Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

koski

New member
nadszedł w końcu "TEN" dzień :)

i stałem się posiadaczem 46B650 :) gra ślicznie ! :D matryca równiutko podświetlona - obraz - kryształ :) (odpukać) - mam nadzieje że mu nic nie "wyskoczy" za kilka dni/tygodni/miesiecy :-/

jutro podpinam kompa - bedzie zabawa ;-)

na szybko - dysk ntfs 600gb - chodzi bez zajakniecia, mkv - bajka!

zauwazylem jednak, ze niektorych mkv mi nie czyta - niepopr format obrazu i niekiedy tez dzwieku (wiem-DTS) - ale z tym obrazem to nie qmam ....

cały weekend do zabawy :D


Pozdrawiam panów z "parkingu" w Silesia City Center - super obsluga "pewnego" sklepu internetowego ! Pania z "informacji" również! ;-)


dodatek:

nie wiem jak u Was, ale u mnie JEST normalne wyjscie sluchawkowe!!! wszystko super slychac! - nie wiem dlaczego na stronie samsunga jest info o braku wyjscia w tym tv...
 
Ostatnia edycja:

bila

New member
Jestem właściwie zdecydowany na zakup 32B650, mam jednak jedną wątpliwość. Chodzi mi o lustrzany monitor. Czy ktoś z użytkowników tego telewizora mógłby opisać, czy taka matryca nie przeszkadza w oglądaniu? W sklepie wyglądało to to jak lustro niemalże.
 

asd1

New member
bila napisał:
Jestem właściwie zdecydowany na zakup 32B650, mam jednak jedną wątpliwość. Chodzi mi o lustrzany monitor. Czy ktoś z użytkowników tego telewizora mógłby opisać, czy taka matryca nie przeszkadza w oglądaniu? W sklepie wyglądało to to jak lustro niemalże.

nie przeszkadza
 

bila

New member
Dziękuję za błyskawiczną odpowiedź :). Jeszce jedno pytanie: czy jest jakaś zasadnicza, funkcjonalna różnica pomiędzy modelami B650 a B653? Z danych ze strony samsunga zauważalne różnice to:
- trochę inaczej wykonana obudowa - przyciski na obudowie w B650 na środku, w B653 po prawej stronie,
- kolor obudowy na dole,
- i coś czego nie rozumiem: w rubryce funkcje:
PIP (picture in picture): B650 brak wpisu, B653 - 1 tuner PIP,
a zaraz poniżej:
PIP: (ten sam PIP czy inny?) B650 - 1 tuner PIP, B653 - brak wpisu,


Acha, no i cena w sklepach: B653 droższy o ok. 300 - 400 zł.
O co tu chodzi?
 

asd1

New member
bila napisał:
Dziękuję za błyskawiczną odpowiedź :). Jeszce jedno pytanie: czy jest jakaś zasadnicza, funkcjonalna różnica pomiędzy modelami B650 a B653? Z danych ze strony samsunga zauważalne różnice to:
- trochę inaczej wykonana obudowa - przyciski na obudowie w B650 na środku, w B653 po prawej stronie,
- kolor obudowy na dole,

Acha, no i cena w sklepach: B653 droższy o ok. 300 - 400 zł.
O co tu chodzi?
i to koniec różnic :-D
a cena no cóż witamy w PL
 

Hajawata

New member
bila napisał:
Acha, no i cena w sklepach: B653 droższy o ok. 300 - 400 zł.
O co tu chodzi?
Co do ceny to sprawa jest zasadniczo prosta - model LE32B650 ma w swojej ofercie ponad 100 sklepów (wg Skąpca), 653 jest w 5-ciu. Jeśli liczba oferentów danego towaru jest niewielka, to nie walczą oni między sobą cenami tak zażarcie jak ci, którzy są jednymi z wielu. To nie jest specyfika tylko rynku polskiego, to samo obserwuje w Niemczech. Tak to po prostu działa.
 

