Samsung seria 9 - test, opinie LN55 A950, LN46A950 46 a956 - wszystko o serii

5ciastek

New member
LCD mają literki LE ale to szczegół. Raz ,że producenci różnie podają i różnie te pomiary są ,,robione,, a dwa to są różne technologie lcd a plazma i inny sposób świecenia. Inny nie znaczy ,że któryś jest gorszy. Dlatego najważniejsze są własne odczucia i wybór tego co odpowiada. Natomiast telewizory mają jeszcze funkcje świecenia w ,,sklepie,, i ten tryb też jest inny niż ,,domowy,,. Jeżeli przeraża Cię ,że tak mocno świecą poproś sprzedawcę aby ustawił Ci tryb ,,domowy,,. Może wówczas będzie Ci obraz odpowiadać. W sklepie przeważnie jest oświetlenie świetlówkami, rzadko żarówkami i te tryby widocznie mają znaczenie skoro producenci taką funkcję instalują. Lcd świecą inaczej tak soczyście ale jest tyle opcji ustawień, że każdy wybierze coś dla siebie. Plazma ma właśnie taki rodzaj świecenia ,że przy świetlówkach blednie. Ale w warunkach domowych może komuś odpowiadać:D
Pewnie jak zauważyłeś - tematem TEGO forum jest Samsung LCD serii 956 i w związku z tym na tym forum to jest najlepszy telewizor na ŚWIECIE !!! Ten lcd i żaden inny :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D LCD ten a nie jakieś śmieszne plazmy. Chyba,że masz własną elektrownie:D :D :D
Wybór należy do Ciebie. Ten parametr jak zauważyłeś jest na papierze i jest mało istotny przy zakupie.Ważne aby tv miał DVB-T i dekodowanie MPEG4, przy lcd czas reakcji matrycy bo to widać (plazmy to nie dotyczy) a reszta bajerów według uznania. Sugeruj sie własnym odbiorem ,potem parametrami tak jak przy zakupie auta. Musi Ci się podobać auto ,potem silnik, wybór paliwa itd. Nie kupisz auta bo ma 3,5s do 100km/h a w kascie trabanta i w środku dykta:D zamiast foteli - taborety:D i kolor różowy w zielone gwiazdki. Weź żonę za rękę , żeby zobaczyła i oswoiła się z widokiem ,przekonaj ją a potem siebie już pójdzie łatwiej i kupuj bo złotówka drożeje
Pozdrawiam i powodzenia:eek:k: :eek:k: :eek:k: :eek:k: :eek:k: :eek:k: :eek:k:
 

Geezer

New member
Wlasnie podoba mi sie ze mocniej swieci. Trzeba zawsze brac poprawke na spore okna w salonie ... Poza tym obraz w LCD jest wyraznie ostrzejszy niz w plazmie. Ten efekt byl widoczny w kilku sklepach gdzie 2 roznej technologii Samsungi staly obok siebie.
Na korzysc plazmy przemawia dostepnosc modelu 63 cali. LCD to max. 55 cali a ja uwielbiam cale bo mam pokoj 6x6m
Na niekorzysc plazmy przemawia pobor pradu :(
 

5ciastek

New member
Mój pokój ma 48 m2 i dzwi na taras 3m! a od ściany do ściany gdzie mam tv też jest 6m i dlatego kupiłem 46" !!! Sąsiad ma 50" Sharpa i stwierdziłem, że za duży!!! Tego się nie da oglądać !!! Siedziałeś kiedyś w kinie w 1-szym rzędzie ? ! To się przejdź do kina ! Polecam CinemaCity lub Kinepolis:eek:k: Jak czytam na forum , że ktoś ma 3-3,5 m do tv i chce 50 albo 60 " to mnie śmiech ogarnia:D To jest przerost formy nad treścią !!! Chyba,że jesteś hybrydą i masz oczy jak koń z boku głowy :D :D :D albo jak ryba !!!!! Chcesz oglądać telewizor jak człowiek, czy chwalić się przed znajomymi i sąsiadami jaki masz duuuuuuuuuuuuuuży telewizor ??? Jeżeli jesteś człowiekiem, to nie jesteś wstanie ogarnąć wzrokiem tak dużego ekranu i zapanować i wychwycić wszystkie szczegóły, które dzieją się podczas projekcji. Wrażenia z filmu jak zgasisz światło i tak masz efekt wyśmienity !! Przemyśl temat. Jak chcesz koniecznie wydać tyle kasy na te cale to różnica w cenie jest tak duża, że kup sobie blue ray'a i wysokiej jakości tuner sat HD !!! Wówczas będziesz bardziej zadowokony niż z tych cali, które Cię zmęczą. Zrobisz i tak po swojemu ale czasami warto posłuchać starszych:eek:k:
Pozdrawiam
 

