Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

MiChalSzy

New member
Zadzwoniłem na infolinie samsunga i nie uzyskałem jednoznacznej odpowiedzi. Na początku poinformowano, że matryce są takie same i wyprodukowane przez samsunga i nie wie dlaczego w sklepie powiedziano coś innego.
Później po wspomnieniu o serii A usłyszałem, że
- to nie ma znaczenia bo gwarancja jest samsunga niezależnie od tego jaka matryca jest zamontowana
- to jest tajemnica handlowa jaką matryce wkładają
- nie mają obowiązku o tym informować
- produkują matryce nie tylko dla siebie itd.

Zostałem zapytany skąd mam takie informacje. Powiedziałem, że z forum. Uzyskałem odpowiedź, że nie może odpowiadać za to co na forum piszą. Odpowiedziałem, że nie odpowiada a ja chcę tylko żeby się do tego odniósł.

No więc już sam nie wiem.
Chyba zostanę przy 37'' bo 3 dodatkowe cale kosztują ok 700zł:(
Myślicie, że za miesiąc ceny wyraźnie spadną? Nie spieszy mi się aż tak bardzo z zakupem.
 

bzyku760715

New member
nie uważam żeby w ciągu jednego miesiąca ceny znacznie spadły, bo te telewizory z seri B650 stają się bardzo popularny i dopier wchodzi na rynek....jeszcze dwa tygodnie temu nie było ich w sklepach....ja jutro biorę 40B650 za 4200zł...mam nadzieje że będe zadowolony...
 

Hartson

New member
Bez reklam
MiChalSzy, z jakiej odległości będziesz oglądał ?

Co do cen to ciężko powiedzieć, moim subiektywnym zdaniem ceny spadną ale pewnie gdzieś w drugiej połowie roku.
 

MiChalSzy

New member
Odległość z jakiej będę oglądał to od 1,5 do 2,5 metra.
Jestem zdecydowany na ten model, ciągle jednak się waham pomiędzy 37'' a 40''. Najpierw sobie wszystko dokładnie wymierzę, kupię odpowiednią szafkę i pójdę porównać do jakiegoś MM te dwie wielkości.
Ponad 2 lata wytrzymałem bez telewizora, więc tydzień czy dwa zwłoki jakoś przeboleję.
 

rafixpol2

New member
bzyku760715 napisał:
nie uważam żeby w ciągu jednego miesiąca ceny znacznie spadły, bo te telewizory z seri B650 stają się bardzo popularny i dopier wchodzi na rynek....jeszcze dwa tygodnie temu nie było ich w sklepach....ja jutro biorę 40B650 za 4200zł...mam nadzieje że będe zadowolony...
4200 to nie jest dobra cena.
Ja kupiłem w zeszłym tygodniu w W-wie za 3850 i myślę że można to jeszcze obniżyć.
 

piceer

New member
Mam pytanko, bylem w sobote we wszystkich chyba sklepach rtv, tylko w niektorych byly te b650, interesuje mnie 40" które w media rtv kosztowalo z 5000 tysi na 4500 a ja kupuje prawdpodobnie za 3950, odpowiedzcie mi proszę czy to jest dobry lcd, czy jest wart swojej ceny ? chcialem kupic sony 40w4000 ale jego parametry są takie jak np w jakims samsungu za 2500 :/ i jeszcze pytanie czy o tego samsunga czy bede zadowolony i najwazniejsze jak bedzie wspołdzialal z x360 ?
 

Hartson

New member
Bez reklam
MichalSzy, z tych dwóch wielkości TV podanych przez Ciebie przy 1,5 m zostałbym przy 37" ale już przy 2-2,5 m odległości ja bym brał 40".
Ale odległość to rzecz indywidualna. Jedna osoba preferuje przy danej odległości większy a druga mniejszy TV. Ja np. będę oglądał z 3 m i zainteresowany jestem tylko TV 46,47,52 ".

Piceer, oglądałem tego Samsunga w MM, na sygnale SD. Wg mnie poprawili system 100 Hz. Obraz nie drga a napisy na kanałach takich jak Bloomberg czy BBC, TVN24 przesuwają się bardzo płynnie, nie zaobserwowałem jakiś szarpnięć, czy opoźnień. kolory jak to w Samie "ciepłe".
 

Tommy_M

New member
input lag vs. PS3

Mam pytanko do osób które mają ten TV (najlepiej 32'') + PS3.

