Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

amadeo

New member
Hajawata, AS33, dune2

Spisałem z wykazu części serwisówki:
http://dump***/file/2490892

Skróty w menu serwisowym:
A:AMLCD (Samsung), D:CMO, L:AUO, I:CPT

Na niektórych TV Samsunga jest naklejka z MODEL CODE, Serial No. i Version. Pierwsza litera Version oznacza producenta matrycy:
A - AU Optronics (AUO)
C - Chi Mei Optoelectronics (CMO)
P - Chunghwa Picture Tubes (CPT)
S - Samsung

Przypuszczam, że matryce Samsunga są droższe więc pewnie lepsze ale jak bardzo i w jakich parametrach to, tak na prawdę, nie mam pojęcia.
 

Hajawata

New member
AS33 napisał:
amadeo, czy posiadasz instrukcje serwisowe (szczególnie do 37") i mógłbyś się nimi podzielić? Jak wejść do menu serwisowego 37-ki?
Było podawane kilkukrotnie na forum, więc jeśli nic się nie zmieniło to naciskasz klawisze info->menu->mute->power kolejno po sobie, gdy TV jest w trybie standby. W menu jest sporo opcji więc UWAŻAJ żeby nie zmienić telewizora w sokowirówkę. Aha.. po wyjściu resetowane są dane o jasności, kontraście, kolorach i być może coś jeszcze, więc żebyś nie był zaskoczony.

dune2 napisał:
wiec w B650 lepsze sa CMO ?
Czemu niby?
 

Siege

New member
Witam.

Mam pytanie do uzytkownikow modelu B651 40".W komplecie mam 4 srubki i taki plastik z napisem front.Czy te srubki nalezy gdzies przykrecic i zalozyc ten plastik ?

Pozdrawiam.
 

DarekGdynia

New member
Siege napisał:
Witam.

Mam pytanie do uzytkownikow modelu B651 40".W komplecie mam 4 srubki i taki plastik z napisem front.Czy te srubki nalezy gdzies przykrecic i zalozyc ten plastik ?

Pozdrawiam.

dokladnie, mam to samo B650 tez za bardzo nie wiedzialem co z tym zrobic, wiec w pudle zostawilem... :) Ale chetnie dowiem sie o co kaman z tym plastikiem
 

Thomas-PA3

New member
Siege napisał:
Witam.

Mam pytanie do uzytkownikow modelu B651 40".W komplecie mam 4 srubki i taki plastik z napisem front.Czy te srubki nalezy gdzies przykrecic i zalozyc ten plastik ?

Pozdrawiam.
Panowie, 4 śrubki są do przykręcenia podstawy do TV. Zaś ta plastikowa zaślepka do zasłonięcia otworu, gdy TV np wieszamy na ścianie.
 

dune2

New member
Bez reklam
Hajawata napisał:
Było podawane kilkukrotnie na forum, więc jeśli nic się nie zmieniło to naciskasz klawisze info->menu->mute->power kolejno po sobie, gdy TV jest w trybie standby. W menu jest sporo opcji więc UWAŻAJ żeby nie zmienić telewizora w sokowirówkę. Aha.. po wyjściu resetowane są dane o jasności, kontraście, kolorach i być może coś jeszcze, więc żebyś nie był zaskoczony.

Czemu niby?

nie wiem ale 46 cali i 55 sa ogolnie drozsze w przeliczeniu na 1 cal niz 40 tka wiec jak maja inne matryce to wnioskuje ze powinny byc lepsze ale to czysta fantazja
 

DarekGdynia

New member
wifi w B650

Thomas-PA3 napisał:
Panowie, 4 śrubki są do przykręcenia podstawy do TV. Zaś ta plastikowa zaślepka do zasłonięcia otworu, gdy TV np wieszamy na ścianie.
Fakt srubek nie mam w kartonie po faktycznie nozka przykrecana byla a TV na stoliku RTV stad nie wiedzialem po co ta oslonka..
 
