Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

Zitek

New member
Pokaż mi dzisiaj produkt np. producenta z Japonii, czy Niemczech, który w całości składa się z części wyprodukowanych w tym kraju i złożony tam właśnie! Sorry, ale nie ma takiego! Globalizacja, tania siła robocza itp.
Więc w dzisiejszych czasach takie zawodzenie i biadolenie jest co najmniej śmieszne.
Poza tym, wszystko może się zepsuć (patrz chociażby na całkiem sporą awaryjność marki Mercedes, za której produkty płaci się przecież krocie).
 

surfer

New member
Zitek napisał:
Surfer,
tak, jak pisałem, jest kilka rzeczy w plaźmie niezmiennych, które na pewno się w serii B Samsunga nie zmieniły:
- jednak wciąż pozostające powidoki np. po logo (które po jakims czasie znikają, ale kto wie, co byłoby za jakiś czas, skoro dzieje się tak praktycznie od poczatku?)

LCD też mają powidoki, choć w mniejszej ilości

Zitek napisał:
- jednak zdecydowanie mniejsza ostrość plazmy (obraz jakby zmulony) aniżeli w LCD
zapraszam do mnie na TVP HD lub Eurosport HD i poszukanie zamglonego obrazu :). Jeśli w SD to wiele zależy od sygnału.

Zitek napisał:
- zalecana przez wielu konieczność początkowego procesu wypalania plazmy
ta wada znika po kilkunastu dniach

Zitek napisał:
- poziome smugi od np. ciemnych napisów na jasnym tle (coś o czym mało kto pisze, a co wynika z samej technologii wyświetlania plazmy - mi to akurat przeszkadzało, choć nie wszyscy to zauważają).
Jesteś pierwszym, który o tym pisze - chyba że miałeś wadliwy egzemplarz

Zitek napisał:
Wierz mi, ze teraz w końcu jestem baaardzo zadowolony z mojego TV.
Przy tamtej plaźmie miałem niedosyt, nawet oglądając programy w HD.
Teraz w końcu widzę, czym inni się tak ekscytowali - obraz super ostry, czysty i soczysty! :)
Jak dla mnie różnica w obrazie HD także jest, na korzyść LCD.

I bardzo dobrze, że jesteś zadowolony. Ale przez zwykłą rzetelność i dla tych, którzy będą szukać tutaj informacji do porównań dobieraj odpowiadające sobie jakością wyświetlacze. Seria A w LCD i plazmach jest gorsza niż seria B i to jest fakt. Dla uproszczenia podam, że gdybyś porównał LCD serii A z plazmą serii B wynik byłby dokładnie odwrotny - pisze o Twoich odczuciach. I by było jasne - nie mam zamiaru kogokolwiek naciągać na jedną lub drugą technologię, lecz wypowiadając się tutaj należy zachować obiektywność.

pozdrawiam
 

Hajawata

New member
surfer napisał:
Zitek napisał:
poziome smugi od np. ciemnych napisów na jasnym tle (coś o czym mało kto pisze, a co wynika z samej technologii wyświetlania plazmy - mi to akurat przeszkadzało, choć nie wszyscy to zauważają).
Jesteś pierwszym, który o tym pisze - chyba że miałeś wadliwy egzemplarz
Wtrącę się odnośnie tego punktu - nie wiem czy Zitkowi nie chodziło o tzw traila, który pojawia się na plazmach.
Tutaj jest to wyjaśnione: hdtvtest.co.uk/news/plasma-phosphor-trail-2007040133.htm (przekopiujcie sobie linka, bo jestem za "młody" tutaj, żeby móc wkleić "klikalną" wersję)

kowal801 napisał:
Czy ktoś może napisać jak to możliwe, żeby po tygodniu padła płyta główna ?
"jak to możliwe, żeby po tygodniu padła płyta główna"
Napisałem. Nie dziękuj :D
 

rafal.b

New member
Witam serdecznie !! Mam pytanie do użytkowników B650 z siecią domową WiFi -- Czy istnieje możliwość oglądania filmów poprzez DLNA po sieci Wifi czy tylko poprzez LAN ???? oraz czy karta sieciowa musi być Samsunga WIS-09 czy 08 ??? Z góry dziękuje z odpowiedz !!
 

