Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

Galczych

New member
Czy ktos poradzil sobie z rozciaganiem filmow HDV z dysku lub pena.
Mam duzo filmow HDV z kamery sony o rozdzielczosci 1080x1440 i niestety telewizor nie potrafi rozciagnac - przeskalowac 1440 do 1920 i filmy sa puszczane z pasami po bokach, wszystko wyglada rozciagnbiete w pionie.
Takze zripowane dvd potrafi tylko powiekszyc o 50% , a nie na pelny ekran.
W obydwu przypadkach przestawienie skalowanie na dopasuj nie rozwiazuje problemu.
 

lycone

Banned
KarbaHD napisał:
Hmmm. Jak dla mnie Twoja uwaga powinna skoncentrować się na dwóch modelach: Samsunga serii B65* i Sony W5500, Z4500 jest jeszcze LG LH5000 (powyżej 46 cali 5lat gwarancji, ale to wydatek powyżej 6tys.) W przypadku Sony, wolałbym zmniejszyć cale do 40 i wybrać W5500 (~3900zł), seria Z4500, to już większy wydatek. Miałem te telewizory na wystawie (mowa o Z4500) rewelacja, używałem też do prezentacji przez 2tyg. modelu W5500 i też nie miałem się do czego przyczepić (wykonanie, obraz, funkcjonalność).
Lecz... kupiłem Samsunga B653 :) dlaczego?:

1.) Funkcjonalność (Internet-Youtube, DLNA, możliwość oglądania filmów, nawet w HD bez potrzeby zakupu dodatkowego urządzenia)
2.) Matryca, jak w Sony w serii W5***, 100Hz
3.) Cena

Wady, to:
1.) wykonanie (pilot, obudowa, wejścia)
2.) brak wsparcia dla kodeków dźwięku DTS - filmy HD (lecz tu pomocna staje się aplikacja: PopCorn MKV Audio Converter) DTS -> AC3

Co do reszty opisów omawianego TV na forum, to nie mogę się wypowiedzieć np. w kwestii Imput Lag podczas gry w sieci na konsole PS3, Xbox 360, inni mają, jeszcze inni nie ? Za miesiąc kupuję konsolę także może się na ten temat wypowiem.
Co do obrazu cyfrowego z dekodera, to też nie mogę nic na ten temat napisać, bo mam podłączoną kablówkę anal. :D, obraz, bez zastrzeżeń.
Wsparcie Samsunga też zaskakuje, soft pokazuje się dosyć często, co świadczy, że pracują, lecz jakie poprawki wnoszą, to już temat do dalszej dyskusji.

Podsumowując:
B65* - ekonomia, funkcjonalność odkupiona trochę przeciętnym materiałem,
Sony W5***,Z4***, lat 5 gwarancji, i wszystko to, co ma Samsung, prócz dobrej ceny.
Kwestią czasu jest tylko możliwość oglądania filmów z USB w TV Sony, z tego, co zadeklarował producent aktualizacja softu umożliwi cieszenie się kinem HD z USB.

Niestety oba modele Sony wychodzą sporo poza mój budżet - 4500 zł. W sumie nie zależy mi na podłączeniu TV do Internetu, czy nawet oglądaniu filmów z USB. Teraz skupiłem się na dwóch modelach Samunga: 46B65X i 46B55X. W/g instrukcji serwisowych wyczytałem że są tam takie matryce:

B55X:
V460H1-L06,8bits,46inch,16.7M,16:9,0 to +50,12V,Flip Pixel, 72%,46 inch, FHD(Second Panel: LTF460HA06, SSEZAV, 8bit, 46inch, 16.7M, 16:9, 0.53025(H)*0.53025 (W,0 to +50,12V,SPVA 72%,AG3).

B65X:
LTF460HF03, SSEZFT, 8bit, 46inch, 1.07B, 16:9, 0.53025(H)*0.53025(w,0 to +50, 12V,SPVA 75% ZBD, 46 inch FHD.

Jednak nie wiem co oznaczają te opisy, prócz tego, że oba są oparte na 8-bitowej matrycy S-PVA. Więc ostateczne podsumowanie:

Czy opłaca się dokładać +- 1000 zł.\, do któregoś z modeli B65X, jeżeli nie zależy mi na podłączeniu internetu do TV.
 