Marek_Bo

New member
Witam Wszystkich uczestników tego forum. Właśnie zamówiłem Samsunga 46a956 nie widząc go nigdy na oczy a tylko czytając fora i korzystając z Waszych uwag i opini. Jak tylko go podłącze podziele się swoimi wrażeniami.
 

Max123

New member
5ciastek napisał:
Mój pokój ma 48 m2 i dzwi na taras 3m! a od ściany do ściany gdzie mam tv też jest 6m i dlatego kupiłem 46" !!! Sąsiad ma 50" Sharpa i stwierdziłem, że za duży!!! Tego się nie da oglądać !!!
Ale farmazony! Powinni zabronić produkowania TV większych niż 46 cali :)
Oko ma taką właściwość, że siadając zbyt daleko od telewizora nie zobaczymy wszystkich szczegółów. Z odległości 1 metra rozróżniamy dwa punkty znajdujące się nie mniej niż 1 milimetr od siebie. Przy TV 46-calowym linia pionowa o grubości jednego piksela ma w przybliżeniu szerokość 0,5 mm, co oznacza iż siadając w odległości większeji niż 1,8 metra nie zobaczymy wszystkich detali na ekranie! Tyle na ten temat.

Na to masz drogi TV o pełnej rozdzielczości, a do tego piszesz coś o blue ray`u, aby wykorzystać te dwa "elementy". Jeśłi chcesz wyświetlać obraz TYLKO z odtwarzacza DVD (720 x 576 pikseli), to optymalna odległość od ekranu nie powinna być większa niż 3,5 metra. Przy tak dużym pokoju(zależy zawsze jak daleko będziesz siedział od TV) 50, a nawet 60 cali może być optymalne. Nie obawiaj się małej odległości, bo kąt widzenia oka ludzkiego wynosi AŻ 120 stopni, wyraźnie widzimy około 50 stopni!!!
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
5ciastek napisał:
Jak czytam na forum , że ktoś ma 3-3,5 m do tv i chce 50 albo 60 " to mnie śmiech ogarnia:D To jest przerost formy nad treścią !!!

Rece opadaja. Mam nowego 956 55", mam tez Sharpa 52",
mam tez plazme, mialem tez "kilka" innych lcd i plazm. Dla jasnosci posiadam tez projektor. Wiec nieskromnie stwierdzam iz jakies pojecie mam. Pisze o tym poniewaz czesto ci co maja najwiecej do powiedzenia, mieli raptem 2 tv, a cala reszte opieraja na podstawie tego co widzieli w sklepie. Czyli tak naprawde zerowe pojecie.
Ale jak czytam takie farmazony to az zal sie robi.
Ja ogladam z ok. 4m(nie wiecej) 55", przy tej odleglosci uwazam ze jest to minimum jezeli mamy jakiekolwiek ciagotki do KD. Przy 52" caly czas byl niedosyt, potwierdzony opiniami innych ktorzy mieli okazje zobaczyc naocznie. 55" praktycznie nie wiele wiekszy, niedosyt dalej jest, wystarczy zrobic prosty test i podlaczyc chociazby X360/PS3, wlaczyc gre w ktorej mamy troche wiecej detali i juz mimowolnie przyblizamy sie do tv. Oczywiscie nie mowie tu o tych co wskoczyli z 32" na 55", bo tu jest wielke "wow" przez pierwszy etap.
Idealnym rozwiazaniem do "tv" czyli tez seriale,dzienniki no i oczywiscie kino, bylby min.60". Natomiast 46" to jest malizna, niewyobrazam sobie teraz tak malego tv w domu przy odleglosci min.3.5m. Jezeli ktos dysponuje gotowka i sie wacha pomiedzy 46" a 55" a jego odleglosc bedzie ok. 3.5-4m, to absolutnie zadne 46".
Dodam ze z odleglosci 4m, ogladam 90" z projektora, obraz jest w sam raz nie za duzy nie za maly. Tutaj dopiero filmy HD nabieraja kolorow i jest efekt kinowy.
Oczywiscie potwierdzam te nieopanowane zachwyty nad 956, czern jest czarna, duza roznica w stosunku do np. Sharpa. Jak bede mial chwile wrzuce jakas fotke.
 

