Samsung seria 7 - test, opinie, wszystko o serii (LE46A756, LE46A786, LE52A756,40,32)

bonzo

New member
marceli52 napisał:
Znalazłem ten model LE40A796 na stronach francuskich.Wystarczy wprowadzić do wyszukiwarki Google ten typ LCD i wyświetla się wiele linków.Potwierdzam,że posiada on tuner MPEG4.Ciekawe kiedy trafi on na polski rynek?Brakuje w Polsce właśnie tego modelu z podświetlaniem LED i tunerem MPEG4 wsród 40-dziestek Samsunga.

Nie, nie trafi na polski rynek w oficjalnej dystrybucji. Jest to model tylko na rynek francuski. Można natomiat gdzieniegdzie w Polsce kupić model na rynek niemiecki A789, ale jest to import z Niemiec, bez gwarancji Samsung Polska. Wątpię, żeby jakiś sklep importował A796 z Francji.
 

Majkel28

New member
To już nie wiem co wybrać, proszę o rade. Kusi mnie ten Samsung z ledem lecz interesuje mnie matryca 52 calowa a takiego samsunga z ledem ni ma. Pozostają wiec modele LE A756 lub 856 myślałem też o Toshiba Z3030 lecz ten model podobno ma wady (rzekomo po dłuższym czasie użytkowania pojawiają się linie na ekranie które znikają po rozgrzaniu) a może coś z Philipsa ? . Przypomne że chodzi mi o model 52". Który z tych a może innych modeli wart uwagi w cenie do 7 tys.
 

Hartson

New member
Bez reklam
Samsung ma jeszcze jeden model lcd na ledach, ale wielkość tego tv to 55" - model 55A956.
No i znacznie więcej kosztuje niż 7000 zł.
 

Majkel28

New member
No to już za wiele na moją kieszeń. Pozostaje 756 lub 856. Za 856 trzeba tys. zł dopłacić pytanie czy został poprawiony poziom czerni oraz kąty widzeń. Kiki jeszcze testów nie wystawił, ale może jest ktoś kto porównywał w sklepie te dwa modele obok siebie ? .
 

Negative

New member
profes napisał:
Witam wszystkich serdecznie, gdyz to moj pierwszy post na forum.
Od wczoraj stalem sie posiadaczem Sama LE40A786. Swiezutki wjechal wczoraj wieczorem do mojego salonu. Teraz czeka go kalibracja, bo jak na razie to daje bardzo duzo czerwonego koloru.
Wybierałem pomiedzy 786, 756, 856 i powiem Wam, ze o wyborze zdecydowal dozo lepszy obraz z sygnalu SD na 786.
Lepszy kontrast to tak naprawde niuans a 756 i 786 wyswietlaja bardzo podobnie na HD. Za to na SD roznica byla duza, szczegolnie jezeli chodzi o smuzenie.
Oba telewizory byly ustawione tak samo i korzystaly z tego samego sygnalu.
Co ciekawe najgorzej w porownaniu wypadl 856, zarowno pod wzgledem kontrastu jak i smuzenia.
Jak juz skalibruje i poustawiam swoj LCD to dam znac jak efekty.

Witam, sam bedzięsz kalibrował czy oddasz gdzieś tv? Jeśli bedziesz wiedział jakie są najlepsze ustawienia w menu serwisoym to napisz proszę tu albo na PW. Dzięki.
 

Gizzmo__

New member
A ja już zdecydowałem wybór padł też na Samsunga LE46A786 jutro odbieram sprzęt zobaczymy co to cacko potrafi i czy wydane pieniądze nie poszły w błoto...


Pozdrawiam !!!
 

Gizzmo__

New member
Wszystko ładnie pięknie, ale przeraża mnie ta obudowa, strasznie łatwo można ją zarysować, co prawda nie jest to widoczne w takie szare zimowe dni, ale boję się, że latem gdy promienie słońca oprą się o TVika wszystkie te drobne ryski będą widoczne...
 

profes

New member
Negative napisał:
Witam, sam bedzięsz kalibrował czy oddasz gdzieś tv? Jeśli bedziesz wiedział jakie są najlepsze ustawienia w menu serwisoym to napisz proszę tu albo na PW. Dzięki.

Sam.
Opis jak to zrobic jest podany w tym watku.
Przeklejam jeszcze raz:

In order to eliminate the model factor, I have calibrated my A956 in the service menu directly.

