Samsung seria 9 - test, opinie LN55 A950, LN46A950 46 a956 - wszystko o serii

5ciastek

New member
Witam wszystkich.
Po długich rozważaniach przyprawiających bóle głowy:( przeczytałem post ,,dariuszd1,, . Powiem ,że ,,dopakowałeś do pieca,, :eek:k: i pojechałem z Poznania do Wrocławia kupić sobie ten wynalazek :D .
Do Wrocławia bo w jednym miejscu mieli bardzo dobrą cenę. W domu podłączyłem do tunera tv sat tylko eurozłączem bo mój tuner nie posiada wyjścia HDMI i powiem, że jestem pod dużym wrażeniem. Jak na razie nie bardzo mogę poradzic sobie z ustawieniami a konkretnie nie wiem jak ustawić kolejność programów ,,po mojemu,, ale może kiedyś do tego dojdę. Trochę spanikowałem przez kurs walut i zdecydowałem, że kupuję teraz i nie czekam już na inne wynalazki. Zaobserwowałem,że wogóle trudno dostać ten model, ponieważ na rynku dużo jest jeszcze z serii 6... , 7... i 8... .Sklepy chcą wpierw sprzedać te niższe modele zanim rzucą na maksa serię 9... .A ja cieszę się 46A956 bo jest jak na dzisiaj chyba najlepszym LCD jaki widziałem. Pozdrawiam
 

szumar

New member
dariuszd1 napisał:
...40 Samsunga z resztą też ma podświetlanie diodowe, więc obraz będzie równie dobry jak na moim 46.
Jeżeli ktoś z Was zastanawia sie nad na prawdę dobrym tv, to niech się nawet nie zastanawia, tylko śmiało bierze Samsunga-wersja 40 cali bije na głowę Sony X40, a 46 cali Samsunga wygrywa kolorystyką i czernią z 46 Sony, a jeżeli nawet by troszkę przegrywało, to bije go na głowę swoją ceną!...

Być może czegoś nie wiem, ale do tej pory żyłem ze świadomością, że seria 9 Samsunga to tylko dwa modele 46" oraz 55"... Skąd więc informacje o modelu 40"??

Jeśli natomiast chodziło o 40" LE40A786 to na jakiej podstawie można twierdzić, że jest równie dobry jak LE46A956?? Bez porównania testowego obu modeli takie gdybanie jest mało profesjonalne i nie wiadomo w jakim stopniu prawdziwe.
 

dariuszd1

New member
ANDGAJ napisał:
Gratuluję.
Opis też rzeczowy.
Czy jesteś zadowolony z formatowania obrazu z 4:3 na 16:9?



Odpowiem tak: tv nie posiada chyba funkcji autoformatowania (raz ustawiony format jest ciągle ten sam) i przy przełączniu kanałów trzeba go pilotem od tv dopasowywać. Przynajmniej na razie u mnie tak to wygląda-nie odkryłem do tej pory innego rozwiązania.
Co do formatowania jest zupełnie w porządku oczywiście przy takim formatowaniu obraz jest naciągnięty, dlatego ja jeżeli oglądam stację 4:3, to nie skaluję jej sztucznie do 16:9. Powiem więcej, jeżeli obraz jest nadawany w 4:3 ale pościnany z góry i z dołu, to też wtedy go nie powiększam, bo na takiej dużej przekątnej ekranu obraz i tak mam potężny w porównaniu do mojego poprzedniego tv, a na SD wtedy już mocno widać piksele i robi się ogólnie nieostry obraz. Ale ogólnie skalowanie działa moim zdaniem bez zarzutów. W przypadku C+ SD i jakiś film w 16:9 jakość obrazu jest w zupełności akceptowalna.
 

dariuszd1

New member
szumar napisał:
Być może czegoś nie wiem, ale do tej pory żyłem ze świadomością, że seria 9 Samsunga to tylko dwa modele 46" oraz 55"... Skąd więc informacje o modelu 40"??

