Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

biglyk

New member
Mam pytanko jestem od tygodnia szczęśliwym posiadaczem Le46B650. I mam pewien problem może ktoś się z tym spotkał. Mianowicie filmy z HDD czy z serwera czyta pięknie wszystko odtwarza bez zarzutu, ale zupełnie nie radzi sobie z napisami. Napisy wyświetlane są z opóźnieniem, a po zmianie czasu napisów w opcjach tools nic to nie daje (i tak opóźnienie zostają tak jakby funkcja nie działała). Czy ktoś się z tym spotkał?
Zaznaczam że dzieje mi się tak z 75% napisów do Divxów.
 

Jari1234567

New member
dador napisał:
Mylisz pojęcia. Skrętka to po prostu kabel UTP używany do sieci logicznej tzw. komputerowej. Kabel skrosowany to ten sam kabel, tylko ma pozamienianą kolejność kabelków, czyli 1 z 3 i 2 z 6.

A rozumiem. Niestety nie miałem na razie do czynienia z sieciami a tym samym z takowymi kablami. Spróbuje załatwić sobie taki kabelek i wtedy zobacze czy zadziała. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.
 

bobitos

New member
biglyk napisał:
Mam pytanko jestem od tygodnia szczęśliwym posiadaczem Le46B650. I mam pewien problem może ktoś się z tym spotkał. Mianowicie filmy z HDD czy z serwera czyta pięknie wszystko odtwarza bez zarzutu, ale zupełnie nie radzi sobie z napisami. Napisy wyświetlane są z opóźnieniem, a po zmianie czasu napisów w opcjach tools nic to nie daje (i tak opóźnienie zostają tak jakby funkcja nie działała). Czy ktoś się z tym spotkał?
Zaznaczam że dzieje mi się tak z 75% napisów do Divxów.

Musisz przekonwerować napisy do formatu .srt najprostszy to subtitles sub.Miałem to samo!!
 

allen

New member
Witam jestem posiadaczem 32 calowego b650 i mam pytanie. Czy da się oglądać z dysku zewnętrznego np. Western Digital WDME1600TE filmy w formacie .mkv o pojemności np 15 GB, czy też nie?
 

januszkop

New member
pojemność

allen napisał:
Witam jestem posiadaczem 32 calowego b650 i mam pytanie. Czy da się oglądać z dysku zewnętrznego np. Western Digital WDME1600TE filmy w formacie .mkv o pojemności np 15 GB, czy też nie?
to nie zależy od wielkości pliku tylko od kodowania - np. nie czyta plików w formacie DV zrzucanych z kamery mimo tego, że pliki mają rozszerzenie .AVI
 

allen

New member
lolekanabolek napisał:
podłącz dysk i sprawdź :hmm:

Dobre. Dysk najpierw trzeba kupić, i jeśli mam go specjalnie kupować po to tylko by się później okazało, że mi filmy tną to dziękuję bardzo. Oglądałem film w .mkv z odtwarzacza .mp3 podłączonego pod usb a ściślej ostatnie 2 odcinki lostów w wysokiej rozdzielczości(jakoś 1,5GB) i wyglądało to naprawdę fajnie. I dlatego też, zastanawiam się nad zakupem tego dysku bym mógł sobie jakiś filmik w w wysokiej rozdzielczości z rozszerzeniem .mkv oglądać.

A co do kodowania to nie znam się na tym, oczekuje odpowiedzi czy filmy, które moge sobie pościagać z neta, a mają kilkanaście GB jeden będą mi chodzić płynnie z tego dysku podłączonego pod USB.
 

bobitos

New member
allen napisał:
Dobre. Dysk najpierw trzeba kupić, i jeśli mam go specjalnie kupować po to tylko by się później okazało, że mi filmy tną to dziękuję bardzo. Oglądałem film w .mkv z odtwarzacza .mp3 podłączonego pod usb a ściślej ostatnie 2 odcinki lostów w wysokiej rozdzielczości(jakoś 1,5GB) i wyglądało to naprawdę fajnie. I dlatego też, zastanawiam się nad zakupem tego dysku bym mógł sobie jakiś filmik w w wysokiej rozdzielczości z rozszerzeniem .mkv oglądać.

A co do kodowania to nie znam się na tym, oczekuje odpowiedzi czy filmy, które moge sobie pościagać z neta, a mają kilkanaście GB jeden będą mi chodzić płynnie z tego dysku podłączonego pod USB.

