Samsung seria 9 - test, opinie LN55 A950, LN46A950 46 a956 - wszystko o serii

tybek

New member
krecha2 napisał:
Pewnie ceny wtedy tez cos spadna..
na ceneo i skapcu sa sklepy co maja, wiec nie widze problemu.

Tybek napisz pare slow jak sie tv sprawuje.

Do telewizora podłączyłem nbox recorder na razie na małej czaszy starej od dawnej wizji z nowym konwerterem. Jak na moje oko obraz jest świetny przy dobrym sygnale SD nie ma co narzekać moim zdaniem bez zarzutu. Niestety przy słabym sygnale jest słabo no ale jak to mówią z g...na bata nie ukręcisz i jaki telewizor byśmy nie podłączyli to i tak tego nie poprawi. HD SUUUUUUUUper. To moje pierwsze wrażenie (a podobno pierwsze najważniejsze) a co będzie dalej nie wiem, na dzień dzisiejszy myśle że nie wyrzuciłem kasy w błoto.
 

BoDeX

New member
Czy komuś z Was wyświetliło idealną, jednopikselową siatkę od końca do końca ???

Bardzo proszę o opisanie swoich spostrzeżeń, a może jakaś fotka ?

Newion napisał:
U mnie na telewizorku 856 52'' siatka rysuje się bezbłędnie.


Może jakieś foto ? Byłby argument dla serwisu !!!

pzdr
 

Newion

New member
BoDeX napisał:
Może jakieś foto ? Byłby argument dla serwisu !!!

pzdr
Link ponizej (wymaga "przerobienia"):
picasaweb_google_pl_Pablo.Kaczor_ Samsung1080pTest?authkey=NqK8oFQJ25Y#

Kolorowe smugi widoczne na 1 zdjeciu w rzeczywistosci nie wystepuja. W kazdym miejscu matrycy obraz jest taki jak na zdjeciach 2 i 3.
 

BoDeX

New member
Newion napisał:
Link ponizej (wymaga "przerobienia"):
picasaweb_google_pl_Pablo.Kaczor_ Samsung1080pTest?authkey=NqK8oFQJ25Y#

Kolorowe smugi widoczne na 1 zdjeciu w rzeczywistosci nie wystepuja. W kazdym miejscu matrycy obraz jest taki jak na zdjeciach 2 i 3.



No to łamigłówka :) Podkreślenia na kropki, czy jak ?

Podaj klucz , bo mogę przerabiać z pół roku :)
 

BoDeX

New member
Dziękuję za fotki .
Jak widać, to może wyglądać poprawnie - gratuluję .
U kolegi wygląda to TAK !!! To widok całego ekranu , nie wycinka :)
KOSZMAR .





Czy możesz dokonywać jakchś regulacji w trybie WISELINK ?
 

rudy

New member
tybek napisał:
W sklepie internetowym euro rtv agd 2 tysie mniej + 50 zł za przywóz telewizorka przyjechali panowie wnieśli do domu rozpakowali nic dodać nic ująć polecam bez pośpiechu i ceregeli telewizor zamówiłem we wtorek około 15 w środę byłem w sklepie podpisać umowę ratalną i umówić przywiezienie telewizora w piątek około 17 telewizor cieszy oczy. naprawdę polecam
Nie dwa tysie mniej,tylko 7799 zł,a to już znacząca różnica przy cenie 6550 zł w innych sklepach internetowych.Pozdrawiam.
 

tybek

New member
rudy napisał:
Nie dwa tysie mniej,tylko 7799 zł,a to już znacząca różnica przy cenie 6550 zł w innych sklepach internetowych.Pozdrawiam.

No to przepraszam nie sprawdziłem wczoraj ceny w poprzedni wtorek 9 grudnia kupiłem go za 6999 zł w 30 ratach bez dodatkowych kosztów. Poprostu mi się udało.
 

rudy

New member
Tybek miałeś po prostu farta,co potwierdza ,że jak się chce coś kupić to niestety ceny trzeba śledzić codziennie.Za tę cenę naprawdę było warto.Pozdrawiam.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
corey81 napisał:
Widzialem ostatnio w akcji le55a956 i gdy sie wlaczy jakis "input" bez podpietego wejscia to widac w kazdym rogu bardzo wyraźnie podswietlenie matrycy - myslalem ze LED eliminuje ten efekt a tu dupa :D
na moim n86 ten efekt nie wystepuje :D
taka mala ciekawostka :)