Wiccan

New member
Jestem kompletnym laikiem w kwestiach HDTV. Śledząc wątek nie udało mi sie uzyskać jednoznacznej odpowiedzi, w związku z powyższym mam pytanie:

Czy polecilibyście ten LCD dla osoby, która szuka telewizora przede wszystkim do grania w X boxa?

A jesli ten model nie specjalnie się nadaje to proszę o sugestie jaki inny LDC w podobnym przedziale cenowym byłby lepszy?

z góry dziękuję za pomoc!!
 

maxxl

New member
lycone napisał:
Jednak nie wiem co oznaczają te opisy, prócz tego, że oba są oparte na 8-bitowej matrycy S-PVA. Więc ostateczne podsumowanie:

Czy opłaca się dokładać +- 1000 zł.\, do któregoś z modeli B65X, jeżeli nie zależy mi na podłączeniu internetu do TV.

Różnica w cenie w/g ceneo.pl to jakieś 400 zł, a nie 1000 zł [sprawdziłem modele b*51]. Zajrzyj na stronę Samsunga i porównaj specyfikację tych modeli. IMO opłaca się dołożyć te parę zł chociażby za nowocześniejszy procesor obrazu SAMSUNG Crystal FHD Engine, 100Hz, WCE3, Ultra Clear Panel. Dla mnie wybór jest oczywisty: b65*.
 
Ostatnia edycja:

lexo

New member
Wiccan napisał:
Jestem kompletnym laikiem w kwestiach HDTV. Śledząc wątek nie udało mi sie uzyskać jednoznacznej odpowiedzi, w związku z powyższym mam pytanie:

Czy polecilibyście ten LCD dla osoby, która szuka telewizora przede wszystkim do grania w X boxa?

A jesli ten model nie specjalnie się nadaje to proszę o sugestie jaki inny LDC w podobnym przedziale cenowym byłby lepszy?

z góry dziękuję za pomoc!!
A grasz w X po sieci? TV jest bardzo dobry ale nie idealny a jego największym (obiektywnym) minusem jest jego prawie że końcowa pozycja wśród LCD w kategorii input laga. To czy IL będzie ci przeszkadzał w graniu to już kwestia subiektywna. Opinie są podzielone, wielu mówi, że im nie przeszkadza w praktyce ale są i tacy którzy kupili a później wymienili na inny. Najlepiej weź konsolę do sklepu, podłącz ją. Nie rozwieje to wątpliwości ale zawsze coś (jeszcze mniej ci to pomoże jeśli w domyśle chcesz grać w szybkie gry po sieci).
 

kanalee

New member
lycone napisał:
Czy opłaca się dokładać +- 1000 zł.\, do któregoś z modeli B65X, jeżeli nie zależy mi na podłączeniu internetu do TV.
OPŁACA SIĘ. roznica w cenie jest na tyle mala, ze nie ma sensu zastanawiac sie nad seria 5. jedyny plus dla serii 5 to lepszy wyglad niz serii 6 ( w moim odczuciu). choc po ponad 2 tygodniach nie zwracam na to uwagi.
funkcjonalnosc interentu jest mocno ograniczona w tym tv. tej funkcji przy zakupie nie bralem pod uwage. wzialem tv z lepszym obrazem, ze 100 Hz, moliwoscia ogladania filmow przez usb.
w sierpniu kupuje xboxa i mysle, ze bedzie to dobry zestaw.
 

Galczych

New member
Na jaki adres piszecie do samsunga?

"Pisać do Samsunga, ze zrypali Content Library - jak będzie dużo zgłoszeń to poprawią."
 

mr.hyde

New member
zainstalowałem Internet@Tv i mam tylko youtube i acuweather. Wy tez tak macie bo myślałem że jest więcej tych widgetów jak zinstalował mi sie na początku yahoo to było duzo więcej. a Jak jest u was?
 

lukaszsk

New member
U mnie było you tube ale po zaistalowaniu nowego softu miałem yahoo naszczeście udało się przywrócić you tube - jak dla mnie to lepszy wiget niż yahoo (poprzez przywrócenie ustawien fabrycznych EXIT).
 

asd1

New member
lukaszsk napisał:
U mnie było you tube ale po zaistalowaniu nowego softu miałem yahoo naszczeście udało się przywrócić you tube - jak dla mnie to lepszy wiget niż yahoo (poprzez przywrócenie ustawien fabrycznych EXIT).
gdzie tu szczęście? po prostu jak masz wybrany kraj UK,
to po resecie przez EXIT masz Yahoo i inne dodatki, jak kraj np. inne to Youtube i pogoda, tyle tajemnicy
 

asd1

New member
Galczych napisał:
Na jaki adres piszecie do samsunga?

