Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

Hajawata

New member
Po poczynionych wcześniej przygotowaniach dołączam wreszcie do grona (jak na razie) zadowolonych użytkowników LCDka serii B650, a dokładnie LE55B650. Telewizor przywieźli dzisiaj rano, więc odebrałem, a potem trzeba było iść do pracy więc wiele czasu na zabawę nie było. Po powrocie siadłem i testuję. Sprzęt całkiem ładnie i równomiernie świeci, póki co nic nie buczy i nie zauważyłem żadnych wad fizycznych panelu (choć jeszcze jutro obejrzę dokładnie). Co do wielkości to już teraz wiem, że nie przesadziłem - zależało mi na dużym ekranie i taki jest. Docelowo odległość od TV wyniesie jakieś 3,5 m, teraz siedzę może 2 metry od niego i też mi się podoba :). Na dokładną ocenę jakości obrazu jeszcze chwilę poczekam bo niestety z moim kablem DVI-HDMI nie udaje mi się uzyskać sensownego 1080p, więc chwilowo jadę na 720p. Co do poziomu czerni to jest jak dla mnie jak najbardziej akceptowalna, może "plazmowcy" by się do czegoś przyczepili ale ja się przesiadałem z LCD więc w moim odczuciu jest poprawa. Zapuściłem sobie gierką z kompa (Mirror's Edge), coby zobaczyć jak to jest z tym "legendarnym" input lagiem i muszę przyznać, że nawet jeśli coś takiego ma miejsce to ja go nie czuję, więc co za tym idzie, nie przeszkadza mi on. Nie wiem jeszcze jak wygląda sprawa w przypadku gier sieciowych - rzucę okiem na weekendzie. Mam możliwość sprawdzenia PS3 ale nie sądzę, żeby była jakakolwiek różnica w stosunku do komputera. Głównym zastosowaniem telewizora będzie właśnie "duży monitor" więc dlatego testuję tę opcję najpierw. Pobawiłem się też chwilę widgetami Yahoo ale jakoś mnie te dodatki nie "grzeją" - i tak podłączę TV do Media Center więc będę miał sporo więcej możliwości. Last but not least - zanim zacząłem cokolwiek ustawiać wlazłem do menu serwisowego, żeby zobaczyć co za matryca mi się trafiła. Już wiem, że nie jest to Samsung, a CMO. Problemów ze snem w nocy z tego powodu miał nie będę, natomiast chętnie bym się dowiedział na co trafił swego czasu Zitek, bo jego Samsung Polska zapewniało, że do tego modelu pakują swoje matryce. Tak czy inaczej ani myślę zwracać, o ile tylko wszystko w dalszym ciągu będzie OK.

@tajtuss - na tunerach ani ich współpracy z telewizorem się nie znam ale to co się dzieje u Ciebie na pewno nie jest input lagiem.
 

rudy

New member
Miałeś szanse 1:4 ,że trafisz na matrycę samsunga ,a może mniejszą.Samsung tnie koszty i do nowej produkcji pakuje matryce AU,CMO i CPT.Pytanie,czy są one gorsze,czas pokaże?
 

Zitek

New member
Hajawata napisał:
zanim zacząłem cokolwiek ustawiać wlazłem do menu serwisowego, żeby zobaczyć co za matryca mi się trafiła. Już wiem, że nie jest to Samsung, a CMO. Problemów ze snem w nocy z tego powodu miał nie będę, natomiast chętnie bym się dowiedział na co trafił swego czasu Zitek, bo jego Samsung Polska zapewniało, że do tego modelu pakują swoje matryce. Tak czy inaczej ani myślę zwracać, o ile tylko wszystko w dalszym ciągu będzie OK.

Hajawata, ja nie wchodziłem do menu serwisowego, ale wcześniej umknęła mi mała naklejka z boku TV, gdzie jest podane Version CN01 (czyli według wczesniejszych tu opisów - CMO).
Mamy zatem obaj matrycę CMO, a nie SAMSUNGa jak mnie zapewniał SAMSUNG POLSKA (a właściwie jeden z ich konsultantów).
Jednak nie przeszkadza mi to, bo jak na razie TV mi pasuje. :)

Zacząłem jednak zauważać pewien mankament, a mianowicie od czasu do czasu widzę klatkowanie (mimo że w Motion Plus juddering mam ustawiony na 7).
No i efekt rozmycia, który przy ruchach powoduje, ze obraz staje się mniej ostry.