5ciastek

New member
Ale wzbudziłem poruszenie na forum ...
Jak widać z tych dwóch wypowiedzi powyżej - kolega ,który chce kupić tak duży tv najsłuszniej będzie jak wykupi sobie abonament w Cinema City na poranne seanse z bajkami. No faktycznie jeśli ktoś ma tak dużo dużych telewizorów w domu i bawi się konsolami do gier to chyba ma już wzrok zepsuty i potrzeba projektora. A Panie Max123 skoro posiadasz taką wiedzę o dwóch punktach to powinieneś też wiedzieć ,że ilość pikseli jest constans bez względu czy będzie to 15" ,czy 63". Na dużym ekranie nie ma więcej plamek a są poprostu większe a co za tym idzie obraz mniej wyraźny i bardziej rozmazany.Jeżeli macie Panowie problemy ze wzrokiem i percepcją obrazu to nie pomoże zakup dużego telewizora a raczej wizyta u okulisty ! Być może to tylko krótkowzroczność, gorzej jak astygmatyzm. W dojrzalym wieku szkła cylindryczne już nie pomogą ponieważ oko jest tylko receptorem a obraz odczytuje mózg i już się w tym wieku odczytywania prawidłowego obrazu nie nauczy.
Zyczę miłej zabawy na PS3
PS
Myślałem ,że to forum dla dorosłych:(
 

Max123

New member
5ciastek napisał:
Ale wzbudziłem poruszenie na forum ...
A Panie Max123 skoro posiadasz taką wiedzę o dwóch punktach to powinieneś też wiedzieć ,że ilość pikseli jest constans bez względu czy będzie to 15" ,czy 63". Na dużym ekranie nie ma więcej plamek a są poprostu większe a co za tym idzie obraz mniej wyraźny i bardziej rozmazany.
Nie jest to żadna wiedza tajemna, ale ogólnie znana. Z budowy oka wynika, że kąt widzenia, przy którym można rozróżniać szczegóły przedmiotów równa się 5 minutom. Na tej podstawie można wyliczyć zależności pomiędzy wielkością ekranu, rozdzielczością obrazu (ekranu lub sygnału źródłowego) oraz optymalnym dystansem do ekranu. W fachowej literaturze znajdziesz tabele z której wynika niezbicie, że przy PRAWIDŁOWYM WZROKU i wielkości ekranu 46 cali optymalna odległość przy ogladaniu obrazu 1920x1080 pikseli (1080 i/p) wynosi - 1,82 metra!
A przy sygnale takim jak DVD lub SDTV (720x576), a więc jak piszesz obrazie mniej wyraźnym-rozmytym odległość można zwiększyć do - 3,42 m. Oczywiście można nie wierzyć teoretykom i próbować sobie wmówić.

W odróżnieniu od przedmówcy mam tylko jeden TV o przekątnej 40 cali, a planuję wymianę na 52 cale. W moim przypadku przesiadka z CRT 4:3 29 cali na LCD 16:9 40 cali wydawała się przez miesiąc ogromna, ale z czasem zacząłem przybliżać się do ekranu, aby obejrzeć prawdziwe HD. I przyczyną nie był wcale mój wzrok, ale przy ogladaniu z odległości 3-4 metrów obrazu w HD i SD nie widziałem większej lub żadnej różnicy!
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
5ciastek napisał:
Ale wzbudziłem poruszenie na forum ...
Jak widać z tych dwóch wypowiedzi powyżej - kolega ,który chce kupić tak duży tv najsłuszniej będzie jak wykupi sobie abonament w Cinema City na poranne seanse z bajkami. No faktycznie jeśli ktoś ma tak dużo dużych telewizorów w domu i bawi się konsolami do gier to chyba ma już wzrok zepsuty i potrzeba projektora.Zyczę miłej zabawy na PS3
PS
Myślałem ,że to forum dla dorosłych:(

Twoje wszystkie wypowiedzi w tym watku sa przepelnione kompletnym brakiem obiektywizmu, osoba ktora ma jakies pojecie o sprzecie wychwyci Twoje ekscytacje na kilometr.
Zachuwujesz sie jakbys szukal poklasku dla swojego zakupu. Przyjmij troche krytyki bo nie masz zbyt duzo pojecia o czym piszesz.