"Pisać do Samsunga, ze zrypali Content Library - jak będzie dużo zgłoszeń to poprawią."

Na stronie samsunga jest formularz do zgłaszania problemów,
ale mają to generalnie gdzieś, napisałem 2 razy o niezgodności ze specyfikacją gdzie jest podane 1GB , ale wpierw napisali że pamięć jest zajęta przez wgrane contenty, co jest bzdurą bo one też są w tych 189Mb dostepnych. Jak ich zapytłem o procedurę odzyskania 1Gb pamięci to nie wiedzieli :confused: i musieli czekać na odpowiedź fachowca , pewnie z Korei:-D i nagle się okazało że się nie da czyli ze TV nie ma 1Gb dostępnego na contenty:( .

Jak chcesz gdzieś słać to chyba od razu do producenta bo do Samsunga PL to sobie daruj
 

TheHX

New member
Wrzucę tylko tyle, że dysk 250 GB WD Scorpio Blue Sata II WD2500BEVT śmiga bez zająknięcia. To już mój trzeci twardziel współpracujący z B650. Działają także 3 Sandiski 4, 8 oraz 16 GB z usuniętym systemem U3 ( to wersje Micro, bo szkoda było mi testować Cruizer Tutanium )
 

elvipl

New member
le46b651 i kablówka z modułu CAM

Mam LE46B651 oraz kablówkę SD z modułu CAM w gnieździe CI. Na niektórych kanałach występuje znaczne przesunięcie fonii w stosunku do obrazu (fonia wyprzedza obraz). Szczególnie jest to widoczne np. na TVP2. Czy można coś z tym zrobić? Dodatkowo zauważyłem że w kanałach dla których jest wybór języka fonii, TV nie trzyma ustawień - po zmianie ustawień dla danego kanału, przełączeniu na chwilę na inny program i powrocie na ten poprzedni, ustawienie jest zresetowane. Czy to normalne zachowanie?
 

KarbaHD

New member
elvipl napisał:
Mam LE46B651 oraz kablówkę SD z modułu CAM w gnieździe CI. Na niektórych kanałach występuje znaczne przesunięcie fonii w stosunku do obrazu (fonia wyprzedza obraz). Szczególnie jest to widoczne np. na TVP2. Czy można coś z tym zrobić? Dodatkowo zauważyłem że w kanałach dla których jest wybór języka fonii, TV nie trzyma ustawień - po zmianie ustawień dla danego kanału, przełączeniu na chwilę na inny program i powrocie na ten poprzedni, ustawienie jest zresetowane. Czy to normalne zachowanie?

Czy jest to normalne zachowanie? jak się zapewne domyślasz to nie, choć specjalistą nie jestem. Przypuszczam, że wina tkwić może w dwóch rzeczach, w kablach (wtedy podłączyć innymi), druga kwestia, to sygnał w kablówce, może być za słaby, albo zbyt silny. W każdym bądź razie obstawiałbym tą drugą wersję. Wtedy zostaje tel. do dostawcy kablówki, jeśli jest kiepski sygnał powinni to za darmo dostroić.
 

BoloJang

New member
Gdzie w najnowszym firmware do b650 zmienia się kraj? Bo za chiny nie mogę tej opcji odszukać, a ustawiło mi się badziewne yahoo. Można wybrać tylko język menu.
 

MouseMan

New member
Witam wszystkich
elvipl napisał:
Mam LE46B651 oraz kablówkę SD z modułu CAM w gnieździe CI. Na niektórych kanałach występuje znaczne przesunięcie fonii w stosunku do obrazu (fonia wyprzedza obraz). Szczególnie jest to widoczne np. na TVP2. Czy można coś z tym zrobić? Dodatkowo zauważyłem że w kanałach dla których jest wybór języka fonii, TV nie trzyma ustawień - po zmianie ustawień dla danego kanału, przełączeniu na chwilę na inny program i powrocie na ten poprzedni, ustawienie jest zresetowane. Czy to normalne zachowanie?

Może to coś wyjaśni:
Moja kablówka obecnie testuje DTV i sygnał leci niekodowany. TV "widzi" wszystkie kanały cyfrowe. Kanały SD + HD. TVP1, TVP2, TVN, POLSAT kablówka zdublowała biorąc je z DVB-T.

