Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

CyberPL

New member
Witam, spróbuj Tools i ustawienia obrazu a jak te ustawienie nieprzypadną to np. wczesniej w ustawieniach np.film ustaw jakie Ci odpowiadają i potem Tools i film.

Niestety kolego, ale to nie to. Same ustawienia wiem jak zmienić, chodzi mi o to, że w Media Play nie mamy żadnego wpływu na podświetlenie matrycy jak i gamme, którymi to dwiema wartościami operuję w normalnym trybie tv.

Pozdrawiam
 

Pryk99

New member
Witam, mam takie pytanie jaki macie test pomiaru internetu po DLNA bo coś mi się wydaje, że przy 3 Mb/s na lapku i taki od odoperatora na TV 1 Mb/s to trochę za mało. Czy trzeba coś zmienić w ruterze w DHCP? a jeżeli tak to co? Czy port ma jakieś znaczenie?

Będę wdzięczny za podpowiedzi
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Witam, mam takie pytanie jaki macie test pomiaru internetu po DLNA bo coś mi się wydaje, że przy 3 Mb/s na lapku i taki od odoperatora na TV 1 Mb/s to trochę za mało. Czy trzeba coś zmienić w ruterze w DHCP? a jeżeli tak to co? Czy port ma jakieś znaczenie?

Będę wdzięczny za podpowiedzi

a jak to sprawdzić? Wtedy chętnie odpowiem.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Witam. internet potem ustawienia-właściwości i pomiar prędkości

Przy UPC 5 Mb/s to pomiar TV między 1 a 3 Mb/s. Każdy test to inna wartość. Nie wiem gdzie jest serwer do którego idzie pomiar. Więc trudno stwierdzić czy warto się opierać na dokładności tego testu. Ale tak jest u mnie. Na lapku więcej wykazuje ale to z innym serwerem się łączy.

Aha. Sieć pracuje więc jest obciążona. Czyli TV nie jest jedynym pracującym urządzeniem podłączonym do routera. Youtube pracuje bez zacięć a innego streamingu o innych parametrach przesyłu to raczej nie możemy sobie wybrać. Więc jak nie ma zacięć to czy jest sens martwić się nad piorytetem portu?
 
Ostatnia edycja:

luchuma

New member
Przy UPC 5 Mb/s to pomiar TV między 1 a 3 Mb/s. Każdy test to inna wartość. Nie wiem gdzie jest serwer do którego idzie pomiar. Więc trudno stwierdzić czy warto się opierać na dokładności tego testu. Ale tak jest u mnie. Na lapku więcej wykazuje ale to z innym serwerem się łączy.

Aha. Sieć pracuje więc jest obciążona. Czyli TV nie jest jedynym pracującym urządzeniem podłączonym do routera. Youtube pracuje bez zacięć a innego streamingu o innych parametrach przesyłu to raczej nie możemy sobie wybrać. Więc jak nie ma zacięć to czy jest sens martwić się nad piorytetem portu?

szkoda ze flasha jeszcze nie ma w przegladarce, to wtedy moznaby sprawdzic na speedtest,
pomiary moga byc nieadekwatne do wartosci łącza ze wzgledu na to iz kazdy sie laczy z serwerem SAMSUNGa
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Witam, i dziekuje za odpowiedzi jestem w tym temacie laikiem ale może wy się znacie jak by moras86 dodał http://www.speedtest.pl/ czy byłby możliwy pomiar?

No o to właśnie chodzi że nie da rady. Test na podanym linku jest w Flash'u. Tego niestety nie ma w Netsurf. To jest ten element którego mi cholernie brakuje. Wtedy nasz TV dostałby duże możliwości.
Np. szybko bym wpisał sobie RockTelevision - Online Rock Music i wtedy gra muzyka :)
 

Lestath

New member
Witam wszystkich. Mam problem. Proboje odpalic pliki MKV 1080P i napisane jest w TV " nie obsługiwany format video ". Ten problem mam z 2 filmami i nigdy wczesniej sie z tym nie spotkałem. Mial ktos podobny problem ?
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Witam wszystkich. Mam problem. Proboje odpalic pliki MKV 1080P i napisane jest w TV " nie obsługiwany format video ". Ten problem mam z 2 filmami i nigdy wczesniej sie z tym nie spotkałem. Mial ktos podobny problem ?

