Samsung seria 656 - test, opinie - wszystko o serii (Le46a656, LE40A656 etc.)

CaSspeR

New member
Witam.

Mam pytanko. Posiadam Samsunga LE32 A656 i w specyfikacji wyczytałem, że posiada on tuner DVB-T. Na jednej ze stron internetowych znalazłem informację, że obsługuje on MPEG-2, a w TV podawali ostatnio, że w Polsce standardem będzie MPEG-4. Czy to oznacza, że nie bedzie można odbierać tego sygnału na tym TV?? Znalazłem również taką informację, że można do tego telewizora dodać moduł CI i będzie można odbierac sygnał MPEG-4. Ktoś może mi powiedzieć co to oznacza i z czym to się je??

Pozdrawiam
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Krótko mówiąc - MPEG4 które jest w PL nie obejrzysz. Oglądanie umożliwia moduł do złącza CI firmy Neotion NP4, ale nie dekoduje HD (np.TVP HD).
 

CaSspeR

New member
Panowie mam problem. Ściągnąłem ze strony Samsunga ten nowy soft domojego TV, wrzuciłem na pendriva, wcisnąłem source na tv i power na pilocie. Po chwili wyskoczył komunikat, że nie znaleziono żadnego softu. Wyciągnąłem pendriva i wyłączyłem tv. Poczytalem na forum co zrobić, gdy nie widzi softu i teraz mam problem. Gdy włączam telewizor żeby ponowić próbę wgrania softu to czerwona dioda miga kilka razy i przestaje świecić, na naciskanie guzików na pilocie reaguje tylko zaświecając diodę i tyle. Ktoś miał coś podobnego albo wie co w tym momemcie zrobić. Odrazu napiszę, że odłączałem go od prądu na kilka minut i też to nic nie daje :( Czyżby mnie czekał serwis??
 

CaSspeR

New member
Dzięki zone100 za zainteresowanie. Sam już po napoisaniu wcześniejszego posta znalazłem tamten temat i pare osób ma podobny problem, tylko im się wkońcu udało wgrać, a u mnie nadal się nie chce :( Przez wekend jeszcze popróbuję i najwyżej w poniedziałek serwis :(
 

mare37

Banned
witam
wracam ponownie na forum bo pokazal sie nowy soft 1022 do serii 656 i nie wiem czy wgrywac. w sumie na ostatnim niezle wszystko smiga. Ktos wgral? Jakies nowosci?
 

arczi12345

New member
CaSspeR napisał:
Panowie mam problem. Ściągnąłem ze strony Samsunga ten nowy soft domojego TV, wrzuciłem na pendriva, wcisnąłem source na tv i power na pilocie. Po chwili wyskoczył komunikat, że nie znaleziono żadnego softu. Wyciągnąłem pendriva i wyłączyłem tv. Poczytalem na forum co zrobić, gdy nie widzi softu i teraz mam problem. Gdy włączam telewizor żeby ponowić próbę wgrania softu to czerwona dioda miga kilka razy i przestaje świecić, na naciskanie guzików na pilocie reaguje tylko zaświecając diodę i tyle. Ktoś miał coś podobnego albo wie co w tym momemcie zrobić. Odrazu napiszę, że odłączałem go od prądu na kilka minut i też to nic nie daje :( Czyżby mnie czekał serwis??


Witam serdecznie !!!
Ja mam identyczny problem , dzisiaj właśnie chciałem zaktualizować soft i wyszły mi takie same problemy jak tobie.
Napisz jak możesz czy sobie poradziłeś z tym problemem , jak tak to co trzeba zrobić . czy tylko serwis ?
Pozdrawiam bardzo serdecznie i czekam na odp. POMOCY
Dziękuję z góry
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Wgrałem. Nowości są niezauważalne, ale z tego co gdzieś wypisałem to zmodyfikowano działania kontrastu i ostrości... chyba.
 

mare37

Banned
piotr'ek napisał:
Wgrałem. Nowości są niezauważalne, ale z tego co
gdzieś wypisałem to zmodyfikowano działania kontrastu i ostrości... chyba.

to raczej nieistotna poprawka tym bardziej ze kontrast i ostrosc mozna sobie zwiekszyc w menu serwisowym..poza tym rozmiar poprawki sugeruje kosmetyke..raczej nie wgram. Juz mam zle doswiadczenie po nowej poprawce bluraya. Na szczescie udalo sie wrocic do poprzedniej..a fachowcy z sama napisali ze nie ma powrotu do poprzedniej aktualizacji heheh
 

arczi12345

New member
mare37 napisał:
to raczej nieistotna poprawka tym bardziej ze kontrast i ostrosc mozna sobie zwiekszyc w menu serwisowym..poza tym rozmiar poprawki sugeruje kosmetyke..raczej nie wgram. Juz mam zle doswiadczenie po nowej poprawce bluraya. Na szczescie udalo sie wrocic do poprzedniej..a fachowcy z sama napisali ze nie ma powrotu do poprzedniej aktualizacji heheh

Witam serdecznie !!!
Jak ci się udało wrócić do starej wersji ?
Napisz jak możesz jak to zrobiłeś !!!
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
mare37 napisał:
to raczej nieistotna poprawka tym bardziej ze kontrast i ostrosc mozna sobie zwiekszyc w menu serwisowym.

... którego opcje zostały oczywiście szczegółowo opisane na 37 str. instrukcji obsługi... nie bądź śmieszny! Ilu posiadaczy TV miesza w menu serwisowym?
Zmiany dotyczą działania kontrastu od strony elektroniki, a nie opcji w menu takim czy innym.
 

adam17

New member
arczi12345 napisał:
Witam serdecznie !!!
Ja mam identyczny problem , dzisiaj właśnie chciałem zaktualizować soft i wyszły mi takie same problemy jak tobie.
Napisz jak możesz czy sobie poradziłeś z tym problemem , jak tak to co trzeba zrobić . czy tylko serwis ?
Pozdrawiam bardzo serdecznie i czekam na odp. POMOCY
Dziękuję z góry
Witam wszystkich
Przy aktualizacji nowego softu miałem taki sam problem ale po tym komunikacie odczekałem jakieś trzy minuty i aktualizacja ruszyła.
Ciekawe czy u Ciebie też zaskoczy ,powodzenia
 
Do góry