Samsung seria 7 - test, opinie, wszystko o serii (LE46A756, LE46A786, LE52A756,40,32)

OLRO

New member
Grzegorz82 napisał:
Czy model 32A756 posiada tuner DVB-T z MPEG4 ? bo w instrukcji jest napisane ze ma mpeg2 a tu cos wyczytalem ze ma mpeg4. Wiec jak jest z tym?
Nie miałem wprawdzie okazji sprawdzić, ale zgodnie z opinią niekórych użytkowników 32A756 nie obsługuje standardu MPEG4.
Faktycznie jest w tym zakresie wiele sprzecznych informacji, podawanych m.in. przez sprzedawców, a nawet niektórych przedstawicieli Samsunga.
 

winner99

New member
Samsung LE40A786 i telewizja N przez HDMI

Witam

czekam na swój upragniony telewizor Samsung LE40A786 i związku z tym mam pytanie do Was, czy przy podłączeniu tego modelu do dekodera z telewizji n przez kabel hdmi nie ma problemów z odbiorem, dźwiękiem itd, czy trzeba zaktualizować tv? czy łączyć wszystko przez komponent?

Jaki jest najnowszy update dla tego telewizora i co nowego on wnosi?
 

riko25

New member
Samsung LE40A786

KOCHANI. JESTEM POSIADACZEM TEGO CACKA OD WCZORAJ. OBRAZ I KOLORY WYMIATAJĄ. GRY Z XBOXA 360 SUPER! NIE SŁYCHAĆ ŻADNEGO WIATRACZKA. WCZEŚNIEJ MIAŁEM PRZEZ JEDEN DZIEŃ MODEL LE40A856.
WYMIENIŁEM GO NA
LE40A786. RÓŻNICA KOLOSALNA. NIE ZASTANAWIAJCIE SIĘ
CO WYBRAĆ? JESTEM BARDZO ZADOWOLONY.
 

OLRO

New member
A co takiego Ci się nie podobało w LE40A856, jeśli można spytać? Drążąc temat, na czym polega ta kolosalna różnica w stosunku do LE40A786?
 

riko25

New member
Miałem Możliwość Testowania Obydwu.
Na Plus Dla Le40a786:
-kontrast
-nasycenie Barw
-gry Na Xbox 360 (cudo)
-czarny Jest Czarny
-dzwięk
Na Minus:
-brak Możliwości Odtwarzania Filmów Przez Usb
-brak Możliwości Podpięcia Sieci
Przeważyły Plusy I Zostałem Przy Le40a786.
 

niemen1956

New member
jednak 786

Miałem okazje przyjżeć sie tym modelom w akcji i bez apelacyjnie wygrywa 786 jakośc obrazu jest w nim powalająca i pewnie gdybym miał wybrac dzis to zapewne ten model by stał w domu.

pozdrawiam niezdecydowanych
 

qazar

Member
Bez reklam
Ja powiem więcej wywaliłem w4000 a zakupiłem ten model bo zrobił na mnie takie wrażenie.A miałem już brać philipsa 42pfl9803
 

ravenp

New member
40a786 czy 40w4500

Witam! Zastanawiam się właśnie nad którymś z tych modeli (sam 40a786 albo któryś z soniaków 40w4500/4710/4720). Proszę o małą poradę co wybrać:)

Odległość ok 3,5m
Tv na podstawce(więc grubość nie przeszkadza)
Odbierał będzie C+ ( większość SD, na razie kilka HD )

Wiem już co nieco o specyfikacji technicznej, że sam ma ledy, lepszy kontrast, barwy itp.
Tuner mpeg4 jakoś nie wpływa znacząco na mój wybór, a tym bardziej jakieś bzdury typu 'nie odtwarza divx z usb'...
Oglądałem oba obok siebie w sklepie i z bliska różnica była znacząca ale z daleka już praktycznie żadnej (przynajmniej dla mnie:) )

Bardziej skłaniam się w kierunku samsunga, czytałem w temacie o soniakach, że występuje smużenie.

