Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

abezus

New member
drebin napisał:
Wlasnie przydalaby sie opinie na ten temat bo duzo ludzi kupujac telewizor mysli o wykorzystaniu go jako monitora do PC oraz konsoli. Jaki byl input lag w przypadku A656 ?

Na poczatku podobno tez cos 30ms... pozniej w miare wypuszczania nowego firmware spadlo do 10ms... Informacje ktore podaje nie sa 100% pewne gdyz nie testowalem tego samodzielnie... Po prostu duzo czytalem na temat serii 656...
Najlepiej byloby gdyby ktos z posaidaczy seri b650 podpial pod PC albo konsole i przetestowal sprzet na jakiejs grze... Mielibysmy jakas juz jakas konkretna wiedze na ten temat. Tak sobie pomyslalem w ogole... Jaki jest sens dla producenta robic sprzet ktory bedzie spelnial mniej wymogow niz poprzedni model ? Dlatego moim zdaniem nowa seria bedzie nadawala sie do konsol oraz pc nie gorzej niz A656. Taka jest przynajmniej moja teoria...


szymuR napisał:
A czy przez HDMi takie opóźnienia też występują?

Wedlug tego co pisza na "hdtvtest.co.uk" to tak.
 
Ostatnia edycja:

AdamDuzy

New member
A czy ktoś się orientuje może czy tym razem (seria B650) matryca w 37" jest taka sama technologicznie co w modelach 32" i 40" ? Pytam, bo jak wiemy w serii 656 model 37" miał niestety inną, znacznie gorszą matrycę niż reszta serii :(
 

szymuR

New member
To zamiast B650 lepiej kupić 40' A656? TV będzie wykorzystywany tylko do gier.... Może jakieś sugestie jaki TV najlepszy będzie do konsoli, 100Hz i 37-40'
 

abezus

New member
Nie chce nic doradzac i robic z siebie fachowca bo takim nie jestem... Ja bym poczekal na testy B650... 2 tygodnie cie nie zbawi a mozesz zakupic lepszy sprzet... w koncu tv to nie pizza czy kebab za 15 zl ktory zjesz i jutro zapomnisz :D To sprzet na lata i trzeba podjac odpowiednia decyzje. Ja mialem A656 w ilosci 3 egzemplarzy juz i kazdy mial jakies wady :D Wiec niezbyt bym polecal ten model (a moze jestem zbyt wymagajacy). Ale jak powiedzialem wczesniej... Nie znam sie wiec rob jak chcesz... Pozdrawiam.
 

szymuR

New member
A kiedy będą testy? Już rozglądam się od jakiegoś miesiąca za TV.

Są 4 modele które mnie interesują, a mianowicie
Philips 37PFL7603D
LG 37LG7000 (najbardziej mi się podoba!)
Sony KDL 37S5500K
Samsung LE37B650

Czy ten Samsung prócz MPEG-4 ma coś lepszego niż ten LG? LG ma 5ms więc jest chyba OK, nie ma, opóźnień w stylu 100ms... Więc co wy na to?
 

abezus

New member
No ja mysle ze do 2 tygodni beda testy tutaj na forum. A jesli koniecznie chcesz juz kupowac... Zakladaj temat... wypelknij formularzyk i KiKi doradzi ci odpowiedni model... To czlowiek ktory siedzi w tym temacie gleboko i na pewno bedziesz zadowolony po jego poradach... Ale tak jak mowie Ja bym poczekal te 2 tygodnie na test a pozniej pytal bo moze sie okazac ze faktycznie nowy samsung rozklada wszystkich konkurentow na lopatki a to opoznienie jest niewyczuwalne w grach...
No i pozozstaje jeszcze puyanie ktore ktos juz poruszyl... Ciekawe czy 37 calowa wersja tak jak bylo w modleu A656 bedzie miala inna matryce... Bo tamta w A656 to jakis zart byl... Najpierw naczytalem sie w internecie ze roznica jest niezauwazalna, kupilem 37 i jeszcze szybciej sie jej pozbylem... Na moje oko roznica byla kolosalna na niekorzysc 37 calowej matrycy. Tak jak mowie... Skonsultuj zakup z KiKim a nie bedziesz zalowal. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

pawec83

New member
Witam wszystkich! Jestem nowy na tym forum.
Jestem zainteresowany telewizorem Samsung 37B650, w związku z tym mam pytanie. Jaki ten TV ma kontrast i czas reakcji matrycy? Czy nie wkurza Was to, że nikt nic na ten temat nie pisze? W jednej z gazetek marketu elektronicznego pisze HIGH KONTRAST!! Ale co to znaczy??? To dużo czy mało, bo nie wierze, żeby było przynajmniej porównywalnie z LCD podświetlanymi diodami LED (2 000 000). Czy samsung wstydzi się parametrów swojego telewizora?
 

