Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

ideJ

New member
DVD do telewizora poprzez Euro/Scart, a tv do amplitunera przy pomocy optyka. Zresztą za dużego wyboru nie masz, prawda? =o)
 

Wormsik

New member
Udało mi się za pomocą Samsung PC Share Manager udostepnić Filmy, muzykę i grafikę do TV. Mam modem UPC + router D-Link 615. Sygnał z netem idzie z modemu UPC do routera, z routera bezprzewodowo do laptopa oraz przez LAN do TV (LE40B653). Okazało się, iż TV widzi wszystko co udostepniłem. Niestety większośći filmów nie da się przewijać (zastopowac i ponowić można). Ciekawe dlaczego ???
 

sqx

New member
skullx napisał:
Witam

od jakis 3 dni slychac wspomiane wczesniej juz brzeczenie w gornym prawym rogu patrzac od tylu telewizora( szczegolnie przy podniesieniu glosnosci powyzej 10, moje pytanie jest nastepujace czy jest to wada telewizora kora z czasem zniknie (po "wygrzaniu telewizora") czy jest to wada ktora wymaga naprawy przez servis samsunaga bo niewiem wlasnie czy mam juz dzwonic ;)

No więc ja odpowiem co było przyczyną brzęczenia w moim przypadku: inwerter zasilający świetlówki. Serwis wymienił ten element (trwało to prawie 2 tyg.) i od odbioru telewizor chodzi super - przy włączonej opcji 'mute' ZERO odgłosów z odległości większej niż 10cm :) przy minimalnym podświetleniu. Teraz mogę w pełni oddawać się wieczorno/nocnemu relaksowi przy TV z głośnością ustawiona na 5-6 pkt. :-D
 

dziennik

New member
fuzio napisał:
Witam wszystkich, zaczynajac:
zeby nie bylo przeczytalem caly watek (wielokrotnie) i nie znalazlem odpowiedzi na pytanie czy mozna wybrac sciezke dzwiekowa z pliku mkv czy zawsze jest pierwsza, mam w pliku komentarze rezysera i nie udalo mi sie przelaczyc?
Mam ten sam problem, mam film z 3 ścieżkami dźwiękowymi "The.Green.Mile[HD_720p_mkv_ITA_ENG_RUS_AC3]" przez USB w TV jest pierwszy ITA, na kompie odpala się zawsze w RUS (jednak tam można to zmienić w kodekach). Może zna ktoś program, którym można wybrać język główny/preferowany, bądź też np. usunąć niepotrzebne ścieżki dźwiękowe?
 

arkadiuszdworza

New member
dziennik napisał:
Mam ten sam problem, mam film z 3 ścieżkami dźwiękowymi "The.Green.Mile[HD_720p_mkv_ITA_ENG_RUS_AC3]" przez USB w TV jest pierwszy ITA, na kompie odpala się zawsze w RUS (jednak tam można to zmienić w kodekach). Może zna ktoś program, którym można wybrać język główny/preferowany, bądź też np. usunąć niepotrzebne ścieżki dźwiękowe?

Niepotrzebne ścieżki można usunąć programem "mkvmerge"
 

bullseye

New member
Mam pytanie jak można zwiększyć czcionke w telewizorze na wiekszą niż największa dostępna? Jest jakiś Firmware który dodaje nowe możliwości? Model mojego LCD to LE55B650.
 

pawec83

New member
niewyraźne napisy

Sorki, jeśli zadaje pytanie na które padła już może odpowiedź, ale postów jest tak dużo, że nie sposób wszystko przeczytać. Czy też tak macie, że przesuwające się napisy na dole ekranu są niewyraźne? Na statecznych scenach (TVN24, TVP Info) wszystko jest ok, ale na dynamicznych scenach (np. na n sport) napisy są niewyraźne i tak skaczą, nie idą płynnie. Nic nie daje bawienie się ustawieniami 100Hz, albo całkowite wyłączenie tej opcji. Wygląda na te jakby procesor nie dawał radę przy dynamicznych scenach. Napiszcie proszę czy też tak macie, czy można cos z tym zrobić (może wgranie nowego softu). Strasznie mnie to wkurza. Dopłaciłem kupę kasy do 100Hz i jestem niezadowolony. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam. Mam 37B650
 

komar12

New member
film dvd z hdd

Witam.Mam podłączony hdd przez usb,włączam film dvd -film rusza,ale w formacie 4/3,da się przestawić na format 16/9 ?ze stacjonarnego odtwarzacza dvd film rusza w 16/9 ....
filmy divx czy mkv czy inne formaty chodzą w 16/9 lub na całym ekranie ,bajki przeważnie w 4/3
 
Ostatnia edycja:

