Samsung seria 656 - test, opinie - wszystko o serii (Le46a656, LE40A656 etc.)

pom22

New member
soft

gemini4all napisał:
Czy to jest najnowszy firmware? Mam to co niżej w tv i nie wiem czy aktualizować.

t-prlpeus-1004.0
t-ambpeumd-1017.0
t-perldeuc-1014.2

Na to wychodzi że tak , ja też mam taki ale mimo wszystko zamówiłem kalibrację do domu na sobotę .Mam nadzieję że nie wyrzucę 200 w błoto.
 

gemini4all

New member
Ja ustawiłem "pod siebie" wydaje mi się że najlepsze ustawienia to wpierw ustawić film, podświetlanie 4-5-6 (zależy jakie panują w domu warunku), kontrast 95, jasność 40-50, barwa na zimny 1 lub naturalny, kontr. dynam średni albo maks, wtedy obraz wydaje mi się najładniejszy :)

Za to srogo się rozczarowałem jak dowiedziałem się że nie ma możliwości aby po D-Sub podłączyć rozdziałkę FullHD z komputera :( Jakieś patenty i inne pierdoły nie pozwalają :( Pozostaje mi tylko zakup nowego notebooka albo jakiegoś stacjonarnego odtwarzacza najlepiej z USB żeby udało się "puszczać" filmy mkv bez potrzeby nagrywania na DVD.
 
Ostatnia edycja:

zysiek77

New member
FullHD po DSUB

Witam,
FullHD jak najbardziej da sie uruchomić po DSUB, sam to sprawdziłem na swoim LE40A656 soft 1017. Wyglądało to całkiem dobrze choć nie idealnie, dlatego przeszedłem na DVI-HDMI (port HDMI2). Przy HDMI2 możesz dodatkowo przesłać dzwiek osobnym kabelkiem, a przy DSUB nie.
Jedyny problem z DSUB był w laptopie w ktorego sterownikach od grafy (plik INF) była zablokowana rozdzielczość 1920x1080 60HZ. Nie grzebałem w sterownikach tylko pozmieniałem zawartość rejestru. Po restarcie było OK.
Karta graficzna INTEL 945GM.
Odszukałem wszystkie wpisy TotalDTDCount
i zmieniłem wartość z 0 na 4

Pozdrawiam
 

lasic19

New member
na ceneo w opiniach pisza ze to nie jest FULLHD - czy to prawda?

sluchajcie mam od ponad miesiaca 46a656 i jestem bardzo zadowolony ale caly czas mnie cos zastanawia:

dlaczego w dolnym lewym narozniku pod ekranem pisze HDready 1080p a nie FULLHD?
do tego dzis przez przypadek przeczytalem ta opinie na ceneo:
"Ludzie to nie jest FULL HD!!!

to nie jest full hd!!! ten model to hd ready a nie full hd!!!
znajomy kupił taki sprzęt i podpiął go pod Mac^a i nie wyświetla obrazu full hd.Dzwonił do samsunga i okazało sie że to jest hd ready.Na ich stronie jak wczytacie się w pełną specyfikację to zobaczycie,że jest napisane hd ready a nie full hd!!!Ja mam full hd i jest ok wszystko wyświetla tak jak należy po podłączeniu maca czy też innego kompa z kartą 1080p.A ten model nic z tego już są problemy przy 1600*1200-są czarne pasy po bokach.!!!! próbowaliśmy wszystkich ustawień i okazało się ze to nie jest FULL HD TV!!!Poszliśmy do sprzedawcy i przyznał nam rację,że faktycznie to nie jest Full Hd i zabrał tv od nas ponieważ sprzęt był nie zgodny z umową sprzedaży.Na stronie samsunga jest napisane full hd ale w specfikacji to hd ready!!!Uważajcie!!!!!!!!!! "

i jestem skolowany i nie wiem co tym myslec? czy to mozliwe zeby to niebyla matryca full hd choc wszedzie na stronkach pisze ze 1920x1080
 

panorafix

Member
hmm,ja co prawda mam 37 a656 i jak podlacze pod laptopa na nvidia po dsub to mam opcje 1920/1080 i wszystko chodzi na kazdej rozdzielczości.Też mam na dole hd ready i już sam teraz zglupiałem:)
 

genofcb

New member
Samsung LE46A656 jest Full HD,ja również podłączałem kompa i jest rozdzielczość 1920*1080 .Samsung nie odważyłby się w ten sposób oszukiwać ludzi bo pewnie połowa klientów oddałaby swoje LCD do sklepów.Tak np wygląda specyfikacja SHARPA 46

SHARP LC46XL2E to nowoczesny 46 calowy telewizor LCD. LC46XL2E znakomicie sprawdza się w roli domowego kina. Cechuje się doskonała jakością obrazu w rozdzielczości Full HD
Parametry techniczne:
Kod ProducentaLC46XL2E
Format obrazu16:09
Przekątna ekranu46 cale
Nominalna rozdzielczość1920 x 1080
HD Ready Tak
Full HD Tak
Jasność450 cd/m2

Więc też nie jest full HD ?
 

zysiek77

New member
Drodzy koledzy, bez paniki proszę :)
Poczytajcie trochę w dziale newsy - temat: Nowe logo HD ready 1080p

A co to matryc to są FullHD.
Przecież sam liczyłem pixele w sklepie przed zakupem.
 

