Samsung seria 656 - test, opinie - wszystko o serii (Le46a656, LE40A656 etc.)

apilek

New member
boguki napisał:
Witam
Mam takie pytanie, ponieważ w instrukcji obsługi nie udało mi się znaleźć na nie odpowiedzi. A mianowicie chodzi mi o wyłączenie informacji, która pokazuje się po przełączeniu programu z jednego na drugi. Dla przykładu po przełączeniu na Polsat na dole ekranu wyskakuje informacja „Witamy w Polsacie”. TV mam podłączony do sygnału SD nie wiem czy jest coś takiego na platformach cyfrowych.
pozdr
Informacja o nazwie programu pochodzi z telegazety więc nie można jej wyłączyć ,ale przy podłączeniu zestawu przez wejścia HDMI oraz "moduł", czyli komponent (o ile tuner takie posiada) załatwia ten problem ponieważ przez te wejścia telegazeta w TV nie jest obsługiwana.
 

dinar

New member
wuder napisał:
Gdzie takie bzdury przczytałeś ?? :) Jestem użytkownikiem w/w modelu i jak narazie jestem bardzo zadowolony.
W maju będzie rok jak mam ten model i gra ekstra,tylko te słynne 100Hz to pic,ale 4hdmi i gnazdo CI które może wkrótce się przydać.
 

Marcinamsis

New member
piotr'ek napisał:
Dlaczego 100Hz to pic? Włącz sobie demo podczas napisów lub paska z napisami i zobaczysz.

Nie chodzi mu chyba że te 100Hz nie działa tylko że to pic, w sensie że nie nadaje się do oglądania filmów które w założeniu mają mieć 24kl/s. Włączając 100Hz robisz sobie 48kl/s i oglądasz Rambo jak teatr telewizji, na 100Hz Rambo dostaje takiego speeda jak Beny Hill na końcowych napisach :grin: No chyba że ktoś tylko napisy ogląda na tv to wtedy 100Hz jak najbardziej włączony muszą być na maxa ;)
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Super, tylko, że TV ma 50 Hz z zasady i od zawsze (pomijam BD). Ciągle tego teatru nie widzę. Demo włączyłem i żadnego pogorszenia nie zauważyłem.
 

7sev3n

New member
Witam. Telewizor LE37a656. Wczoraj użyłem opcji "mute" przez 1 godzinę (rozmawiałem przez telefon i i wyciszyłem TV). Ku mojemu zdumieniu, kiedy wyłączyłem ten tryb, telewizor pozostał wyciszony, mimo, że opcja jest nieaktywna, głośność ustawiona wysoko, włączona opcja "głośnik TV". Problem niestety nie ustępuje. Mowa o sygnale SD. Przy DVD podłączonym przez SCART to samo. Działa natomiast dzwięk na wyjściu audio chinch.

Czy ktoś ma jakiś pomysł czy zozostaje mi serwis? Telewizor ma 3 tygodnie. :(
 

kodijak

New member
Wejdz do trybu serwisowego i nic nie przestawiaj, moze pomoże. A jak nie to zaktualizuj soft nawet jak masz najnowszy, po wgrywaniu softu czesc ustawien sie resetuje.
 

Doopan

New member
dinar napisał:
W maju będzie rok jak mam ten model i gra ekstra,tylko te słynne 100Hz to pic,ale 4hdmi i gnazdo CI które może wkrótce się przydać.

Żaden pic. Technologia "100 Hz" (która ze 100 Hz ma niewiele wspólnego) to bardzo fajna sprawa - bardzo fajnie upłynnia obraz, jest on bardziej naturalny, ostrzejszy. Arty zdarzają się raz na 100 lat. Nie kupiłbym tego TV w tej cenie, gdyby nie 100 Hz. Jedyna wada to to, że w trybie PC ( który, zeby bylo smieszniej, nie jest wymieniony w instrukcji, a stanowi zajebisty plus samsungów) to f-cja jest wyłączona. Można to ominąć, czasowo wyłączając tryb PC, ale jest to niestety upierdliwe.