Zitek

New member
surfer napisał:
LCD też mają powidoki, choć w mniejszej ilości


zapraszam do mnie na TVP HD lub Eurosport HD i poszukanie zamglonego obrazu :). Jeśli w SD to wiele zależy od sygnału.


ta wada znika po kilkunastu dniach


Jesteś pierwszym, który o tym pisze - chyba że miałeś wadliwy egzemplarz



I bardzo dobrze, że jesteś zadowolony. Ale przez zwykłą rzetelność i dla tych, którzy będą szukać tutaj informacji do porównań dobieraj odpowiadające sobie jakością wyświetlacze. Seria A w LCD i plazmach jest gorsza niż seria B i to jest fakt. Dla uproszczenia podam, że gdybyś porównał LCD serii A z plazmą serii B wynik byłby dokładnie odwrotny - pisze o Twoich odczuciach. I by było jasne - nie mam zamiaru kogokolwiek naciągać na jedną lub drugą technologię, lecz wypowiadając się tutaj należy zachować obiektywność.

pozdrawiam

Surfer,
idziemy o zakład, ze między seria A LCD Samsunga, a serią B nie ma zbyt wielkich różnic w obrazie?
Założę się, że gdybyś postawił takie TV obok siebie, to nie rozróżniłbys obrazu pomiędzy nimi.
Ja widziałem w akcji TV LCD poprzedniej serii i co? Obraz był ostrzejszy niz na mojej plaźmie, biel była bielsza, żadnych powidoków i innych problemów charakterystycznych dla plazmy!!!
Widziałem tez serię B lazmy w akcji i zbytnio nie różniło się to od serii A - cóż, taka technologia...

Ja rozumiem twój dyskomfort pozakupowy (sam taki miałem) i to, że teraz jesteś na etapie udowadniania sobie, jakiego to dobrego zakupu dokonałeś na podstawie zachęt innych "plazmo-fanów" i sam się przekonujesz, że dokonałeś właściwego wyboru.
NIESTETY!!! Prawda jest okrutna!
LCD ma jednak lepszy obraz pod wieloma względami (ostrzejszy, bardziej szczegółowy i bez problemów plazmy, choć także ze swoimi brakiami tzn. bez idealnej czerni i "gubieniem" kolorów pod kątem, ALE WCIĄZ LEPSZYM!).
Jak tłumaczyć Twoja obecność tutaj, skoro jesteś użytkownikiem plazmy?
Czyżbyś jednak nie do końca był pewny, ze dobrze wybrałeś i wciąż szukasz czegoś innego? Masz rację - Twój wybór był niezbyt dobry!
Ja miałem możliwość zmiany technologii; skorzystałem z niej i bardzo się z tego cieszę! :)
Ty też miałeś, ale ślepo podążyłeś za "plazmą" i nadal czujesz niedosyt, stąd Twoja obecność na forum dotyczącym LCD... Sam bym się tak czuł, więc Cię w pewien sposób rozumiem i nie potępiam!

Jednak nie przekonuj innych do tego, do czego sam wewnetrznie jednak nie jestes przekonany (tak jak Ty piszesz o moich odczuciach i je interpretujesz zupełnie niesłusznie, tak ja pozwalam robic sobie z Twoimi).

Pozdrawiam
 

lexo

New member
Witam. Mam pytanie odnośnie tego modelu. Szukam TV do gier (ps3), oglądania sportu i filmów BR. Zależy mi najbardziej na płynności i po pewnych oględzinach spędzonych w kilku sklepach uważam, że ten model wyświetla obraz płynnie. Waham się między tym a plazmą Panasonica G10e. Wiem, że za te pieniądze czeka mnie kompromis - albo migotanie plazmy połączone z super naturalnymi kolorami, kontrastem i czernią albo stabilny obraz nadający się do zdjęć za to z gorszym kontrastem.