Co do konsol i opini jaka wyraziles na ich temat, to zostawiam to bez komentarza, jedynie pograzasz sie w swojej niewiedzy na temat rynku jeszcze bardziej, Panie dorosly.
Temat projektora przemilcze dla dobra ogolu.

Nie dyskutowalbym z Toba bo szkoda mojego czasu, ale wiele osob kupuje sprzet na podstawie takich "fachowcow" jak Ty! Ktos powinien na to reagowac, za tym ida przeciez ciezko zapracowane pieniadze.
Powiem Ci ze wiele osob ktorzy duzo pisza w innych miejscach omija to forum z daleka wlasnie przez takich userow jak Ty. Belkot do potegi.. zal.
 

5ciastek

New member
Skoro odezwali się eksperci to ciekawe gdzie byli jak były konkretne pytania ? Tematem tego forum jest seria 956 Samsunga i sugestywne opinie użytkowników i sugestie dotyczące zakupu tego modelu. A skoro armanig mianujesz się ekspertem to pomyliłeś miejsca swoich wypowiedzi. Ja dzięki takim jak twierdzisz userom jak ja właśnie zdecydowałem się na zakup tego tv i jestem zadowolony. Gdybym wcześniej trafił na wasze chamskie komentarze ,nie logowałbym się na tym forum. Natomiast moja ekscytacja właśnie bierze się z podziwu tego telewizora i nie mam powodu aby to ukrywać. A skoro tylko ty i kolega macie pojęcie to po co tu zaglądacie ? Przecież uważasz, że to śmieszne zachwycać się tym tv ...
Szkoda ci czasu to omijaj to forum. Ci ,którzy mają faktycznie wiedzę dzielą się nią bez wymądżania i stąd inni forumowicze czerpią wiedzę. Jedni zadają pytania inni odpowiadają. Przeważnie oceny są subiektywne a obiektywne mogą być suche dane techniczne i wiedza techniczna. Jakoś wasza wiedza nie została wniesiona na forum
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
5ciastek napisał:
Skoro odezwali się eksperci to ciekawe gdzie byli jak były konkretne pytania ? forum

Jacy experci? Zwrocil Ci ktos uwage w konkretnej wypowiedzi dot. odleglosci i wielkosci (i slusznie) a Ty szalejesz. Uwazam ze nie masz racji co do odleglosci, a popieram swoja teze doswiadczeniem jakie mam w tym konkretnym temacie od lat, bynajmniej nie jestem zadnym expertem (chociaz znam tu kilku samozwanczych ktorzy dawno zostali zbesztani w innych miejscach a tu wzbudzaja poklask), a zwyczajnym userem ktory podchodzi bardzo chlodno do tematu. Nie odwracaj kota ogonem.
Jestem pewny swoich racji a potwierdzalo juz to wielu userow ktorzy poczatkowo mieli podobne dylematy co do wielkosci.
Natomiast co do samego tv, to jak najbardziej, bardzo udany TV, czy bez wad? Nie. Jezeli ktos ma pytanie dot. modelu 55" to chetnie odpowiem chociazby w kontekscie innych tv jakie posiadam. Tak jak to wyglada z fotela u zwyczajniego usera, bez ekscytacji i sciemniania.
Nie wypowiadam sie tez na temat tego co widze w sklepie, bo to kpina, sam przestawilem tryb wyswietlania obrazu, ktory diametralnie zmienil jego jakosc w jednym ze sklepow, a "kolega" z forum opisywal niedawno swoje wrazenia ogladaja ten model. Wnioski niech sobie kazdy sam wyciagnie.
Ale aby nie zasmiecac, moze jakies fotki?
 
