Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

cavell

New member
rudy napisał:
Małe pytanko, czy ktoś się orientuje jakie są różnice pomiędzy 46LE B650,a 46LE B620.Oczywiści poza obudową ,która mnie osobiście bardziej leży.Pozdrawiam.
Witam
Model B620 nie posiada w porównaniu z B650:
- Media2.0 - czyli nie obejżysz divix, xvid, mkv etc etc....
- Internet@TV czyli nici z YouTube i innymi servisami
- DLNA - nie podepniesz komputera do swojego TV (w sensie udostępniania plików z komputera na telewizor)
- Tylko jedno wejście USB 2.0

Poza tym posiada na pokładzie 100Hz, Ultra Clear Panel oraz Wide Color Enchancer 3

Pozdrawiam
 

devildriver85

New member
Pytanie Dla Znawców

Witam Wszystkich!
Znalazłem dwa fenomenalne pod względem parametrów i ceny tv LG 32" 37 " LH7000 oraz 37" LH4000. Moim zdaniem mogą powalczyć a kto wie i czy nie wygrać w starciu z samsungiem b650 (którego do niedawna chciałem kupić).
Czy wie ktoś może czy rzeczywiście są takie dobre jak na "papierku"? Czy przewyższą ten model samsunga? Jeżeli ktoś posiada info o tych tv to proszę by się nim podzielił.
Pozdrawiam
 

grzechodg

New member
lukmaj napisał:
Witam

Wczoraj w programie "Bankujesz kupujesz" klientów banku ING pojawił sie LE 40 B 651 za jedyne 2999zł plus przesyłka kurierska jakies 130zł. Warunki jakie trzeba spełnic zeby kupic tv to posiadanie 2000 punktów.

Wczoraj zamówiłem i z niecierpliwością czekam na przesyłkę. Mam nadzieje ze Samsungi dobrze fabrycznie pakują i ze nie dostane jakiegos z peknieta matrycą.

Mam pytanko ile waży pudełko z TV, bo wniesienie do mieszkania jest do 30kg ???

Pozdrawiam
Hmm nareszcie sie pojawil :) Miesiac polowalem, ale stracilem cierpliowsc i kupilem w MM bez VAT. Posiadam troche punktow, wiec jezeli ktos bedzie zainteresowany zakupem LE40B651 taniej niz w sklepach internetowych to prosze o kontakt: GG 1407575
 

arkadiuszdworza

New member
Witam, od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem 37b650 (Neonet - 3299zł). Pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne. Na szczególną pochwałę zasługuje chip skalujący obraz. Warto było wydawać na jego rozwój miliard dolarów. DivX-y (np. 656x272 - 1500 Kbps) wyglądają znakomicie, aż mi się nie chce szukać filmów w HD. Z Mkv HD są niekiedy problemy. Jakieś 20% kolekcji nie chce działąć. Jednak w planach jest komputer do salonu, więc to nie jest wielki problem. Dodam, że telewizor widzi strukturę katalagów i nawigacja jest dość wygodna (a tego się obawiałem). Obraz z telewizji cyfrowej naziemnej (antena typu dwa wąsy) bardzo dobry, choć trzeba się zdecydować czy oglądamy kanały TVP (mpeg-4) czy Polsat i TVN (chyba mpeg-2 - nadajnik w Śremie), bo jednych i drugich nie chce naraz wystroić. Obraz z kablowej analogowej przeciętny, ale i tak lepszy niż się spodziewałem (konieczność zmiany na sygnał cyfrowy jest tu oczywista). 100 Hz w przypadku oglądania filmów jest denerwujące. Moje ustawienia w tej sytuacji to kolejno 9 i 2. Przy oglądaniu materiałów telewizyjnych SD ustawiłem 6 i 6. Krawędzie nie są wtedy przerysowane, a płynność ruchu w tym przypadku nie przeszkadza. Co do matrycy Ultra Clear Panel to wadę w postaci odbicia widoku pokoju rekompensuje ostrość obrazu. Wszystko wygląda na niej lepiej niż w "rzeczywistości". Duży plus dla Samsunga. Martwych piksli z 2-3 metrów nie widzę, a bliżej nie będę podchodził, by się przypadkiem nie zdenerwować. Wygląd i jakość materiałów (szczególnie podstawy) bardzo dobra. Za design daję 5+. Minus za jedną śrubkę, która nie dała się wkręcić. Ogólnie 5-