Jak samsung sprawuje się w meczach piłki nożnej na HD? Czy przy bardziej dynamicznych momentach niekoniecznie zawartych na demo samsunga obraz nadal jest płynny czy zdarzają się lekkie skoki? Interesuje mnie jeszcze jak jest z kontrastem, zwłaszcza czarny na czarnym, czy nie gubi szczegółów w "czerni absolutnej". Cyfry cyframi ale mi chodzi o praktykę i waszą szczerą chodź subiektywną ocenią w tej materii. O czas reakcji matrycy nie pytam bo zakładam, że chodź jest wystarczający to rewelacyjny nie jest bo gdyby był to z pewnością producent chwalił by się nim.

Z góry dzięki i pozdrawiam.
 

BoloJang

New member
rafal.b napisał:
Witam serdecznie !! Mam pytanie do użytkowników B650 z siecią domową WiFi -- Czy istnieje możliwość oglądania filmów poprzez DLNA po sieci Wifi czy tylko poprzez LAN ???? oraz czy karta sieciowa musi być Samsunga WIS-09 czy 08 ??? Z góry dziękuje z odpowiedz !!

Można bez problemu oglądać filmy poprzez wifi, kartę mam wis09. Dodatkowo jeżeli użyte jest zabezpieczenie WPA-PSK to maksymalna długość klucza wynosi jedynie 26 znaków, tv nie wykrywa sam ukrytych SSIDów, więc najpierw należy je uwidocznić, jak tv połączy się już z daną siecią to można SSID znów ukryć. Należy zwrócić też uwagę na samo hasło WPA bo nie wszystkie znaki można wprowadzić z tv. Oczywiście należy jeszcze na kompie mieć zainstalowany samsung pc share manager. Dobrze jest też mieć w kompie tak ustawione przejście w stan uśpienia aby komputer nie wyłączał dysków, bo jak ostatnio oglądałem film to komp przeszedł w stan uśpienia, wyłączył dyski i przerwało mi to oglądanie, a później nie dało się w tv przewinąć filmu do momentu na którym przerwało i musiałem dokończyć oglądanie na kompie.
 

surfer

New member
ogólnie

Do Zitka

By nie robić off topu.
1. jestem zadowolony z mojego zakupu i pozostaniu przy plazmie
2. nie dowartościowuje się tutaj (na forum LCD) i nie szukam usprawiedliwienia dla braku zmiany technologii - jak Ty to wymyśliłeś - psychologiem nie będziesz
3. nigdy nie udawadniałem wyższości jednej technologii nad drugą, wskazywałem jedynie w Twoich wypowiedziach te cechy, które dla Ciebie były wadą a które usunięto w nowej serii plazm
4. bywam na stronach LCD bo tutaj jest więcej użytkowników serii B i pojawiaja się interesujące wypowiedzi dotyczące funkcjonalności tych modeli (a w serii B LCD czy plazm funkcjonalności sa identyczne - mowa o modelu 650). Ty oczywiście mając LCD śledzisz tylko i wyłącznie ten wątek, nie zaglądając na inne bo to tabu ;)

Mógłbym rzec, że Twój sposób oceny mojego zachowania wskazuje na dokładnie ten sam syndrom, który przypisujesz mnie - a mianowicie, że teraz Ty starasz się sam przekonać, że przesiadka na LCD była właściwa :)

Kończę więc dyskusję i więcej dystansu bo Cię stres zje. Pozdrawiam wszystkich zadowolonych użytkowników LCD i plazm
 

kuba259

New member
Siemka
Ostatnio chciałem obejrzeć film .avi na telewizorze Samsung LE37B653, ale pojawiły się problemy. Odtwarzany jest sam film, napisów nie czyta. W jakim formacie muszą być napisy i jak je uruchomić? Dodam, że były to napisy .txt. Czy plik z napisami musi mieć taką samą nazwę, jak plik z filmem?
Dzięki
 

Horhe Ortega

New member
Witam serdecznie !! Mam pytanie do użytkowników B650 z siecią domową WiFi -- Czy istnieje możliwość oglądania filmów poprzez DLNA po sieci Wifi czy tylko poprzez LAN ???? oraz czy karta sieciowa musi być Samsunga WIS-09 czy 08 ??? Z góry dziękuje z odpowiedz !!
Jak napisał BoloJang można.Tylko że ciekawe czy tak jak piszą w serii 6000-7000 zadziała też karta za stówkę a nie trzy - Edimaxa.
 

