Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

Tynio

New member
lolekanabolek napisał:
więcej nie poszło?? podłączałeś go jako główny ekran, czy jako drugi ekran??

Włączyłem klonowanie a co do maxa to sprawdzałem 10 sek. temu i może być 1920x1080
Sam jestem w szoku że przez D-SUB można taką rozdzielczość uzyskać na tym LCD (obraz też wydaje się ładny -a może i nawet lepszy)
A czemu taka rozdziałka(1440x900) ?? bo mam 19" monitor i ma właśnie taką rozdzielczość

Tynio

Pozdrawiam
 

whiteman

Member
No wiec tak dzis wiecej sie pobawilem i przetestowalem telewizor z ps2 po kablu component. Tekken 5 i God of War 2 chodzil bardzo dobrze, nie zauwazylem opuznien, jak i roznicy miedzy wlaczonym trybem gry a wylaczonym. Wedlug mnie gralo sie tak samo i obraz rowniez wygladal tak samo ;]
Co do podpiecia do kompa poprzez przejsciowke DVI=> hdmi i nastepnie do TV kablem 5 m i odpowiednim ustawieniu tv opoznien prawie sie nie dostrzega i da sie noralnie poslugiwac myszka na TV ;] Trzeba tylko potestowac rozne nazwy dla hdmi. W zaleznosci od wyboru pewne opcje sa aktywne a inne nie. Warto jeszcze sprawdzic jak karta graficzna przesyla obraz bo mi raz przestawila sie na 1920x1080@24 i wtedy myszka skakala strasznie.
Co do obrazu to rzeczywiscie ustawienia fabryczne sa dosc dobre. Tv pozytywnie mnie zaskoczyl w skalowaniu SD, spodziewalem sie gorszego efektu. Nawet DIVX da sie ogladac z 2 metrow ;]
Podoba mi sie to ze praktycznie wszystkie ustawienia jak np. 100Hz Motion Plus mozna ustawiac na kilka sposobow, bo przyznam ze standardowy mi nie przypadl do gustu, tu mozna nie tylko wlaczyc i wylaczy te opcje ale takze ustawic rozwiazania posrednie. Musze jeszcze go poznac bo tv ma sporo funkcji ktorych jeszcze nie dotykalem.
Zaznaczam, ze nie mam porownania do innych TV bo przerzucilem sie z CRT 32" Philipsa.
Jutro przetestuje odtwarzanie filmow po lanie to tez zdam sprawozdanie.
 
Ostatnia edycja:
Tynio napisał:
Włączyłem klonowanie a co do maxa to sprawdzałem 10 sek. temu i może być 1920x1080
Sam jestem w szoku że przez D-SUB można taką rozdzielczość uzyskać na tym LCD (obraz też wydaje się ładny -a może i nawet lepszy)
A czemu taka rozdziałka(1440x900) ?? bo mam 19" monitor i ma właśnie taką rozdzielczość

Tynio

Pozdrawiam
oki, super uradowała mnie twoja odpowiedź :eek:k:
rozumiem, że monitor miałesustawiony jako główny ekran z rozdziałką 1440x900 a tv dało rady ustawić na większą rozdzielczość, tj 1920x1080??
powiedz mi tylko jeszcze jaką masz grafę w kompie, mam nadzieje, że mój leciwy już trochę radeon 2600xt też da radę

pozdrawiam
 

Tynio

New member
lolekanabolek napisał:
oki, super uradowała mnie twoja odpowiedź :eek:k:
lolekanabolek napisał:
rozumiem, że monitor miałes ustawiony jako główny ekran z rozdziałką 1440x900 a tv dało rady ustawić na większą rozdzielczość, tj 1920x1080??
powiedz mi tylko jeszcze jaką masz grafę w kompie, mam nadzieje, że mój leciwy już trochę radeon 2600xt też da radę

pozdrawiam

Tak jak piszesz Monitor główny 1440x900 a drugi to TV LCD i na 1920x1080
Moja grafika to GeForce 9600 GT
Dodam, że spodziewałem się tej rozdzielczości dopiero po podłączeniu DVI-HDMI a tu taka niespodzianka ;)

Piceer – ja sprawdzałem tak, że na USB nagrałem znalezione w sieci obrazy w kilku kolorach (niebieski, czarny, biały, czerwony i chyba zielony) dodatkowo kilka obrazów z przejściami kolorów oraz inne (w sumie mam tego chyba z 10-12) zapuściłem to na jakieś 10-15 minut i oglądałem czy nie ma jakiś BAD/HOT pikseli. Na tym teście też widać, jakie ma ten LCD kolorki.
Zdjęcia w rozdzielczości 1920x1080 (oraz chyba ze 3 w HD READY)