Co nie zmienia faktu, że ta fcja jest bardzo wartościowa.
 

Doopan

New member
Heh, to nie jest to :)

Chodzi o coś innego, o czym wspominałem wcześniej w tym wątku - jak zmienisz nazwę hdmi 2 na pc, wtedy TV inaczej funkcjonuje.
 

kotOLA

New member
Doopan napisał:
w trybie PC ( który, zeby bylo smieszniej, nie jest wymieniony w instrukcji, a stanowi zajebisty plus samsungów)
Nie widzę różnicy po wybraniu nazwy PC oprócz wyłączenia niektórych ustawień w menu. Mam kartę ATI 3800 i połączenie z tv przez HDMI. Rozdzielczość 1920x1080 60Hz. Działa OK na nazwie ----. Pytanie: co daje ustawienie nazwy PC?
I jeszcze uwaga do funkcji 100Hz. Jej potęgę widać na obrazie 1080i50. Zgadzam się, że przy sygnale 1080p25 nie działa zadowalająco, ale bez 100hz jest jeszcze gorzej. Widziałem też pokaz sygnału 1080p60 - był super. Niestety sygnał ten jest poza specyfikacją HD REDY. Pozdrowienia :)
 

Dymis

New member
Jak zawsze nie wiadomo ;)
Wgrałem ten najnowszy update, ale większych zmian nie zauważyłem.
Później poświęcę temu więcej czasu i zobaczymy co uległo zmianie.
 

Doopan

New member
Dymis napisał:
Jak zawsze nie wiadomo ;)
Wgrałem ten najnowszy update, ale większych zmian nie zauważyłem.
Później poświęcę temu więcej czasu i zobaczymy co uległo zmianie.

Spoko :)

Ja zauwazyłem, że teraz przeskakuje mi puste hdmi w wyborze źródła :)
 

dziara76

New member
Prosba

Witam Wszystkich ! Mam wazne pytanko. Mam 46A656F1 Samsunga. Oto pytanko ! Jak wejsc w opcje 4 czyli ADVANCED SETTINGS w Menu Serwisowym tego tv ? Gdyz opcja jesli na nia najade za cholere sie nie otwiera ! Tak jakby byla zablokowana a podswietla sie . Prosze Bardzo o opisanie krok po kroku jak w nia wejs jak ja uaktywnic ? I drugie OGROMNIE WAZNE PYTANIE . Czy istnieje mozliwosc w Menu Serwisowym zwiekszyc Natezenie OSTROSCI matrycy bardziej niz w menu uzytkownika? Jaka to opcja ? Jak to zrobic ? Z Gory Pieknie Dziekuje ! SZACUN !
 

kodijak

New member
dziara76 napisał:
Witam Wszystkich ! Mam wazne pytanko. Mam 46A656F1 Samsunga. Oto pytanko ! Jak wejsc w opcje 4 czyli ADVANCED SETTINGS w Menu Serwisowym tego tv ? Gdyz opcja jesli na nia najade za cholere sie nie otwiera ! Tak jakby byla zablokowana a podswietla sie . Prosze Bardzo o opisanie krok po kroku jak w nia wejs jak ja uaktywnic ? I drugie OGROMNIE WAZNE PYTANIE . Czy istnieje mozliwosc w Menu Serwisowym zwiekszyc Natezenie OSTROSCI matrycy bardziej niz w menu uzytkownika? Jaka to opcja ? Jak to zrobic ? Z Gory Pieknie Dziekuje ! SZACUN !



trzy albo cztery zera :)
 

dziara76

New member
Witam ! Dzieki za odp. Jednakze nie zrozumialem nic z tego co napisales! 3 lub 4 zera ??? Prosze abys krok po kroku napisal jak uaktywnic te menu wejsc w nie. Ale powtarzam zalezy mi tylko na ZWIEKSZENIU OSTROSCI SHARPNES w menu serwisowym jaka to opcja ? Prosze Pilnie o odpowiedz. Dziekuje
 
Do góry