Zadna ciekawostka bo nic podobnego w SPRAWNYM TV nie ma miejsca, wiec nie wiem z czego sie cieszysz, nie wprowadzaj ludzi w blad bo ktos pomysli ze to standart. Jezeli zauwazyles taki efekt to TV byl na 100% uszkodzony
, co nie dziwi bo samsungi sa awaryjne (wiem cos o tym) W moim egzemplarzu 55" matryca jest idealnie podswietlona, nie ma mowy o jakimkolwiek rozswietleniu bokow, czy innych objawow typu clouding itp.
LED pod tym wzgledem spisuje sie bdb.
 

SwFranciszek

New member
armanig napisał:
... co nie dziwi bo samsungi sa awaryjne (wiem cos o tym)...

Napisz proszę coś więcej bo już mi ręce opadają. Zdecydowałem się na tem model po klęskach z Sharpem i Sony, czekam aż się pojawi w sklepach a teraz się okazuje że samsungi się psują? Co psuje się najczęściej? Jak zachowuje się serwis?

Pzdr
 

Newion

New member
armanig napisał:
Zadna ciekawostka bo nic podobnego w SPRAWNYM TV nie ma miejsca, wiec nie wiem z czego sie cieszysz, nie wprowadzaj ludzi w blad bo ktos pomysli ze to standart. Jezeli zauwazyles taki efekt to TV byl na 100% uszkodzony
, co nie dziwi bo samsungi sa awaryjne (wiem cos o tym) W moim egzemplarzu 55" matryca jest idealnie podswietlona, nie ma mowy o jakimkolwiek rozswietleniu bokow, czy innych objawow typu clouding itp.
LED pod tym wzgledem spisuje sie bdb.
Kierowca, ktory odbieral moj tv do Serwisu, powiedzial ze nierownomierne podswietlenie matrycy musi przekraczac 30% (cokolwiek to znaczy), żeby uznano to za usterkę. Więc podejrzewam, że nierównomierne podświetlenie na bokach matrycy, to standard.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
SwFranciszek napisał:
Napisz proszę coś więcej bo już mi ręce opadają. Zdecydowałem się na tem model po klęskach z Sharpem i Sony, czekam aż się pojawi w sklepach a teraz się okazuje że samsungi się psują? Co psuje się najczęściej? Jak zachowuje się serwis?

Nie ma co dramatyzowac, zwyczajnie ten model ma czesto objawy wystepujaca pod podstacia np. podswietlonych bokow i o ile w innych tv zdarza sie to czesto szczegolnie tanszych modelach ale trafialo sie tez seri sony, chociazby w postaci poswiat itp. to w LEDowej matrycy nie powinno miec miejsca. TV swieci fantastycznie, ale kupno takiego tv pod jednym warunkiem! : albo mozliwosci zwrotu lub test w calkowicie zaciemnionym miejscu.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Newion napisał:
Kierowca, ktory odbieral moj tv do Serwisu, powiedzial ze nierownomierne podswietlenie matrycy musi przekraczac 30% (cokolwiek to znaczy), żeby uznano to za usterkę. Więc podejrzewam, że nierównomierne podświetlenie na bokach matrycy, to standard.

Osobiscie uwazam to conajmniej za zart, standartem byc moze sie zwie w ich definicji, firmy roznie sobie zastrzegaja pewne ustepstwa bo inaczej poszli by z torbami, za to dla tego typu tv absolutnie nie powinno miec miejsca, cala radosc i glowne zalety tego tv to wlasnie idealne podwietlenie, dlatego jak wspomnialem wczesniej warto sprawdzic osobiscie aby potem sie nie stresowac.
 

tybek

New member
Ja osobiście takiego podświetlenia boków nie widzę w ciemnym pokoju także moim zdaniem co prawda nie mam wielkiego porównania jakość jest świetna nie wspomnę już o HD ale wczoraj oglądałem imperium kontratakuje w sygnale SD na TVP2 ( z n-boxa telewizji N) aż było miło popatrzeć na flotę imperium na gwieździstym niebie po prostu bajka.
 

Diablik

New member
Witam wszystkich. Odpowiedzcie proszę jak A 956 na ledach radzi sobie z komputerem i grami. Czy macie problemy z białym na czarnym tle? Jak współpraca z ps3 ?
 
Do góry