Samsung seria 7 - test, opinie, wszystko o serii (LE46A756, LE46A786, LE52A756,40,32)

G-L1975

New member
Witam

Mam 786 46" i problem z funkcją 100hz przy wł trybie 100hz obraz nie jest płynny jaby przyspieszał , a przy wył trybie jest lepiej . Napiszcie czy macie z tym problem i czy aktualizacja oprogramowania może coś zmienić- pozdrawiam
 

sojan

New member
Podstawa w 756

Witam !
Od paru dni jestem posiadaczel samsunga 46a756. Dzieki śledzeniu wątków na forum kalibracja przebiegła pomyślnie i jest co ogladać. Mam jednak mały problem z zdemontowaniem podstawy. Wszystkie śruby odkręcone, jedak podstawa z obudowy nie chce wyjść. Jeżeli ktos będzie mógł pomóc, będę wdzięczny.
 

ml2210

New member
Może część użytkowników forum mnie za to nie pokocha, ale napiszę jak się sprawy mają, z czysto subiektywnego punktu widzenia oczywiście.

Dłuuuuuuuuuugo, długo zapadała decyzja odnośnie zakupu domowego prezentera obrazu. To forum jak i inne śledziłem uważnie.

Iiiiiiiiiiiii............... LE52A756 :)

W grę wchodził 46A786 na ledach i inne wynalazki Sonego i Sharpa.

Na żywo oglądałem też czas jakiś wywieszone w Media czy Euro modele, z wymienionymi włącznie.

Wnioski:
786 jest za drogi, a różnica widoczna w użytkowaniu na co dzień minimalna, a dla laika !!! "żadna" !!!.

52A756 jest o niebo lepszy od 46A756, nie wiem czemu ale Samsung się nie popisał robiąc ten sam model w różnych rozmiarach i w różnej jakości.

Fanów Sony czy Sharpa pozdrawiam ale "chłopaki przepłaciliście"
Właścicieli 786 również, i z tego samego powodu, w podobnej cenie mógłby być ekran o 6 cali większy, a w odczuciu rodziny czy znajomych miało by to dużo większe znaczenie, niż niezauważalna na co dzień różnica w kontraście.

Podsumowując stosunek cena / jakość / przekątna obrazu
odp. jest zgodna z treścią posta.

Pozdrawiam wszystkich.
 

-bienek-

New member
ml2210 napisał:
Może część użytkowników forum mnie za to nie pokocha,

Wnioski:
786 jest za drogi, a różnica widoczna w użytkowaniu na co dzień minimalna, a dla laika !!! "żadna" !!!.

Fanów Sony czy Sharpa pozdrawiam ale "chłopaki przepłaciliście"
Właścicieli 786 również, i z tego samego powodu, w podobnej cenie mógłby być ekran o 6 cali większy, a w odczuciu rodziny czy znajomych miało by to dużo większe znaczenie, niż niezauważalna na co dzień różnica w kontraście.
Z tego co piszesz widziałeś obydwa TV tylko w marketach. Zatem skad wiesz, że róznica w codziennym uzytkowaniu jest minimalna? Nie twierdze ze seria 756 jest zła ale takiej czerni jak 786 nigdy nie bedzie miała a dla niektórych to jest bardzo ważna kwestia.
I nie zawsze wieksze znaczy lepsze. Dla mnie np bardziej liczy sie jakosć obrazu jaka tv generuje niz te 6 cali. Trzeba miec odpowiednie warunki zeby uzytkowanie takiego kolosa sprawialo przyjemnosc. Szczegolnie przy obrazie SD. Pozdrawiam
 

bonzo

New member
Popieram całkowicie. Led to led, nie ma o nawet o czym gadać.
Może posiadacze Sony X4500 przepłacili, ale mają Led-y RGB, a to też już inna bajka.
 

ml2210

New member
Czytając to forum wielokrotnie spotkałem się z opiniami na temat różnicy.
Zwłaszcza jedna zapadła mi w pamięć, a brzmiało to mniej więcej:
"Ogólnie to różnica nie wielka, ale gdy w filmie .....(jakimś tam, chyba chodziło o Matrix-a) agent stoi w mroku, tak że tylko część sylwetki jest oświetlona, to wówczas na ledach jest po prostu o niebo lepiej.

Sory ale nie widzę sensu, dopłacania za to by 1% oglądanego filmu dawało po sobie poznać ze to jest TV na ledach.

Tym bardziej że TV w domu służy do:
- w tygodniu : TVN Turbo, Travel, Discowery i MiniMini, ewentualnie Wiadomości, Panorama czy Fakty, itd..., na dodatek tylko i wyłacznie wieczorami, ponieważ cały dzień domownicy są w pracy lub w szkole.
- a w weekend w ramach relaksu i spełnienia obowiązku związanego z całą tą kasą wydaną na sprzęt Audio-Video , jakieś filmidło na Bluray.