User27

New member
Jeśli film 720p MKV jest z dźwiękiem DD lub DTS czy ten telewizor potrafi go odtworzyć? Bez pomocy amplitunera czy przyjmnie ten dźwięk.
 

tomaszek71

New member
mkv a napisy

Jak zmusić coby mój tv obsługiwał mkv z napisami. Mam film, mam napisy fo niego w txt i nic. Przerobiłem na srt i dalej nic
 

bobitos

New member
szym76 napisał:
Witam,
czy wasze B650 widzą po podlączeniu HDD pliki powyżej 4 GB? Dysk sformatowany w FAT32 widzi bez problemów, ale niestety wtedy mieszczą się jedynie pliki do 4 GB i niestety filmy w 720p nie wchodzą. Próbowałem już dysków 2,5" jak i 3'5 sformatownymi w NTFS a zawsze to samo- dysk TV widzi, niestety nie widzi już na nim filmów.
Pozdrawiam.
Na dysku masz na pewno tylko .mkv . Musisz wgrać jakiś plik .avi ( samych mkv nie widzi) i po kłopocie.
PZDR
 

drebin

New member
Witam. Czy przy czyszczeniu tez sie wam rysuje obudowa uzywajac zalaczonej sciereczki ? Mam straszne rysy a kurz delikatnie sciagalem. Jak teraz sie tych rysek pozbyc ?
 

danger1986

New member
Zitek napisał:
Zacząłem jednak zauważać pewien mankament, a mianowicie od czasu do czasu widzę klatkowanie (mimo że w Motion Plus juddering mam ustawiony na 7).
No i efekt rozmycia, który przy ruchach powoduje, ze obraz staje się mniej ostry.

To nie telewizor tylko "n"... :( wiem bo mam "n" i polsat....na polsacie nie ma takiego czegoś.... proponuje Ci kupić WIEEEELKĄ antenę i problem zniknie.
 

ravaelus

New member
User27 napisał:
Jeśli film 720p MKV jest z dźwiękiem DD lub DTS czy ten telewizor potrafi go odtworzyć? Bez pomocy amplitunera czy przyjmnie ten dźwięk.

asd1 napisał:
DTS nie odtworzy i co gorsza nie wyśle na zewnątrz po optyku

to chyba by wyjasnialo czemu mi nie idzie jeden film w mkv ktory ma na dodatek wbudowane polskie napisy.

mimo tego jednak mozliwosc ogladania filmow z usb po podlaczeniu po tv to jest cos swietnego
jedyna rzecz ktora mogliby poprawic to albo przesuwanie napisow nizej zeby dwie liniki tekstu byly na czarnym tle albo dodac czarna obwodke do liter bo tak jak sie oglada filmy z duza iloscia jasnego tla to jest slabo czasem z czytaniem :rolleyes:
 

Wormsik

New member
ravaelus napisał:
to chyba by wyjasnialo czemu mi nie idzie jeden film w mkv ktory ma na dodatek wbudowane polskie napisy.

mimo tego jednak mozliwosc ogladania filmow z usb po podlaczeniu po tv to jest cos swietnego
jedyna rzecz ktora mogliby poprawic to albo przesuwanie napisow nizej zeby dwie liniki tekstu byly na czarnym tle albo dodac czarna obwodke do liter bo tak jak sie oglada filmy z duza iloscia jasnego tla to jest slabo czasem z czytaniem :rolleyes:

zgadzam się i poperam zdecydowanie przedmówcę :)
 

yogi23

New member
witam
śledziłem ten temat cały czas ale ponieważ nie znalazłem odpowiedzi na moje wątpliwości postanowiłem się zarejestrować licząc ze mi odpowiecie ;)

kupalem samsunga 40 cali b650 ogólnie jestem zadowolony ale ma pewne pytanie
podczas oglądania filmów divix avi dvd z pena czy z dysku zewnecznego filmy sa odtwarzane ale niesa na cala wielkosc telewizora natomiast sampl mkv jest na cala wielkosc pytanie jest takie czy tak ma byc czy cos trzeba zrobic zeby wszystkie filmy byly na cly tv odtwarzany czy moze ma tak być czy coś mam z tv i trzeba go wymienic
dodam ze uaktualnilem oprogramowanie i mam ustawiona opcie dostosuj obraz
z góry dzięki wskazówki ;)
 
Do góry