arkadiuszdworza

New member
lexo napisał:
Witam. Mam pytanie odnośnie tego modelu. Szukam TV do gier (ps3), oglądania sportu i filmów BR. Zależy mi najbardziej na płynności i po pewnych oględzinach spędzonych w kilku sklepach uważam, że ten model wyświetla obraz płynnie. Waham się między tym a plazmą Panasonica G10e. Wiem, że za te pieniądze czeka mnie kompromis - albo migotanie plazmy połączone z super naturalnymi kolorami, kontrastem i czernią albo stabilny obraz nadający się do zdjęć za to z gorszym kontrastem.

Jak samsung sprawuje się w meczach piłki nożnej na HD? Czy przy bardziej dynamicznych momentach niekoniecznie zawartych na demo samsunga obraz nadal jest płynny czy zdarzają się lekkie skoki? Interesuje mnie jeszcze jak jest z kontrastem, zwłaszcza czarny na czarnym, czy nie gubi szczegółów w "czerni absolutnej". Cyfry cyframi ale mi chodzi o praktykę i waszą szczerą chodź subiektywną ocenią w tej materii. O czas reakcji matrycy nie pytam bo zakładam, że chodź jest wystarczający to rewelacyjny nie jest bo gdyby był to z pewnością producent chwalił by się nim.

Z góry dzięki i pozdrawiam.[/QUOTE

Mecze transmitowane na TVP HD wyglądały znakomicie. Obraz płynny, bez smużenia. Co do czerni, to TV ma sporo ustawień, więc można ustawić tak jak komu pasuje. Moim zdaniem jakością czerni wyróżnia się na plus (a chodziłem po sklepach i porównywałem TV kilka miesięcy zanim dokonałem zakupu)
 

KarbaHD

New member
kuba259 napisał:
Siemka
Ostatnio chciałem obejrzeć film .avi na telewizorze Samsung LE37B653, ale pojawiły się problemy. Odtwarzany jest sam film, napisów nie czyta. W jakim formacie muszą być napisy i jak je uruchomić? Dodam, że były to napisy .txt. Czy plik z napisami musi mieć taką samą nazwę, jak plik z filmem?
Dzięki

Ok pomogę ci bo jestem tu nowy. Sam przeglądałem forum (od strony 42 do końca) i takie gadanie poszukaj sobie można wsadzić w pupę, prawdą jest, to, że wyszukiwarka na forum działa prawidłowo, ale idea forum jest taka, żeby pomóc, nawet jeśli odpowiedzi są dublowane.

Więc, aby napisy były wyświetlane prawidłowo:
a.) plik z tekstem musi być tej samej nazwy, co film (kopiuj/wklej)
b.) plik tekstowy najlepiej żeby został zapisany w .STR
- otwieramy plik .txt programem SubEdit następnie -> Plik -> Eksport -> SubRipp (STR) -> 25 ... i finito.

Dlaczego najlepiej, bo nie wszystkie pliki .txt są zapisane klatkowo (25fps), a jak zapiszesz taki plik w .str to będziesz miał pewność że tekst będzie dobrze synchronizowany.

Przykład -> LionHeart -> .txt 25fps, odpalone z USB napisy opóźnione, w .str brak opóźnień.

I pytanie do użytkowników, czy są jakieś ciemne strony nowego softu 10, czy można śmiało je wgrać ("+" i "-" )