PS Nie udało mi się wyłączyć ekranu podczas słuchania muzyki z mp3. Czy jest na to jakiś sposób?
 

giekol

Member
Noszę się z zamiarem zakupu modelu 46B650. Będę dużo oglądał sportu, a zwłaszcza meczy, czy nie ma problemu z odtwarzaniem szybkiego ruchu, nie smuży? Dzięki.
 

vijay

New member
Lan

marcino_80 napisał:
tak telewizor jest podlaczony do rutera za pomocą kabla LAN. internet dziala przed zrestartowaniem telewizora po przez przytrzymanie kilka sekund przycisku exit
Sorry za lamerskie pytanie ale mam TV od paru godzin i nie widzę u siebie gniazda LAN więc jak mogę go podłączyć do sieci? Trzeba coś dokupić?
 

zima99

New member
dzidziol napisał:
~zima99
Na Twoim miejscu nie oczekiwałbym rewelacji, jeśli chodzi o jakość obrazu, który jest dostarczany do tego tv złączem SCART. Tunery Echostar 717 i 616 są przeciętnej jakości. Mam oba i nie popadam w zachwyt. Ewidentnie CP nadaje programy ze słabym bitrate'em, co ten Samsung niestety wyłapuje. Oczywiście nie ma tragedii. można to oglądać, ale zachowując odpowiednią odległość. Wcześniej miałem CRT Grundig i obraz był zdecydowanie lepszy z bliska.
Występują małe rozmycia wokół napisów, czasem dalszy plan staje sie nieostry. Można oczywiście kombinować z lepszym kablem SCART, ponieważ jest to sygnał analogowy, lecz aż tak znaczącej poprawy nie oczekiwałbym.

Reasumując, to obecna telewizory stworzone są z myślą o sygnale lepszej jakości, docelowo HD, a niestety polskie platformy cyfrowe nie oferują nic dobrego. Telewizor odtworzy taki sygnał, jaki zostanie jemu dostarczony i cudów w tym temacie nie oczekujmy. Osobiście go polecam, jest funkcjonalny, znakomicie współpracuje z PC po złączu VGA, gdzie osiągnąłem rozdzielczość 1920x1080. W tej cenie znakomity produkt, który nie jest gorszy od innych w tej klasie, a niektóre troszkę wyprzedza.

czy to oznacza,że kupując tego LE37B650 będę miał z C.POLSATU gorszy odbiór niż na moim 15-letnim PHILIPS-ie??????? Oglądanie TV z 2-4 metry(obecnie ostry obraz wyrażne napisy,żywe kolory tylko malutki ekranik-25") podłączenie do kompa niekonieczne
Będę wdzięczny za wszystkie odp.
pozdrawiam ZIMA99
 

vijay

New member
Lan

:confused: oglądam TV dookoła i gniazda LAN nie widzę, kto mi pomoże? TV kupiony w sklepie internetowym EURO RTV AGD. Czy istnieją modele LE40B650 bez tego złącza? Czy ktoś się orientuje gdzie to złącze powinno być?
 
Ostatnia edycja:

abezus

New member
vijay napisał:
:confused: oglądam TV dookoła i gniazda LAN nie widzę, kto mi pomoże? TV kupiony w sklepie internetowym EURO RTV AGD. Czy istnieją modele LE40B650 bez tego złącza? Czy ktoś się orientuje gdzie to złącze powinno być?