No chyba, że ktoś kupuje TV po to by codziennie go testować, sprawdzać, zachwycać się "trzema" 5 sekundowymi scenami w filmie, który ogląda codziennie na okrągło, nie pracując, nie spędzając czasu z rodziną, nie jedząc i nie śpiąc. Wówczas zupełnie się z wami zgadzam. Co led to led ;)

Ale nie zaraz, nie nie....
Przecież jest jeszcze 55A956 i to on w tej sytuacji jest faworytem. :-D


PS.
"Wielkość to nie wszystko" :roll: Niestety to mit rozgłaszany przez facetów, którzy wierzą w to co mówią kobiety :p
 
Ostatnia edycja:

walery

New member
Panowie przy tym poziomie techniki to wszystko to niuanse. Liczy się faktycznie cena, obsługa klienta, gwarancja i dostepność w razie czego do punktu serwisowego. Tutaj prowadzi samsung a inni mogą tylko pozazdrościć. Cena Sony 46X4500 to 12999zł więc trzeba chyba na głowę upaść żeby to kupić.:D Przecież za parę lat i tak trzeba będzie zmienić TV to wolę zmienić za 4500zł niż za 13000zł;)
 

ml2210

New member
Dokładnie, to są niuanse - szczegóły.
Gwarancja i serwis to też ważna kwestia codziennym użytkowaniu, na pewno ważniejsza niż czy agentowi w mroku widać całą nogę, czy tylko stopę.

Dlatego mój stosunek uzupełniłbym, w tej kolejności :

jakość / cena / serwis-gwarancja / przekątna ekranu :mrgreen:
 

oszukalimnie

New member
Zakupiłem Samsunga 46a756 ;) miejmy nadzieję, że się nie zawiodę :D W sklepie prezentował sie godnie :D

sojan napisał:
Witam !
Od paru dni jestem posiadaczel samsunga 46a756. Dzieki śledzeniu wątków na forum kalibracja przebiegła pomyślnie i jest co ogladać. Mam jednak mały problem z zdemontowaniem podstawy. Wszystkie śruby odkręcone, jedak podstawa z obudowy nie chce wyjść. Jeżeli ktos będzie mógł pomóc, będę wdzięczny.

Mógłbys podać odnośnik do kalibracji z której korzystałeś ? Z góry dzięki.
 
Ostatnia edycja:

-bienek-

New member
ml2210 napisał:
Dokładnie, to są niuanse - szczegóły.

Dlatego mój stosunek uzupełniłbym, w tej kolejności :

jakość / cena / serwis-gwarancja / przekątna ekranu :mrgreen:

Diabeł tkwi w szczególach. Z kolejnosci jaka podałes wynika ze powinienes kupic mniejszego 786 niz wiekszego 756 :p. Tak na powaznie to nie ma sie za bardzo o ci spierac. Kazdy kupi to co uwaza za najlepsze. Mnie denerwuje szarość zamiast czerni dlatego mam 786.Jezeli dla kogos to nie jest wazne to wybierze cos innego.
 

liqid73

New member
Jaka jest różnica pomiędzy samsungiem 46" model 786 a samsungiem 46" model 786R ? Chciałbym kupić model 786R który pojawił się całkiem niedawno ale nie wiem czy warto dopłacać 200-300zł bo nie wiem czym te modele się od siebie różnią poza ceną no i tym że 786R niby jest nowszym modelem. Jak ktoś wie to proszę o szybką odpowiedź bo we wtorek już chciałbym sfinalizować zakup.
 

kubutek222

New member
le40a756

Witam wszystkich. Jestem tutaj od dnia dzisiejszego. Zakupiłem całkiem niedawno samsung le40a756 i prosiłbym o podanie w miarę możliwości najbardziej optymalnych ustawień obrazu. odbieram telewizję SD. Z góry dzięki.
 

kabanos

New member
jestem zainteresowany kupnem modelu 52"a756 czy ktoś może powiedzieć jak tv współpracuje z ps3 chodzi mi o tzw. input lag i smużenie z góry dzięki za jakiekolwiek info.
 

OLRO

New member
Popieram głosy walery i ml2210, które tchnęły w ten wątek trochę więcej rozsądku... Żeby jednak dolać trochę oliwy do ognia, to dołożyłbym do tych kryteriów jeszcze estetykę (nie wiem na którym miejscu).
Dla mnie np. LCD o grubej obudowie wyglądają jakoś tak słoniowato w porównaniu np. z obudową typu slim, nie mówiąc już o super-slim... ;)
Choć to tylko przykład, gdyż na wygląd TV składa się wiele detali.
 
Ostatnia edycja:

czasp

New member
Witam. Interesuje mnie 756 i szukałem jasnej odpowiedzi ( ale nie znalazłem lub przeoczyłem ) na temat tego czy można przez DLNA lub przez router ze złączem USB oglądać divx'y udostępnione w domowej sieci Wi-Fi z komputera?
 

surfer

New member
liqid73 napisał:
Jaka jest różnica pomiędzy samsungiem 46" model 786 a samsungiem 46" model 786R ? Chciałbym kupić model 786R który pojawił się całkiem niedawno ale nie wiem czy warto dopłacać 200-300zł bo nie wiem czym te modele się od siebie różnią poza ceną no i tym że 786R niby jest nowszym modelem. Jak ktoś wie to proszę o szybką odpowiedź bo we wtorek już chciałbym sfinalizować zakup.
bonzo napisał:
To jest ten sam model. Po prostu większość sklepów nie podaje pełnej nazwy.

Sam o to kiedyś pytałem ale brak było odpowiedzi. Właśnie, że nie wiadomo, czy ten sam ponieważ przy modelu z literą R podają, że posiada dekoder MPEG4 (dokładny zapis "tuner DVB-T z obsługą MPEG4 i HD" (mam za mało postów więc nie mogę wklejać linków), ale wejdźcie na stronę www xtremedia pl i wyszukajcie Sama 786 - pojawi się tylko ten z dodatkiem R. Tak więc - jakieś pomysły, czy to tylko pomysłowość sprzedawców?
 
Do góry