Samsung R71/R72 - wszystko o serii

gkozoduj

New member
ja posiadam model 37R72 i nie mam niepożądanych dźwięków...

Czym rożni się ustawienie obrazu pomiędzy: 9:16 i Auto szeroko
Ja nie widzę różnicy i obraz 9:16 moim zdaniem powinien obcinać dolny i górny margines...
 

wish

New member
R72b 32"

Mam pytanie do użytkowników tego TV. A mianowicie czy jak wyłączycie Dynamic Dimmer to też wam momentami miga obraz?? I czy ktoś może poradził sobie z tym problemem - bo szczerze mówiąc to jestem troche zawiedziony tym telewizorem. :(
Druga sprawa to to cholerne brzęczenie w trybie stand by o ile w dzień nie tego nie słychać to w nocy bywa czasmi uciążliwe. Najciekawsze jest to że nie zawsze brzęczy :confused:
 

andzeloti

New member
Witam
Ja z tego powodu bzyczenia i migajacego obrazu wymieniłe 5 sztuk 32 r71,72 i ciągle to sam dałem sobie spokój z tym modele zastanawima sie nad Panasoniciem 32 LX 600 .
Pozdrawiam
 

Centosz

New member
andzeloti napisał:
Witam
Ja z tego powodu bzyczenia i migajacego obrazu wymieniłe 5 sztuk 32 r71,72 i ciągle to sam dałem sobie spokój z tym modele zastanawima sie nad Panasoniciem 32 LX 600 .
Pozdrawiam

Dlaczego wymieniłes?Nie mogli naprawić?
 

andzeloti

New member
Witam
Miałem możliwość wymiany to wymieniałem,nowe telewizory dosłownie kilku dniowe miałem wieść do serwisu nie było sensu ,po oddaniu ostatniej sztuki poprostu zrezygnowałem z tego moodelu ,czytajac na forum nie tylko ja miałem z tym problemy napewno wiekszość opisujących tą usterkę gdyby mogło wymienić na drugi telewizor wolałoby go wymienić a nie naprawiać.
Pozdrawiam
 

snowkar

New member
dekoder

Przemcio73 napisał:
Witam. Jestem też użytkownikiem tego tv. U mnie nie ma żadnego smużenia, więc na pewno u Ciebie powoduje smużenie dekoder, który nie nadąża z przesyłem danych.
pozdrawiam
przemcio czy wiesz cos na temat nienadazajacych dekoderow polsatu:/
 

Makszyman

Member
nbox a Samsung LE32R72B przez component.

1. Stan:
Podłączenie TV z nboxem kablem HDMI; dodatkowe 2 kable audio z nboxa szły do wieży.

2. Stan:
Podłączenie TV z nboxem kablami... no i w tym sęk. Na opakowaniu od kabli jest napisane, że to kable 2x audio i 1x video. Sprzedawca zapewnial mnie, że to o takie mi chodzi. No i kupiłem. Działa, ale w telewizorze nie ma dźwięku. Tylko na wieży z tamtych kabli co były osobno podłączone.

Jak powinno wyglądać połączenie, powiedzcie mi prosze, bo ja już nie mam sił. Ostatnim razem w RTVeuroAGD też mi sprzedali w ogóle nie takie kable.
 

alech

New member
Najprościej połączyć poprzez komponent, 3 kable video (Y,Pr,Pb) i do tego 2 kable audio. A na wieżę jak możesz to najlepiej optykiem.
Poprzez HDMI są kłopoty z samsungami. Ja sobie odpuściłem i czekam na update softu
pozdrawiam
 

Makszyman

Member
Hmm nie wiem czy mój Technics ma optyka...Ma tylko dekoder Dolby Prologic II a nie wiem czy do nich robili optyczne wyjścia?? Musiałbym zajrzeć w instrukcji (tylko gdzie ona jest :D)
 

Przemcio73

New member
Makszyman napisał:
Hmm nie wiem czy mój Technics ma optyka...Ma tylko dekoder Dolby Prologic II a nie wiem czy do nich robili optyczne wyjścia?? Musiałbym zajrzeć w instrukcji (tylko gdzie ona jest :D)
A nie lepiej sprawdzić z tyłu ampli??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
z ostanich partii wszystkie Technicsy miały wejscie na światłowód.
Panasonic 32 Lx 600 gra z N-ką rewelacja.
ostatnio coraz więcej osób ma problem z brzęczeniem.
Najlepiej z góry umówić się ze sprzedawcą. Jesli nie ma ukrytych zamiarów pójdzie na taki układ bez problemu.

pozdrawiam
 

kamilo22

New member
Witam.

Rozgladam sie poki co za ta seria bo po nowym roku chcialbym R71B <32'> kupic... orientuje sie ktos moze, ile w Saturnie chca, za owy model ??
 

Przemcio73

New member
kamilo22 napisał:
Witam.

Rozgladam sie poki co za ta seria bo po nowym roku chcialbym R71B <32'> kupic... orientuje sie ktos moze, ile w Saturnie chca, za owy model ??
Witam. Jeśli chcesz ten tv, to mogę Ci polecić e-panasonic.pl. Dostałem już parę miesięcy temu rewelacyjną (czyt. najniższą) cenę w necie. Tylko nie wiem czy masz obawy przed zakupem w internecie. Ja nie miałem.
pozdrawiam
 
kamilo22 napisał:
Witam.

Rozgladam sie poki co za ta seria bo po nowym roku chcialbym R71B <32'> kupic... orientuje sie ktos moze, ile w Saturnie chca, za owy model ??
W katowickim Saturnie tydzień temu cena 4600. w Euro AGD w Zabrzu 3999zł. Net od 3475zł.
 

Adaroth

New member
U mnie w mixie po 3999 zl i chyba w tym tygodniu go kupuje. Jeszcze tylko jedno pytanko: 1. co sprawdzać przy zakupie tzn. jakie wady moge zauważyc w sklepie kupując ten LCD?
i dwa kolejne
2. Da się podłączyć n'kę po HDMI, bo nigdzie na forum nie uzyskałem wiążącej odpowiedzi (chyba,że źle szukam)?
3. Jak x'a 360 podłączyć - komp. czy vga-hdmi?
 

SKgumis

New member
Ja dzisiaj zostałem posiadaczem Samsunga LE32R71B.

Czy to rzeczywiście prawda z tym, że ścierając z niego kurz powstają rysy :confused: Jeśli tak to czy są one mocno widoczne ? :(
 
Ostatnia edycja:
Do góry