Jeśli natomiast chodziło o 40" LE40A786 to na jakiej podstawie można twierdzić, że jest równie dobry jak LE46A956?? Bez porównania testowego obu modeli takie gdybanie jest mało profesjonalne i nie wiadomo w jakim stopniu prawdziwe.

Witam. Byłem przekonany do tej pory, że Samsung wer. 9 jest również w wersji 40 calowej, czy tam 42 (nie wiem jaką oni mają dokładnie numerację).

Stwierdziłem to na podstawie dokładnych oględzin, regulacji parametrami tych tv w sklepach, obserwacją pod kątem jasności świecenia, głębi czerni, intensywności kolorów wyświetlanych przy ustawieniach standardowych i dynamicznych. Świecenie czarnego obrazu też dosyć łatwo w tv zaobserwować nawet w sklepie. 100Hz tryb ma lepszy Sony X jak pisałem, to też można zauważyć-nie ma szarpania przy ruchu kamerą. (dodatkowe wygładzanie klatek jakie one mają). Tryb ten też w nim nie kuleje, co w Samsungu czasem jak pisałem daje się zauważyć, a co dodam mi obecnie już zupełnie nie przeszkadza, bo cała reszta urzeka.
Jednak od trybu 100Hz ważniejsze są w tv pozostałe parametry, a zwłaszcza dobra czerń, bo wtedy wszystko pozostałe też niejako z automatu staje się dobre i przedewszystkim oglądanie takiego obrazu daje mocno pozytywne odczucia estetyczne:).
Jeszcze mała dopiska: porównywałem obraz z 40X Sony i 46 Samsunga, któryś z tych chciałem kupić, a pierwotnie miał to być właśnie Sony. Wiem przy tym, że 40X od Sony nie ma LEDów, ale obraz w tym tv (obecnie najwyższa klasa od Sony), nie dorównywał swoim standardom nawet w tv podobnej klasy i nie mówię tutaj o innych markach, tylko np. o Sony 40W4500-gdzie poza lepszym 100Hz w Xsie, pozostałe elementy obrazu były poprostu zauważalnie gorsze.
 
Ostatnia edycja:

dariuszd1

New member
5ciastek napisał:
Powiem ,że ,,dopakowałeś do pieca,, :eek:k:

Witam.
Tu się nie ma co zastanawiać, wydatek rzędu 6000, 7000 tyś zł to dla mnie i wielu ludzi ogromne pieniądze. Nie zdecydowałbym się przy takim na odbiornik, który wyświetla gorszy obraz, niż mój dotychczasowy CRT, a dodatkowo zyskuję tylko HD.
I powiem jeszcze raz: liczą się najbardziej własne odczucia i pierwsze wrażenie, potem to już często wpływ sprzedawcy albo zaciemnienie umysłu zbyt dużą ilością różnych informacji:)
Najlepiej poczytać fora, potem samemu zobaczyć taki tv ale możliwie dość dokładnie i długo oglądać np. pod kątem jego mocnych lub słabych cech-w sklepach bez problemu dają piloty, można wszystko poustawiać, kilka razy porównać na tym samym kawałku filmu, a potem wrócić do podstawowej kwestii i zadać sobie pytanie, czy te parametry przy wybranych modelach są warte ceny, którą musimy ponieść?
Samsung wypuścił jakby nie było kolejną technologię na rynek (podświetlanie LED) w bardzo atrakcyjnej cenie, a staje się ona atrakcyjna, gdy popatrzymy na cenę LEDów np. Sony. Ta technologia, to w końcu od dłuższego czasu dość duża zmiana na korzyść jakości obrazu w ciekłokrystalicznych tv-wypełniła ona lukę pomiędzy czernią w plazmach i mającymi kiedyś nadejść OLEDami. Proszę więc mnie przekonać, że marka dużo droższa ma dużo lepszy obraz od tej tańszej.;)
 

