Samsung R71/R72 - wszystko o serii

bryndal

New member
koledzy , planuje kupic lcd. w zwiazki z tym mam pytanie,, czy jest duza roznica miedzy 40-s71b a le-40r71. czy roznica to tylko kontrast??
 

kucyk

New member
bryndal leniu zasrany, wczoraj się zarejestrowałem na tym forum i przeczytałem wszystkie strony tego tematu, straciłem kupę czasu, ale zyskałem mnóstwo wiadomości, jeżeli chcesz kupić tv za kilka tysięcy złotych i nie masz czasu o nim poczytać to albo jesteś głupi, albo bogaty
powiem w skrócie - różnica jest dość duża, a teraz od ciebie zależy czy sobie poszukasz jaka czy nie...

mam pytanie do posiadaczy - wiem, ze component wypada bardzo dobrze w tym modelu, ale chciałem skierować pytanie do posiadaczy xbox360 - czy ktoś z was porównywał obraz na kablu VGA i Component?
Jeżeli tak to który wypada lepiej?
 

bryndal

New member
kucyk napisał:
bryndal leniu zasrany, wczoraj się zarejestrowałem na tym forum i przeczytałem wszystkie strony tego tematu, straciłem kupę czasu, ale zyskałem mnóstwo wiadomości, jeżeli chcesz kupić tv za kilka tysięcy złotych i nie masz czasu o nim poczytać to albo jesteś głupi, albo bogaty
powiem w skrócie - różnica jest dość duża, a teraz od ciebie zależy czy sobie poszukasz jaka czy nie...

mam pytanie do posiadaczy - wiem, ze component wypada bardzo dobrze w tym modelu, ale chciałem skierować pytanie do posiadaczy xbox360 - czy ktoś z was porównywał obraz na kablu VGA i Component?
Jeżeli tak to który wypada lepiej?



kolego z takim slownictwem ,obrazaniem innych daleko na tym forum nie zajedziesz!!!!! ja tez przeczytalem i nieznalazlem dokladnych info, i jednoznacznego wyrazenia opiniy na temat tych 2 modeli
 

focus

New member
kiepsko u ciebie z czytaniem

jeżeli nie wychwyciłeś różnic pomiędzy tymi modelami, to koniecznie odwiedź stronę Samsunga. Uwagę zwróć na typ matrycy (PVA i S-PVA). Powiem ci tylko, że różnica w jakości jest większa niż w cenie.
Nie ma się co obrażać, wrzuć na luz.:oops:

Pozdrawiam
 

kieronb

New member
Stefano napisał:
Witam-czy ktoś testował R72b przez kabel hdmi telewizje N ,czy obraz nie jest za mgłą,a z czarnego koloru robi się siwy?czy ktoś ma tak samo jak ja?

Ja mam przez HDMI i nie mam takiego problemu! Kolory super! Może kwestia jak ktoś ma ustawiony tryb obrazu? Dynamiczny, Film itp.
 

Mark68

New member
Dynamic contrast

Mam jeden problem. Jak wielu tutaj użytkowników telewizora Samsung serii R72B dokonałem zmiany w menu serwisowym i wyłączyłem parametr "dynamic dimming". Przyznaję, że trzeba to robić ostrożnie,żeby nie dokonać przypadkowych zmian pozostałych parametrów. Zastanowiło mnie, że jeden z nich "dynamic contrast" jest w pozycji - off. Sam teraz nie wiem, czy nie wyłączyłem go sobie niechcący, czy tak ma być. Dlatego proszę o pomoc, gdyby któryś z forumowiczów zwrócił na to uwagę i przekazał informację o tym w jakiej pozycji powinien być parametr "dynamic contrast". Jednocześnie muszę przyznać, że wyłączenie dynamic dimming przyniosło skutek i telewizor przestał migotać.
 

