Samsung seria 656 - test, opinie - wszystko o serii (Le46a656, LE40A656 etc.)

Dymis

New member
Zmieniłem nazwę na T-PRLPEUMD-... i udało się :) nie zauważyłem jak na razie zmian :p
T-PRLPEUS-1004.0
T-AMBPEUMD-1020.1
T-PERLDEUC-1012.3
 

Jaro79

New member
LE40a656

Napisalem do Samsunga odnośnie tej aktualizacji. Oto odpowiedź:

"Aktualizacja eliminuje tylko i wyłącznie problem polskich znaków w
telegazecie w serii A6."
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Weźmy pod uwagę, że 656 ma jakieś 20 języków i tyleż krajów na których był/jest zapewne oferowany, tak, że nowy soft może wcale nie dotyczyć Polski, a np. Anglii i poprawia jakiś bug dot.np.DVB-T, a przy okazji problem z TXT w Grecji i Rosji. A odpowiedź samsunga - piszą to, co im programista np.Koreański przekazał.
 

dinar

New member
Kolega ma rację ja mam fabryczne ustawienie i obraz ekstra,wszystko podłączone przez HDMI, 4szt nie każdy TV ma.Cyfra+ PVR HD Philips.
 

Dymis

New member
W kablówce SD raczej nic się nie zmieniło. Wydaje mi się jednak, że na PS3 są lepsze kolory i nie zauważyłem smużenia przy włączonych 100Hz.
 

pom22

New member
Ustawienia 52a656 po kalibracji

Ustawienia 52a656 po kalibracji

tryb film
podświetlenie 2
kontrast 95
jasność 60
ostrość 35
kolor 45
odcień 50/50
reg.czerni średni
kont.dynamiczny max
gama -1
popra.krawędzi wył
przes.kol auto
ton kol. zimny 1

tryb standart
pod .6
kont 95
jasno 40
ostr 50
kol 50
odcien 50/50
reg czerni średni
kont dyn. średni
gama 0
przes kol auto
pop kra wył
ton kol zimny1

tryb dynamiczny
podśw 9(8
kontr 100
jasność 45
ostr 75
kol 55
odcien 50/50
dnie wł
 

PRIMAR

New member
pom22 napisał:
Ustawienia 52a656 po kalibracji
Sądzę, że jeżeli kalibracja była dokładna, to ustawienia, które napisałeś powyżej, to tylko "wierzchołek góry lodowej". Może, gdybyś znalazł trochę czasu, to odpisałbyś ustawienia, które są głębiej w menu (balans poszczególnych kolorów itp.). Dopiero taki "komplet" pozwoliłby (być może) odtworzyć wyniki Twojej kalibracji. Piszę "byc może", bo niewykluczone, że coś ustawiali w menu serwisowym?
 

sonsiad

New member
od siebie dodam tylko tyle, że oglądanie zdjęć na tym tv ( 40cali) to wielka przyjemność. zdjęcia robię hobbystycznie, ale sporo wymagam od ich jakości, czasami z tym przesadzam , jednak po odpaleniu pokazu slajdów na tym tv szczęka mi opadła. jedynie czas otwierania zdjęć mógłby być trochę krótszy... choć z drugiej strony dłużej mogę podziwiać każde foto ;)
od kilku dni mam też pożyczoną playstation 3 - i jeżeli ktoś wahał się nad takim zestawem to spokojnie go polecam !
 

PRIMAR

New member
sonsiad napisał:
jedynie czas otwierania zdjęć mógłby być trochę krótszy... choć z drugiej strony dłużej mogę podziwiać każde foto ;)
Zgadzam sie z Toba, co do jakosci zdjęć. Przed zakupem miałem kilka typów, ale kiedy zobaczyłem moje zdjecia na 52'' 656, to natychmiast kupiłem. :)
Do prezentacji przeskalowuje zdjęcia do rozmiaru 1920 pikseli w dłuższym boku. Jakość taka sama, a ładuje się o wiele krócej.
 

valdemord74

New member
Bardzo dobry zakup

Witam wszystkich!!!
Od wczoraj znalazłem się w doborowej stawce posiadaczy LE40A656. Posiłkując się ustawieniami dostępnymi na tym forum ( za które korzystając z okazji dziękuję ), a także wprowadzając swoje własne modyfikacje stwierdzam autorytatywnie że telewizorek na 5+. Oby tak było dalej - to dopiero dwa dni więc odpukać nie chcę zapeszać. Jedyne czego nie udało mi się zrobić, to wejść do do softu poprzez opisany tu sposób ( info , menu itd. ) Po włączeniu pokazał mi się normalny program. Obraz z cyfry SD bardzo dobry. Czekam na Fergusona 8900, więc odczucia z odbioru HD dopiero przede mną.
Po za tym opcja 100 Hz na maxa to teatr, ale przy ustawieniu na niskie idealny! - Nie po to mam 100 żeby całkiem wyłączyć, tym bardziej że na niskim jest właśnie w sam raz.
 

Dymis

New member
wiwo napisał:
W menu serwisowe wejdziesz przyciskając następujace przuciski na pilocie: INFO >MENU >MUTE >POWER.


Czy Wy też tak macie, że gdy wejdziecie do menu serwisowego poprzez naciśnięcie kolejno: INFO>MENU>MUTE>POWER, to resetują się Wam ustawienia kontrastu ostrości itd. ?
 
Do góry