Ostatnia edycja:

kanek

New member
Samsung wypuszcza kolejną serię telewizorów na specyfikacji podobnej do omawianej serii. Oznaczenie nowych modeli to B679 oraz B579. Tak jak pisałem specyfikacja jest podobna z tym że dodano na pokład tuner DVB-S2.
Więcej można poczytać na niemieckiej stronie samsunga. Cena wg producenta za najmniejszy model (32cale w wersji 679) to 1099euro jednak na niemieckich portalach porównawczych widziałem już ceny poniżej 900euro. Więc dla chcących mieć wszystko w jednym pudełku kolejny powód by poczekać na wejście na polski rynek.
 

Hajawata

New member
Thomas-PA3 napisał:
Panowie, 4 śrubki są do przykręcenia podstawy do TV. Zaś ta plastikowa zaślepka do zasłonięcia otworu, gdy TV np wieszamy na ścianie.
Już nie wspominając, że wspominają o tym w instrukcji (Rozdział "Instalacja podstawy", "Odłączanie podstawy"). Oj nie lubią ludzie czytać :).
 

januszkop

New member
youtube

januszkop napisał:
tak - loguję się, mogę dodawać do "ulubionych" - widzę to na komputerze na swoim loginie, natomiast na TV nie mam dostępu do folderu "ulubione" - jest komunikat "Wystąpił problem podczas połączenia z serwisem YouTube spróbuj ponownie później"

witajcie - moje problemy z YouTube to już historia - jest ok - wyszukiwanie też działa - jest jeszcze tylko problem wydajności serwera gdyż często trzeba czekać na doczytywanie :D
 

Eleonor

Member
kanek napisał:
Samsung wypuszcza kolejną serię telewizorów na specyfikacji podobnej do omawianej serii. Oznaczenie nowych modeli to B679 oraz B579. Tak jak pisałem specyfikacja jest podobna z tym że dodano na pokład tuner DVB-S2.
Więcej można poczytać na niemieckiej stronie samsunga. Cena wg producenta za najmniejszy model (32cale w wersji 679) to 1099euro jednak na niemieckich portalach porównawczych widziałem już ceny poniżej 900euro. Więc dla chcących mieć wszystko w jednym pudełku kolejny powód by poczekać na wejście na polski rynek.


tuner DVB-S2 ...

Czy ten dekoder bedzie potrzebny w naszym kraju ? Do czego on miałby byc ?
Czy bedzie cos w tym standardzie nadawane u nas ?
Czy w takim razie np bez sensu kupowac serie B650 .. ?
 
Ostatnia edycja:

kurczak80

New member
Eleonor napisał:
tuner DVB-S2 ...

Czy ten dekoder bedzie potrzebny w naszym kraju ? Do czego on miałby byc ?
Czy bedzie cos w tym standardzie nadawane u nas ?
Czy w takim razie np bez sensu kupowac serie B650 .. ?
To jest tuner satelitarny mpeg-4 na stronie samsung.de są opisane parametry.
Dosyć ciekawa propozycja cena w szwajcarii 40 cali 1187 euro wychodzi.
http://en.toppreise.ch/index.php?search=B679+Samsung
 
Ostatnia edycja:

MR1979

New member
Na niektórych TV Samsunga jest naklejka z MODEL CODE, Serial No. i Version. Pierwsza litera Version oznacza producenta matrycy:
A - AU Optronics (AUO)
C - Chi Mei Optoelectronics (CMO)
P - Chunghwa Picture Tubes (CPT)
S - Samsung

Ja mam LE46B650 zakupiony jeszcze w kwietniu wiec jeden z pierwszych modeli i mam Version SQ01. Czyli panel Samsunga.
 

mario__20

New member
Witam, przed chwilą sprawdzałem swojego LE40B650 i też jest z oznaczeniem SQ01. Wygląda chyba na to że nie tylko matryce poniżej 40" mogą być z innym oznaczeniem :confused:
 

Hajawata

New member
Myślę, że nie zaszkodzi jakby zebrać parę danych, co się komu trafiło. Najlepiej data zakupu, model TV i typ matrycy. Ma ktoś ochotę wstać z sofy i sprawdzić? :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry