Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

d51413

New member
mam na kompie wyjscie hdmi, podlacze przez hdmi kompa z telewizorem? jakiej jakosci jest obraz z kompa po przeslaniu na lcd? i czy jesli mam neostrade bede mogl ja jakos podlaczyc do telewizora zeby sprawnie odbierac internet na telewizorze??
 

irondick

New member
Za i przeciw.

Witam wszystkich.
Po dłuuugich i bezowocnych poszukiwaniach czegoś właśnie w stylu B650 zamówiłem dzisiaj SAMSUNG LE 37B650 przymuszony poniekąd przez pad starego Filipka(kineskop):cry: . Znudziło mi się oglądanie czerwono czarnego obrazu:shock:
Po drodze były brane pod uwagę Panasonic i Sharp. Samsung wygrał funkcjonalnością i ceną 3080zł.
Problem w tym że dostawa będzie dopiero w przyszły piątek tj. 27.03.
Hmmm trochę czekania ale może będą jakieś wieści o wersji na LEDach i cenie na te modele. Zawsze można odwołać zamówiony towar i wziąć inny. W każdym razie jak tylko będzie u mnie to przetestuję i podam wieści. Nie ukrywam że najbardziej interesuje mnie współpraca z PC i filmy HD. No to czekam cierpliwie.

d51413 spokojnie da radę podłączyć tylko w miarę dobry kabel potrzebnujesz.
Obraz u kumpla brzytewka.
Co do neo to jak przez router to tak natomiast jeśli modem na USB to raczej nie.
 
Ostatnia edycja:

derek71

New member
Laptopa bez problemu podłączysz po hdmi3/dvi , a internet jesli masz na mysli ogladanie stron www to zapomnij dostepne sa bajery z serwisu Yotube
 

marsz99

New member
zakupiłem samsunga 32"... na razie podłączyłem do analogu... średnio.. ale może być.. konkretne dane jak za 2 tygodnie przełączę się na UPC cyfrowy z HD

co do TV .. wygląd ok.. jakość materiałów i wykończenie ok...
obraz z PC full HD + odpalenie paru gier .. jest więcej niż ok :))
z USB HD odpaliłem bez problemu parę filmów HD 720 w formacie mkv.. rozpoznał.. jakosć obrazu OK !! :)
głośniki.. słabe.. grają i niech będą jako podstawa.. ale cienko...

i na razie tyle :))
jakieś pytania, propozycje testów .. słucham.. .. w miarę możliwości odpowiem
 
Ostatnia edycja:

d51413

New member
jesli mozesz to przetestuj dokladniej usb na mozliwe kazdym z formatow nagrania, czy wystapia problemy z odtworzeniem dzwieku i obrazu
 

bluray

Banned
Dwa bardzo poważne minusy serii B:

- Niestety po DLNA nie widzi mkv.
Tak jak przeczuwałem organizacja DLNA zwalcza kontener mkv - matroska.

- w przypadku odtwarzania z HDD/Pen plików mkv nie jest podawany dźwięk przez optyczne wyjście w TV by skierować do na wzmacniacz.
Jedynie gdy sygnał na TV jest z anteny DVB-T

Minusy ale wyłącznie w kwestii mkv. Szkoda. Tak niewiele brakuje dla pełnej opcji HD Net Playera.
 

abezus

New member
A mnie ciekawi kwestia bad/sub pixeli w nowej serii samsunga :D Ja mam juz 3 egzemplarz 656 i 2 z 3 mialy uszkodzone pixele... Tragedia.
 

derek71

New member
Podaję zuzycie prądu dla modelu 40B650
tryb dynamiczny 190-200 w
tryb standart 135-145 w
tryb naturalny 160-190 w
tryb film 118-131 w
Ustawienia producenta bez zmian i kalibracji na kablu hdmi wraz tunerem N
 

derek71

New member
Potwierdzam na 100 % pliki mkv odczytuje bez problemu z dysku po DLNA łącznie z dzwiekiem 5.1 (bez DTS) podaje tez po optyku na amplituner . Po kazdym dodaniu pliku do katalogu udostepnionego trzeba przeładowac serwer . Koncert Rihanny w 5.1 leci bez cięć . Super :D
 
Ostatnia edycja:

d51413

New member
kupilem sobie dzisiaj le37b650 jak narazie podlaczylem do niego cyfrowy polsat bez hd i jest oki. dziwi mnie to ze nie ma podswietlanych przyciskow (dotykowych) na telewizorze i ze pomoc po polsku do niego jest tylko w formie elektronicznej. jak znajde czas to przetestuje usb i hdmi. jak narazie jestem zadowoly chociaz wydaje mi sie 32 calowy bylby wystarczajacy.
 

irondick

New member
Pytanie do d51413

Mam konkretną prośbę do kolegi d51413.
Proszę jak możesz zmierz mi dokładnie miarką jaka jest szerokość i wysokość z podstawką tej 37.
Mam szafkę w regale dokładnie 90cm szer. i jak szukałem jakiegoś TV to pomierzyłem w sklepie Sharpa który według instrukcji miał ponad 90cm a w rzeczywistości 88cm. Sprawa pilna bo szafki nie rozciągnę.
 

msmyla

New member
Czy i kiedy będzie taniej?