Byłem bardzo zainteresowany tym modelem i nagle gdzieś przeczytałem, że jest straszliwy input lag....... czy to jest aż tak odczuwalne?

Będę bardzo wdzięczny za info.
 

piceer

New member
a co to jest ten input lag ? przeszkadza to w graniu czy co ? ja bede uzywal xboxa360 z tym tv 40" chcialem ? czy bede miec problem jakis ?
 

Guliver1973

New member
Witam wszystkich forumowiczów,
Posiadam (a raczej posiadałem) telewizor Samsunga serii B650 a dokładnie 32 cali.
Zakupiłem go 14 marca, chodził bez problemowo przez 9 dni, po czym przestał pamiętać cokolwiek,
Ustawienia obrazu, dźwięku a nawet stacji TV zaprogramowanych. Aktualnie oddałem go do sklepu i czekam na przyznanie reklamacji.

Do rzeczy, posiadam Xbox 360 i jeśli chodzi o opóźnienia podczas grania to czym mogę się podzielić to tylko i wyłącznie wrażenia z gry na trybie single (nie posiadam wykupionej usługi Xbox live) testowałem na guitar hero, bez włączonego trybu gry w telewizorze opóźnienia pomiędzy xbox’em a wyświetleniem obrazu na TV wahały się w granicach od 68 do 102ms, przy włączonym trybie gry spadły do 12-15ms wiec już zadowalająco (pomiary tylko z poziomu gry, przy dostosowywaniu opóźnienia w grze). Druga sprawa to udostępnianie filmów, muzyki i zdjęć przez LAN, z komputera wszystko elegancko bez zająknięć (divx, mp3, JPG) filmy .mkv też bez problemu z wyjątkami, bez dźwięku dts i ogg vorbis, po przerobieniu dźwięku na ac3 ładnie śmigały na tv, problem pojawił się przy udostępnianiu poprzez stacje multimedialną QNAP TS109, .mkv chodziły, divx niestety nie (komunikat na telewizorze o nieobsługiwanym formacie wideo) po udostępnieniu tego samego divx’a na komputerze lub podaniu na pendrive wszystko ok, mp3 niektóre chodziły niektóre nie, zdjęcia bez problemu. Ogólnie jest/był to mój 2 tv LCD i oceniam go bardzo dobrze, obraz z analogowej kablówki był zadowalający jak dla mnie, dvd świetnie się oglądało, obraz cyfrowy z TV naziemnej bez zarzutu. To tyle czym mogę się podzielić z Wami. Pozdrawiam.
 

Tommy_M

New member
Guliver1973 napisał:
bez włączonego trybu gry w telewizorze opóźnienia pomiędzy xbox’em a wyświetleniem obrazu na TV wahały się w granicach od 68 do 102ms, przy włączonym trybie gry spadły do 12-15ms wiec już zadowalająco (pomiary tylko z poziomu gry, przy dostosowywaniu opóźnienia w grze).

No 12-15 to raczej chyba genialny wynik, bo przecież 30ms mają podobno CRT w których nie jesteś w stanie wyczuć tego. Natomiast okolice 100ms to już chyba wyczuwalny Lag (czy nie?)

No ale jak można po prostu włączyć odpowiedni tryb i spada do kilkunastu ms to w sumie świetna informacja.

Gorzej, że Ci się popsuł ..... a podobno Samsung "tak ma" :???:
 

piceer

New member
a ja mam jeszcze pytanko jesli chodzi o wypalone pixele, czy te lcd raczej sie takie cos nie zdarza a moze trzeba wlasnie na to uwazac jak sie odbiera lcd, a moze jest jakis szybki sposob sprawdzenia tego ?
 

zoltar23

Member
MiChalSzy napisał:
Odległość z jakiej będę oglądał to od 1,5 do 2,5 metra.
Jestem zdecydowany na ten model, ciągle jednak się waham pomiędzy 37'' a 40''.
Nie zastanawiaj się tylko bierz 40". Teść ma 37" w małym pokoju i śmiało mógłby być 40".
 

mrdark

New member
zoltar23 napisał:
Nie zastanawiaj się tylko bierz 40". Teść ma 37" w małym pokoju i śmiało mógłby być 40".

Dokładanie. Mam 37 w małym pokoju i tez myslalem ze bedzie duzy, nic podobnego, jest w sam raz, ale ze wskazaniem na odrobine wiekszy.
 

