Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

mrdark

New member
Rzeczywiście niewiele użytkowników posiada konsolę. Jednakże zastanawiających się pomiędzy modelami a656, a b650 zdecydowanie polecam ten drugi. Posiadam oba w domu o przekątnych 37". W wersji B poprawiono skalowanie sygnału sd, a ogladam z odleglosci 1,5-2m i jestem mile zaskoczony, pomimo że sygnał jest analogowy z multimedii. 656 ma więcej szumów, mniej kolorów, gorsze 100hz, mniejszy kontrast. B650 ladnie wygladza niedoskonalosci. A jesli chodzi o obraz z dvd to juz przepasc pomiedzy dwiema seriami, ale pewnie objektywniej byloby porownywac 40a656 i 37b650, bo te modele maja powłokę refleksyjna do poprawy kontrastu. Przy tym dodane kilka elementów w menu, obsługa filmów przez usb, szybszy procesor, poprawione przełączanie pomiędzy źródłami sygnału. Ogólnie model wart polecenia. Nie stwierdzam o dziwo większych wad, po za wspomianymi wczesniej przeze mnie drżeniem linii pozimych i ukośnych, ale jest to efekt skalowania sygnału jak sądze, niezbyt dokuczliwy.
 

vibor

New member
pytanie do użytkowników serii B (np.32B650) : czy też macie wyrażne luży w mocowaniu matrycy szczególnie po rogach, właśnie miałem przyjemnośc ścierać kurz i przy nscisku ma matrycę czuć ,że się na rogach ugina z charakterystycznym pyknięciem i robi się szczelinka na ok 2 mm patrzyłem u kumpla w LG i Sharpie i nie ma nic takiego, a u was?
 

kurczak80

New member
Doszedł tv le40b650 do mnie na razie tylko kablówka i mkv z pena kung fu panda 1080p pen sformatowany na ntfs, nie mam kabla żeby podpiąć kompa. Obraz z pandy miazga a kablówka tak jak pisałem wcześniej kaszanka. Jumper w 720p także super wiadomo że trochę gorzej jak 1080p, divxy nieźle napisy tv czyta sub tmp nie poszły, muszą mieć taką samą nazwę jak film. Filmów z dtsem nie czyta dźwięku, podpiąłem kompa kablem dsub-dvi obraz 1080p 60hz. Na razie brak badpikseli i subpikseli później sprawdzę jakieś gierki.

Mam pytanie do czego w modelu 40 cali jest pokrywa dolna taka plastikowa dodawana do tv? Ja włożyłem go w nogę i przykręciłem cztery śruby a ten plastik za chiny mi nigdzie nie pasuje.
 
Ostatnia edycja:

MAdam

New member
bluray napisał:
Dzisiaj wjechały LEDY Samsunga 46B7100 !
Cena 8 999 pln.
Drogo.
LEDY są już od kilku dni :) 46B7000 ok 6300 pln w kilku sklepach, więc nie wiem skąd ten pesymizm i ta cena. Jest temat od wczoraj o nowych LED-ach.
 

szeryfo

New member
kurczak80 napisał:
Mam pytanie do czego w modelu 40 cali jest pokrywa dolna taka plastikowa dodawana do tv? Ja włożyłem go w nogę i przykręciłem cztery śruby a ten plastik za chiny mi nigdzie nie pasuje.

Moze chodzi Ci o pokrywe do zakrycia otworu od podstawy, kiedy wieszasz TV na scianie?
 

szeryfo

New member
No, i ja sie doczekalem. Przed chwila kurier dostarczyl mi ta zabawke. Tylko jakies male te 37". Poki co musze odczekac troche, bo tivik niezle sie spocil w cieplym mieszkaniu.
Jakby co, prosze pytac. Tylko odrazu ostrzegam: nie posiadam zadnej konsoli i nie mam od kogo pozyczyc.
Dluuuuga noc przede mna.
 

apol

New member
ja w swoim 40 dojzalem jednego bialego badpixela ;( umowilem sie na wymiane tv jutro jade zobaczymy jak bedzie nastepny
 

abezus

New member
apol napisał:
ja w swoim 40 dojzalem jednego bialego badpixela ;( umowilem sie na wymiane tv jutro jade zobaczymy jak bedzie nastepny

Ehhh :((( a mialem nadzieje ze to poprawia, ze nie bedzie to tak czesta przypadloscia jak w A656. No nic... Ja czekam na swoj egzemplarz i oby nie bylo zadnych bad/sub pixeli bo sie zalamie ;(
 

apol

New member
dostalem nowy starego nawet nie sprawdzali zapytali czy wszystkow srodku jest i ten juz niema deadpixeli zadnych (z tego co sprawdzilem) jesli ktos z UK to polecam sklepik richersounds.com fachowa obsluga i cenny nizsze niz comet i currys
 
Ostatnia edycja:

michal102

New member
Witam.

Czy miał już ktoś okazję porównać model 37" z 40"?
Jestem ciekaw czy matryce są takie same, czy może w wersji 37" jest jakiś szais tak jak było to w poprzedniej "generacji".

Pozdrawiam.
 

trilopczyk

New member
Witam.Wlaśnie uruchomiłem mój le37b650, i dopatrzyłem się 4 szt. błędnych subpikseli (3 niebieskie i 1 czerwony) ten czerowny nie wiem, może cąłe czarny jest, mniejsza z tym. Oczywiście jak się siedzi nawet 1 m od tv to nie widać ich, może ten czerowny z leksza, ale pytanie jest.... czy inni posiadacze b650 też mają takie zonki? nie wiem czy próbować wymieniać tv czy zostawić, bo to jest norma? pozdr.:cool:
 

kurczak80

New member
Mam pytanie jaka gwarancję posiadacie na samsunga b650 u mnie jest europejska.Pytałem przed zakupem sprzedawcy i powiedział że mają polską ale nic takiego w pudełku nie znalazłem.
 

marsz99

New member
trilopczyk napisał:
Witam.Wlaśnie uruchomiłem mój le37b650, i dopatrzyłem się 4 szt. błędnych subpikseli (3 niebieskie i 1 czerwony) ten czerowny nie wiem, może cąłe czarny jest, mniejsza z tym. Oczywiście jak się siedzi nawet 1 m od tv to nie widać ich, może ten czerowny z leksza, ale pytanie jest.... czy inni posiadacze b650 też mają takie zonki? nie wiem czy próbować wymieniać tv czy zostawić, bo to jest norma? pozdr.:cool:

ja nie mam żadnego bada...

próbuj pomasować delikatnie te części tv gdzie są bady.. a jeśli nie pomoże to wymieniaj na gwarancji... gwarancja jest na zero bad pikseli więc jesli nie chcesz "regenerować" to od razu reklamuj
 

marsz99

New member
kurczak80 napisał:
Mam pytanie jaka gwarancję posiadacie na samsunga b650 u mnie jest europejska.Pytałem przed zakupem sprzedawcy i powiedział że mają polską ale nic takiego w pudełku nie znalazłem.

ja mam polską.. była doklejona w folii z boku pudła..
 
Do góry