pablos28

New member
ceny

z tego co widze na ceneo cenu juz spadły o ok 300 zł. Wlasnei nigdzie SAMSUNG nie podaje kontrastu , jasności , ymh......
 

pablos28

New member
mam pytanie do forumowiczów, moze i trywialneco : oznacza litera A/B w seriach Samsunga- (B650) bo są tez modele z onzczeniem A np SAMSUNG LN 40A550 i na czym polega różnica

thnx
 

bzyku760715

New member
witam... widziałem dzisiaj tego Samsunga LE46B650,robi wrażenie,mało ma w opisie danych ale obraz z "N" bardzo ładny.Pojechałem do media aby porównać A656 z A786 , a teraz następny problem podoba mi się B650...który wybrać...
 

szymuR

New member
Nie ma tu żadnego posiadacza tego TV, który może sprawdzić jak radzi sobie on z np. Killzone 2 online? Bardzo potrzebuje tej informacji... Gdyby nie to, że dostałem tu info o ogromnych opóźnieniach to Samsung już by był w moim domu ehh:(
 
Ostatnia edycja:

dzidziol

New member
Witam forumowiczów. Śledzę temat nowych LCD Samsunga od dawna, zwłaszcza opinie o nowych modelach. Otóż przeszukując sieć, znalazłem na stronie Samsung USA, dane o kontraście i czasie reakcji. Podane tam jest, że w modelach 32 cale i 37 cali, dla serii B650 czasy reakcji wynoszą 4 ms, natomiast kontrast dynamiczny wynosi 100000:1. Nie wiem, czy są jakieś różnice dotyczące tych TV sprzedawanych w Europie. Wszak USA jest od dawna traktowane lepiej przez firmę Samsung ;)


Pozdrawiam.
 

dzidziol

New member
Jaki by nie był, to uważam że seria B650 jest konkurencyjna w stosunku do serii A750, chociażby ze względu na cenę. Wystartowali z umiarkowanymi cenami, dodano już do modeli MPEG4, wygląd rzecz gustu, mnie się podoba, w końcu nie patrzę na ramę. Dziś w Avans był 32 calowy model, za 3000 zł (zgłupieli), natomiast w Media Expert 46 cali za 5600 zł.
Tydzień temu oglądałem model A756 za 4999, natomiast dziś był już za 4000. Chyba to chwilowa obniżka.
Patrząc na model 46B650 dzisiaj, naprawdę nie było sie do czego przyczepić. Akurat wyświetlał film z jakiegoś taniego DVD LG. Dla mnie obraz bardzo dobry.
 
Ostatnia edycja:

szymuR

New member
rozumiem Cię dzidziol, ale TV będzie używany do PS3 ( 95%) a na poprzednich stronach napisano, że mogą być problemy z graniem, gdyż opóźnienie dochodzi do 100ms...
 

qazar

Member
Bez reklam
jest możliwe podpięcie konsoli via vga w tedy imput lag spada do akceptowalnego poziomu 30 ms, można też pobawić się trybem gra, tylko pytanie czy będzie to dla ciebie optymalne...
 

szymuR

New member
PS3 będzie podłączone z TV za pomocą kabla HDMi. Czyli nie ma szans, aby ten TV miał tylko 4ms opóźnienia? Może ktoś zrobi jakiś rzetelny test??????:confused: :confused: :confused: :confused: :confused:
 

studius

New member
Geezer napisał:
A tu test jak nowy Samsung rozwala plazmy Panasa...
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1127577

Z tym "rozwala" to chyba żart. W porównaniu do nowego G10 czerń może ciut lepsza ale kosztem szczegółów.
Porównanie:

Panasonic G10
attachment.php


Samsung UN55B7100
attachment.php
 

mrdark

New member
WItam
Zakupile 37b650 i poki co jestem zadowolony. Czy ktos zajmowal sie juz kalibracja i moglby sie pochwalic swoimi ustawieniami? Dodatkowo zaobserwowalem lekkie drzenie przesuwalacych sie linii skosnych i poziomych szczegolnie widoczne na dvd (podczas filmu mniej, glownie napisy koncowe) Moze to wina slabego dvd?
 
Do góry