Właśnie w tych branych z DVB-T (MPEG4) są opóźnienia w dzwięku i obraz się czasami "pikseluje". To nie jest wina kabli itp. W pozostałych kanałach (branych z satelity) nie zauważyłem tego problemu.

Jeśli chodzi o wybór języka fonii: telewizor nie potrafi zapamiętać wyboru dla każdego programu niezależnie. Można to uzyskać tylko w preferencjach wybierając domyślny język fonii, napisów oraz teletekstu. We wszystkich kanałach działa wybór języka poprawnie z jednym wyjątkiem: Canal+Film(HD). Są dostępne 2 ścieżki dzwiękowe: "Polski" oraz "Niezdef" i TV zawsze wraca do tego "Niezdef". Dodam, że mam też podłączony dodatkowo dekoder kablowy i tam jest OK.

Przy okazji mam pytanie: moja kablówka będzie kodowała w Conax, czy taki moduł CI Conax np. dla TNK będzie pasował? Czy do DTV trzeba mieć jakiś specjalny? CI+?

Pozdrawiam
 

swojak1

New member
darkbudda napisał:
kogos zacytuję
Więc, aby napisy były wyświetlane prawidłowo:
a.) plik z tekstem musi być tej samej nazwy, co film (kopiuj/wklej)
b.) plik tekstowy najlepiej żeby został zapisany w .STR
- otwieramy plik .txt programem SubEdit następnie -> Plik -> Eksport -> SubRipp (STR) -> 23,960 ... i finito.

Zmiany w nowym firmware T-CHL7DEUC 2001.0:
moja opinia
gra ciszej
poprzednio jakgdyby był ostrzejszy obraz
tracimy uprzednio zapisane kanały
no i fakt ,skanujac kablowke wykrył 3 kanały wiecej w sd ,mimo tych samych
pasm czetotliwoci,poprzedni soft niewidział ich
Na temat firmware 2001.0, powiem tak:
Jest lepsza od wersji 1010.1 którą od razu wywaliłem i pozostałem na 1008

[FONT=&quot]Co do obrazu to możliwe że sobie nie porobiłeś jeszcze ustawień, no ale każdy ma swój punkt widzenia, ja porobiłem dla mnie może być.
Nie wiem jak jest na kablówce czy się wykasowują kanały. Ja mam z anteny i mi zostają wszystkie. Tylko inne ustawienia robię od nowa.
A na koniec powiem nareszcie dodali nowy codec dźwiękowy, jak pisałem we wcześniejszych postach mam aparat Canona Power Shot SX 110 IS, który ładnie kręci filmy ale głosu nie było.
dodam przy tym żebyśmy nie byli zaraz hura optymistami że zaczną sypać codecami. To jest aparat jeden z najnowszych więc zrobili to przez szum bardzo wielu użytkowników, i to w większości poza Polską.
[/FONT]
 
Ostatnia edycja:

lukaszsk

New member
asd1 napisał:
gdzie tu szczęście? po prostu jak masz wybrany kraj UK,
to po resecie przez EXIT masz Yahoo i inne dodatki, jak kraj np. inne to Youtube i pogoda, tyle tajemnicy

Dla mnie szczeście bo yahoo jest jak dla mnie daremne nic ciekawego.
 

tajtuss

New member
samsung le 37b650

witam mam samsunga le 37b650 , mam podłaczony do niego kablem euro tuner ferguson 7600 , w nim mam telewizje na karte.Mianowicie mam taki problem że na niektóerych programach występuje zjawisko chyba imput lag nie wiem czy to o to chodzi nie jestem specem , polega to na tym że poprostu obraz się ciagnie np jak osoba podskakuje albo obraca głową to się postać rozciaga , jak to wyeliminować czy to wina kabla, czy wada telewizora , czy tez ustawienia są błędne , dzieje sie to nie na wszystkich kanałach i chyba bardziej w ciemnych scenach , podpowiedzcie co moze byc przuyczyną
 

tajtuss

New member
s

mam jeszcze drugie pytanie jak powinna wyglądac prawidłowo podświetlona matryca , u mnie w le37b 650 jak patrze na wprost jest mniej wiecej tak samo podswietlona , jak wstanę w niektorrych miejscach jest bardziej tak samo jak spojrze od dołu czy z boku czy to poprawne zjawisko, czy jakas wada?
 
Do góry