Tutaj jednak plazma sprawuje się nieco lepiej, ale i tak wciąż uważam ten TV za świetny wybór i bardziej mi pasujacy niz poprzednia plazma SAMSUNGa, której mankamenty były dla mnie nie do przyjęcia (dlatego ją oddałem i zamieniłem na tego LCD).
 

Wiccan

New member
jestem świezo po zakupie Le 37 B 652T4W

Wg sprzedawcy ten model niczym nie rozni sie od dostepnych 650 i 651 oprócz przedniego panelu.

Natomiast jesli chodzi o tryby to mam: standard, dynamiczny, film i naturalny . A co z trybem GRA o ktorym tyle szumu?:/ Jestem posiadaczem konsoli wiec tym bardziej jest to frapująca kwestia.

Moze mam jakies stare oprogramowanie, skad mozna je sciagnac?

Czy sam jakies roznice miedzy 650 a 652 o ktorych powinienem jeszcze wiedziec?;/

Troche zaczalem sie niepokoic ze sprzedawca wprowadzil mnie w blad i prosze o pomoc doswiadczonych forumowiczow.
 

C7_4K

New member
RobikM napisał:
Obawiam się że o napisach możemy zapomnieć. Specyfikacja UPNP AV nie obsługuje napisów. Jak zorganizuję kilka metrów skrętki to sprawdzę to na moim Ovislinku WMU-6500FS. Z 'poprawionym' softem działa z DLNA, na orginalnym UPNP AV.


jak n poprawionym czyli na jakim bo tez mam tą obudowę ;/



jak by co to: gg: 8078023
 

swojak1

New member
Wiccan napisał:
jestem świezo po zakupie Le 37 B 652T4W

Wg sprzedawcy ten model niczym nie rozni sie od dostepnych 650 i 651 oprócz przedniego panelu.

Natomiast jesli chodzi o tryby to mam: standard, dynamiczny, film i naturalny . A co z trybem GRA o ktorym tyle szumu?:/ Jestem posiadaczem konsoli wiec tym bardziej jest to frapująca kwestia.

Moze mam jakies stare oprogramowanie, skad mozna je sciagnac?

Czy sam jakies roznice miedzy 650 a 652 o ktorych powinienem jeszcze wiedziec?;/

Troche zaczalem sie niepokoic ze sprzedawca wprowadzil mnie w blad i prosze o pomoc doswiadczonych forumowiczow.
[FONT=&quot]
W ogóle tej opcji nie używam? Ale spokojnie, ona jest podłączysz konsole lub inną grę i ta opcja Ci się uaktywni wtedy wejdź do menu – ustawienia – ogólne – tryb gry - jak telewizor wykryje grę to opcja będzie aktywna tylko ją włącz. Przyjemnej gry?


A tlewizor mam dokładnie [/FONT][FONT=&quot]taki [/FONT][FONT=&quot]sam, pytaj co już wiem odpowiem.
[/FONT]
 
Ostatnia edycja:

slawek1946

New member
Wiccan napisał:
jestem świezo po zakupie Le 37 B 652T4W

Wg sprzedawcy ten model niczym nie rozni sie od dostepnych 650 i 651 oprócz przedniego panelu.

(...)

Moze mam jakies stare oprogramowanie, skad mozna je sciagnac?

Czy sam jakies roznice miedzy 650 a 652 o ktorych powinienem jeszcze wiedziec?;/

Troche zaczalem sie niepokoic ze sprzedawca wprowadzil mnie w blad i prosze o pomoc doswiadczonych forumowiczow.

http://www.samsung.com/pl/consumer/...visions&subtype=lcdtv&model_cd=LE37B652T4WXXH

Pod zdjęciem TV jest zakładka "support i centrum pobierania" - kliknąć
W spcyfikacjach w/w porównać różnice !!!
 