5ciastek

New member
Witam.
Mam pytanie do szczęśliwych już posiadaczy 46A956. Skąd tv bierze sygnał TVP HD , z anteny analogowej , czy z satelitarnej ? Sygnał telewizor sam znalazł gdy włączyłem szukanie sygnałów cyfrowych. Obraz jest wyśmienity !!!!!!!!!!! Dużo jest powtórek z olimpiady w Pekinie i wrażenia niesamowite :eek:k: Coś pięknego jak już wspominałem w korespondencji jednemu z użytkowników forum:D Tego się nie da opowiedzieć ..... to trzeba zobaczyć!!!!!!!!!!!!!:D
Pozdrawiam
PS.
Tv nie ma wyjścia słuchawkowego gdyby ktoś pytał bo miałem takie pytanie ale ........ ale i bez tego jest super !!!;)
 

supmario

Klub HDTV.com.pl
VIP
5ciatek:
A jak sam zznalazł ten program (bo jak rozumiem to jest TVHD - skoro piszesz o powtórkach z olimpiady) to znaczy, ze TV masz podpięty do anteny analogowej i satelitarnej?
 

dariuszd1

New member
supmario napisał:
to znaczy, ze TV masz podpięty do anteny analogowej i satelitarnej?


Dokładnie tak. A ściślej TVP HD, to cyfrowa transmisja naziemna, czyli sygnał nadawany z najbliższego nadajnika naziemnego. Tam oprócz powtórek sportowych lecą czasem też dobre polskie filmy-np. wczoraj "oda do młodości".
Sygnał faktycznie jest powalający jak na naszą rodzimą i jeszcze w końcu niby ciągle testową transmisję.
Jest prawie taki sam, jaki oferują kanały HD satelitarne. Mi z wrażenia nadal ciągle szczenka opada;).
 

jjumbo

New member
Proszę o podpowiedz użytkowników serii 956

Czy jet w tym tv automatyczne dostosowywanie formatu obrazu programów i przede wszystkim czy nie męczą się od ledów oczy przy dłuższym oglądaniu w nocy,czy obraz nie jest za ostry:hmm:
 

5ciastek

New member
jjumbo nie wiem czy jest automatyczne dostrajanie bo tego nie widzę (może robi to lepiej niż sharp czy panasonic) ale obraz jest zawsze rewelacyjny a co do świecenia ,też się tego obawiałem ale na początku masz w ustawieniach albo tryb sklepowy albo domowy. Nie wiem jak sklepowy ale tryb domowy i w ustawieniach na film i możesz to cudo oglądać tak długo aż nie zaśniesz a oczy są mniej zmęczone niż przy CRT. Opcji ustawień i regulacji nie brakuje. Mi się ogląda tak dobrze,że ustawieniami na poczatku bawiłem się może 10 minut i już nic nie grzebię jest tak dobrze. Ma automatyczną regulację głośności ,czyli jak wchodzi reklama to nawet nie zauważysz,że nastąpiła bo głośność pozostaje taka jaką nastawiłeś. Być może tak samo niezauważalnie zmienia się format ale o tym nie wiem;) głos słychać a format ...? Nie zauważam. Świeci cały ekran a pasek na dole np.w TVN Biznes chodzi normalnie i cały. Litery jak się przemieszczają też piękne,całe i czytelne ... co mam mówić ... tv bajka :eek:k:

:D teraz reklamy oglądam i podziwiam jakie piękne :D :D :D :D :D :D :D :eek:k: Pozdrawiam wszystkich

supmario:
tv ma 3 możliwości szukania stacji:
-analogowe
-cyfrowe i
-analogowe i cyfrowe
włączasz cyfrowe lub te i te i szuka sam automatycznie.
I tak cyfrowe mam TVP 1 ,TVP2, TVP3 Poznań, TVP HD , TVP Sport ,TVN ,TV4 i radiowe też cyfrowe :D wszystko sam z nadajnika naziemnego ( Śrem a dokładnie Górka koło Śremu), do którego mam w linii prostej ok 20 km:) i maszt widzę z tarasu;) chyba, że nadają z Poznania np. TVP3

jjumbo:

Sprawdzałem i znalazłem !!!:D
Ma automatyczne dostrajanie szerokości i tak właśnie miałem w ustawieniach a jak sa pasy na górze i dole to tak są zgrane z ramą obudowy,że są niezauważalne dlatego nie zwróciłem na to uwagi , dopiero po Twoim pytaniu;)
To masz odpowiedź !!! Ten tv ma wszystko ( no prawie) bo nie ma czytnika kart SD ( ale ma USB do czytnika jeśli ktoś taki posiada) i nie ma wyjścia na słuchawki ...
... ale i tak jest THE BEST
- acha wśród tych programów jest jeszcze Polsat cyfrowo:eek:k:
 

dariuszd1

New member
jjumbo napisał:
Czy jet w tym tv automatyczne dostosowywanie formatu obrazu programów i przede wszystkim czy nie męczą się od ledów oczy przy dłuższym oglądaniu w nocy,czy obraz nie jest za ostry:hmm:


Tv nie posiada autoformatowania-raz nastawiony format obrazu pozostaje niezmieniony podczas przełączania kanałów, które nadają w różnych formatach.
Obraz jest bardzo ostry ale jak jest już wieczór, to w zupełności sprawę rozwiązują 2 ustawienia: poziom czerni i kontrast dynamiczny (od wył., niski, średni duży). Jak wyłączysz poziom czerni lub poprostu zmniejszysz, to obraz przestaje być kontrastowy (coś jak w trybie filmowym) wieczorem jest to idealne. Tak samo kontrastem można znacznie zmieniać poziom wyrazistości obrazu ze skrajnych szaro-matowych ustawień, do bardzo ostrej i głębokiej czerni.
Dodatkowo pod przyciskiem szybkiego dostępu jest oszczędzanie energii, którego 3 dostępne poziomy robią podobny efekt, czyli zmniejszają intensywność obrazu, a nie trzeba daleko wtedy wchodzić do menu. Na tv można spokojnie uzyskać obraz przeraźliwie biało czarny jak również słabo świecący, matowy z szarą czernią do oglądania nocą.
 

dariuszd1

New member
5ciastek napisał:
jjumbo:

Sprawdzałem i znalazłem !!!:D
Ma automatyczne dostrajanie szerokości i tak właśnie miałem w ustawieniach


Qrcze:) na prawdę ma?? Powiedz proszę, gdzie dokładnie, bo u mnie po HDMI obraz się nie skaluje automatycznie, co nawet przed chwilą w odpowiedzi napisałem, a z przyjemnoscią włączyłbym tą funkcję:).

Dodam również, że podzielam Twój optymizn związany z tym odbiornikiem-to najlepszy obecnie chyba tv na rynku, obraz z niego jest fantastyczny, aż człowiek nie wierzy, że ogląda tv. A możliwości regulacji świecenia są z zapasem w obydwu kierunkach.:)
 

5ciastek

New member
dariuszd1:
Witam ,,drugiego zadowolonego,,;)
Wchodzisz w menu główne ,,obraz,, , następnie na dół do ,,opcje obrazu,, i pod ,,ton kolorów,, jest ,,Rozm.,, i tam ustawiasz na ,,Auto szeroko. ,,. Miałem okazje oglądać Sharpa i panasonika plazmę i one robiły to w widoczny sposób a mianowicie jak zmieniałsię kanał albo z filmu na reklamę to obraz przeskakuje i widz to musi oglądać jak tv się bawi szerokościami a w naszym odbywa się to bez naszego oglądania ale ... i to ale ,to na pewno zauważyłeś ,że tv ma trochę długi czas przełączania kanałów i w tym czasie to robi a zwróć uwagę ,że na pilota podczas regulacji reaguje natychmiastowo a na zmianę programów się ociąga:( .Widocznie ptrzebuje na to czasu ale nie jest upierdliwy. A może doszedłeś do tego jak poustawiać kolejność programów według własnych upodobań ? Jak ustawiłem wyszukiwanie automatyczne tak mam poustawiane kanały, że mi to nie odpowiada i chcę je poprzesuwać
Pozdrawiam
 

dariuszd1

New member
Dziękuję, będę to dziś wieczór ustawiał;).

