Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

marcino_80

New member
you tube

witam wszystkich mam problem :) na początku nie moglem włączyć you tube na mym tv tylko mialem inne dodatki pogoda news itp i posłuchałem waszych rad i zmieniłem ustawienia w tv na: kraj na europe wschodnia i probowalem tez z innymi krajami . i nadal nie pomoglo tylko teraz nawet nie mam mozliwosci wlaczenia internetu po krotkim logowaniu sie wyskakuje komunikat polaczenie sie nie udalo z powodu problemu z siacia> chce zaznaczyc ze test sieci przechodzi bez problemu nie ma zadnych bledow. pozdrawiam pomozcie jak mozecie
 

marho760816

New member
tgalazka napisał:
Mam też ten sam problem z podłączeniem DVD za pomocą przewodu HDMI, a kupiłem przewód wydaje mi się że dobry z pozłacanymi końcowkami.
Wczoraj byłem w MediaMarkt ze swoim DVD oraz HDMI i po podłączeniu do innego LCD jest ten sam problem nawet po zmianie przewodu na inny. Osoba ze sklepu powiedziała że jest to wina DVD
Ja mam DVd Pioneera DV-400 podpięte HDMI Techlinka. Wszystko jest oki.
 

marho760816

New member
derek71 napisał:
Pierwsze wrażenia Samsung LE40B650.
Obudowa w kolorze czarnym , podstawa z czarnego szkła prostokątna.
Oprogramowanie T-CHELEU-0101
pilot jak w modelu 40A656 (małe zmiany kolejnosci przycisków)
menu ekranowe bardzo ładne i bogatsze w funkcje i animacje
pobór mocy 124 - 196 w( za 2 dni podam dokładne wartosci )
wifi nie działa (trzeba kupic urzadzenie samsunga na usb)
obsługa DLNA po lan bezproblemowa
wielki plus: koniec problemów z tunerem N (działa dzwiek DD po hdmi oraz nie miałem komunikatu o problemie HDCP )
Yotube ciezko ale zaskoczyło
wewnetrzna pamiec TV z bajerami (gotowanie, gry, obrazy , relaks niestety po angielsku)
2 porty usb (czyta w każdym pena ntfs)
Nie czyta formatu: ,mpc ,m2ts ,mov ,rmvb ,
odczytywane formaty :jpg, mp3,mpg, vob , avi z napisami txt,
mkv tak ale bez bez DTS ( po optyku tez nie działa )
asf (był problem z dzwiekiem)
wmv (niestety bez dzwieku) .
Obraz nie przycina po Lanie nawet w 1080p,
konsoli nie posiadam wiec nie sprawdzałem ,
TV cyfrowej w okolicach Łodzi nie ma ,
laptop po kablu VGA działa ( nie ma hdmi ).
Obraz bajer , kolory , czerń super , dzwiek SRS TruSurround HD bardzo dobry nie mam do czego sie przyczepic . Problemy z dzwiękiem w filmach na pewno beda usuwane w kolejnych softach , manual na penie 30,6 M.
W testach oczywiście znajdą 100 wad tego telewizora ja jestem bardzo zadowolony z zakupu .:D :D :D
A jak dokładnie wygląda sprawa dzwięku. Podłączając film w Audio AC3 z dysku, chciałbym puścić ten dzwięk na amplituner żeby uzyskać 5,1. Amplituner ma HDMi czy keżeli podłączę TV-Amplituner po HDMI będę miał 5,1 czy trzeba optykiem?
 

maciej_maj

New member
marho760816 napisał:
A jak dokładnie wygląda sprawa dzwięku. Podłączając film w Audio AC3 z dysku, chciałbym puścić ten dzwięk na amplituner żeby uzyskać 5,1. Amplituner ma HDMi czy keżeli podłączę TV-Amplituner po HDMI będę miał 5,1 czy trzeba optykiem?

TV nie ma wyjścia HDMI tylko WEJŚCIA więc zostaje tylko optyk
 

bczajka

New member
tajtuss napisał:
witam mam dylemat chcę kupić tel. samsung LE32B650 i chcę go wstawić w meble.niestety otwór w meblach mam 81x60,5 a telewizor ze stopką ma wynmiary 80x60 , z tyłu zostanie ok 17 cm do ściany, po bokach i na górze praktycznie będzie "na ścisk" czy można go w ten sposób eksploatowac, czy musi byc zachowany jakis minimalny odstęp od scianek bocznych.Proszę o wypowiedzi

będziesz miał problem z podłączeniem w bocznym panelu np. do usb, a z resztą nie widzę problemu.
 

bagmann

New member
parametry samsunga 40b650

Witam wszystkich.Jestem na tym forum nowa osoba , zamierzam zakupic samsunga 40b650 , jednak borykam sie z problemem braku informacji na stronie samsunga o nie ktorych parametrach tego LCD , min. nie moge nigdzie znalez tych informacji.Prosiłbym bardzo was o pomoc
 
Ostatnia edycja:

axi13

New member
Zauważyłem jeszcze jeden problem. przy odtwarzaniu divixa na ustawieniu 1280x720p z dvd po czasie wchodzi pasek tak jakby zakłócenie cyfrowe na dole ekranu grubości ok 1mm i to zakłócenie rozwija się z pojedynczej linii w następną obok. przy płytach dvd tego nie zauważyłem. problem znika po odłączeniu kabla hdmi i włożeniu spowrotem. po czasie zakłucenie wchodzi spowrotem.
 