Human napisał:
Widziałem dziś w (Skn)Euro 40'' B650. Popatzyłem, posłuchałem i jestem bardzo pozytywnie nastawiony do tej serii. Sam bym wolał 37''. Jeśli 37'' grałby tak jak ten który widziałem to całkiem ciekawie się zapowiada.
Niestety w Euro nadal powalają cenowo - 40'' za niemal 5 tysięcy. Powariowali.
Chcę kupić ten telewizor (LE-40B650), oczywiście nie oszalałem, nie pojadę do Euro i nie wydam 5000zł. Znalazłem go przez ceneo w Krakowie (80km ode mnie) za 3760zł. I teraz się zastanawiam: już kupować czy zaczekać jeszcze jakiś czas? Aż tak mi się nie pali, ale dłużej niż miesiąc raczej bym nie chciał czekać. No i nie chciałbym też teraz siedzieć w niecierpliwości dla 50-100zł obniżki w sklepie z drugiego końca Polski.

Chciałem kupić TV do 4000zł i ten Samsung spełnia moje wymagania, tylko po prostu nie chcę żeby było tak, że 'mogłem poczekać ten miesiąc, tak to za tę samą cenę miałbym jeszcze zestaw kina domowego/600zł w kieszeni'

Czy ktoś się orientuje?
 

mrdark

New member
Do mnie 37b650 przyjedzie jutro. Oczywiscie widzialem w saturnie. Pierwsze wrazenia, jak najbardziej ok, przede wszystkim ta czern i głębia, ale to sie zobaczy dokladniej. Ciekawi mnie najbardziej jak się ma sygnał sd w odniesieniu do serii 656, gdzie nie było już najgorzej, jesli jeszcze cos poprawili w tej kwestii to bede bardzo zadowolony.
 

norbers

New member
Znalazłem go przez ceneo w .... za ... zł.

Przed zakupem w sklepie internetowym warto upewnić się czy interesujący nas model ma honorowaną w Polsce gwarancję, jakie są ewentualne dalsze koszty dostawy - manipulacyjne, jaki jest rzeczywisty czas realizacji zamówienia, poczytać co inni piszą o sklepie.
 

msmyla

New member
Dostępny jest od ręki, koszty przesyłki z ubezpieczeniem wynoszą ok. 50zł, średnia z ok. 200 opinii - ok. 4,5/5 gwiazdek. O polską gwarancję tylko nie zapytałem.
 

trilopczyk

New member
Witam, mam pytanko, wiem już że przez złącze Ethernet (DLNA) można oglądać filmiki i obrazy w full hd. Moje pytanie, czy to co ma się wyświetlać na monitorze można tym sterować jedynie pilotem czy myszką również, w sensie czy z poziomu kompa można zarządzać tym co będzie wyświtlane? np. zagrać w gierkę na full hd, czy też użytkować w office itd. Podsumowując, czy złącze Ethernet może służyć (po podłączeniu kablem UTP lcd RJ45 - komp RJ45) jako podłączenie monitora dla PC? (jak to ma w przypadku HDMI) W życiu nie widziałem jak to działa więc pytam, może ktos wie? :) pozdrawiam wszystkich:)
 

majek

New member
jpg

derek71 napisał:
Potwierdzam na 100 % pliki mkv odczytuje bez problemu z dysku po DLNA łącznie z dzwiekiem 5.1 (bez DTS) podaje tez po optyku na amplituner . Po kazdym dodaniu pliku do katalogu udostepnionego trzeba przeładowac serwer . Koncert Rihanny w 5.1 leci bez cięć . Super :D

a mógłbyś sprawdzić jak foty w jpgu wychodzą? oryginalne proporcje czy może da się skalować jak w W4500 do maxa, jak są odtwarzane: płynnie, muli, pokaz slajdów ? :) Poprzednie samsungi dawały 1:1, co mnie zorientowało na sonego
 

bluray

Banned
DEREK71
Potwierdzam na 100 % pliki mkv odczytuje bez problemu z dysku po DLNA
Wyjaśnijmy coś:
Jeżeli DLNA to znaczy, że TV połączony jest z komputerem a nie z dyskiem twardym.
Pytam więc czy TV widzi pliki *.mkv przez media serwer (DLNA) przez Ethernetowe łącze z kom? A nie z przyłączonego do TV dysku.
Kluczowe zagadnienie dla obsługi plików mkv większych od 4 GB.
 

derek71

New member
Zewnetrznego dysku nie posiadam uzywam lanu i udostepniania plików na laptopie , pena 8Gb bede miał dopiero jutro . Mkv 2.1Gb czyta bez problemu wiekszego pliku nie posiadam ale biore sie za konwersje :D Co do jpg pokaz slajdów bez ciec i orginalnej wielkosci na pełnym ekranie , robione aparatem z matryca 7.1 . O sterowaniu kompem nie ma mowy po DLNA TYLKO udostepnianie katalogów w kategoriach Photo , Music , Movie.
 
Do góry