If you want to set up your A786 so that it outputs a perfectly calibrated picture, you may use the following settings:

Service Menu
White Balance (WB)
Sub Brightness 128
R Offset 127
G Offset 128
B Offset 121
Sub Contrast 128
R Gain 146
G Gain 128
B Gain 152

WB Movie (Movie WB)
- If you have the new menu structure, go to "Advanced" then enter 0000+enter and enter the WB Movie menu, then turn on WB Movie and make the changes below in the overview.
- If you have the old menu structure, go to WB Movie directly, turn WB Movie on. You can then make the changes below either under White Balance oder unter WB Movie.

Warm 2_R_Gain: 165
Warm 2_B_Gain: 42
Warm 2_R_Offset: 126
Warm2_B_Offset: 127

Standard Menu
Backlighting: 10
Brightness: 44 (43-45 is fine, since black levels fluctuate depending on the actual content)
Kontrast: 92 (89 bis 97 is fine)
Gamma: 0
Color: 60
Color Space (corresponds to contrast of 92):

R 50/0/6
G 35/50/20
B 0/12/55
Y 52/48/22
C 31/49/45
M 52/12/48

Magenta will shift slightly when you increase or decrease the contrast. The other colors are quite resistant to changes in contrast and brightness.

Note: this approach should ignores any differences in model and software version and ensure white balance calibration regardless. Because we cannot exclude other structural differences in the software version, the values may still be bit off by a small margin. We can't know for sure before testing.

Before making those changes, please write down your current settings, though. Reversing changes manually for those items is an easy thing to do.
 

crawford

New member
walery napisał:
Lechoo,

Już tutaj było pisane że 786 nie ma mpeg4 tylko mpeg2 a 856 ma mpeh4 i to tyle. Info pewne;)

Istotne jest aby miał MPEG4 HD - samo pmeg4 nie wystarczy docelowo, stąd komunikaty, że nie obsługuje roździelczości HD.
Poniżej informacja dla osób z mpeg2 i wejściem CI

Czy aby na pewno moduł ConaxCI CAM NP4 będzie w stanie transkodować programy HD?

Do dekodowania programów HD potrzebny jest procesor NP4 HD. Przed zakupem modułu warto zapoznać się ze stroną producenta procesorów Neotion i poczytać o rodzajach dostępnych procesorów oraz ich możliwościach.
Warto też pamiętać, że prawidłowe funkcjonowanie modułu zależy nie tylko od konkretnego modelu odbiornika (telewizora lub STB) ale także od wersji oprogramowania w odbiorniku i module.
Podstawową funkcją modułów jest obsługa dostępu warunkowego, i do tego optymalizowane jest oprogramowanie. Dodatkowe funkcje takie jak transkodowanie MPEG-4 -> MPEG-2 mogą nie być prawidłowo obsługiwane dlatego to, że dany moduł działa z jednym modelem/egzemplarzem odbiornika nie oznacza, że będzie działał z innym.
Rady innych są bardzo cenne, ale by mieć całkowitą pewność trzeba niestety wykonać test we własnym zakresie.
 

slat

New member
Witam wszystkich serdecznie .
Wlasnie poszukuje lcd dla siebie bylem zdecydowany na sony w4500 ale ten clouding mnie przeraza, wczoraj w sklepie staly obok siebie w4500 i a786 i musze powiedziec ze czern w 786 znacznie lepsza reszta na podobnym poziomie. Mam pytanie czy ten model wystepuje tylko w tym niebieskim ;( kolorze? czy ten niebieski mocno rzuca sie w oczy na scianie?
 

Negative

New member
slat napisał:
Witam wszystkich serdecznie .
Wlasnie poszukuje lcd dla siebie bylem zdecydowany na sony w4500 ale ten clouding mnie przeraza, wczoraj w sklepie staly obok siebie w4500 i a786 i musze powiedziec ze czern w 786 znacznie lepsza reszta na podobnym poziomie. Mam pytanie czy ten model wystepuje tylko w tym niebieskim ;( kolorze? czy ten niebieski mocno rzuca sie w oczy na scianie?
Niebieska obramówka nie jest tak bardzo widoczna jak na zdjęciach w necie. Musi być bardzo jasno w pomieszczeniu żeby ją zbaczyć. Napewno będzie bardzej widoczna w słoneczne dni. Moim zdaniem jest to bardzo ładny dodatek, stonowany i elegancki.
 