Ostatnia edycja:

baracusdragon

New member
Panowie. Bardzo proszę, skończcie te kłótnie. Człowiek chce poczytać i dowiedzieć się coś o tym telewizorze. Zamiast tego są same idiotyczne wypowiedzi o innych użytkownikach forum. Aż odechciewa się tu zaglądać.
I tu mała prośba do moderatorów. Może by jakieś korekty???
 

scorpio55

New member
Kochani koledzy, nie wiem, czy pogodzę Was moja opinia (cos mi skopalo polskie litery- wybaczcie) ale sadze, ze nie ma za duzych ekranow dla HD. Problem mamy z SD i jakikolwiek ekran im lepszy, tym bardziej bedziemy sie irytowac. Takie zycie, ale tv kupujemy najlepsze, najdrozsze na pare lat, a bedzie coraz lepiej , pojawia sie coraz wiecej programow HD. Kupilem 956 i jestem zachwycony. Pozdrawiam wszystkich i zachecam do zakupu jak najwiekszych rozmiarow tv, aby oszczedzic kolejnych zmian z powodu niedosytu i rozczarowania jaki Was czeka po zakupie mniejszego, bo to doswiadczenie zawsze kosztuje niestety.
 

Max123

New member
scorpio55 napisał:
Kupilem 956 i jestem zachwycony. Pozdrawiam wszystkich i zachecam do zakupu jak najwiekszych rozmiarow tv, aby oszczedzic kolejnych zmian z powodu niedosytu i rozczarowania jaki Was czeka po zakupie mniejszego, bo to doswiadczenie zawsze kosztuje niestety.
No właśnie to miałem na myśli, wiem że takie doświadczenie kosztuje, nie były to więc z mojej strony chamskie odzywki, ale przemyślenia po zakupie za małego, bo 40-calowego Samsunga. Zresztą następny też będzie Samsung, ale już dużo większy.
Tak jak przedmówca zachęcam do zakupu jak największych rozmiarów TV, takich na jakie pozwala gotówka.
 

małgosia

New member
armanig napisał:
Natomiast co do samego tv, to jak najbardziej, bardzo udany TV, czy bez wad? Nie. Jezeli ktos ma pytanie dot. modelu 55" to chetnie odpowiem chociazby w kontekscie innych tv jakie posiadam.

Mógłbyś się w atkim razie podzielić taką obiektywną recenzją ? Jakie są wady i zalety tego modelu w porównaniu z innymi TV, które posiadasz ?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
baracusdragon napisał:
Panowie. Bardzo proszę, skończcie te kłótnie. Człowiek chce poczytać i dowiedzieć się coś o tym telewizorze. Zamiast tego są same idiotyczne wypowiedzi o innych użytkownikach forum. Aż odechciewa się tu zaglądać.
I tu mała prośba do moderatorów. Może by jakieś korekty???

Zastanow sie co piszesz i czy faktycznie chcesz doprowadzic do sytuacji gdzie tylko pozytywne opinie bede mile widziane, a kazda krytyka bedzie odbierana za klotnie.
Chcesz doprowadzic do sytuacji gdzie bedzie tylko i wylacznie towarzystwo wlasnej adoracji?
Jak ktos pisze bzdury to trzeba (!) reagowac a nie cicho siedziec, a ze konczy sie to pyskowkami to coz taki urok i mentalnosc. Gdyby nie ja i Max123 dalej jeden forumowicz by szalal z swoimi bzdurnymi teoriami, o takich "ciekawostkach" chcesz sie dowiadywac? A tak byc mozne ktos sie 10x zastanowi nad przekatna a potem podziekuje za ta "klotnie" i otwarcie oczu na sam fakt rozmiaru.
A rozmiar to podstawa (!)

malgosia: obiektywna recenzja to kilko godzin pisania, a w skrocie to jak najbardziej, wrzuce zdjecia porownawcze za jakis czas i mysle ze bedzie to wiecej warte jak slowa.
Jezeli ktos jest zainteresowany to moge juz wrzucic ktoras fotke prezentujaca chociazby czern.
Generalnie ten model bywa podejrzanie awaryjny, przypadlosci "wieku niemowlecego" byc moze lub zwyczajny pech, sam znam juz 4 przypadku awari mniejszych czy wiekszych. Efekt halo to "najwieksza" jak dotychczas wada, aczkolwiek jezeli patrzymy z przodu nie widac.
 
