Samsung QN91A-Wasze opinie o tym telewizorze.

robotxx

New member
Ja bym wymienił, to nie kosztuje 5 zł żeby ryzykować...

Serwis Samsunga po oględzinach wymienił matryce, z poprzedniego została tylko tylna obudowa, reszta wszystko jest nowe, gdyż jest zespolone razem. Po zdjęciu tylnego panelu okazało się, że to blacha jest skrzywiona w wyniku czego powstawało załamanie tv. Nie ma możliwości fizycznie tak skrzywić tv w trakcie montażu itp, gdyż prawdopodobnie pękła by matryca. Na zdjęciu trochę słabo to widać.
Kolejna ciekawostka to, że serwis kwalifikuje nowe tv w przypadku uszkodzeń, do wymiany około 20h przepracowanych, mój miał 32h ale wszystkie folie itp na matrycy.

a jak kiki , pomogl cos wogole czy tylko serwis samsunga ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
https://www.google.pl/search?q=65pm...HB5IBBTUuMi4xmAEAoAEByAEKwAEB&sclient=gws-wiz
Ci o kupili i mają , obcują z nim i trochę choć mają więcej wymagań.
Oceniają bardzo wysoko model.
Ktoś kto kupił i oddał ma być guru w ocenie....
Oddałem długopis bo się popsuł - to znaczy nikt nie powinien już kupować ?
Nie ma to jak generalizować opinię na podstawie krótkiego widoku bez opisu podstawy oceny.
Tester wydał swoją opinię .
Zajmuje się tym profesjonalnie i widział setki modeli.
Wolę się opierać na dobrych fachowcach i na tych którzy mają sprzęt w domu.
Tak wybierałem kolejne Auto i się nie zawiodłem.
Znam dziesiątki tych o kupili i są bardzo zadowoleni z tego mini leda Philipsa.
 

Rif

New member
Kurcze jak te QN91A z dnia na dzień drożeją i jeszcze trudno je kupić!

Widzę w RTV Euro 65 cali za 6000 koła w promocji, a do tego jeszcze 50 za 500 wydane, ale dostępność tylko modeli ekspozycyjnych w sklepach...
Za to ceny tegorocznych modeli, to z kolei jakiś kosmos! 65 cali QN91B 13 tysięcy!
Cieszę się, że kupiłem swój w zeszłym roku w dobrej cenie. Powinien posłużyć do czasu, gdy lepsze technologie będą dostępne za dużo rozsądniejsze ceny niż obecnie.
 

robotxx

New member
Dla wszystkich - kiki totalnie olal sprawe uzyytkownika z wykrzywionym ekranem i oczywiscie powiedzial ze sam skrzywil - dobrze ze serwis samsunga zachowal sie profesjonalnie.

Macie swoje zakupy u kikiego .... ze wogole jeszcze ktos u niego kupuje to sie dziwie :) jedyny cel wcisnac sprzet na ktorym ma najwieksza prowizje .
 

EndleS1986

New member
Witam. Kupiłem wczoraj na Allegro QN95a. Sprzedawca zapewnia ze ma 0h przebiegu. Czy jest możliwość aby to sprawdzić w menu serwisowym TV?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

jarekk7217

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cześć,
w menu serwisowym znajdziesz informację o "przebiegu" telewizora.
W dobie elektroniki niestety istnieje możliwość wyzerowania tego przebiegu.
W telewizorach LG można wyzerować godziny pracy za pomocą pilota serwisowego. Myślę, iż podobnie jest w odbiornikach innych producentów. Jeśli matryca jest ok ciesz się z zakupu.
Pozdrawiam
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Witam. Kupiłem wczoraj na Allegro QN95a. Sprzedawca zapewnia ze ma 0h przebiegu. Czy jest możliwość aby to sprawdzić w menu serwisowym TV?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Żeby sprawdzić przebieg telewizora musisz zainstalować na telefonie aplikację SmartThings.Trzeba ją sparować z tv.
Po otwarciu apki w prawym górnym rogu klikasz na trzy kropki ,z rozwiniętego menu wybierasz na samym dole "Informacja" i już masz potrzebne informacje .W tym czas wyświetlania panelu.
Na infolinii Samsunga powiedzieli mi, że tylko w ten sposób można uzyskać info o czasie wyświetlania panelu.
 