Drobna informacja dla „maniaków kalibracyjnych” jest coś takiego jak – tylko kolor niebieski
Dzięki tej opcji bez jakiś niebieskich filtrów można kalibrować obraz (na początku pomyślałem ze Samsung oszalał dając coś takiego, –ale teraz wiem, że sporo osób może być zadowolona z tego dodatku)

Widziałem, że już kilka osób opisywało jak się użytkuje ten model Samsunga, ale dzięki rozbudowanym opcją, jaki tam są gwarantuje, że te kilka godzin to za mało.
Mając już w domu czekam na recenzję KIKI-ego, bo jestem bardzo ciekawy jak wypadnie na tle innych nowych LCD

Tynio

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

abezus

New member
Tynio napisał:
Jest podstawa (ja na szczęście nie miałem problemu z przykręceniem (poza jedną śrubką – jak by było w podstawie nie był dobrze nagwintowany otwór.

To musze przyznac mnie lekko zdziwilo :D u mnie bylo nic nagwintowane. byly dziurki ale za male wzgledem srubek i musialem na sile je wkreceac. Tak ze ciekawie.

Moze ja sie podziele swoimi odczuciami. Na wstepie spodobalo mi sie menu, takie kolorowe ladne animacje. Fajna sprawa. Szybkie sprawdzenie pixeli czy nie ma wypalonych czy swiacacych na rozne kolory i odziwo NIE. Matryca bez wad. Musze powiedziec ze zdziwlo mnie to troche po nieprzyjemnych przejsciach z A656. No i podpiecie pod PC bo tylko po to zakupilem ten sprzet. Podlaczenie D-SUB->D-SUB i co ? Obraz jest ladny ale jest cos nie tak. Ciezko mi opisac ten efekt... Jakby obraz nie byl do konca wyrazny... Nie jest to takie cos jak bylo w A656 ze czerwony kolor byl rozmazany a inne takie jak powinny... Na przyklad piszac ten post mam czarne literki i biale tlo i co sekunde praktycznie musze oczy zamykac tak mnie razi... Jest to po prostu taki efekt jakby popdiac komputer pod telewizor. Poki co probowalem roznych (chyba wszystkich) opcji i nic nie pomoglo. popdinalem tez kablem DVI->HDMI i nic nie zmienilo w wygladzie poza tym ze na rozdzielczosci 1920x1080 input lag byl naprawde zauwazalny. Dodam ze kabel mam metrowy. Po D-SUB jest znacznie lepiej ale nie wiem czy idealnie... zainstaluje pozneij jakas gre i potestuje. Tak ze poki co z mojego doswiadczenia sprzet nie nadaje sie jako monitor komputerowy. Na A656 obraz z komputera byl owiele przyjemniejszy dla oka... Po prostu nie razil, a tutaj ktorej opcji bym nie przestawil to bije po oczach. Niestety prawdopodobnie kolejny zonk. No nic moze ktos cos wymysli w pare dni a jak nie to bede musial sie pozbyc tego sprzetu i zakupic porzadny monitor. Pozdrawiam.
 

wesolo22

New member
1. Czy mogę prosić o żetelną opinie użytkowników tego tv w sprawie kątów, będę obserwował ekran na wprost więc tu nie ma sprawy, ale w pionie będę poniżej telewizora a kąt patrzenia wynosi 37 stopni, czy mogę prosić o opnienie jaka będzie różnica w jakości.

2. Bardzo ciekawe jest to 1920x1080 po d-sub, pytanie tylko czy to rzeczywiście taka rozdzielczość czy może tylko komp pokazuje że jest taka a tv pracuje w najwyższej rozdzielczości jaką posiada dla takiego ustawienie i poprostu przepuszcza błędne ustawienie sygnału z kompa skalując go do swoich ustawień.

Pozdrawiam
 

abezus

New member
wesolo22 napisał:
2. Bardzo ciekawe jest to 1920x1080 po d-sub, pytanie tylko czy to rzeczywiście taka rozdzielczość czy może tylko komp pokazuje że jest taka a tv pracuje w najwyższej rozdzielczości jaką posiada dla takiego ustawienie i poprostu przepuszcza błędne ustawienie sygnału z kompa skalując go do swoich ustawień.


tydzien temu mialem 32A656 podpietego tak samo, nic nie przestawiane w ustaiweniach karty graficznej... Wiec problem z karta graficzna opdada od razu... Cos jest po stronie telewizora... ale co nie mam pojecia... Jeszcze sprobuje podpiac pod HDMI i zmienic nazwe na PC bo o tym zapomnialem z wrazenia :/

EDIT:
HAHAHA !!!!!!!!!!!!!!!!!!! EUREKA !!!!!!!!!!
Teraz jest jak powinno!!! Po podpieciu kablem DVI->HDMI do telewizora w wejscie HDMI3 obraz jest dalej nieladny... Przestawiajac nazwe wejscia na DVI/PC obraz znika i pojawia sie ostry i bez szumow... Taki jak powinien byc... Jeszcze minimalnie razi ale to juz kwestia podswietlenia i kontrastu. Problem zostal uzuniety!! Zaraz instaluje Colina2.0 zeby zobaczyc jak wyglada input lag po tym zlaczu... zlacza D-SUB nie bede testowal bo nie ma sensu. Katy tez zaraz posprawdzam.
 