3dadaa

New member
Witam. Mam tyakie male pytanie odnosnie modelu LE656. Czy ta czerwoną diode która świeci w trybie gotowości idzie jakos zgasić. Oczywiscie nie mówie o wyciganiu cowieczór wtyczki.
 

klaus71

New member
Bez reklam
kwolkowski napisał:
Mam pytanie do znawców telewizorów LCD. Kupiłem niedawno w/w Samsunga i wszystko jest ok do czasu względnie szybko przemieszczających się obiektów. Może być to np. ruch człowieka na tle ściany, roślin, czegokolwiek. Widac wtedy coś co nie jest łatwo ująć w słowa. Taka jakby poświata, czy załamanie krawędzi obiektu przemieszczającego się względem tła. Nie wiem, czy to tzw. smużenie. Ale o smużeniu słyszałem, że dotyczy naprawdę szybko przemieszczających się obiektów, np piłki tenisowej. A to co widzę niestety pojawia się bardzo często i nie są to jakies super-szybkie ruchy rodem z Gwiezdnych Wojen czy Matrixa:) W zasadzie nie ma filmu aby to nie bylo od czasu do czasu zauważalne.
Wystarczy aby gość na filmie szybkim krokiem przeszedł po pokoju a już to widać. Dodam, że dotyczy to każdego sygnału, tj. SD, HD czy DVD. A może to wada mojego egzemplarza? Wszyscy zachwycają się tym telewizorem, nikt o tym nie wspomnia. Trochę mnie to niepokoi. Prosze o opinię uzytkownikow tego i innych telewizorów LCD.
czy doszedłeś juz do jakiegoś rozwiązania tego problemu.
ja mam plazmę samsunga ps50a656 i wydaje mi się że dokładnie taki sam problem jak ty.
widać go szczególnie na twarzach - przy ruchu w bok jakby się zlewały.

mógłbys napisac jaką wersję softu masz w tv?
ja mam:
T-PRLPEUS-1004.0
T-PRLPEUMD-1016.0
T-PRLDEUC-1012.3
 
Ostatnia edycja:

samek31

New member
Witam w swoim samsungu le40a656 na tej stronie głównej serwisowej pod numerem 3 INFORMACION mam komunikat EDID L13_1920_1080 FAILURE_H1 wydaje mi sie że to jakis błąd bo chyba powinno być SUCCESS co to znaczy ?????????
 

kwolkowski

New member
Zgodnie z radą Forumowiczów wuyłączyłem 100Hz Motion Plus. Duża poprawa, chociaż idealnie nie jest. Ale teraz widać to "zjawisko" przy naprawdę szybkich ruchach postaci. Niestety u kolegi na Toshibie nie ma tego w ogóle.
Co do softu to nie wiem gdzie to sie sprawdza.

klaus71 napisał:
czy doszedłeś juz do jakiegoś rozwiązania tego problemu.
ja mam plazmę samsunga ps50a656 i wydaje mi się że dokładnie taki sam problem jak ty.
widać go szczególnie na twarzach - przy ruchu w bok jakby się zlewały.

mógłbys napisac jaką wersję softu masz w tv?
ja mam:
T-PRLPEUS-1004.0
T-PRLPEUMD-1016.0
T-PRLDEUC-1012.3
 

Dymis

New member
kwolkowski napisał:
Zgodnie z radą Forumowiczów wuyłączyłem 100Hz Motion Plus. Duża poprawa, chociaż idealnie nie jest. Ale teraz widać to "zjawisko" przy naprawdę szybkich ruchach postaci. Niestety u kolegi na Toshibie nie ma tego w ogóle.
Co do softu to nie wiem gdzie to sie sprawdza.


Jest to chyba największa wada, która mi osobiście bardzo przeszkadza :(
 

dinar

New member
Czy to prawda że te telewizory mają opcje sciszania REKLAM,mam37A656 i właśnie podczas nadawania reklam głos mi się podnośi, ktoś wspominał o takiej opcji ale nie mogę znależć.
 

pilatartur

New member
witam
Jestem tu całkiem nowy i sądze ze to o co zapytam było już poruszane, ale gdyby ktoś mógł mnie odesłać linkiem, lub odpowiedziec na pytanie byłbym wdzieczny.
A sprawa polega na tym ze w moim LE40A656 po podłączeniu dekodera cyfrowego VECTRA kablem HDMI wyskakuje komunikat o HDCP? Dzwoniłem do serwisu i powiedziano mi bym wgrał najnowszy firmwear i bedzie po problemie. Tak też zrobiłem wgrałem aktualizacje 1015, ale nadal jest to samo. Pomózcie jesli umieicie, bo szkoda mi oddawać Tv do serwisu. Z góry dziękuje za odpowiedzi :)
 

dinar

New member
Mój podłączony do Philipsa PVR HD - pokazuje 1920-1080i.

tryb - standartowy
podświetlenie - 5
kontrast - 80
jasność - 60
ostrość - 40
kolor - 40
odcień - 50 - 50

Ustawienie szczegółów

regulacja czerni - niski
kontrast dynam. - średni
gamma 0
przestrzeń kolorów - auto
bajans bieli 0
odcień skóry - 0
poprawa krawędzi - wł.

Obcje obrazu

ton kolorów - normalny
rozmiar - 16-9
cyf. red.szumów - auto
czerń HDMI - niski
100Hz - wyłączone
tryb nieb, - wył.


Głos mam przez kino - Samsung
 
Do góry