Hajawata

New member
rudy napisał:
Miałeś szanse 1:4 ,że trafisz na matrycę samsunga ,a może mniejszą.Samsung tnie koszty i do nowej produkcji pakuje matryce AU,CMO i CPT.Pytanie,czy są one gorsze,czas pokaże?
Względy oszczędnościowe mogą mieć tutaj coś do rzeczy (vide swego czasu dosyć pokrętna akcja Samsunga z monitorem 226BW: http://www.behardware.com/articles/667-1/samsung-226bw-a-and-s-series-the-verdict.html) choć z drugiej strony telewizor mam bodajże z kwietnia, a zatem krótko po wprowadzeniu na rynek. Przychylałbym sie więc raczej w kierunku teorii, że w tych modelach nigdy matryc Samsunga nie było... no chyba, że montowali je tylko przez pierwszy miesiąc produkcji. Jak wspomniałeś, w przypadku telewizorów nikt chyba póki co jednoznacznie nie wykazał, że panele innych dostawców są gorsze, więc po prostu nie widzę sensu zawracać sobie tym więcej głowy.

Zitek napisał:
Hajawata, ja nie wchodziłem do menu serwisowego, ale wcześniej umknęła mi mała naklejka z boku TV, gdzie jest podane Version CN01 (czyli według wczesniejszych tu opisów - CMO).
Mamy zatem obaj matrycę CMO, a nie SAMSUNGa jak mnie zapewniał SAMSUNG POLSKA (a właściwie jeden z ich konsultantów).
Sam później też zauważyłem tę nalepkę i u mnie pod Version jest dokładnie to samo.

Zitek napisał:
Zacząłem jednak zauważać pewien mankament, a mianowicie od czasu do czasu widzę klatkowanie (mimo że w Motion Plus juddering mam ustawiony na 7).
Gdzie widzisz ten efekt? Podczas oglądania telewizji czy korzystając z komputera/konsoli?
 

Garf

New member
Witam,
Po kilkumiesięcznych poszukiwaniach zdecydowalem sie na zakup Samsunga LE37B650. Udało mi sie go wyrwac w promocji w Saturnie za jakies 2860zł wiec mysle ze calkiem niezle;).

Jako ze TV mam od wczoraj chciałem sie Was zapytac czy macie moze jakies rekomendowane ustawienia TV by osiagnac jak najlepszy obraz? Strasznie duzo jest w nim opcji i jeszcze wszystkiego nie łapie;)

A jesli chodzi o sam TV to bardzo mi sie podoba. Obraz z dvd rewelacja, kablowka cyfrowa tez nie najgorzej, a jesli chodzi o gry na x360 poki co nie zauwazylem zadnych problemow z input lagiem.

Aaa jeszcze jedno czy jest jakis sposob zeby obraz z 4:3 rozciagnac na caly ekran?

Pozdrawiam
 

marcino_80

New member
internet

witam wszystkich mam maly problem z opcja internet w moim samsungu. yahoo smiga spoko a gdy zmienie w ustawieniach na europe wschodnia i mam dzięki temu youtube występuje problem z połączeniem z internetrm i wsyskauje komunikat problem z siecią. czy miał może ktoś z was taki problem i wie jak to rozwiązać? pozdrawiam
 

amadeo

New member
rudy napisał:
Miałeś szanse 1:4 ,że trafisz na matrycę samsunga ,a może mniejszą.Samsung tnie koszty i do nowej produkcji pakuje matryce AU,CMO i CPT.Pytanie,czy są one gorsze,czas pokaże?

Matryce CPT nie są montowane w serii B650.
Ogólnie to zależy od serii. Im wyższa tym więcej matryc Samsunga. Tak też bylo i poprzednio, z tym, że obecnie w serii średniej (B650) widzimy więcej matryc AUO i CMO. Tylko, że moim zdaniem, to raczej zasługa wzrostu ich jakości. Poza tym, niezależnie jakie matryce Samsung montuje w konkretnym modelu, muszą one spełniać podstawowe parametry techniczne założone przy jego projektowaniu.

