Samsung R71/R72 - wszystko o serii

SKgumis

New member
No właśnie ową szmatkę posiadam, mam nadzieje, że nie będzie problemów.. Pod względem wyglądu IMO ten Samsung - bomba :)

A jeśli już wykorzystam tą szmatke, którą dostałem to czy taką samą funkcje spełnią szmatki do LCD itp, które moge kupić np w Saturnie etc ?
Jeśli nie to napiszcie jak nazywają się takie szmatki, ew gdzie je kupić.

z góry dzięki za pomoc!
 

Centosz

New member
Ta funkcja jest nie aktywna jak oglądasz TV.Działa podobno tylko jak masz podpietego PC-ta.Troche bzdura bo funkcja jest ale tak jak by jej nie było.

Ktoś mi może powiedziec po co jest wejście RGB?Podpinam pod niego ps2 kablem RGB i wyskakuje "brak sygnału".Na drugim wejściu AV działa normalnie.Wejście RGB i kabel RGB to chyba powinno działać.Ktoś coś może powiedziec na ten temat?
 
Ostatnia edycja:

tomon

New member
Funkcja PIP działa również jeśli do tv jest podpięte np:dvd za pomocą kabla HDMI.Można wtedy oglądać kanały tv lub to co jest aktualnie przesyłane ze złącz1,2 i komponentu.Dodatkowo można zmieniać położenie okienka i zmieniać wielkość.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Pip działa po aktywnym złączu HDMI - obojętne źródło.
Czyli musisz mieć inne urządzenie i podłączyć go cyfrowo.
Czy się rysuje obudowa ? - tak rysuje się.
Sprawdź pod światło na dowolnym telewizorze w sklepie .
Jeśli niebędziesz odkurzać nic Ci nie grozi - tyle że będzie kiepsko wyglądał zakurzony.
Nasze na sklepie - też są z ryskami . Ale jesli masz płyn do nabłyszczania samochodów to znikają ryski.

pozdrawiam
 

minnie87

New member
Pip

no tak, ja mam podłączone dvd do telewizora a PIP dalej nie chodzi, więc nie wiem o co w tym chodzi. :| próbowałam podłączać te kable, ale to nic nie pomaga. Może wiecie dlaczego ? Podłączyłam kabel z dvd do telewizora do wejścia DVI IN no i nic:/
 

Makszyman

Member
kiki napisał:
Czy się rysuje obudowa ? - tak rysuje się.
Sprawdź pod światło na dowolnym telewizorze w sklepie .
Jeśli niebędziesz odkurzać nic Ci nie grozi - tyle że będzie kiepsko wyglądał zakurzony.
Nasze na sklepie - też są z ryskami . Ale jesli masz płyn do nabłyszczania samochodów to znikają ryski.
No to musicie mieć w tym swoim sklepie jakiś przeklęty przez szatana sprzęt - bo ja patrzyłem pod światło i nie ma żadnych rys. Wycieram szmatką, dołączoną do telewizora, zwilżam ją wodą ale nie na tyle żeby aż z niej kapało. No i nie można wycierać mocno, tylko delikatnie...
 

pinja

New member
pabloss napisał:
Witam

Mam model 40R72B i u mnie z nboxem to samo przez hdmi (obraz zamglony i żadna korekcja w ustawieniach nic nie dała) ,a przez component rewelacja. Dvd Denona mam podłączone przez hdmi i tam wszystko jest super więc wina leży chyba po stronie nboxa.

Pozdrawiam

W kwestii zamglonego obrazu podzielę się swoim spostrzeżeniem. Mam TV LE 26 R72 i podłączone do niego DVD onkyo 404 porzez aplituner tej firmy (674). I początkowo też obraz był za mgłą, ale pogrzebałem w ustawieniach DVD, jest tam coś takiego jak HDMI Color po wybraniu opcji Full range RGB obraz ma fajne głębokie kolory, a czarny jest czarny (oczywiście jak na LCD).
Wniosek może w nboxie potrzebna jest podobna funkcja.

Pozdr
 

asik82

New member
no fajnie, jakis madrala poprzestawial mi wszystkie parametry w r72 ... jesli ktos mialby chwilke to prosilabym o spisanie tych parametrow i odpowiadajacych im wartosci, kontrast, biel i takie tam .... Z gory dzieki - moze ktos sie ulituje :)
 

Adaroth

New member
asik82 napisał:
no fajnie, jakis madrala poprzestawial mi wszystkie parametry w r72 ... jesli ktos mialby chwilke to prosilabym o spisanie tych parametrow i odpowiadajacych im wartosci, kontrast, biel i takie tam .... Z gory dzieki - moze ktos sie ulituje :)


ja również, proszę o to samo - optymalne paramatry, na których (wg was) z telewizora można wycisnąć ostatnie soki.
 

Ament

New member
Witam
Przejrzalem te 45 stron zanim kupilem swojego R71 i wlasciwie wszystkie w ogole cos warte uwagi z tych 45 stron mozna zmiescic na jednej. Po 2 tygodniach uzytkowania stwierdzam:

- obraz z lokalnej kablowki (Polnet) mozliwy do ogladania z 3 metrow
- obraz z kompa i lapka poprzez D-SUB REWELACJA!!! Pelne 1366x768 jak i odwzorowanie kolorow miod i malina
- obraz z DVD jak to z DVD - dobry
- menu jedne z ubozszych jakie widzialem
- glosniki jak na LCD Samsunga nic ciekawego - jedynie troche equalizer ratuje sprawe
- mieszkam w bloku dobrze ocieplonym i mimo wylaczonych kaloryferow i nawilzacza powietrza (bardzo malo kurzu w powietrzu) obudowa po 10 min od przetarcia cala zakurzona
- pilot swietny
- fajny design telewizora
- dostepna z menu TV funkcja wylaczania dynamicznego kontrastu

To chyba tyle - moj model to 32".

pozdr:cool:
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Samsung 26r71 problem!!! potrzebna rada

<div align="left">Witam wszystkich forumowiczow gdyz jestem nowy.Od kilku dni posiadam samsunga 26r71b i ten tivik jak na tą klasę jest naprawde super.Ale czym byłoby życie bez problemów.Otóż zauważyłem że na ciemnym tle widac jasniejsze podswietlenie w prawym górnym rogu.Nie jest jakos specjlnie duze  ale troszke wkurza.Czytałem uważnie to szanowne forum i wiem ze to raczej nie usterka lecz przypadłośc lcd.Czy istnieje jakakolwiek możliwosc regulacji badz jakkolwiek wyeliminowania tego zjawiska? Tivik jest prezentem wiec zwrot/wymiana nie wchodzi w gre.Bardzo prosze osoby kompetentne o POMOC!<br>p.s moze w jakims serwisie za 0,5 litra beda umieli?<br></div>
 

wistocie

New member
Podobno różnica jeszcze jest w software w R72 jest trochę nowszy/ więcej ustawień niestety nie znam szczegółów mam R71 Trzeba pytac w sklepie.

Ps.
Podłączyłem wreszcie n`ke przez HDMI (jakośc sygnału n poprawiłem na 50/60%) no i jest różnica- discovery HD wygląda szokująco, na pluss oczywiście.

Pozdr.
 
Do góry