Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

yarodilah

New member
Content Library le37b650

Witam, w jaki sposób mam odczytać bibliotekę zawartości ściągniętą ze strony samsunga? Chodzi mi o te dodatki typu gotowanie galeria itd. (może coś źle zapisuje bo w instrukcji jest napisane żeby wprowdzić gdzieś na stronie numer udn ale bez tego nr też można zapisywać na dysku ) Czy muszę mieć w tv ustawiony język angielski ? W żaden sposób nie mogę odczytać nic z pendriva usb jeżeli chodzi o centent library, bo reszta tzn filmy i mp3 chodzą gites...Proszę o pomoc.
 

swojak1

New member
Le37b650

[FONT=&quot]Chcę wgrać nowy soft i zastanawiam się czy bdzie dobry , pytanko czy ktoś może wie jak ściągnąć starą wersje softu z TV przed zaflaszowaniem nowej.
[/FONT]
 

Jari1234567

New member
Stentor napisał:
Chyba powinna być skrosowana . Jest?

Tak, jest tzw. skrętka. Wyczytałem gdzieś, że po podłączeniu trzeba jakiś czas poczekać a nawet wyłączyć i ponownie włączyć TV by wykrył i poprawnie się skonfigurował. Hmmm ....... będę miał troszkę czasu to sprawdzę co i jak. Przy testowaniu połączenia (menu TV) ADRES MAC - OK, ADRES IP - OK, PAKIET DLA BRAMY - OK natomiast PAKIET DLA DOMENY - X (NG) i nie wiem dlaczego!!
 

kowal801

New member
Bez reklam
Redfrog napisał:
Na stronie Samsunga właśnie zobaczyłem, że jest nowym model serii 6, tj B620. Czym on się różni od 650 oprócz obudowy?
Nie obsługuje zawartości multimedialnych czyli divix, internet itp... resztę z tego co widać jest bez zmian.
 
Ostatnia edycja:

MiChalSzy

New member
swojak1 napisał:
[FONT=&quot]Chcę wgrać nowy soft i zastanawiam się czy bdzie dobry , pytanko czy ktoś może wie jak ściągnąć starą wersje softu z TV przed zaflaszowaniem nowej.
[/FONT]

Nie wiem jak ściagnąć, ale po zainstalowaniu nowego firmware będziesz mógł sobie wybrać żeby TV działał na starym.
 

dador

New member
Jari1234567 napisał:
Tak, jest tzw. skrętka. Wyczytałem gdzieś, że po podłączeniu trzeba jakiś czas poczekać a nawet wyłączyć i ponownie włączyć TV by wykrył i poprawnie się skonfigurował. Hmmm ....... będę miał troszkę czasu to sprawdzę co i jak. Przy testowaniu połączenia (menu TV) ADRES MAC - OK, ADRES IP - OK, PAKIET DLA BRAMY - OK natomiast PAKIET DLA DOMENY - X (NG) i nie wiem dlaczego!!

Mylisz pojęcia. Skrętka to po prostu kabel UTP używany do sieci logicznej tzw. komputerowej. Kabel skrosowany to ten sam kabel, tylko ma pozamienianą kolejność kabelków, czyli 1 z 3 i 2 z 6.
 

blodii

New member
Witam
Jestem posiadaczem 37B650. Mam problem, podczas gdy otwieram film w formacie *.mkv 1080 wczytuje mi się obraz wszystko ładnie, lecz problem jest z dźwiękiem :( "nieobslugiwany kodek audio". Film odpalam z zewnetrznego dysku po usb. Moglby mi ktos pomóc? I prosiłbym aby nie było pisane abym przejrzał temat, naprawdę 100 stron czytania to ładna lekturka.. :)
Pozdrawiam, czekam na kazda pomoc.
 

arkadiuszdworza

New member
blodii napisał:
Witam
Jestem posiadaczem 37B650. Mam problem, podczas gdy otwieram film w formacie *.mkv 1080 wczytuje mi się obraz wszystko ładnie, lecz problem jest z dźwiękiem :( "nieobslugiwany kodek audio". Film odpalam z zewnetrznego dysku po usb. Moglby mi ktos pomóc? I prosiłbym aby nie było pisane abym przejrzał temat, naprawdę 100 stron czytania to ładna lekturka.. :)
Pozdrawiam, czekam na kazda pomoc.