Zobacz test B450:
http://www.hdtvtest.co.uk/news/samsung-le32b450-le32b450c-20090625155.htm
Bardzo dobry, o doskonałej czerni i tani TV, nawiasem mówiąc w sumie lepszy od serii DH77 Sharpa:
http://www.hdtvtest.co.uk/news/sharp-lc42dh77e-20090519148.htm
 

Garf

New member
pl_k napisał:
Woow, cena jest niezła rzeczywiście. Można wiedzieć w którym Saturnie ?;)

Ja akurat kupilem w krakowskim Saturnie, ale wydaje mi sie ze akcja sprzedazy bez vatu jest ogolnopolska i trwa bodajze do 5 lipca, czyli do niedzieli. Jak ktos jest na kupnie to mysle ze warto, zawsze to stowka czy dwie zostana w kieszyni;)
 

pl_k

New member
No ale niestety we wrocławskim saturnie cena wyjściowa 37b650 to okolo 4000zl wiec po obniżce to ponad 3100. Spryciarze podwyższyli cenę przed promocją "bez VATu". Spotkał ktoś może niższą cenę w ostatnim czasie ?
 

neo2006a

New member
Zmiany w nowym firmware T-CHL7DEUC 2001.0:
usunięte usterki:

- TV Rebooting on DTV specific MPEG chnnel. (CH4, ITV4)
- SPDIF delay problem(Factory default value 50,driver)
- Tuning Problem in Germany Cable channel(346MHz, 410MHz) : Ludwigshafen
- Tuning Problem in Austria Cable channel(554MHz) : Salzburg

stroi więcej kanałów, mała przebudowa menu,
lepsza kompatybilność z ntfs na HD
 

serfer123

New member
pl_k napisał:
No ale niestety we wrocławskim saturnie cena wyjściowa 37b650 to okolo 4000zl wiec po obniżce to ponad 3100. Spryciarze podwyższyli cenę przed promocją "bez VATu". Spotkał ktoś może niższą cenę w ostatnim czasie ?

ja kupiłem za 2965zł w electo marekt w warszawie jakies 2 tygodnie temu
 

szym76

New member
Witam,
czy wasze B650 widzą po podlączeniu HDD pliki powyżej 4 GB? Dysk sformatowany w FAT32 widzi bez problemów, ale niestety wtedy mieszczą się jedynie pliki do 4 GB i niestety filmy w 720p nie wchodzą. Próbowałem już dysków 2,5" jak i 3'5 sformatownymi w NTFS a zawsze to samo- dysk TV widzi, niestety nie widzi już na nim filmów.
Pozdrawiam.
 

Zitek

New member
Hajawata napisał:
Gdzie widzisz ten efekt? Podczas oglądania telewizji czy korzystając z komputera/konsoli?

Mam telewizję "n" i głównie tam zauważalny jest problem jakby zacinania się obrazu (klatkowanie, przycinanie, czy jak kto tam sobie to nazwie).
Na PS3 prawie niezauważalny, więc nie wiem, czy to kwestia n-ki, czy ustawień, bądź tez jeszcze innego powodu?

Ma ktos jakiś pomysł jak to zniwelować?
 

arkadiuszdworza

New member
szym76 napisał:
Witam,
czy wasze B650 widzą po podlączeniu HDD pliki powyżej 4 GB? Dysk sformatowany w FAT32 widzi bez problemów, ale niestety wtedy mieszczą się jedynie pliki do 4 GB i niestety filmy w 720p nie wchodzą. Próbowałem już dysków 2,5" jak i 3'5 sformatownymi w NTFS a zawsze to samo- dysk TV widzi, niestety nie widzi już na nim filmów.
Pozdrawiam.
U mnie wszystko jest OK. (3,5 cala - 500 i 1000 gb i 2,5 cala - 320 gb)
 

asd1

New member
szym76 napisał:
Witam,
czy wasze B650 widzą po podlączeniu HDD pliki powyżej 4 GB? Dysk sformatowany w FAT32 widzi bez problemów, ale niestety wtedy mieszczą się jedynie pliki do 4 GB i niestety filmy w 720p nie wchodzą. Próbowałem już dysków 2,5" jak i 3'5 sformatownymi w NTFS a zawsze to samo- dysk TV widzi, niestety nie widzi już na nim filmów.
Pozdrawiam.

jeśli nie zaktualizowałeś oprogramowania TV to chyba już czas to zrobić;) (zakładam że HDD jest wpięty w odpowiedni USB)

Jeśli masz aktualne firmware to chyba serwis ci zostaje...
 
Do góry