowych programów. Jak wcisnę 9 to prawidłowo włącza się program 9, ale jak później wcisnę 1 to włącza się program 1 ale już z grupy analogowej czyli 8.
Poprzez wybranie numeru kanału nie da się już wrócić do grupy cyfrowej.

Da się to jakoś zmienić ? I kolejne pytanie, jak przełączam się (np P+ P-) pomiędzy programami analogowymi, to przełączenie jest szybkie, podobnie jak w poprzednim CRT. Ale przełączenie programów cyfrowych trwa około 3 sekund. Pewnie tak musi być, ale może wiece jak jest w innych modelach telewizorów ? Też to tyle trwa ?

Firmware zaktualizowałem na najnowszy i nic się nie zmieniło.


Pozdrawiam Marek.
 

dzudzu9

New member
Połączenie bezpośrednie TV - komputer

Wielkie dzięki za pomoc :) Swojak1 - zrobiłem po twojemu z ustawieniami Ip i zadziałało, tylko że musiałem zamienić kabel prosty na krosowany... tzn. w sumie nie wiem czy musiałem, ale teraz działa również Internet@TV (co prawda bawiłem się również w udostępnianie połączenia). W sumie najważniejsze że działa :) Wczoraj puściłem na moment Transporter 3 w FULL HD i obraz wygląda super !!! Co prawda był kodowany w DTS, więc bez dźwięku, ale dzisiaj przerobię na AC3, więc TV powinien już łyknąć. Jeszcze raz dzięki za pomoc.
 

msiemin

New member
Witam posiadam samsunga B650 zainstalowałem ostatnio wersję Firmware 2010.0 wcześniejsza którą miałem to 1010.0. Teraz w Internet@TV gdzie były zainstalowane usługi You Tube oraz pogada zainstalowała się usługa Yahoo. Czy ktoś wie jak wrócić do poprzednich usług? Cofnięcie Firmware do wcześniejszego nic nie daje.
 

tesz

New member
msiemin napisał:
Witam posiadam samsunga B650 zainstalowałem ostatnio wersję Firmware 2010.0 wcześniejsza którą miałem to 1010.0. Teraz w Internet@TV gdzie były zainstalowane usługi You Tube oraz pogada zainstalowała się usługa Yahoo. Czy ktoś wie jak wrócić do poprzednich usług? Cofnięcie Firmware do wcześniejszego nic nie daje.

"(..) trzeba przywrócić ustawienia fabryczne poprzez przytrzymanie kilkanaście sekund przycisku exit na pilocie (...)" (cytat z postu 20-04-2009, 09:37 by czarekr)

poza tym proponuję zapodać w google coś w stylu:
b650+przywrócić+youtube site:hdtv.com.pl
Pomaga, jeśli np. ktoś nie chcę po raz n-ty pytać o to samo ;)
 

mr.hyde

New member
do MarekWoj

Jak chcesz wymieszać kanały cyfrowe i analogowe skorzystaj z funkcji ulubionych kanałów (FAV.CH) i stwórz własna listę. A i na moim 32b650 kanały przełączają się szybko może koło 1s napewno nie 3. Dziwne:hmm:
 
Ostatnia edycja:

serfer123

New member
no analogowe to szybko ale cyfrowe kanały też mi się pokazują z opóźnieniem ok 3sekund
odbieram z raszyna mieszkam w piasecznie
mam pytanko czy pałac nadaje jeszcze cyfrowe programy bo nie udaje mi się nic złapać stamtąd w razie jak by nadawał da się jakoś złapać kanały z raszyna i pkin jednocześnie ?
 

szym76

New member
bobitos napisał:
Na dysku masz na pewno tylko .mkv . Musisz wgrać jakiś plik .avi ( samych mkv nie widzi) i po kłopocie.
PZDR

Dzięki za radę ale niestety u mnie to nie działa :( . Wgrałem na dysk NTFS film avi i mkv i widział niestety tylko avi. Kiedyś jak miałem wgrany plik mkv mniejszy niż 1 GB to go widział, więc problem jest w wielkości pliku. Najgorsze że jak dzwoniłem na infolinie mówili że Samsung nie gwarantuje wielkości pliku odczytywanego przez TV, więc jeżeli czyta pliki mkv mniejsze niż 1 GB znaczy że czyta i że wszystko jest ok. Mimo że wszystkim innym użytkownikom w Polsce czyta wszytkie pliki:) . Ale spróbować zareklamować nie zaszkodzi.
 

MarekWoj

New member
mr.hyde, a skąd odbierasz te cyfrowe kanały ? Ja podobnie jak serfer123 z Raszyna (mieszkam w okolicach Żyrardowa), może te z Raszyna mają "coś" szczególnego co powoduje takie długie przełączanie ? W sumie na razie to emisja testowa :) I dzięki za podpowiedź z ulubionymi, wieczorem się pobawię.

A przy okazji mam kolejne pytanie. Czy komuś udało się tak ustawić TV aby godzina ustawiała się automatycznie bez godzinnego opóźnienia ?