Pewnie dźwięk jest w DTS, a tego formatu ten TV nie czyta.
 

mrdark

New member
blodii napisał:
Mam coś doinstalowac? ;]

Musisz przerobić ścieżkę dts na przykład na ac3, przykładowo audioconverter`em. Robiłem tak nie raz. Samsung zwyczajnie nie ma licencji na dts`a, może się to zmieni, ale można z tym żyć:)
 

blodii

New member
mrdark napisał:
Musisz przerobić ścieżkę dts na przykład na ac3, przykładowo audioconverter`em. Robiłem tak nie raz. Samsung zwyczajnie nie ma licencji na dts`a, może się to zmieni, ale można z tym żyć:)

Dzieki za pomoc, mam nadzieje ze poradze sobie z obsluga tego programu:p
 

swojak1

New member
MiChalSzy napisał:
Nie wiem jak ściagnąć, ale po zainstalowaniu nowego firmware będziesz mógł sobie wybrać żeby TV działał na starym.



[FONT=&quot]Dzięki! już to zrobiłem ciekawe czy po zaflaszowaniu następnym razem następnego nowego softu zamieni ten podstawowy na ten nowszy czy on tam jest wprowadzony na stałe. I tak myślę że jest on wprowadzony na stałe ponieważ oni nie piszą o żadnym niebezpieczeństwie w razie braku prądu i nie dokończenia flaszowania.
Pozdrawiam.[/FONT]
 

bobitos

New member
Witam !
Mam pytanie odniośnie dysku 3,5 500 GB(własne zasilanie) mam wgrane same .mkv i tak przez złącze USB HDD TV. nie widzi wogóle dysku , a przez USB widzi ale podczas odtwarznia filmy sie tną a później dysk się sam odłącza i muszę go wyłączyć z gniazda USB. Może ktoś sięspotkał z takim przypadkiem .Dzięki za odp
PZDR
 

januszkop

New member
yarodilah napisał:
Ściągał ktoś ze strony samsunga zawartości biblioteki (content library) i odpalał na tv b650 ? :hmm:
witaj - moje próby skończyły się niepowidzeniem - telewizor nie znajduje nic na moim pendrive mimo tego że rozpakowałem pobrane pliki, pokazuje nazwy folderów których na pendrivie nie ma, próbowałem utowrzyć takie katalogi (o takich nazwach jak TV wyświetlał) i tam przenosiłem pliki - ale nic to nie dało - TV nie znajdował zawartości - nie pamiętam dokładnie treści komunikatu. Zgłosiłem na infolinię do Samsunga - i też nic, próbowali mi wmówić, że to wina pendriva ???, ale przecież z tego pendriva odtwarza mp3, jpg i mpg czyli go widzi
 

yarodilah

New member
januszkop napisał:
witaj - moje próby skończyły się niepowidzeniem - telewizor nie znajduje nic na moim pendrive mimo tego że rozpakowałem pobrane pliki, pokazuje nazwy folderów których na pendrivie nie ma, próbowałem utowrzyć takie katalogi (o takich nazwach jak TV wyświetlał) i tam przenosiłem pliki - ale nic to nie dało - TV nie znajdował zawartości - nie pamiętam dokładnie treści komunikatu. Zgłosiłem na infolinię do Samsunga - i też nic, próbowali mi wmówić, że to wina pendriva ???, ale przecież z tego pendriva odtwarza mp3, jpg i mpg czyli go widzi

Dzięki za odp. ja próbowałem na różnych pendrivach w różnych gniazdach usb tv i 32gb ocz i kingstona data traveler 1gb i pojedyńcze pliki w katalogach i bez katalogów i ze zmianami nazw i nic.........w takim razie czekamy na kogoś komu udało się to odpalić w tv i podzieli sie znami instrukcją :eek:

LE37B650:eek:k:
 

amadeo

New member
Jeżeli próbowaliście ze "Sztuka 1", plik GAL_ART1_A1EN.exe to macie pecha bo ten akurat jest "zepsuty".
Ściągnięty plik .exe po rozpakowaniu powinien utworzyć katalog o nazwie SEC_GALLERY, który należy przegrać na USB.
Dalej postępować według instrukcji:
http://www.samsung.com/pl/consumer/learningresources/tv/mediasolution/contentlibrary_usersguide.html

Content Library do ściągnięcia:
http://www.samsung.com/pl/consumer/learningresources/tv/mediasolution/contentlibrary_download.html

Przeczytałem to na innym forum i dotyczyło A850, więc jeżeli dalej nie działa, to być może jest jakaś inna przyczyna, sorry...
 
Do góry