wanderer

New member
Witam ,panowie orientujecie się może ,kiedy stanieją te telewizorki ,chodzi mi o 40 ",bo nie wiem ,czy jest sens kupować Bravie 40" za 3000 zł,skoro te Samsungi sa po prostu kapitalne,tylko jeszcze troszkę za drogie :p
 

walery

New member
wanderer napisał:
Witam ,panowie orientujecie się może ,kiedy stanieją te telewizorki ,chodzi mi o 40 ",bo nie wiem ,czy jest sens kupować Bravie 40" za 3000 zł,skoro te Samsungi sa po prostu kapitalne,tylko jeszcze troszkę za drogie :p

Biorąc pod uwagę kurs euro to raczej nie stanieją. Czekam teraz na ipboxa 900hd i cena już wyższa niż w zeszłym tygodniu.
 

Negative

New member
wanderer napisał:
Witam ,panowie orientujecie się może ,kiedy stanieją te telewizorki ,chodzi mi o 40 ",bo nie wiem ,czy jest sens kupować Bravie 40" za 3000 zł,skoro te Samsungi sa po prostu kapitalne,tylko jeszcze troszkę za drogie :p

Tv można kupić na raty. Jeśli chcesz kupic za gotówkę to najtaniej znalazłem na maximedia.pl.
Na raty polecam kupować w sklepach takich jak rtv euro agd. Mają umowy z bankami i dlatego raty są 0%, ale koszt kredytu jest wliczony w cene sprzętu. W takich sklepach dlatego ceny są zazwyczaj wyższe. Jednak jeśli porównasz cene plus koszt ktredytu w sklepie z tańszym sprzetem i w sklepie gdzie sprzet jest droższy lecz 0% to bardziej opłacalny jest zakup w sklepie typu rtv euro, media markt. Ja swój tv kupiłem w rtv euro na raty, wtedy jeszcze kosztował 6299zł. Teraz niestety juz 7499zł.
 

marceli52

New member
wanderer napisał:
Witam ,panowie orientujecie się może ,kiedy stanieją te telewizorki ,chodzi mi o 40 ",bo nie wiem ,czy jest sens kupować Bravie 40" za 3000 zł,skoro te Samsungi sa po prostu kapitalne,tylko jeszcze troszkę za drogie :p
Myślę,że po Świętach w Nowym Roku generalnie sprzęt stanieje.Sam noszę się z zamiarem kupna LE 46A956 i czekam aż cena spadnie poniżej 6000zł.
 

Hartson

New member
Bez reklam
Zastanawiające jest to, że w sklepie internetowym RTV EURO AGD tv lcd Samsunga 52 A 756 kosztuje 8 499 zł, zaś 52 A 856 kosztuje 7 499 zł.
 

Max123

New member
Hartson napisał:
Zastanawiające jest to, że w sklepie internetowym RTV EURO AGD tv lcd Samsunga 52 A 756 kosztuje 8 499 zł, zaś 52 A 856 kosztuje 7 499 zł.
Odpowiedź jest prosta, porównaj ceny sklepowe, a nie sklepową z internetową, a wtedy okaże się, że 52 A 856 jest droższy (8 699 zł).
 

walery

New member
Ludzie zgłupieliście kompletnie. Cena na dzisiaj w RTV EURO AGD telewizora LE40A786 to 6000zł a w Sklepie dla Idiotów 6300zł !!! Ten telewizor mogę kupić w normalnym sklepie z polską gwarancją wniesiony do domu za 4600 zł. A są i niższe ceny.;)

Ot to tylko jedno porównanie ile zdzierają z naiwniaków.:mrgreen:
 

Max123

New member
Tak, w sklepie o którym piszesz ten model dostaniesz za ok. 4500 zł, ale w przypadku 52 A 856 jest to - ok. 7200, a więc różnica minimalna w stosunku do euro agd! A co będzie, gdy TV się popsuje? Do sklepu nie zawieziesz, a więc będziesz odsyłał do sklepu?Mnie interesuje skąd tak duża różnica w cenie przy zamawianiu w Euro AGD przez telefon i w sklepie intermetowym? Towar przyjedzie przecież z pieczątkami z tego samego źródła (sklepu).
 
Ostatnia edycja:
Do góry