Tynio

New member
Guliver1973 napisał:
..........Ustawienia obrazu, dźwięku a nawet stacji TV zaprogramowanych. Aktualnie oddałem go do sklepu i czekam na przyznanie reklamacji........Do rzeczy, posiadam Xbox 360 i jeśli chodzi o opóźnienia podczas grania to czym mogę się podzielić to tylko i wyłącznie wrażenia z gry na trybie single.......bez włączonego trybu gry w telewizorze opóźnienia pomiędzy xbox’em a wyświetleniem obrazu na TV wahały się w granicach od 68 do 102ms, przy włączonym trybie gry spadły do 12-15ms..........To tyle czym mogę się podzielić z Wami. Pozdrawiam.


Guliver1973 – a nie chodziło Ci czasem o to ze spadł o 12-15ms, bo te wartości są kosmiczne
A jak robiłeś pomiar ?? Kurcze a ja gdzieś czytałem odwrotnie (tak mi się wydawało), że tryb Gry spowalnia jeszcze.
Co do LAN mnie nie kręci, ale film z USB to dobre, choć w nagrywarce mam wejście usb i mogę oglądać tak filmy, ale niestety tylko w SD
Czy będziesz decydował się drugi raz na ten model B650 ? a jak nie to, co bierzesz ?

Tynio

Pozdrawiam
 

herbi626

New member
Witam
Pytanie do uzytkownikow samsunga B650!
Bylem ostatnio w MM ogladalem w/w TV ale jakos nie zaobserwowalem na telewizorze przyciskow funkcjonalnych takich jak ciszej,glosniej jasniej,ciemniej itd?czy to nie jest jakies utrudnienie,dyskomfort przy uzywaniu tego TV??
Nosze sie z zamiarem kupna jakiegos TV LCD 32" ale czym wiecej czytam tym mniej wiem...:(
 

dzidziol

New member
W wersji Platinum Black (czarnej), przyciski dotykowe umieszczone są centralnie z przodu, choć mało widoczne, w wersji Rose Black (czerwonej) z prawej strony. Trzeba sie mocno przyjrzeć, ja też na początku sadziłem, że takowych nie ma. :)
 

bzyku760715

New member
herbi626 napisał:
Witam
Pytanie do uzytkownikow samsunga B650!
Bylem ostatnio w MM ogladalem w/w TV ale jakos nie zaobserwowalem na telewizorze przyciskow funkcjonalnych takich jak ciszej,glosniej jasniej,ciemniej itd?czy to nie jest jakies utrudnienie,dyskomfort przy uzywaniu tego TV??
Nosze sie z zamiarem kupna jakiegos TV LCD 32" ale czym wiecej czytam tym mniej wiem...:(

witam ...to słabo się przypatrzyłes bo przyciski są na samym środku,i zapewniam Cię że po 10 minutach będziesz znał ich miejsce intuicyjnie...
 

Guliver1973

New member
Tynio napisał:



Guliver1973 – a nie chodziło Ci czasem o to ze spadł o 12-15ms, bo te wartości są kosmiczne
A jak robiłeś pomiar ?? Kurcze a ja gdzieś czytałem odwrotnie (tak mi się wydawało), że tryb Gry spowalnia jeszcze.
Co do LAN mnie nie kręci, ale film z USB to dobre, choć w nagrywarce mam wejście usb i mogę oglądać tak filmy, ale niestety tylko w SD
Czy będziesz decydował się drugi raz na ten model B650 ? a jak nie to, co bierzesz ?

Tynio

Pozdrawiam

Chodzi o to że spadło "do" ale nie należy tego brać zbyt poważnie, tak jak napisałem wcześniej taki lag otrzymałem w grze (guitar hero) jest opcja synchronizacji dźwięku z obrazem wiec nie wiem na ile jest to prawdziwe, chodzi o to że różnica jest wyczuwalna po włączeniu trybu gry w tv Nie należy się tym sugerować, jeśli odbiorę tv po reklamacji mogę się pokusić o kolejne testy lagów np. na kompie, nie wiem jak sprawdzić dokładnie lagi na konsoli. Jeśli chodzi o to czy zostanę przy tym modelu to tak, zbyt dużo czasu poświęciłem na szukanie odpowiedniego dla siebie telewizora :)
 
Do góry