Z tylu telewizora masz zlacza... Na zdjeciu zaznaczylem wejscie LAN

14lpizn.jpg
 

kurczak80

New member
Nie no kolega by sobie chyba jaj nie robił. Ja bym się wkurzył w takiej sytuacji. A może on ma wbudowany moduł wifi zamiast lana sam nie wiem. vijay pomacaj w miejscu gdzie powinno być gniazdo czy czasami plastik się nie ugina albo nie ma tam jakiejś naklejki. W sumie to niemożliwe bo gniazdo lan troszkę wystaje poza obudowę. Ja na twoim miejscu reklamowałbym tv na niezgodność ze specyfikacją.
 
Ostatnia edycja:

MiChalSzy

New member
NAS Synology DS207+ vs TV Samsung 40B650

u mnie też jest LAN. Ja bym dzwonił na infolinię samsunga to wyjaśnić.

a teraz coś z innej beczki. Wczoraj zrobiłem upgrade firmware'u. Wszystkie ustawienia oczywiście się wyczyściły. Ustawiłem Kraj na "inne" tak jak poprzednio, jednak zamiast youtube teraz mam yahoo. Widziałem w poprzednich postach, że nie tylko ja mam ten problem. Czy komuś udało się powrócić do youtube? Jeżeli tak to jak? Jakieś propozycje?

druga sprawa. Wspomniałem, że mam NAS Synology DS207+ i obiecałem, że napiszę coś odnośnie jego współpracy z TV.
Przed upgradem firmware TV nie chciał odtwarzać filmów (divix i innych) ani muzyki z serwera (niby nieobsługiwany format).
Po upgrade te same filmy pieknie odtwarza (jakość obrazu pierwsza klasa). Jest pewien mankament. Gdy wchodzę na serwer przez sekundę widzę 3 katalogi (Photo, Music, Video - piszę z pamięci) a potem wszystkie zmieniają nazwę na Music. Muszę wejść do ostatniego i później jeszcze jeden poziom niżej, później powrócić żeby znowu były trzy różne katalogi. Następnie wchodzę do Video i już mogę wybierać i oglądać.
Za te problemy odpowiada jednak chyba DS207+. Produkty Synology wspierają narazie tylko UPnP, natomiast DLNA ma być wspierane w drugiej połowie roku. Napisów nie wyświetla a próbowałem w różnych formatach. Te same napisy gdy film oglądam z usb są wyświetlane.

Zainstalowałem TwonkyMedia server na DS207+. Jest to o tyle lepsze rozwiązanie, że nie trzeba wrzucać wszystkich plików video do jednego katalogu, zdjęć do innego itd. Mamy tu możliwość przeglądania struktury katalogów na całym serwerze. Wszystko było by cudownie, ale niestety i tutaj nie są wyświetlane napisy. Dodatkowo w przeciwieństwie do poprzedniego rozwiązania nie można pauzować ani przewijać filmów.

Gdyby połączyć zalety obu rozwiązań to możnaby się nawet bez napisów obejść (zawsze chciałem się nauczyć porządnie angielskiego;)).
MediaSerwera Samsunga nie instalowałem bo jest on tylko na windowsa a system mojego NAS'a bazuje na linuxie.

Mam ten TV prawie 2 tygodnie z czego tylko pół dnia mogłem przy nim spędzić, ale nie żałuję, że go kupiłem. Jakoś obrazu ze zwykłych divixów poprostu powala (moich znajomych również.
 

bczajka

New member
herbi626 napisał:
Czyzby??? zapraszam na strone euro rtv-agd i porownaj sobie oba te TV(B650 i B651:) roznia sie iloscia zlaczy Euro oraz funkcjami dodatkowymi wg. sklepu!!!

Napewno b651 różni się tylko wyglądem od b650. Dziś zakupiłem 40b651 i ma identyczną ilość złączy jak 650
 
Do góry