Samsung seria 656 - test, opinie - wszystko o serii (Le46a656, LE40A656 etc.)

fbikalisz

New member
Witam ,kwestia podłączenia laptopa benq s41 grafika gf 8600m gs pod sama 656 kabel hdmi-hdmi. Za cholere telewizor nie widzi (nie aktywuje sie wejscie hdmi) kompa i odwrotnie ,podlanczając pod monitor lcd tym samym kabelkiem wszysko jest ok .Kablem d-sub tv dziala ale jakosc jest podla no i dzwiek musi isc osobno .Moż miał ktoś podobne doswiadczenia bo mnie niedlugo cos trafi ...
 

Dymis

New member
fbikalisz napisał:
Witam ,kwestia podłączenia laptopa benq s41 grafika gf 8600m gs pod sama 656 kabel hdmi-hdmi. Za cholere telewizor nie widzi (nie aktywuje sie wejscie hdmi) kompa i odwrotnie ,podlanczając pod monitor lcd tym samym kabelkiem wszysko jest ok .Kablem d-sub tv dziala ale jakosc jest podla no i dzwiek musi isc osobno .Moż miał ktoś podobne doswiadczenia bo mnie niedlugo cos trafi ...

Ja podłączam HP Pavilion DV9000 pod A656 za pomocą kabla HDMI i wszystko odbywa się automatycznie. Obraz od razu klonuję się z lapka na tv. Jedyne co mnie denerwuje to to, że dźwięk i tak idzie z laptopa i za chiny nie wiem jak ustawić tak, aby dźwięk wydobywał się z głośników z telewizora.
 

elfior

New member
Małe pytanko :)
Mam cyfrowy dekoder(również HD) kablówki, tzw. PIP działa ale kanały w nim mogę przełączać tylko podczas wyswietlania menu ekranowego PIPa. Czy jest możliwe przełączanie kanałów w PIPie :grin: bez wyswietlania tego menu? (mam nadzieję, że rozumiecie o co chodzi :)
 

tomekHD

New member
Witam. Mam mały problem, ale nie wiem jak sobie z nim poradzić pewnie to jest banalnie proste ale nie moge na to wpaść. Od dzisiaj jestem posiadaczem le40a656 i gdy wchodzę w Menu nie mam tam dostepnej opcji "Menu/DTV" normalnie jest widoczne to na samym dole ale gdy chce na to najechać poprostu mi to omija, szukałem w instrukcji, ale nic nie znalazłem albo źle szukałem, ale powiedzcie mi jak mam uaktywnić tą opcje w menu "DTV" tą na samym dole gdzie mógł bym sprawdzić firmware itp.
z góy dzięki
 

KuboX

New member
Dzisiaj zakupiłem LE46A656 - moje wrażenia są dobre, telewizor w moich warunkach (pełnje rolety wbudowane w okna, TV przy ścianie, nic świecącego dookoła) sprawuje się świetnie, jutr jadę po kabelek HDMI ponieważ nie było w zestawie. Podłączyłem do niego Sony Vaio FZ21Z, laptop sam wykrył TV, ustawił się a w telewizorze znalazło go ładnie pod S-Video. Jak na razie jest doskonale, testowałem go na HBO Digital (na tych filmach jest bardzo dobra jakość) i wszystko prawie jak w kinie, jutro będę testował go po podłączeniu przez HDMI na National Geographic HD a potem na 13 Duchach w HD z lapka. Jak na razie jestem bardzo zadowolony ponieważ nawet na najgorszych kanałach SD typu TVP1 jakosć jest niezła a spodziewałem się totalnej pixelmanii czy szachownicy na ekranie. Od razu mówię do ludzi, którzy przymierzają się do kupna, żeby podpieli zewnętrzne mocne głośniki i ustawiły obraz pod siebie bo wtedy jest o niebo lepiej niż przy pierwotnych ustawieniach.
 

zoltan

New member
tomekHD Aby wejsc w menu DTV nacisnij na pilocie przycisk TV/DTV, aby wybrac DTV i bedziesz mial juz aktywne to menu. Przyznam, ze zaciekawiles mnie ta informacja o firmware wlasnie w tym miejscu, czyli w menu. Zajrzalem tam, ale wydaje mi sie, ze nie ma tam informacji o firmware telewizora, tylko sa to informacje dotyczace dekodera cyfrowego w tv. Jesli chcesz sprawdzic firmware telewizora to przy wylaczonym tv nacisnij kolejno na pilocie: INFO, MENU, MUTE, POWER.
 

