Samsung seria 656 - test, opinie - wszystko o serii (Le46a656, LE40A656 etc.)

mare37

Banned
sam nie badz smieszny..skoro kazdy tu grzebie w ustawieniach to i ustawnie kontrastu w menu serwisowym nie jest problemem
jak mozna mowic o ustawieniu na poziomie elektroniki skoro poprawki zmianiaja ustawienia tylko i wylacznie softu
poza tym ciekawe kto ci udzielil informacji ze akurat ta poprawka zmienia kontrast??? na oko to dostrzegles? bzdura kompletna. Nie wiem czy samsung bawilby sie w kolejna poprawke zeby tylko zmienic kontrast. Chyba idiota by tylko tak pomyslal.


piotr'ek napisał:
... którego opcje zostały oczywiście szczegółowo opisane na 37 str. instrukcji obsługi... nie bądź śmieszny! Ilu posiadaczy TV miesza w menu serwisowym?
Zmiany dotyczą działania kontrastu od strony elektroniki, a nie opcji w menu takim czy innym.
 

adff

New member
Mam Samsunga LE32A656 chcę zapytać czy ma on HDCP bo mam Philipsa HD Cyfry+ i jeszcze nie zaktualizowałem softu tunera a czytam że są problemy z HDMI po zaktualizowaniu softu Phila HD i niewiem jak zaktualizuje soft czy mi pujdzie przez HDMI na starym sofcie Phila HD idzie a niewiwm czy na nowym pujdzie proszę o wasze wypowiedzi na ten temat.
 
Ostatnia edycja:

RICOII

New member
pmaz napisał:
Witam
Kilka tygodni temu w prawym dolnym rogu pojawiły się ciemne plamki. Szczególnie widoczne na jasnych tłach. Okazało się że odkleiła się przednia szyba i do środka dostał się kurz. Panel oczywiście do wymiany ale w serwisie strasznie kombinowali co to może być. Swoją drogą czy ktoś coś takiego zaobserwował u siebie.

Witam

Dzisiaj stwierdziłem u siebie identyczną usterkę / le 40A656/ z tym że w lewym dolnym rogu czy możesz mi powiedzieć jak rozwiązałeś ten problem
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
mare37 napisał:
sam nie badz smieszny..skoro kazdy tu grzebie w ustawieniach...
jak mozna mowic o ustawieniu na poziomie elektroniki skoro poprawki zmianiaja ustawienia tylko i wylacznie softu
poza tym ciekawe kto ci udzielil informacji ze akurat ta poprawka zmienia kontrast???...

Dobrze powiedziane. Każdy TU grzebie w menu serwisowym (może poza mną). Pospolity użytkownik kupuje TV po to by oglądać takie czy inne programy, a nie szukać w Internecie ustawień parametrów.
Info o zmianach w sofcie 1022 znalazłem na http://www.avforums.com/
 

Tw1n[S]LaVe

New member
Witam ! Otóż mam taki problem ... Kupiłem wczoraj Samsunga LE32656 i od razu dekoder HD Vectry ... Podłączyłem ten dekoder przez HDMI oraz Eurozłącze i niestety na ekranie wyświetla się komunikat iż nie można znaleźć sygnału ... Próbowałem już wielu rzeczy, przywracanie ustawień fabrycznych, itp. ale nic to nie dało ... W czym może tkwić przyczyna tej sytuacji ?

Dzięki z góry za odpowiedź !

P.S. Gdzie mogę znaleźć lub czy może ktoś mi podać optymalne (najlepsze) ustawienia obrazu w tym telewizorze ?
 

Tw1n[S]LaVe

New member
Właśnie się dowiedziałem, że problem powoduje te nieszczęsne HDCP czyli ochrona przed kopiowaniem w moim TV (Samsung LE32 656). Czy da się to jakoś ominąć, bo szkoda trochę wydanych 100 zł na kable HDMI, jakieś nowe oprogramowanie do TV czy coś podobnego, aby rozwiązać ten problem ...
Czy jednak będe skazany na oglądanie TV przez Eurozłącze ...
Z góry dzięki za pomoc !
 

dinar

New member
Tw1n[S]LaVe napisał:
Właśnie się dowiedziałem, że problem powoduje te nieszczęsne HDCP czyli ochrona przed kopiowaniem w moim TV (Samsung LE32 656). Czy da się to jakoś ominąć, bo szkoda trochę wydanych 100 zł na kable HDMI, jakieś nowe oprogramowanie do TV czy coś podobnego, aby rozwiązać ten problem ...
Czy jednak będe skazany na oglądanie TV przez Eurozłącze ...
Z góry dzięki za pomoc !
Kolego co za bzdury tu piszesz tylko ty masz ten model TV jak nie możesz sobie poradzić to wezwij FACHOWCA.
 