No myślę że z tym spotkasz się jeszcze nie raz. Nic aż takiego dziwnego bo B650 nie jest maszynką odtwarzającą wszystko co jest w sieci. Niestety to nie PCet gdzie beż ograniczeń możesz kombinować z kodekami. Wystarczy że twoje dwa filmy w MKV są delikatnie nietypowe i juz bedzie problem. Proponuje odpalić te filmy na kompie i w ustawieniach/preferencjach filmu zobaczyć dlaczego może być problem. Jeśli te filmy są warte wyświetlenia na TV to może poszukaj innych releasów tych tytułów. Przerabianie może być nie takie proste.
Po wgraniu firmware 2005.0 kilka 'kalekich' pozycji zaczeło mi się poprawnie wyświetlać. Ale nie wiadomo czy możemy jeszcze liczyć na nowe wersje i co one mogą wnieść.
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Niestety kolego, ale to nie to. Same ustawienia wiem jak zmienić, chodzi mi o to, że w Media Play nie mamy żadnego wpływu na podświetlenie matrycy jak i gamme, którymi to dwiema wartościami operuję w normalnym trybie tv.

Pozdrawiam

Żeby podświetlenie w Media Play było mniejsze radze sobie tak:
przed odpaleniem Media Play wybrać jakieś inne źródło obrazu
nacisnąć przycisk narzędzia i włączyć oszczędzanie energii np. na średnie.
Teraz odpalasz Media Play i już tak nie świeci :)
 

interaktiv

New member
brakuje faktycznie Flash'a
jest szansa aby był w tej przeglądarce?????????????/

Nie ma szans. Bo autor przeglądarki tego nie przewiduje tak jak JavaScript.
Ten linux w telewizorze ma jakiś mechanizm przeglądarki (takiej wbudowanej) która podobno wspiera i js i tak jak cały telewizor flash, pierwsze prace w samygo były prowadzony na niej ale były z nią wielkie problemy (wczytywała mało danych, była wolna i źle renderowała html), jak sie pojawiła kompilacja NetSurf na telewizor prace przestały być prowadzone.

Za to pojawiła się 3 odsłona przeglądarki NetSurf od SamyGo gdzie pojawia się między innymi Wirtualna Klawiatura!!

Więcej na stronie SamyGO!
 
Ostatnia edycja:

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Nie ma szans. Bo autor przeglądarki tego nie przewiduje tak jak JavaScript.
Ten linux w telewizorze ma jakiś mechanizm przeglądarki (takiej wbudowanej) która podobno wspiera i js i tak jak cały telewizor flash, pierwsze prace w samygo były prowadzony na niej ale były z nią wielkie problemy (wczytywała mało danych, była wolna i źle renderowała html), jak sie pojawiła kompilacja NetSurf na telewizor prace przestały być prowadzone.

No tak, nie ma co oczekiwać że NetSurf rozbuduje się o te dodatki. Jednak tak logicznie kombinując to przecież jak Youtube chodzi na TV bez problemu. To istnieje szansa by ominąć ten serwis /dodać nowy serwis/ i używać inne. Dlaczego by tego nie mógł odblokować Samsung albo jakaś nieoficjalna modyfikacja. Kiedyś może się doczekamy. W zasadzie marnuje się taka ciekawa opcja w TV. Co o tym panowie myślicie?
 

luchuma

New member
FAQ:
1. Przy próbie odtworzenia pliku MKV wyskakuje: " nie obsługiwany format video "
Kod:
ODP. Wartosc REF FRAMES zbyt wysoka dla TV. nalzezy przekodowac film. bezpieczna wartos to 5

2. Przy próbie odtworzenia pliku MKV wyskakuje: " nie obsługiwany format audio "
Kod:
ODP. Dźwięk DTS nie jest dekodowany przez TV. [URL="http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=38446&page=284"]kliknij tu[/URL]

3. TV nie widzi filmów nagranych na pendrive / USB HDD
Kod:
ODP. Nalezy dodac maly plik np avi i zmienic widok na "podstawowy"

4. Podłączyłem TV do karty graficznej ATI w komputerze za pomocą kabla HDMI ale widze czarne pasy dookoła.
Kod:
ODP. Sprawdz format obrazu w TV. W ustawieniach ati catalist control znajdz opcje gdzie widoczny bedzie suwak nastawiony na 15 musisz dac go na 0


co by tu jeszcze dodac zeby jak najmniej glupich pytan bylo powtarzanych na forum ??
 