Ostatnia edycja:

cayenne

New member
Witam,
To mój pierwszy post na tym forum, od razu z pytaniem.

Od kilku lat ekploatuję kino domowe w dedykowanym pomieszczeniu bez okien. Z dwóch powodów: wyekploatowania projektora oraz tego że pomieszczenie jest wykorzystywane tylko do oglądania filmów, chciałbym dokupić do kina plazmę lub LCD.
Do źródeł jak C+ czy BR zamierzam dodać PS3.
Ze względu na przywyczajenie do dużego ekranu (ok 2,5 x 1 m) z projektora zależy mi na jak największej przekątnej obrazu (ale bez szaleństw cenowych).

No i wreszcie pytanie, czy do takiego przeznaczenia lepszy będzie LCD 55A956 czy też plazma PS63A756?

Pozdrawiam.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
cayenne napisał:
Ze względu na przywyczajenie do dużego ekranu (ok 2,5 x 1 m) z projektora zależy mi na jak największej przekątnej obrazu (ale bez szaleństw cenowych).
No i wreszcie pytanie, czy do takiego przeznaczenia lepszy będzie LCD 55A956 czy też plazma PS63A756?

To masz nie lada problem. Dokladnie mialem takie same dylematy. Korci wiekszy rozmiar a jednoczesnie jakosc moim skromnym zdaniem jest lepsza na 956 55", tym bardziej ze poleci sygnal z PS3/x360 a tu jak wiadomo orgia wizualna na 55A956. Tez posiadam projektor i jezeli faktycznie chce poczuc "kino" ktore daje projektor to zaden 55" tego nie zastapi, ale juz min. 60" jest mala alternatywa.
55" jest interesujacym rozwiazaniem jako uzupelnienie do projektora i odleglosci nie wiekszej jak 3.5-4m. Oczywiscie wszystko to jezeli faktycznie lubimy czuc to "kino" bo oczywistym jest ze mozna i na 17" ogladnac jezeli jest mus. Ale przeciez chodzi maksymalnie o przyjemnosc korzystania czy nie?
Ale jezeli mialbym zastapic calkowicie korzystanie z projektora to mysle ze zdecydowalbym sie na cos wiekszego. Niestety nie mialem mozliwosci postawienia w domowych warunkach jednego i drugiego, bo mysle ze gdyby taka okazja sie przytrafila to prawdopodobnie stal by u mnie min. 60" kolos. Tak czy inaczej i tak kiedys stanie ale jakis LED i nie drozszy jak powiedzmy 12k. Wiecej nie dam bo z doswiadczenia stwierdzam ze nie warto, no chyba ze ktos lubi tracic kupe kasy co roku, ale to osobna dyskusja.
 
Ostatnia edycja:

cayenne

New member
Dzięki za pomoc.
Sprawa wydaje się zagmatwana bo aktualnie różnica w cenie to 1 tys.
To pierwsza faza upgrade-u kina. Ma głównie na celu dopuścić do gry w PS3 i oglądać telewizję HD (mecze).
W przyszłym roku chcę wymienić projektor też na HD bo jak sam napisałeś tylko wtedy czujesz się jak w kinie.

Dlatego tryb użytkowania będzie wyglądał następująco:
- C+ oraz PS3 przy włączonym oświetleniu na LCD/PLAZMA
- filmy z DVD+BR na projektorze (już i tak wymieniam lampę co 2 lata) bez oświetlenia

Dlatego jakość odwzorowania kina nie tak bardzo mnie interesuje jak np. jakość współpracy z PS3.

Miejsca starczy na 55" lub 63". Wydaje się że LCD 55" byłby jak znalazł ale obawiam się czy siła przyzwyczajenia do dużego obrazu nie będzie mnie zmuszała do włączania projektora.

Odległość od obrazu to jakieś 3-3,5 m.

Dlatego bardziej mi chodzi o Twoje odczucie czy przy oglądaniu 55" nie masz co chwilę chęci na włączenie projektora?
 
Do góry