EndleS1986

New member
Żeby sprawdzić przebieg telewizora musisz zainstalować na telefonie aplikację SmartThings.Trzeba ją sparować z tv.
Po otwarciu apki w prawym górnym rogu klikasz na trzy kropki ,z rozwiniętego menu wybierasz na samym dole "Informacja" i już masz potrzebne informacje .W tym czas wyświetlania panelu.
Na infolinii Samsunga powiedzieli mi, że tylko w ten sposób można uzyskać info o czasie wyświetlania panelu.


Dziękuje za pomoc TV przyjdzie we wtorek to od razu będę sprawdzał. U Ciebie to zadziałało?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

EndleS1986

New member
Cześć,
w menu serwisowym znajdziesz informację o "przebiegu" telewizora.
W dobie elektroniki niestety istnieje możliwość wyzerowania tego przebiegu.
W telewizorach LG można wyzerować godziny pracy za pomocą pilota serwisowego. Myślę, iż podobnie jest w odbiornikach innych producentów. Jeśli matryca jest ok ciesz się z zakupu.
Pozdrawiam


Dziękuje za pomoc


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Dziękuje za pomoc TV przyjdzie we wtorek to od razu będę sprawdzał. U Ciebie to zadziałało?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Działa bez problemów.Inaczej nie pisałbym o tym.
Z reszta ,już o tym było w tym temacie.Strona 37, post #259.
Niestety ,nie wiem dlaczego zostało tylko jedno zdjęcie(były bodajże trzy).
Tak to wygląda
 

Attachments

  • tv sams.jpg
    tv sams.jpg
    435,4 KB · Wyś: 55

kocur75

Klub HDTV.com.pl
VIP
To ja się trochę wtrynię. Bo tu w temacie ruch ;)

55 cali Samsunga 55QN85A czy 55Q80A?
ADS, mini led i ponad 500 stref wygaszania vs VA, 50 stref, zwykły led. Cena prawie identyczna.
Trochę oglądania pod kątem, trochę na wprost. Filmy z napisami, trochę sportu, trochę odbić od akwarium wieczorem i od okna w dzień. Dzień/noc – 60/40.
Testy z Geexa przeczytane, poczytałem zagraniczne (ale tam Q80A na ADS)i naprawdę nie wiem który wziąć. Pomożecie? Ale tylko z tych dwóch chcę wybrać
 

miroski

Member
To ja się trochę wtrynię. Bo tu w temacie ruch ;)

55 cali Samsunga 55QN85A czy 55Q80A?
ADS, mini led i ponad 500 stref wygaszania vs VA, 50 stref, zwykły led. Cena prawie identyczna.
Trochę oglądania pod kątem, trochę na wprost. Filmy z napisami, trochę sportu, trochę odbić od akwarium wieczorem i od okna w dzień. Dzień/noc – 60/40.
Testy z Geexa przeczytane, poczytałem zagraniczne (ale tam Q80A na ADS)i naprawdę nie wiem który wziąć. Pomożecie? Ale tylko z tych dwóch chcę wybrać


Jeżeli oglądasz filmy z napisami (ja, tak) to nagraj film na pena i sprawdź w sklepie na jednym i drugim. Mam 85QN (co prawda z matrycą 85" VA) i efekt ściemniania i rozjaśniania napisów jest bardzo irytujący. Sprawdziłem potem w sklepie, że na Q80A ten efekt jest zdecydowanie mniejszy.
 

konradskala

New member
Jeżeli oglądasz filmy z napisami (ja, tak) to nagraj film na pena i sprawdź w sklepie na jednym i drugim. Mam 85QN (co prawda z matrycą 85" VA) i efekt ściemniania i rozjaśniania napisów jest bardzo irytujący. Sprawdziłem potem w sklepie, że na Q80A ten efekt jest zdecydowanie mniejszy.


Mam pytanie - jak ustawić QN95A aby zminimalizować efekt łuny dookoła napisów albo jasnych obiektów na ciemnym tle? Która funkcja za to odpowaida albo czy jest jakiś pewny sposób żeby to ograniczyć?
 
Do góry