Ostatnia edycja:

MarekWoj

New member
Przypomnisz se mój post za 5 lat jak bedziesz biegł do serwisu
Z 10 lat temu mój kolega miał problem z TV, marki nie pamiętam, problem o tyle upierdliwy że TV raz działał a raz nie. Akurat jak serwis przyjechał wszystko było OK, więc nic nie zrobili.

Po drugiej bezskutecznej wizycie serwisu gość wpadł na pomysł, aby "pomóc" telewizorowi w agonii i przez kratkę w obudowie (bo była plomba) potraktował elektronikę impulsem z zapalniczki piezo. Pomogło, dostał nowe bebechy i problem rozwiązany :D

Więc przed upływem tych 5 lat gwarancji można spróbować czegoś takiego, śladu ingerencji nie będzie a być może jak nie będą już mieli nowych płyt na składzie wymienią TV na nowszy :-D
 

Horhe Ortega

New member
Ja o tym ref.frames tak chyba za mało precyzyjnie pisałem...a nie chciałbym wprowadzić nikogo w błąd i narazić na stratę czasu.Ktoś pisał(nie będę teraz szukał , ale było)że poszedł film w level 5.1 przy rozdz. pełnej 1920X1080 z ref-5 więc można zał. że to jest max. i tak można przekodować z wyższych parametrów-zakładając najwyższą jakość.Dla tej dokł. rozdz. max. ref. w profilu 4.0/4.1 wynosi -4! Wynika z wzoru -mogę dać linka zainteresowanym,ale jednocześnie może "lekko" wzrastać ze zmn. rozdz. np. 1920X800.Z niższymi typu 1280... jest OK! Spokojnie ref-16.Pomijając DTS to ten TV radzi sobie chyba nawet lepiej niż "magiczne klocki" a porównanie z kompami( o różnej przecież wydajności ) jest dziwne.
 
Ostatnia edycja:

Pryk99

New member
Z 10 lat temu mój kolega miał problem z TV, marki nie pamiętam, problem o tyle upierdliwy że TV raz działał a raz nie. Akurat jak serwis przyjechał wszystko było OK, więc nic nie zrobili.

Po drugiej bezskutecznej wizycie serwisu gość wpadł na pomysł, aby "pomóc" telewizorowi w agonii i przez kratkę w obudowie (bo była plomba) potraktował elektronikę impulsem z zapalniczki piezo. Pomogło, dostał nowe bebechy i problem rozwiązany :D

Więc przed upływem tych 5 lat gwarancji można spróbować czegoś takiego, śladu ingerencji nie będzie a być może jak nie będą już mieli nowych płyt na składzie wymienią TV na nowszy :-D

Witam, no tak ale jest to inteligientne uszkodzenie i są jeszcze na to inne sposoby a to można zrobić nawet z 2 letnią gwarancją i domagać się od prodycenta przedłużenia gwarancji o wymieniony element, ale kolega twardo się upiera o mechaniczne uszkodzenia bo zapłacił za to 1000 zł i jak twierdzi ma zamiar zrzucić TV ze sciany a to juz nie jest zbyt inteligientne. Można również podłaczyć XBOXA i strzelać z wiatrówki do matrycy i domagać sie wymiany na nowy bo niby mechaniczne uszkodzenie a zapłacone jak kolega twierdzi za mechaniczne uszkodzenia.:smile: a jak sie upiera co mechaniczne to mechaniczne a szkoda przecież 1000 zł wyrzucić w błoto. Ale niek próbuje życzę mu aby dali już mu LED z nanowszymi bajerami, bo za 5 lat LCD mogą juz nie produkować.;)
 

MarekWoj

New member
Wiadomo że uszkodzenia mechaniczne nie podlegają gwarancji, ale tak czysto teoretycznie wyobraźmy sobie sytuację.

Był kupiony komplet (najlepiej razem, na jednej fakturze) TV + mocowanie do powieszenia ma ścianie i to mocowanie jest wadliwe, czego skutkiem będzie upadek i uszkodzenie mechaniczne TV. Czy takie uszkodzenie też nie podlega gwarancji ? Myślę, że sprawa do wygrania.
 
Do góry