Przemcio73

New member
Mark68 napisał:
Mam jeden problem. Jak wielu tutaj użytkowników telewizora Samsung serii R72B dokonałem zmiany w menu serwisowym i wyłączyłem parametr "dynamic dimming". Przyznaję, że trzeba to robić ostrożnie,żeby nie dokonać przypadkowych zmian pozostałych parametrów. Zastanowiło mnie, że jeden z nich "dynamic contrast" jest w pozycji - off. Sam teraz nie wiem, czy nie wyłączyłem go sobie niechcący, czy tak ma być. Dlatego proszę o pomoc, gdyby któryś z forumowiczów zwrócił na to uwagę i przekazał informację o tym w jakiej pozycji powinien być parametr "dynamic contrast". Jednocześnie muszę przyznać, że wyłączenie dynamic dimming przyniosło skutek i telewizor przestał migotać.
Witam. O ile mi wiadomo, a sprawdzałem to na swoim tv, NIE da się włączyć na stałe dynamic contrast, :( A szkoda, bo jakość się naprawdę poprawia. Dziwna sprawa z tą funkcją...
pozdrawiam
P.S Może moderator zainterweniuje w sprawie "powyższej" :rolleyes: (kilka postów wyżej)
 

pyra1980

New member
U mnie funkcja dynamic contrast była na OFF.Nawiasem mówiąc też chcąc wyłączyć dynamic dimming poprzestawiałem przypadkiem inne opcje.
 

Mark68

New member
Dziękuję za powyższe informacje, chociaż jak napisał Przemcio 73, dziwne jest to, że nie można włączyć parametru "dynamic contrast". Pozdrawiam
 

alfa73

New member
Dynamic dimming

Witam.
Jestem na etapie wyboru TV LCD i początkowo byłem zdecydowany na Sony ( może to sentyment-mam od kilkunastu lat Sony-Triniton, bez problemów, obraz znakomity).
Jednak po "wizji lokalnej" w MM, wybór padł na Samsunga z serii 32R71B.
Mam natomiast taką wątpliwość dotyczącą funkcji "dynamic dimming".
Po pierwsze, w jakim celu producent wprowadził tą funkcję, skoro to przeszkadza ?.
Po drugie, jeżeli ta funkcja jest w niektórych przypadkach uciążliwa, to dlaczego producent ukrył ją głęboko w menu ? (zamiast zastosować np. prosty przycisk wył/zał.).
Może ktoś bardzej wtajemniczony będzie w stanie to wjaśnić.
Pozdrawiam.
 

dziki

New member
Dzisiaj przetestowalem swojego samsunga urzadzeniem o nazwie Eye-One.
Pomierzylem kolory i wygenerowalem profil aby lepsze kolory byly przez pc'ta
Jutro porownam profil z wlasciwym i podam roznice, ale od razu widac ze do ok 25% skladowych RGB mocno klamie.

A to wyniki:
Samsung podaje jasnosc 500cd.
Jest:
533cd przy jasnosci max i wylaczaonym oszczedzaniu energii.
Na 50% jasnosci jest 465cd.
Zmiany oszczedzania energii po kolei od wylaczonego do max (przy jasnosci 50%)
465
355
231
172

Jasnosc przy oszczedzaniu max i znizaniu jasnosci.
40% - 160cd
30% - 149cd
20% - 136cd
10% - 128cd
0% - 122cd

Od 20% nie ucina barw w ciemnosciach, ponizej do ok 20% jest czarny.