Thomas-PA3

New member
Witam
Posiadam 40B651 od jakiegoś tygodnia i chciałem się trochę wypowiedzieć na jego temat.
Ogólnie jestem bardzo zadowolony ze swojego wyboru, zaplaciłem za nowy TV 3620zł w jednym z bydgoskich sklepów. Na początku zaktualizowałem Firmware, aby dwa razy nie trudzić się w strojenie programów ;) Po kilku dniach zabawy z ustawieniami na wielu źródłach otrzymałem świetne rezultaty:
- Kablówka analog UPC zadowalający (świetne skalowanie obrazu) Jak na tego typu sygnał obraz bardzo dobry.
- Xbox 360 przez HDMI 1080p obraz brzytwa! Włączony tryb Gry i takie gry jak MotoGP 08, Burnout Paradise, NFS Undercover, Far Cry 2, PES 09 idealnie! Nie mam mowy o smużeniu czy Input Lag. TV jak najbardziej do tego typu rozrywki!
- Komputer podłaczony: przejściówka DVI->HDMI + kabel HDMI 3m do portu HDMI 3/DVI podpisany PC + Cyfrowy format kolorów YCbCr444 w ustawieniach grafiki (GF 9800GT) w ten sposób bez problemu 1920x1080p 50Hz (bo tylko wtedy możliwa będzie praca 100Hz w TV) Tryb gra włączony. Po odpaleniu filmu Resident Evil Extinction 2007 1080p Blu-ray (34Gb) szczęka mi opadła, jakość obrazu idelana, czerń perfekcyjna. :eek:k:
- Filmy przez port USB świetna sprawa, nie trafiłem jeszcze na format który by nie zadziałał :) najczęściej jakieś teledyski, ponownie skalowanie materiału świetnie wpływa na poprawę jakosci obrazu.
- Głośniki w TV do ogladania Telexpressu wystarczające :p Resztę załączam na amplituner z kinem 5.1.
- Wielu Użytkowników narzeka na pilot, moim zdaniem aż tak źle nie jest, a tym bardziej ratuje go bajer z podświetleniem przycisków. :p
- Podłączenie do internetu spoko sprawa, ale mi tam nie potrzebny (narazie)
- Ostatnia sprawa to obudowa, o tyle stylistyka to kwestia gustu (mi się bardzo podoba) o ile materiał z którego jest wykonana to jakaś OGROMNA PORAŻKA :roll: Przyciąga kurz jak magnes, ale to jeszcze nie problem, największym jest to, że wycierałem ją tylko kilka razy szmatką dołączoną do TV a powstały już okropne mikro ryski widoczne dawet z 2 metrów. Obudowa po tygodniu wygląda jak by z wystawy sklepowej po przejściach :???:

Podsumowujac Samsung 40B651 to telewizor wart swojej ceny, mnogości jego zalet nie może przyćmić wątpliwą jakość obudowy. Polecam niezdecydowanym

Thomas-PA3
 

Max123

New member
Thomas-PA3 napisał:
Witam
Posiadam 40B651 od jakiegoś tygodnia i chciałem się trochę wypowiedzieć na jego temat.
- Kablówka analog UPC zadowalający (świetne skalowanie obrazu) Jak na tego typu sygnał obraz bardzo dobry.
W tym TV jest jedno gniazdo antenowe, piszesz że masz podłączoną kablówkę, a jak podłączysz antenę do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej?
Czy będzie potrzebny jakiś przełącznik anten?
W zasadzie, tak na logikę, każdy tuner powinien mieć swoje gniazdo antenowe, bo jeśli ktoś ma tylko kablówkę, to wtyczkę przecież nie wepnie pod tuner cyfrowy.
 

Thomas-PA3

New member
Max123 masz racje w tym TV jest tylko jedno gniazdo antenowe, ale myśle że to nie problem bo do czasu rozprzestrzenia się u nas DVB-T zdążę zakupić jakąś platformę cyfrową (N,C+,PC,UPC), a do zwykłego gniazda anteny podłącze DVB-T ;) narazie sobie głowy tym nie zaprzątam
 

shp

New member
witam ponownie.

Mam pewien problem ze swoim le40b650.
Otóż jaki .mkv nie sciągne(na razie 2 sztuki :) ), dostaję info od telewizora, że 'nieobslugiwany format wideo' !!!