Jari1234567

New member
Witam.
POMÓŻCIE !! Chce połączyć kompa z TV. Robię to tak: kabel typu "skrętka" łączy te dwa urządzenia. Na kompie ustawiam w karcie internetowej że ten komp będzie się łączył bezpośrednio z internetem a inne urządzenia będą się łączyć poprzez ten komp (wiadomo o co chdzi). Czyli mamy że komp łączy się np. poprzez WiFi z internetem a karta sieciowa służy do połączenia z internetem innych urządzeń (TV) . Teraz gdy ustawiam IP na auto (DHCP) i w TV też tak samo nic się nie dzieje - w czasie testowania sieci w menu TV wywala błąd. Natomiast gdy podam na karcie kompa IP 192.168.0.1 a na TV 192.168.0.2 oraz maskę podsieci podaję 255.255.255.0 to przy testowaniu sieci na TV pokazuje że Adres MAC jest ok, Adres IP jest ok, Pakiet dla bramy jest ok natomiast przy Pakiet dla domeny-negatyw!! Podam że na karcie sieciowej podałem domene MSHOME natomiast nie wiem gdzie się podaje domene na TV !! Podajcie opis jak to poustawiać bym widział pliki na TV z kompa!! Oczywiście program SAMSUNG PC Share Manager mam zainstalowany i pliki udostępnione. Za wszelką pomoc 100krotne dzięki.
 

7pawko7

New member
37b650

Witam.
Mam pytanko odnośnie Samsung 37b650.
Czy można jakoś włączyć odbiór telegazety.
TV podpięty jest przez kabel hdmi do dekodera hd Samsung DSB
H 370 G. Telegazeta nie działa ani przez dekoder jak również na TV :confused:.
Pozdrawiam 7pawko7
 

raqtimer

New member
Witam.
Po kupnie TV miałem telewizje UPC analogową i działało z pilota wszystko ale po zmianie sygnału na cyfrowy na nowym pilocie od dekodera działa tylko zmiana kanałów a nie działa zmiana natężenia głośności ani opcja całkowitego wyciszenia.Pan instalujący dekoder powiedział,że to trzeba ustawić z poziomu telewizora.Jeśli ktoś jeszcze ma taki problem i jeśli udało się komuś to "załatwić" będę wdzięczny za każdą pomoc :)
 

slawek1946

New member
7pawko7 napisał:
Witam.
Mam pytanko odnośnie Samsung 37b650.
Czy można jakoś włączyć odbiór telegazety.
TV podpięty jest przez kabel hdmi do dekodera hd Samsung DSB
H 370 G. Telegazeta nie działa ani przez dekoder jak również na TV :confused:.
Pozdrawiam 7pawko7

Nie da się, pozostaje EPG
 

Xristof

New member
Zwis 37B650

Miałem dziwne zawieszenie sie tv b650, moze ktoś miał podobny przypadek.
Po podłączeniu pendrive (wielokrotnie juz korzystałem z niego w moim tv) i przełączeniu na to urządzenie USB telewizor całkiem sie "powiesil". Miałem tylko czarny ekran (nadal bylo podswietlanie) i nic nie dało sie zrobić. Nawet wylaczanie tv nie dzialo. Pomogło dopiero wylaczenie wtycznki z sieci. Po ponownym załączeniu wszystko dzialalo poprawnie. Zdjecia z w/w pendriva czytaly sie normalnie. Do tej pory dziala wszystko poprawnie.
Nie mam najnowszego softu. Jak bede w domu to sprawdze ktora mam wersje.
Mysle ze to nie jest wada telewizora, ale raczej niedoskonalość softu. Jesli ktos mial podobna sytuacje to prosze sie pochwalic. Moze uda nam sie ustalic przyczyne oraz potestowac ten przypadek na nowym sofcie.
 

pkesicki

New member
Wygaszacz

Witam serdecznie zakupiłem 40b650 i wydaje mi się na razie je to był bardzo dobry wybó tv śmija aż miło.
Pytanko - czy ktoś wie z kąd dorwać a może ktoś ma i się podzieli coś w postaci wygaszacza ekranu np akwarium lub kominek co podłącze na penie do tv ???
Pozdrawiam:eek:k:
 

Max123

New member
pkesicki napisał:
czy ktoś wie z kąd dorwać a może ktoś ma i się podzieli coś w postaci wygaszacza ekranu np akwarium lub kominek co podłącze na penie do tv ???
Pozdrawiam:eek:k:
Też o tym po cichu myślałem, choć mam inny TV UE55B7000 :)
Standardowo w moim TV w funkcjach Content Library jest "ruchomy obraz" palącej świeczki z nastrojową muzyczką, w dziale Medytacje.
Coś takiego na pendrive np. kominek z odpowiadającym tłem muzycznym, to byłby strzał w dziesiątkę. Swego czasu któryś z kanałów TV nadawał w nocy przekaz palącego kominka.
 
Do góry