Pozdrawiam Marek.
 

jatu4

New member
Odtwarzanie filu DVD z twardego dysku/pendriva

Mam pytanie: czy jest możliwość zgrania filmu z płyty dvd na przenośny dysk twardy bez robienia konwersji tak by mógł go następnie odczytać nasz samsung? Z góry dzięki!
Jatu
 

Wiccan

New member
ile Gb jest wstanie obsłuzyc B52 przez USB?

staralem sie znalesc kwestie ktora mnie intryguja w wątku, lecz bez rezultatów, dlatego postanowilem zapytać.


Chcę kupić dysk 1,5 TB (1500 gb) i chcę zrobić na nim bazę filmów i muzyki. Następnmie włożyc do obudowy i podpiąć pod LCD. Format mkv troche waży dlago mysle ze z czasem te 1,5 Tb okaze sie niezbednym minimum.

W związku z powyzszym mam pytanie: Czy Samsung B652, ktory posiadam, ma jakies ograniczenia odnosnie pojemnosci urządzen, które jest w stanie obsluzyc? Nie chcialybym byc niemile zaskoczony tym faktem dlatego pytam.
 

TheHX

New member
Trudno powiedzieć..To w zasadzie od dysku zależy raczej i jego zasilania. Moje Kawiory 250 GB i 320 GB są ..lepiej zasilane przez TV niż przez peceta. Oryginalny kabel od obudowy wystarcza do bardzo dobrej współpracy z TV. Kable z dławikami, którymi przez lata zasilałem dyski 40 - 80 GB już z tymi WD nie pracują. Muszę kombinować z kablami, bo ten "fabryczny" zestawiłem na stałe z TV.
MKV ważą nie ważą, aż tak duże nie są. Średnio klasycznie jak DVD - w granicach 5 GB jeśli bez DTS. Owszem, są i takie po 10 GB, ale ja tych z DTS nawet nie targam (ale owszem, Matrixy w 5.1 mają po około 8 GB )

Co do DVD na TV- tak zripowanej płyty nie odczyta ( w strukturze VOB )
Same VOBY próbuje, ale męczy się. Gładko idą także mp4 kodowane do Quicktime h264 ( iPod/ iPhone )
 

mr.hyde

New member
MarekWoj. Ja odbieram cyfrowe kanały z Suchej Góry koło Rzeszowa i stąd chyba różnica w szybkości przełączania kanałów bo kanały z Suchej Góry są kodowane w mpeg-2 a w warszawie jest mpeg-4. U mnie kanały analogowe i cyfrowe przełączają się tak samo szybko.
 

vasyndrom

New member
szybkie 2 pytanka panowie. mam zamiar kupic wlasnie 40" LEB65X i ogolnie w wiekszej czesci tematu walkowane bylo haslo "input lag" ale mniejsza z tym.

chcialbym sie za to dowiedziec czy np ustawiajac sobie opcje film na zrodle 1/2/3 z jakimis tam moimi wartosciami to czy te ustawienia sa zapisywane tak jak w moim obecnym LE32A436 i na przyklad jesli zmienie opcje filma na gry (na tym samym zrodle obrazu) i z powrotem to bede mial te same ustawienia co mialem?. kwestia bardzo wazna dla mnie jako uzytkownika ps3, ktora sluzy bardziej jako odtwarzacz BR niz konsola choc czasami sie pociupie w Killzone :)

pytanko nr 2 czy da sie calkowicie wylaczyc 100Hz obrobke obrazu? jak wtedy wyglada sprawa z input lagiem (poza ustawieniem opcji gry)
 

lexo

New member
Do Samsunga F96 (testy www.hdtvtest.co.uk) ma opóźnienie w trybie Filmu 100ms, w trybie Gry 30ms (f96 ma koło 30ms do crt).

Do laptopa (moje testy) ma opóźnienia w trybie Filmu 109ms, w trybie gry 47ms.

Nawet po włączeniu trybu gry obraz wyraźnie spóźnia się do Panasonica S10 i Sharpa Dh77, podobnie ze sterowaniem myszką (to moje odczucia więc nie traktuj ich jak wyrocznię).

Jeśli chodzi o grę to w cod4 grałem chwilę i na trybie gry nie odczułem zbytnio żadnych problemów ale tak naprawdę to wszystko wyszło by dopiero w dłuższoterminowej grze w sieci. Zdania co do tej materii są podzielone.
 

neo2006a

New member
lexo napisał:
Do Samsunga F96 (testy www.hdtvtest.co.uk) ma opóźnienie w trybie Filmu 100ms, w trybie Gry 30ms (f96 ma koło 30ms do crt).

Do laptopa (moje testy) ma opóźnienia w trybie Filmu 109ms, w trybie gry 47ms.

Nawet po włączeniu trybu gry obraz wyraźnie spóźnia się do Panasonica S10 i Sharpa Dh77, podobnie ze sterowaniem myszką (to moje odczucia więc nie traktuj ich jak wyrocznię).

Jeśli chodzi o grę to w cod4 grałem chwilę i na trybie gry nie odczułem zbytnio żadnych problemów ale tak naprawdę to wszystko wyszło by dopiero w dłuższoterminowej grze w sieci. Zdania co do tej materii są podzielone.

Na najnowszym firmware tez?
 
Do góry