Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

kurczak80

New member
Ten telewizor czyta pliki większe niż 4gb,obsługuje pod usb format ntfs. Poszedł na nim batman mkv 13gb z dysku usb ntfs. Sprawdzane przez użytkownika innego forum.
 

rafal.b

New member
Witam !! Ja z innej strony - do Kolegów którzy ten TV mają, jaki jest
  • Kontrast :
  • Jasność :
  • Czas reakcji :

    gdyż nigdzie nie mogę tego znajeżć !! Chodzi mi tu przede wszystkim o 40" !! I drugie pytanie, który lepszy ma odbiór z 40 calowych A856 czy B650 ???
    BO NIE WIEM CO WYBRAĆ!! ?? A MOżE POCZEKAć NA SERIE 7000 ????
    Z góry dziękuje za odpowiedzi.
 

trilopczyk

New member
Czyi podsumowując, jeżeli ktoś planuje (jak ja) używanie lcd równiez jako monitora pc po hdmi to port Ethernet traci jakoby sens :) wszystko mogę robić z poziomu kompa... jedyny sens w porcie Ethernet widzę taki że można zarządzać multimediami za pomoca pilota tv z fotela ... no ale myszką bezprzewodową też można i to wszystko z fotela. Tak że chyba trochę niepotrzebny bajer, tak myślę, przynajmniej w moim przypadku... a i dodatkwoy kabel utp nie będzie się plątał po pokoju :) ... po takim wniosku myślę o kupnie czegoś z serii 5 ... bo seria 6 tylko pare bajerów ma więcej i tyle, jeśli chodzi o jakośc obrazu pewnie podobnie, bajery typu Wide Color Enhancer 3, Ultra Clear Panel też pewnie są tylko dobre w brzmieniu :) a 600zł zostaje w kieszeni
 

MAdam

New member
No wątpie. Różnica w jakości obrazu między A551 a A656 była duża. Pomijając oczywiście brak 100Hz w A551. Nie sądze, aby tu było inaczej. I za pewne są to inne matryce. Dzięki Ultra Clear w B650 czarny jest po prostu czarniejszy.
 

erło

New member
MAdam napisał:
No wątpie. Różnica w jakości obrazu między A551 a A656 była duża. Pomijając oczywiście brak 100Hz w A551. Nie sądze, aby tu było inaczej. I za pewne są to inne matryce. Dzięki Ultra Clear w B650 czarny jest po prostu czarniejszy.

dokładnie seria 5 i 6 dzieli przepaść oczywiscie jezeli mowimy o tv w rozmiarze 40" ew 37" ale z tym czarnym panelem to przesadzacie czern to wałek matryca sie błyszczy jak psu jajca ale jak gosciu wyskoczy na ekranie w czarnym garniaku i tak jest on fioletowy :] tak było i poki co jeszcze będzie bo dalej czern powstaje w wyniku blokowania swiatła .
 

erło

New member
a jezeli chodzi o te wasze bajery porty ethernet wgrane prezentacje to dno samshit jedynie przydatna rzeczą jest port usb z tym ze musi to byc oczywiscie wiselink pro bo zwykly wiselink taki jak jest w seri 6 to nędza
 

trilopczyk

New member
Jeżeli ktoś planuje używać lcd również jako moniot pc to usb również jest psu na budę. Jedynie co teraz biore pod uwagę to jakość obrazu w le37B650 a między le37B550 lub B530, miał ktoś możę sposobność wykonania takiego porównania? te porty etnernet i usb nie ma sensu brać pod uwagę, dobre jedynie dla osób bez kompa :)
 

seeker

New member
Witam,

Mam banalne pytanie ale nie moge znaleźć na nie nigdzie odpowiedzi mianowicie czy tv Samsung LE32B650 ma tylko tuner cyfrowy dla telewizji naziemnej czy ma tez klasyczny analogowy RF?