TV pomiędzy różnymi źródłami przełącza się faktycznie parę dobrych sekund ale chyba tylko w tym przypadku jak np. zmieniasz kanały DTV. Jednak to w pełni uzasadnione zachowanie-to jest cyfrowa transmisja i on musi niejako się przygotować do startu łyknąć ten sygnał i jak jest gotowy w 100% dopiero zaczyna podawać wyniki (obraz,fonia)-pamiętajmy że to jest jakaś kompresja i trzeba jej niejako troszkę zbuforować wpierw, żeby potem już płynnie odtwarzać. Stąd te przerwy przy zmienianiu również na dekoderach cyfrowych.:) Moje tłumaczenie tym razem było mocno obrazowe;). Ja większość kanałów przełączam właśnie za pomocą dekodera, a tam już tv nie ma nic w tej kwestii do powiedzenia;).
Kolejności kanałów nie znalazlem niestety na razie, ale i mało tego szukałem. Jest tam jakaś opcja "ulubione" nie wiem, czy właśnie nie trzeba będzie powrzucać tych wybranych do ulubionych i wtedy może będą poukładane wg. takiej listy.
Rozumiem, że Ty masz sygnał po HDMI i formatuje Ci obraz jak przełączasz kanały na dekoderze?
 
Ostatnia edycja:

5ciastek

New member
OK. Dzięki :eek:k:
Mam nadzieję ,że moderatorzy nie będą uważać , że to prywatna korespondencja ,ponieważ cały czas jesteśmy w temacie 956 i inni mają lekturę w pełni informacyjną i bardzo ważną w przypadku wyboru tv. Ja gdyby nie te forum i sugestie moderatorów i uczestników forum nie miałbym obiektywnej opinii i wiedzy podczas wyboru tv a miałem namieszane w głowie chodząc po sklepach i słuchając ,,wszechwiedzących,, sprzedawców. Dzięki forum zdobyłem jakąś wiedzę ,na tyle aby podjąć decyzję wyboru telewizora a zakup taki nie jest dla mnie codziennością ,ponieważ nie zmieniam tv co chwilę kiedy ukazują się nowości. Chcviałem kupić telewizor, który technologicznie będzie służyć lata i żeby to było oglądalne.Kupiłem 46A956 i jestem w pełni usatysfakcjonowany tym wyborem.A miałem okazję podziwiać u znajomych różne wynalazki i już byłem skłonny odpuścić sobie zakup tv bo nic mi się nie podobało. A kupować tylko po to aby tv był większy od mojego byłego 28" Philipsa 100Hz to pomyłka kiedy obraz na nim był idealny.Jest :eek:k:
Pozdrawiam Pawel
 

accessdenied

New member
Witam

Do 5ciastek.
Pochwal się drogi Kolego gdzie we Wrocławiu no i za ile kupiłeś ten TV. Ja już od dłuższego czasu na niego poluję, ale nigdzie nie ma, chyba że w kosmicznej cenie.
Gratuluję wyboru i mały ot , czy nie spotkaliśmy się przypadkiem jakies 2 tygodnie temu w MM M1 w Poznaniu, kiedy sprzedawca wciskał Tobie A786, poźniej gapiliśmy się przez dobrą godzinę jak dzieciaki w 46a956 doszukując się wad (udało się znaleźć jedną i to nie do końca)
Jesli to Ty, to jak sprawdziła się obecna instalacja antenowa.