Pozdrawiam Michał
 

Hajawata

New member
KarbaHD napisał:
Ok pomogę ci bo jestem tu nowy. Sam przeglądałem forum (od strony 42 do końca) i takie gadanie poszukaj sobie można wsadzić w pupę, prawdą jest, to, że wyszukiwarka na forum działa prawidłowo, ale idea forum jest taka, żeby pomóc, nawet jeśli odpowiedzi są dublowane.
A ja sądziłem, że ideą forum jest dyskusja. Jeśli chodzi o pomoc to jak najbardziej, tylko się pytam - po co do chol... ktoś się produkuje, jak kilka stron dalej ktoś inny zapyta o to samo? Uważam, że powtarzające się pytania są niczym innym jak wyrazem braku szacunku dla czyjejś pracy. Jak tutaj ktoś kiedyś wspomniał, nikt umowy na support z użytkownikami nie zawiera, więc pomoc jest dobrowolna i nie można jej od nikogo wymagać. A jeśli już ktoś jej udzielił, to wypadałoby to docenić. Fajnie, że chcesz pomagać (ja też, choć nie musisz w to wierzyć), jednak jestem zdania, że każde forum ma takich użytkowników, jakich sobie wychowa. Chcąc niechcąc nauczenie korzystania z szukajki jest jedną z najważniejszych "metod wychowawczych". Mam nadzieję, że jasno się wyraziłem i nikt opatrznie nie zinterpretuje moich intencji.
 

szymuR

New member
Czy wyszedł już jakiś nowy soft coś poprawiający?
Czy ktoś mógłby mi podać dobre ustawienia pod PS3? Już się tyle bawiłem, ale wypróbowałbym coś nowego :)
 

KarbaHD

New member
Ok. Osobiście uważam to za konwenanse. Dyskusja - ok, moim zdaniem bardziej przepychanka na argumenty. Jeśli ktoś prosi o pomoc, to jest ona konkretna, odpowiedź na nią powinna też być konkretna, nie zbywanie. Dyskusja już taka nie jest, choć korzyści przynosi, bo zaprasza do dzielenia się wnioskami.

Co do mojego pytania:

Aktualizacja firmware z 1004.1 na 1010.1:

MINUSY:
- zapis programów od nowa
- dalej brak kodeków (wspominanych na forum)
- tracimy przeglądarkę youtube
- dostajemy aplikacje Yahoo (pogoda, giełda, zdjęcia) po EN
- dalej nie działa funkcja bez.usuw.USB

PLUSY:
- dla niektórych aplikacja Yahoo
- nie zauważyłem innych

Pozdrawiam i zapraszam do dzielenia spostrzeżeniami odnośnie nowego firmware 10.

PS.niestety po aktualizacji pożegnałem się na zawsze z youtube :-?
 
Ostatnia edycja:

Hajawata

New member
KarbaHD napisał:
Jeśli ktoś prosi o pomoc, to jest ona konkretna, odpowiedź na nią powinna też być konkretna, nie zbywanie.
Dokładnie taka powinna być - pełna zgoda. Trzeba tylko rozróżnić, kiedy mamy do czynienia z nowym problemem, a kiedy z już znanym i rozwiązanym. Naprawdę masz ochotę wielokrotnie powtarzać to, co napisałeś? Żeby nie być gołosłownym, wklejam linki do tego, co można znaleźć wrzucając do wyszukiwarki frazę "napisy format":

1. hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=363360&postcount=704
2. hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=371114&postcount=1121
3. hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=360718&postcount=516
4. hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=350990&postcount=229

To chyba powinno wystarczyć.
 

miromik

New member
KarbaHD napisał:
Pozdrawiam i zapraszam do dzielenia spostrzeżeniami odnośnie nowego firmware 10.
Witam, jakiś czas temu przeszedłem na 1010,1. Od razu stwierdziłem, że pogorszył mi się obraz i zwiększył czas przełączania kanałów P+ i P-.
Szybko znalazłem firmware 1008 i trochę się polepszyło. Niestety tym zabiegiem straciłem oryginalne oprogramowanie. Mam więc pytanie czy gdzieś znajdę wcześniejszą wersję firmware?
 

KarbaHD

New member
Ok,

Co do mojego PS. odpowiedź znalazłem, i tu na forum i we własnym kombinowaniu :D

Bez problemu można przywrócić youtube bez powrotu do starego firmware. Wystarczy, że przywrócimy ustawienia fabryczne - wciśnięty przycisk EXIT przez ~20s (wyświetli się komunikat) i instaluje się youtube po wsiśnięciu @.

miromik - pogorszył ci się obraz, opisz dokładnie, co się z nim stało, po czym to widzisz?

Co do +p -P nie zauważyłem różnicy, a w obrazie sam już nie wiem.
 
Do góry