Doradźcie coś:)


PS.
Prawda to, że w tych modelach sony zastosowało matryce od któregoś samsunga?
 

bonzo

New member
Co tu doradzać. Wiadomo, że A786. Dlaczego - sam już sobie odpowiedziałeś. Brak mpeg4 - jakaś zbiorowa histeria. Nawet nie wiem dobrze co to jest i na pewno mi się nie przyda, skoro mam tv cyfrową.
 

sojan

New member
Telegazeta

Witam !
Od paru dni jestem posiadaczem le46a756. Mam problem z telegazetą
(a właściwie jej brak). Tuner cyfry+ philips pvr połączony kablem HDMI. Być może gdzieś w ustawieniach jest coś do poprawienia, jednak do tej pory nic nie znalazłem. Pozdrawiam i prosze o poradę.
 

Max123

New member
bonzo napisał:
Brak mpeg4 - jakaś zbiorowa histeria. Nawet nie wiem dobrze co to jest i na pewno mi się nie przyda, skoro mam tv cyfrową.
A 8 kanałów cyfrowych (na razie), to mało? Takich kanałów, jak Polsat, czy TV4, TVP Sport (w płatnym pakiecie) nie ma np. w ofercie N! W innych tv cyfrowych nie ma TVP HD lub TVP Sport.
Zawsze jest to jakieś uzupełnienie oferty...
 

Grzegorz82

New member
Mam pytanie jak to w koncu jest z tym DVB-T MPEG4 bo pytalem sie jedni mowia ze nie ma a drudzy twierdza ze jest, Czy ktos to moze w koncu potwierdzic jak z tym jest i dac np. jakies zdjecie itp. na dowod. Chodzi mi dokladnie o model 32A756 ale jak rozumie jak wieksze modele maja to i ten tez posiada.


Nastepne pytanie, roznica miedzy modelem 32" a 40" jest taka ze ten mniejszy nie ma technologi 100Hz za to ma inna funkcje tzn. "poprawa filmów" czy ktos moglby opisac jak ona dziala i czy duza roznica jest miedzy technologia 100Hz.
Czy bedzie model 32" z seri 786 ?
 

pogrzebacz

New member
co wy z tym tunerem i po co komu to potrzebne(chyba dla bidoty) nie spodziewajcie sie że będziecie odbierać za darmo kanały hd, przynajmniej nie tak szybko , to jest polska , póki co to jest interes w tym, a jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze,
 

pogrzebacz

New member
Grzegorz82 napisał:
Mam pytanie jak to w koncu jest z tym DVB-T MPEG4 bo pytalem sie jedni mowia ze nie ma a drudzy twierdza ze jest, Czy ktos to moze w koncu potwierdzic jak z tym jest i dac np. jakies zdjecie itp. na dowod. Chodzi mi dokladnie o model 32A756 ale jak rozumie jak wieksze modele maja to i ten tez posiada.


Nastepne pytanie, roznica miedzy modelem 32" a 40" jest taka ze ten mniejszy nie ma technologi 100Hz za to ma inna funkcje tzn. "poprawa filmów" czy ktos moglby opisac jak ona dziala i czy duza roznica jest miedzy technologia 100Hz.
Czy bedzie model 32" z seri 786 ?
nie nie będzie producenci tv nie produkują już mniejszych niż 40, po drugie 32 full hd nie ma sensu przy tej wielkości
 

Max123

New member
pogrzebacz napisał:
co wy z tym tunerem i po co komu to potrzebne(chyba dla bidoty) nie spodziewajcie sie że będziecie odbierać za darmo kanały hd, przynajmniej nie tak szybko , to jest polska , póki co to jest interes w tym, a jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze,
jak nie, jak tak! Już można odbierać 8 kanałów w tym jeden HD, a wg zapowiedzi - Domo, Kuchnia, Mini-Mini i Planete.
Czy to na początek mało?
Tu nie chodzi o bidotę, bo jak masz drugi TV w innym pokoju, to wystarczy podłączyć się pod starą zardzewiałą antenę siatkową, nie musisz instalować czaszy, konwertera i to ustawiać, prosto, łatwo, no i tanio, bo juz jest wmontowany tuner, jeden pilot itd.
 
Do góry