Pozdrawiam Robert
 

5ciastek

New member
Witam
accessdenied (ale nazwa;) palce na klawiaturze mi się poplątaly:D )
Raczej to nie ja ,bo ostatnio jak byłem w MM to go już nie mieli a tak ładnie stał bokiem:D (komu to przeszkadzało:D :D :D :D :D ) .No nie wiem ,czy tak oficjalnie można podawać adresy na forum, w związku z czym napisz do mnie e-maila a ja Ci podam wszystkie informacje. Piszą do mnie stąd forumowicze, ale jak to się robi nie wiem :( , więc podaję mój adres : pawelpaczkowski@op.pl i Panie Robercie napisz o co chodzi, żebym wiedział jak dostane mail'a.
A 786 nie ma dekodowania w MPEG4 i to było powodem mojego wyboru 956. Poza tym jak wydaje się już taką kwotę jednorazowo na ,,gadżet,, w domu to za 956 warto dopłacić i mieć już tv na prawdę dobry na długi czas. A o co chodzi z tą anteną ? Ja mam zestaw analogowy i satelitarną ale tuner ferdek ,tylko cyfrowy bez HD. 956- drugi pilot (mini) i chyba krótszy czas reakcji matrycy ale nie pamiętam a przy LCD ma to znaczenie. Krótko wierz mi jestem zadowolony z wyboru. A powód braku tego modelu już pisałem wcześniej na forum (poczytaj) bo nie chcę się narażać moderatorom;) . Jeśli ktoś ma pytania dotyczące 956 z przyjemnością odpowiem, bo sam byłem w takiej sytuacji i to w czasie kiedy tylko było słychać o nim a nikt go nie użytkował w domu.
Pozdrawiam Paweł
 

5ciastek

New member
Witam ponownie :D
To z wrażeń 956 !!!:D :D :D

Do dariuszd1
Patrzyłes może , że na pilocie jest na górze taki różowy przycisk :D z żarówką:D i jak go włączysz przyciski świecą :D , potem odkładasz i gasną ... a jak chwycisz pilota to działa na ruch ... i znowu się zapalają , chyba ,że wyłączysz :D :D :D Jaki fajny gadżet :D :D :D Cały tv jest fajny:D :D :D :D :D . Nigdy bym nie pomyślał ,że tyle radości może sprawić ot ... tylko telewizor :p
Do wieczora - jak już się ,,pobawisz,, na swoim :eek:k:
PS.
A te przepisy kulinarne, fitnes ,gry itp. itd. masz w j.angielskim ,czy polskim ? Fajny jest bowling (kręgle po naszemu;) ) Męczy mnie ,że trzeba wchodzić w ,,source,, i tam przełączać na odbiór sygnału z jakiego wejścia ma być. Tzn jak chcę tv sat to tam trzeba przestawić. Chyba,że wiesz o jakimś skrócie ? Skad jesteś dariuszd1 ? Jeżeli to nie tajemnica:D ?
Jeszcze raz pozdrawiam
 

dariuszd1

New member
No na ten czujnik ruchu w pilocie przyznam, że jeszcze nie wpadłem:).
Dodatki mam w ang ale przyznam, że wogóle tego nie przeglądałem.
Faktycznie trzeba sobie zmieniać źródło ale z tego co wiem, to Sony ma w Xsach chyba dokładnie tak samo-trzeba wejść i zmienić. Nie wiem czemu tak jest to rozwiązane. Skrótu niestety tutaj nie znalazłem żadnego.


pozdrawiam.
 

Geezer

New member
LN A956 ma na papierze jasnosc 'tylko' 500 cd/m² a plazma Samsung z serii A756 ma jasnosc 1300 cd/m² a mimo tego w kazdym sklepie widac DOBITNIE iz LCD swieci 2x jasniej od plazmy.

Prosze aby ktos mi to wytlumaczyl...
 
Do góry