dzieki
 

erło

New member
:) posiada tuner analogowy ale po .uj ci tuner analogowy do takiego tv podłączysz autobus bedzie przejerzdzał obok twojej chaty i wtedy nie bedziesz wiedział na co sie masz patrzyc bo w tv nic ciekawego nie zobaczysz ;D
 

erło

New member
trilopczyk napisał:
Jeżeli ktoś planuje używać lcd również jako moniot pc to usb również jest psu na budę. Jedynie co teraz biore pod uwagę to jakość obrazu w le37B650 a między le37B550 lub B530, miał ktoś możę sposobność wykonania takiego porównania? te porty etnernet i usb nie ma sensu brać pod uwagę, dobre jedynie dla osób bez kompa :)

w 100% popieram kolege tv ma przedewszystkim grać a bajery to samsung wrzuca po to zeby oslepic kupujących bo jak do sklepu wchodzi gosciu po tv i mowie mu o tych wszysytkich zeczach o ktorych nigdy wczesniej nie slyszał to pozniej przez pol godziny wyciaga kupe z majtek ktora mu tam na nieswiadomce wpadła a potem po zakupie stwierdza ze mu to niepotrzebne:hmm:
 

d51413

New member
co do kolorow to sa ona znakomite. juz po ustawieniu obrazu na film bialy jest bialy, czern czernia a czarny czarnym, a po ustawieniu na naturalny albo dynamiczny to dopiero widac glębie tych kolorow az razi w oczy w zadnym innym telewizorze nie zauwazylem tak pieknych kolorow :)
 

erło

New member
d51413 napisał:
co do kolorow to sa ona znakomite. juz po ustawieniu obrazu na film bialy jest bialy, czern czernia a czarny czarnym, a po ustawieniu na naturalny albo dynamiczny to dopiero widac glębie tych kolorow az razi w oczy w zadnym innym telewizorze nie zauwazylem tak pieknych kolorow :)


hahaha mowisz tak bo nie widziałes jak swieci dobra plazma jak razi w oczy to trzeba troche zmienszyc nasycenie bo ci oczy wypali a tak apropo to o jakim tv dokladnie mowisz bo sie zgubilem troche
 

trilopczyk

New member
erło, jakieś konkrety jeśli chodzi o to że serię 5 i 6 dzieli przepaść? w sensie jakości obrazu rozumiem? może potrafisz się wypowiedzieć coś na temat mojego pytania powyżej? pozdr
 

MAdam

New member
Ja, jak napisałem miałem mozliwość porównania w domu Samsunga LE37A551 i LE40A656. Używam głównie pod kompem i różnica była naprawdę duża. A jaka jest między B550 a B650 nie wiem, tylko się domyślam analogicznie, bo nie sądzę aby była przepaść między seriami A i B. Ta święcą matryca owszem może przeszkadzać, ale wg mnie przynosi jednak wiecej korzyści niż strat. Stały u mnie w domu te 2 telewiozory obok siebie. Miałem też przez moment LE46A856, ale pośpiesznie go oddałem bo hałasował jak diabli oraz miał tragicznie nierówno podświetloną matrycę. Moje subiektywne odczucia były takie, że na A656 obraz był dużo lepszy niż na A551, a tylko ciut gorszy niz na A856(oczywiście w dzień bo nie było widać tragicznie podświetlonej matrycy). Polityka Samsunga od lat w sumie znacząco się nie zmienia i B550 w jakimś stopniu ma słabsze parametry obrazu niż B650 bo bajery typu DLNA itp. mnie nie interesują :)
 

erło

New member
trilo
powiem tak : jezeli planujesz zakup tv 37" i powyżej to lepiej dołożyć i kupić 6 bo to juz spore ekrany i na nich widac niedoskonałosci ktorych nie widać na mniejszych tv . Duzo lepsze kolory czern noi jak zamierzasz ogladac tv z bliska to 100hz robi roznice jest duzo mniejsze smuzenie natomiast pytanie czy zamierzasz go glownie uzywac pod kompem czy tv bo pod kompem to tych roznic sie za bardzo nie dopatrzysz wiec jak ma sluzyc glownie do kompa to lepiej 600 zostawic w kieszeni i zainwestowac w lepsza karte graf
 

trilopczyk

New member
jeśli chodzi o używanie komp/tv to stosunek jakoś 50:50 :) kurka, wolałbym aby wywalili te ethernety i usb a dali 200zł mniej :twisted: dobra, już mam dosyć tego zastanawiania i chyba biorę le37b650, mam nadzieję że będzie służył lata, biorę go ze względu na sugerowaną lepsza jakość obrazu aniżeli w serii5 :) pozdr i dzięki za info wszystkim
 
Do góry