Mam TV od 1,5 miecha i kupiłem dysk 500 GB (na początek) i jakieś 30 filmów mkv i wszystkie chodzą bez cięcia , obraz petarda , ale w niektórych jest problem z dźwiękiem (DTS-u nie odtworzy- trzeba konwertowć do AC3-najlepiej popcornem 10 min i gotowe) Rozmiar filmów do 12 GB i nic się nie dzieje , wiekszych nie próbowałem szkoda łącza.
 

Garf

New member
Witam,
Zastanawiam się nad kupnem tego TV, głównie pod xboxa. Przeczytałem w tym wątku masę postów, jednak nie jestem nadal przekonany. Wszystko mi odpowiada, jednak słyszałem o występowaniu dużego input laga w tym modelu. Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć w tym temacie? A może moglibyście polecić jakiegoś innego Samsunga pod ixiaka? Dzięki!
 

ksiezopolski

New member
co idzie optykiem

czy moze mi ktos powiedziec co idzie opt out na tv , czy trzeba go jakos uruchamiac, poniewaz po podlaczeniu do kina nie dziala, natomiast po podlaczeniu za pomoca chinchow leci dzwiek tylko oczywiscie stereo. Prosze o pomoc.
 

yarodilah

New member
samsung b650+laptop+logitech z-5500

Witam,
Proszę o podpowiedź jak podłączyć samsung b650+laptop+logitech z-5500 za pomocą kabla hdmi i optycznego. Czy z lapka przez samo hdmi poleci, że tak powiem ;)dźwięk do tv ?

Jak kombinowałem tak podłączyć (teoretycznie) z lapka do tv kablem hdmi i optykiem z lapka do z-5500. Nie wiem czy jakość dźwięku będzie dobra i czy jest szansa uzyskać 5.1 i DTS.

:confused::D
 

dzudzu9

New member
Błyszcząca matryca

Witam szanownych forumowiczów ;)
Od pewnego czasu zastanawiam się nad kupnem TV i co tu dużo mówić, za te pieniądze w tej chwili nie ma nic lepszego na rynku. Na moje potrzeby w zupełności wystarczy 37" (37B650), będę oglądał z odległości 2,5-3m. Odnośnie brzęczenia to już wiem, że u niektórych jest lepiej, u innych gorzej... Zależy jak się trafi. Co mnie bardziej interesuje, to jak wygląda na codzień korzystanie z TV z błyszczącą matrycą?... Czy nie odbija za bardzo światła i innych przedmiotów?... Mam lapka HP z błyszczącą matrycą i jak siadam, żeby coś na nim porobić, a za sobą mam okno (strona północna) to strasznie je odbija i korzystanie jest bardzo mało komfortowe :/ Po prostu trzeba gdzie indziej usiąść bo odbija niemiłosiernie :/ Proszę o wasze odczucia w tym temacie.
Druga sprawa to 100Hz... Stać mnie na ten dodatkowy wydatek, ale z drugiej strony mogę kupić 37B550 i zaoszczędzę ~700zł... Co prawda na korzyść 37B650 przemawia możliwość odtwarzania filmów z USB, ale w tym momencie najbardziej chciałbym się dowiedzieć jak wygląda te 100Hz? Warto dopłacić te 700zł? Duża jest różnica w obrazie porównując modele 37B550 i 37B650?
Sorry, że tak długo, ale te kwestie bardzo mnie nurtują i de facto wstrzymują mnie z zakupem :/
Z góry dzięki za Wasze odpowiedzi.
 

kwasior21

New member
A to i ja o cos zapytam. Podpialem 37B650 do kompa. Karta 9600GT, kabel Hdmi 1.6m Alphard'a. Wlaczam sobie fear 2 do testow w full hd a tu takie smuzenie ze grac sie nie da:/ Owszem ta gra jest troche dziwaczna i naszpikowana roznymi efektami ale bez przesady. Czy moge miec felerny model ? czy to w ogole mozliwe? Jak sadzicie?

Pozdro.
 

macek

New member
Bez reklam
No to ja zapytam bardziej kumatych niz ja w sprawie internetu po wifi nabylem wlasnie adapter samsunga podlaczylem i.... lipa tzn. siec mi znajduje ip.i tak dalej problem mam tylko z bramka cos nie tak.
Wpisuje recznie i nic dalej to samo.
W domu po wifi chodzi mi jeszcze laptop oraz ps3.

Wiem,ze gdzies o tym byla mowa tzn.po kablu ale nie bede na nowo wertowal calego watku.:roll:
 
Do góry