mr_zyz

New member
Dymis napisał:
Ja podłączam HP Pavilion DV9000 pod A656 za pomocą kabla HDMI i wszystko odbywa się automatycznie. Obraz od razu klonuję się z lapka na tv. Jedyne co mnie denerwuje to to, że dźwięk i tak idzie z laptopa i za chiny nie wiem jak ustawić tak, aby dźwięk wydobywał się z głośników z telewizora.

Wystarczy w panelu Realtek audio przestawic na wyjscie cyfrowe jako domyslne i dzwiek rowniez bedzie przez HDMI
 

Dymis

New member
mr_zyz napisał:
Wystarczy w panelu Realtek audio przestawic na wyjscie cyfrowe jako domyslne i dzwiek rowniez bedzie przez HDMI

Przyznam się, że już gdzieś czytałem, że trzeba przestawić z analog na cyfrowy, ale nigdzie tej opcji w menedżerze dźwięku realteka nie umiem znaleźć albo jej tam po prostu nie ma. Fakt po prawej stronie widnieje napis "ANALOGOWE" ale nie da się go przestawić.
 

tomektre

New member
Witam!
Jestem posiadaczem tv 40 Samsung 656.
I mam pytanie: jak u was wygląda obraz z paczki canal+ i hbo? Bo u mnie na niektorych filmach oraz przede wszystkim na meczach na programie canal+ sport obraz nie wygląda dobrze, mianowicie wiadać takie, hm jak to nazwać kwadraciki. A inne programy np jedynka czy viva lub jakiś inny chodzą bardzo dobrze. Co może być przyczyną niezbyt dobrego obrazu canal+ i hbo? Dodam jescze, że niektóre filmy na tych kanałach chodzą dobrze, a inne żle(kwadraciki)
Z góry dziękuje za odpowiedzi:)
 

uelf

New member
Hej,

Jestem posiadaczem LCD Samsung 656 (40 cali)
Mam następujący problem z konsola Play Station 3.

W opcjach wyświetlania w menu PS3 akceptuje mi wszystkie rozdziałki, poza full HD (tj 575, 720p, 1080i). Gdy próbuję ustawić 1080p PS3 chwilę myśli, po czym nie wyświetla mi opcji zaakceptowania ustawienia (tak jakby telewizor nie obsługiwał takiej rozdziałki, a chyba powinien).

Na razie mi to specjalnie nie przeszkadza, bo większość gier i tak ma 1080p tylko "na niby", ale już taki "Wiepout HD" to inna bajka.

Czy powinienem zainstawlować jakiś soft, czy coś przestawić w ustawieniach telewizora? HELP, bo jestem w kropce.
 

Dymis

New member
uelf napisał:
Hej,

Jestem posiadaczem LCD Samsung 656 (40 cali)
Mam następujący problem z konsola Play Station 3.

W opcjach wyświetlania w menu PS3 akceptuje mi wszystkie rozdziałki, poza full HD (tj 575, 720p, 1080i). Gdy próbuję ustawić 1080p PS3 chwilę myśli, po czym nie wyświetla mi opcji zaakceptowania ustawienia (tak jakby telewizor nie obsługiwał takiej rozdziałki, a chyba powinien).

Na razie mi to specjalnie nie przeszkadza, bo większość gier i tak ma 1080p tylko "na niby", ale już taki "Wiepout HD" to inna bajka.

Czy powinienem zainstawlować jakiś soft, czy coś przestawić w ustawieniach telewizora? HELP, bo jestem w kropce.


Również posiadam PS3 + 40A656 i nie mam w/w problemu. TV wyświetla obraz w 1080p. Soft 1015


EDIT: Zapomniałem dodać, proponuję update konsolki na soft 2,50 - najnowszy
 

apilek

New member
en_ki napisał:
Witam
Stoję przed wyborem kupna TV i próbuję wybrać pomiędzy Sony KDL40w4000 a Samsung LE40A656 (głównie pod Cyfra+, DVD)
Przeczytałem już wiele postów i mam jedno banalne pytanie do użytkowników TV seria A656.
Czy pomimo tych wszystkich wad są zadowoleni i czy stając jeszcze raz przed wyborem kupna TV dokonali by innego wyboru?