Ostatnia edycja:

Tommy_M

New member
Tynio napisał:
Wiem jedno mając uwalonego Sharpa 32DH77E i wymaniając go na 32B650 stałem się posiadaczem dobrego LCD, w którym można szybko ustawić zadowalający obraz oraz cieszyć się ładną nie zlaną czernią
Dodatkowo dodam, że mam odczucie jak by w tym Samsungu były lepsze kąty niż Sharpie 77E.

No cóż, ciesze się, że |nasza" historia z dh77 dla Ciebie już się zakończyła, dla mnie prawdopodobnie w sobotę dokładnie tym samym czyli zakupem 32b650.

Biorąc pod uwagę, że mieliśmy zgodność zastrzeżeń w 100% taką samą co do dh77, a także mam Nkę i PS3 to mam nadzieję, że również będzie zgodność co do zadowolenia z Samsunga już za parę dni :grin:

Pozdrawiam.
 

MiChalSzy

New member
Mój egzemplarz 40b650 jest chyba uszkodzony. Wyszukuje tylko 16 programów z ponad 60 dostępnych w kablówce. Nawet 1 i 2 nie znajduje. Inne TV (crt) na tej samej antenie ładnie wszystko odbierają. W infolinii powiedzieli, że zrobiłem wszystko co mogłem (zmieniałem kraje, ustawiałem ręcznie, resetowałem tv do ustawień fabrycznych - 15sek na przycisku exit) i najlepiej wymienić w Saturnie na inny egzemplarz. :(
 

abezus

New member
wesolo22 napisał:
1. Czy mogę prosić o żetelną opinie użytkowników tego tv w sprawie kątów, będę obserwował ekran na wprost więc tu nie ma sprawy, ale w pionie będę poniżej telewizora a kąt patrzenia wynosi 37 stopni, czy mogę prosić o opnienie jaka będzie różnica w jakości.


Pozdrawiam

Sprawdzalem na planszach roznokolowych i kolor zmienia sie dopiero pod bardzo drastycznymi katami. Wiec nie ma strachu o katy.
 

abezus

New member
Musze powiedziec ze jednak nie do konca jest wszystko w porzadku po podlaczeniu jako monitor... Na A656 moglem siedziec i 12 godzin przed nim i bylo dobrze... teraz siedze druga godzine i juz czuje lekki dyskomfort. Jest lepiej niz na kablu D-SUB i niby obraz jest poprawny, ostry i w ogole ale... kurde razi po oczach. Kombinuje z ustawieniami podswietlenia i kontrastu i nie zawiele zmienia... Najwieksza mordega jest czytakac bialy tekst na czarnym tle, czyli tak jak na forum hdtv. Nie wiem bede jeszcze kombinowal... Ciekawe co bedzie wieczorem jak sie sciemni... Jesli chodzi o obraz na filmach... Faktycznie widac roznice na korzysc B650 jakies te kolory takie zdaja sie przyjemniejsze dla oka choc tam wcale nie bylo zle. Jesli chodzi o czern to nie bede pierwszym i nie ostatnim ktory stwierdzil ze czern jest rewellacyjna. Zaczynam podejrzewac ze moze ten caly ultra contrast sprawia ze tak raza oczy... Niestety nie mozna tego wylaczyc nigdzie. Po przestawieniu w nazwe HDMI/PC obraz sie poprawia i wiekszosc opcji odpowiedzialnych za ustawienia obrazu przyciemnia sie.
 

mrdark

New member
a włączałes oszczędzenia energii na poziom maksymalny? Wtedy ekran przygasa i możesz sobie regulować pozostałe parametry obrazu.
 

Tynio

New member
abezus napisał:
Musze powiedziec ze jednak nie do konca jest wszystko w porzadku po podlaczeniu jako monitor... .....Po przestawieniu w nazwe HDMI/PC obraz sie poprawia i wiekszosc opcji odpowiedzialnych za ustawienia obrazu przyciemnia sie.