Teraz mam filmik "Samsung.Demo_Oceanic.Life.x264.1080p.40Mbps.mkv" i dokładnie to samo. (a wydawałoby się, że firmowy filmik powinien iść bez problemu)

wgrałem nawet najnowszą wersję firmware ale nadal to samo.

czy macie może tak samo, czy może mam coś u kogoś reklamować ?

pozdrawiam serdecznie
shp
 

kurczak80

New member
Ten ocanic life ma za duży bitrate i nie idzie u mnie także na b650. Demka są bardzo wymagające na razie sprawdzałem kilka i idzie philips miami colors czy jakoś tak i samsung china chodzi ale bez dźwięku chociaż jest w AC3. Sprawdzałem także demo Coldplay Live Saturday Nigh Live HDTV 1080p60hz i chodzą ale coś dźwięk nie nadąża za obrazem.
 
Ostatnia edycja:

bagmann

New member
samsung 650

odnosnie postu ktory pojawil sie na forum , w ktorym bylo napisane iz samsung 650 posiada kontrast 100000:1 oraz czas reakcji 4ms , na pewnej stronie przed chwila wyczytalem ze kontrast jego wynosi 50000:1 i czas reakcji 5ms .Zastanawiam sie teraz czy samsungi ktore sa puszczone na amerykanski rynek maja lepsze parametry , czy Polska strona z ktorej wyczytalem podaje falszywe dane
 
Ostatnia edycja:

dador

New member
Moglibyście się pochwalić ustawieniami pod TV analog i DVB-T, do tej pory podawaliście ustawienia pod PS3, PC, ale jak dotąd nikt się nie pochwalił podstawowymi ustawieniami dla tego sprzętu ? Po przeanalizowaniu kilku konfiguracji można by wybrać jakąś najlepszą.
 

prelude

New member
Witam
Jestem tutaj nowy, siedzę na tym forum już kilka dni, chce nabyć tv 40' przeczytałem wiele pochlebnych opinii na temat modelu B650, ale też wiele dobrych na temat Sony W5500. Pytam się Was jako specjalistów, który z tych modeli polecalibyście, który ma lepszą jakość obrazu? Chciałbym w najbliższych dniach kupić jeden z nich, lecz moje niewielkie doświadcznie nie daje mi jednoznacznej odpowiedzi.:roll:
 

slawek1946

New member
prelude napisał:
Witam
Jestem tutaj nowy, siedzę na tym forum już kilka dni, chce nabyć tv 40' przeczytałem wiele pochlebnych opinii na temat modelu B650, ale też wiele dobrych na temat Sony W5500. Pytam się Was jako specjalistów, który z tych modeli polecalibyście, który ma lepszą jakość obrazu? Chciałbym w najbliższych dniach kupić jeden z nich, lecz moje niewielkie doświadcznie nie daje mi jednoznacznej odpowiedzi.:roll:
Jedyna zauważalna różnica między "Sony" a "Samsungiem" jest "czujnik światła", który w normalnej eksploatacji poprawia komfort oglądania TV. (był już stosowany w polskich - czarno, białych - TV "Koral")
 

TheHX

New member
LE37B650 już stoi gotowy do instalacji w moim mieszkaniu ( jeszcze 3 dni - na urodzinki dostaję :))
Mam teraz takie pytanie - dla 3 dostępnych dla mnie kanałów HD w pakiecie C+ nie będę na razie zmieniał tunera SAT. Mam Freda 7600 z wyjściem komponentowym. Podejrzewam, że na SD będzie dobrze, a nawet przyzwoicie. Czy kabel Techlink 690141 będzie ok ? A ten ? Conotech NS-010[FONT=&quot][/FONT], Allegro nr 630299917 ? Pytam o coś nie z górnej półki, bo to do DVD jedynie, choć może się mylę, że nie powinienem i tutaj się ograniczać..
Szukam czegoś, co mogę kupić od ręki, więc Allegro, przelewy i wysyłka odpada raczej. TV odpalę we czwartek, jestem z Wrocławia.
Szukam także jakiegoś w miarę kabla HDMI do podpięcia odtwarzacza DVD ( czyli skalowanie )
Jak już uzbieram na BR, to podejrzewam, że i nie będę oszczędzał na kolejny HDMI już pod podłączenie BR.
Proszę o jakieś sugestie i pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

MP3

New member
Kupiłem 32B650 i mam problem z DVB-T MPEG-4 antena na bloku w Otwocku, odbieram tylko kanały nadawane przez tvp. skanuje całe pasmo, kanał 55 i nic tam nie znajduję. Może macie jakieś sugestie co do rozwiązania żeby odbierać tvn i polsat?
Piszecie na forum o aktualnym sofcie do Samsunga ja znajduję wersję z 20 04 2009r ale tylko w języku Angielskim, a może szukam nie tam gdzie potrzeba :)
 
Ostatnia edycja:

prelude

New member
slawek1946 napisał:
Jedyna zauważalna różnica między "Sony" a "Samsungiem" jest "czujnik światła", który w normalnej eksploatacji poprawia komfort oglądania TV. (był już stosowany w polskich - czarno, białych - TV "Koral")

Warto dać kilkaset złotych więcej za ten bajer?
 

TheHX

New member
Jak dla mnie Sony to tragedia. Może nie widziałem w akcji jeszcze Z5500, ale te wszystkie poprzednie modele to jakaś porażka w odniesieniu do sygnałów analogowych. Nie sztuką jest podpięcie BR i demonstracja mozliwości..
 
Do góry