Temperatura bieli zaleznie od ustawien cieplo/zimno
14600K
13000K
11400K
10300K
8500K

Kontrast zmierzony: przy jasnosci 50% i wylaczonym oszczedzaniu energii 1766:1
Ale tutaj trzeba podchodzic sceptycznie do tego pomiaru, ciezko dokladnie zmierzyc "ciemnosc".
Ustawienia obrazu "uzytkownika"
 

wistocie

New member
Przemcio73 napisał:
Witam. Zgadzam się z Tobą. Jakość obrazu i szczegóły w tej klasie cenowej są bardzo trudne do osiągnięcia przez inne lcdeki. Szczególnie widać to po wyjściu hdmi przy dobrej jakości dvd i samej płyty dvd (czyt. nie z dołaczonych płyt gazetowych;) )
pozdr


Witam.
Mam kilka pytań. W kwestii wyjaśnień -Jestem zielony w temacie.
Mój wybór padł oczywiście na SAMSUNG(bez konkurencji) i wybrałem najlepszy do konkretnej ceny i padło na 32R71B i oczywiście jestem zadowolony ale...
1. Mam N`ke i czasem mam wrażenie że kolory są nieco nienaturlane -nie wiem czy to lcd czy może sygnał z N mam około 30% jakość sygnału?
2. Mam narazie podlączony telewizor przez scart (czyli najgorsza opcja) i nie mogę odbierac na innej rozdzielczości niz na SD1 i SD2 nie wiem o co chodzi ale tutaj widze te4sty na SCART aż do 1080, gdzie tu jest problem.
No i sorry za pytania lamerskie ale dopiero sie tym zaczynam interesować.
Pozdr.
 

Przemcio73

New member
wistocie napisał:
Witam.
Mam kilka pytań. W kwestii wyjaśnień -Jestem zielony w temacie.
Mój wybór padł oczywiście na SAMSUNG(bez konkurencji) i wybrałem najlepszy do konkretnej ceny i padło na 32R71B i oczywiście jestem zadowolony ale...
1. Mam N`ke i czasem mam wrażenie że kolory są nieco nienaturlane -nie wiem czy to lcd czy może sygnał z N mam około 30% jakość sygnału?
2. Mam narazie podlączony telewizor przez scart (czyli najgorsza opcja) i nie mogę odbierac na innej rozdzielczości niz na SD1 i SD2 nie wiem o co chodzi ale tutaj widze te4sty na SCART aż do 1080, gdzie tu jest problem.
No i sorry za pytania lamerskie ale dopiero sie tym zaczynam interesować.
Pozdr.
Witam. Nie napisałeś co masz podłączone oprócz n-ki.
1. Pewnie jest to wina jakości sygnału, a nie samego lcd (piszerz, że masz 30% sygnał)
2. Co do scarta to wybacz, ale Ci nie pomogę. Korzystam od dłuższego czasu z hdmi.
pozdrawiam
P.S. Kup jak najszybciej kabel hdmi a i humor Ci się poprawi:D
 

Remik82

New member
Mam tego samsunga od czasu kiedy tylko wyszedl na rynek i jestem z niego bardzo zadowolony. Jedyn co mnie wnim w kur... to ze gdy go kupywalem byl 2 rzy drozszy i pluje sobie w brode ze sie nie wstrzymalem sie z jego zakupem minimum 2 miesiace. Ceny LCD topnieja w oczach
 

bobiwr

New member
Sorrki za jeszcze przyziemniejsze pytanie: Czym sie różnią ...R71 od ...R72?
Bo jakoś nie umiem się doczytać na stronie Samsunga... :(
P.S. Wiem... wiem... juz znalazłem miejsce na forum gdzie to poruszano... obiecuje poprawę.
 
Ostatnia edycja:

pabloss

New member
Stefano napisał:
Witam-czy ktoś testował R72b przez kabel hdmi telewizje N ,czy obraz nie jest za mgłą,a z czarnego koloru robi się siwy?czy ktoś ma tak samo jak ja?


Witam

Mam model 40R72B i u mnie z nboxem to samo przez hdmi (obraz zamglony i żadna korekcja w ustawieniach nic nie dała) ,a przez component rewelacja. Dvd Denona mam podłączone przez hdmi i tam wszystko jest super więc wina leży chyba po stronie nboxa.

Pozdrawiam
 
Do góry