Porównując te dwa TV- Samsung lepiej radzi sobie ze szybko zmieniającymi się scenami ,ale brak mu mpg4, co będzie już nie długo potrzebne do odbioru naziemnego,oraz 8 bitowy panel -w Sonym 10 bitowy.
 

uelf

New member
Znalazłem w necie gościa, który miał podobny problem co ja (PS3 nie ustawiał 1080p w display settings, mimo, że TV był full HD). W jego przypadku chodziło o kabel HDMI. Ponoć nie wszystkie kable HDMI są w stanie przekazywać 1080p/60hz ... przekonam się niedługo czy to właśnie o to chodzi, gdy kupię bardziej wypasiony kabelek.
 

Dymis

New member
uelf napisał:
Znalazłem w necie gościa, który miał podobny problem co ja (PS3 nie ustawiał 1080p w display settings, mimo, że TV był full HD). W jego przypadku chodziło o kabel HDMI. Ponoć nie wszystkie kable HDMI są w stanie przekazywać 1080p/60hz ... przekonam się niedługo czy to właśnie o to chodzi, gdy kupię bardziej wypasiony kabelek.

Nie wiem czy to prawda. Ja posiadam kabel za 49zł z MM firmy "ARKAS"
Pytanie do znawców:
Czy będzie jakaś różnica w obrazie, gdy podłącze PS3 do TV poprzez kabel lepszej jakości ? czyt. znacznie droższy.
 

pom22

New member
Pomocy W Ustawieniach!!!! A656

WITAM , jestem zdesperowany i szukam pomocy (kompletny laik) , właśnie zakupiłem 52a656 proszę o podpowiedz o potymalne ustawienie obrazu , oraz mam pytanie na moim lcd jak cały ekran jest ciemny to w rogach jest jaśniejszy obraz jak to cholerstwo zlikwidować . bardzo dobre.PROSZĘ O POMOC W USTAWIENIACH !!!!!!!! moze kotoś z okolic Piaseczna k/o Wawy by mógl podjechać i fachowo przeprowadzić kalibrację .
 
Ostatnia edycja:

hincu

New member
problem z połączeniem VGA

Mama LE40A656 i następujący problem - mam podłączony komputer kablem VGA i nie mogę ustawić rozdzielczości 1920x1080 - to znaczy mogę, ale wtedy obraz na TV jest wyświetlany w formie kwadratu , z szerokimi czarnymi paskami po bokach, których nie można zlikwidować :(

TV chodzi "dobrze" jedynie przy rozdzielczości 1366x786 i odświeżaniu 85 hz.

Czy to wina kabla VGA, a może coś w ustawieniach ?

PS. Karta graficzna to GeForce7800GT
 

Dymis

New member
hincu napisał:
Mama LE40A656 i następujący problem - mam podłączony komputer kablem VGA i nie mogę ustawić rozdzielczości 1920x1080 - to znaczy mogę, ale wtedy obraz na TV jest wyświetlany w formie kwadratu , z szerokimi czarnymi paskami po bokach, których nie można zlikwidować :(

TV chodzi "dobrze" jedynie przy rozdzielczości 1366x786 i odświeżaniu 85 hz.

Czy to wina kabla VGA, a może coś w ustawieniach ?

PS. Karta graficzna to GeForce7800GT

Powinieneś chyba ustawić opcję "bez overscanu" i powinno śmigać. Jeżeli się mylę niech mnie ktoś poprawi :)
 

kolunio

New member
Witam

Posiadam ten TV 46 cali ale mam problem z rysujaca sie obudowa...
Macie tez tak samo?
Telewizor ma miesiac czasu a patrzac pod slonce to wyglada masakrycznie...Rysa na rysie. Da sie to jakos wypolerowac???

Pozdr
 

hincu

New member
...

Dymis - niestety mylisz się, przy połączeniu kablem VGA nie ma dostępnej opcji skalowania obrazu. Można tylko dać "autodopasowanie" i wtedy minimalnie zwęża/rozszerza obraz góra/dół żeby obraz pasował na wysokość, ale na szerokość - obraz jest nadal w kwardacie...
 
Do góry