Moja propozycja to zobacz jeszcze i pobaw się ustawieniami podświetlenia
Tam jest naprawdę sporo opcji do ustawienia.
To, że razi potwierdzam (siedziałem przy nim pisząc w Wordzie i było jasno)
Ale dodam, że odległość od LCD wynosiła Około 30-40 cm Im dalej siedziałem to było lepiej.
Zobacz, że LCD ma 32” i mając monitor 32” też będziesz musiał troszkę dalej usiąść

Mam pytanie czy ten TV kupowałeś z myślą, że ma zastąpić w 100% stary monitor ??
Jeżeli tak to jedyna opcja była zakup monitora a nie TV (monitora zawsze będzie bardziej odpowiednim urządzeniem niż TV z opcją podłączenia komputera.
Mam monitor 19” i Telewizor 32” i na monitorze jest mniej opcji, ale bardzie precyzyjnie można wszystko ustawić.
Ja zawsze ustawiam by nie raziło mnie w oczy, ale jak wiadomo ma to wpływ na odcienie kolorów.
U mnie na D-SUB obraz też jest wyraźny oraz poprawnie wyświetlany (pierwsze, co jak podłączyłem kompa pod TV to zmieniłem w menu na PC)
Jak długo masz ten TV ? bo nie ukrywam, że ja bawiłem się ponad 6 godzin wczoraj i jest tam nie mało opcji wspomagających wyświetlania, co uniemożliwiło mi poznać wszystkiego i wypróbować.

Tynio

Pozdrawiam
 

abezus

New member
mrdark:
no teraz wlaczylem na oszczedzanie energii na poziom maksymalny i obraz sie sciemnil i nie razi ale co z tego skoro jest strasznie ciemno to nie roziwazanie.

Tynio:
Jesli chodzi o ustawienia podswietlania to bawilem sie na wszystkie mozliwe sposoby i niewiele to poprawia. No u mnie odleglosc wynosi dokladnie 50 cm (mierzone). Kupilem ten telewizor tylko i wylacznie z mysla uzytkowania jako monitor. Wczesniej mialem 32A656 i nie bylo efektu razenia... Niestety wszystkie 3 egzemplarze A656 byly wadliwe wiec sie ich pozbylem :) Bawie sie z nim od rana ale no tutaj nie ma co przestawiac bo po ustawieniu wejscia na HDMI/DVI w menun obrazu mam dostepne dokladnie tak:

Tryb:Standardowy
Podswietlenie:5
Kontrast:85
Jasnosc:45

Ustawienia zaawansowane:
kontrast dynaminczy: wyl
Gamma:0
Balans bieli: wszystko na 25

Opcje obrazu:
Ton kolorow: Normalna
Rozm: 16:9
Poziom czerni HDMI: Normalna

Tyle. to sa wszystkie ustaiwenia jakie moge dobierac... reszta wszystko nieaktywne. No dodam ze na A656 siedzialem tak samo i nie mialem tego odczucia razenia po oczach pomimo podswietlenia na 8 i kontrastu na 95 :D
 

Tynio

New member
abezus napisał:
...... Bawie sie z nim od rana ale no tutaj nie ma co przestawiac bo po ustawieniu wejscia na HDMI/DVI w menun obrazu mam dostepne dokladnie tak:............
.:D

Moja jeszcze jedna propozycja to dodatkowo kombinowanie ustawieć w sterownikach karty graficznej ja tam w swojej mam mozliwość zmiany prawie wszystkiego.
Moje obawy mogą się potwierdzić że żaden (lub tylko kilka) z telewizorów nie zastapi Ci dobrego monitora LCD

Tynio

Pozdrawiam
 

abezus

New member
No zaczynam myslec ze tak wlasnie jest... Co porzadny monitor to porzadny monitor... A juz niezle bylo bo trafil mi sie egzemplarz bez uszkodzen :D Ale za dobrze bybylo jakby wszystko dzialalo :D Od dawien dawna mam zawsze problem przy zmianie monitora... za czasow monitorow CRT tez musialem kombinowac zeby dobrac taki kotry mnie zadowoli... :D Nie wiem moze mam za wysokie wymagania i za bardzo sie czepiam... Nie wiem... Posiedze na tym pare dni i jak sie nie przyzwyczaje to allegro i od zlotowki :D strace z 200 zl pewnie ale coz... takie zycie.

EDIT:

A zauwazylem jeszcze ze najbardzije bija po oczach niebieskie czcionki... takie cos jak ktos da linka do czegos na gadu gadu... 5 sekund gapienia sie w link i leja sie lzy :D Hehe :d


EDIT 2:

Zauwazylem ze przestawiajac tryb na FILM mozna zmienic pozniej "Ton kolorow" na cieply 1,2,3. Przy dynamicznym czy standardowym nie da sie. Przestawilem na FILM i ton kolorow na zimny bo taki mi bardziej podchodzi... i mam wrazenie ze jakos przyjemniej dla oka. No zobaczymy po chwili jak to bedzie...
 
Ostatnia edycja:

Lew2

New member
Różnice między B650 a B750?

Nigdzie nie mogę znaleźć jaka jest różnica między
B650 a B750?

Czy ktoś wie czym się różnią np:
Samsung LE 40B650
a
Samsung LE 40B750
?
 
Do góry