siwy74

New member
Witam
Mam sam LE40A656A1F i wszystko jest ok tylko jak pochodzi z godzinę to w momencie gdy ekran jest cały czarny to w sześciu miejscach {lewy górny i dolny róg prawy górny i dolny róg i środek dół i góra}świeci jakby ktoś latarkę z tyłu przystawiał. Czy to problem telewizora czy ustawień?Nigdy nie zmieniałem firmwaru ani softu .Czy warto go aktualizować bo boję się że coś spartaczę i bez serwisu się nie obejdzie.
Jeśli tak to bym prosił o najnowsze sterowniki do tego telewizora {linki itp.}skąd mógłbym je ściągnąć i kilka porad jak to wszystko wgrać żeby było lepiej jak jest:).
Dzięki
 
Ostatnia edycja:

piotr'ek

New member
Bez reklam
Egh!!! Daleko szukasz, a wszystko znajdziesz blisko.
Niech stracę!
Soft wraz z instrukcją wgrywania (po Polsku) jest na www.samsung.pl Upgrade zwykle się udaje więc je zrób!
 

siwy74

New member
piotr'ek napisał:
Egh!!! Daleko szukasz, a wszystko znajdziesz blisko.
Niech stracę!
Soft wraz z instrukcją wgrywania (po Polsku) jest na Upgrade zwykle się udaje więc je zrób!

A czy on coś poprawi z tym świeceniem czy tylko zmieni mniej istotne dla obrazu rzeczy
 

Dymis

New member
Najpierw sprawdź jakiego masz aktualnego softa w TV (INFO - MENU - MUTE - POWER). Jeżeli będzie starszy niż 1020 to możesz wgrać.
Serwis tutaj nie będzie potrzebny, jeżeli zrobisz wszystko tak jak należy! (przeczytaj uważnie instrukcję).
 

siwy74

New member
Dymis napisał:
Najpierw sprawdź jakiego masz aktualnego softa w TV (INFO - MENU - MUTE - POWER). Jeżeli będzie starszy niż 1020 to możesz wgrać.
Serwis tutaj nie będzie potrzebny, jeżeli zrobisz wszystko tak jak należy! (przeczytaj uważnie instrukcję).

Czy wciskać wszystkie przyciski naraz czy po kolei
 

siwy74

New member
kodijak napisał:
siwy74 napisał:
Że masz FW z przed 13 lat :D
Ok. Wyczytałem na forum że niektórzy mają problemy z i po wgraniu nowego firmwaru. Na stronie samsunga znalazłem te trzy pliki

LE40A656A1F LCD TV 6, 7 series of SD models Main Firmware (ver.T-AMBPEUMD-1022.0)

LE40A656A1F Firmware Update Instruction (ver.4.0)

LE40A656A1F Firmware Update Instruction (ver.1.0)

Rozumiem że pierwszy to nowy soft a dwa pozostałe to instrukcje do niego..
Czy to właśnie ten pierwszy plik muszę wgrać czy jest jeszcze coś innego?
A bym zapomniał a co z tym świeceniem.
 
Ostatnia edycja:

pkupcz

New member
siwy74 napisał:
Rozumiem że pierwszy to nowy soft a dwa pozostałe to instrukcje do niego..
Czy to właśnie ten pierwszy plik muszę wgrać czy jest jeszcze coś innego?

Rozumiem, że czytanie boli i nie chciało Ci się zajrzeć w tę instrukcję, ale jeżeli masz takie podejście do tematu, to sobie daruj ugrade firmwaru, bo nie daj Bóg wyskoczy jakiś napis na ekranie i trzeba go będzie przeczytać :hmm:
 

siwy74

New member
pkupcz napisał:
Rozumiem, że czytanie boli i nie chciało Ci się zajrzeć w tę instrukcję, ale jeżeli masz takie podejście do tematu, to sobie daruj ugrade firmwaru, bo nie daj Bóg wyskoczy jakiś napis na ekranie i trzeba go będzie przeczytać :hmm:

Nie to że czytać się nie chce tylko kilka stron wcześniej kilka osób miało problemy z wgraniem fm 1020.1 a jak wgrali to zauważyli zmiany które wcale nie poprawiły jakości odbioru a wręcz przeciwnie .A poza tym czy wgranie nowego FM {ktoś go już zapodał?} usunie występujące u mnie świecenie.
 
Do góry