Samsung QN91A-Wasze opinie o tym telewizorze.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
OLED jest dla ludzi którzy mają większe wymagania.
Jest dla ludzi którym zalezży na własnej radości.
I dla tych których stać na to
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Kolejna głupota... Skoro ktoś kupuje leda czy mini Leda w cenie oleda albo nawet drożej tzn że nie stać go na oleda?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

ernet

Active member
Bez reklam
Tak, będzie na ścianie.
Montaż dopiero jutro, bo firma od MM w kulki leciała :)
Mam tylko nadzieję, że TV będzie bez wad. A wrażenia opiszę po weekendzie.
A będę miał porównanie do 2 innych tv (LG, który wymieniamy i Sony, który jest w sypialni).
Pozdrawiam

Jeszcze dopytam.. jaki wieszak kupiłeś i czy Panowie z MM powiesili fachowo ?
 

Olek84

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy ktoś oprócz mnie ma problem z samoczynnym rozjaśnianiem się ekranu ( ekran rozjaśnianiem się, po czym po chwili wraca do poprzedniego poziomu ) i w czasie oglądania potrafi tak migać
 

viscaelbarsa

New member
Jeszcze dopytam.. jaki wieszak kupiłeś i czy Panowie z MM powiesili fachowo ?
Mam czasowo powieszony na wcześniejszym uchwycie ruchomym, na którym był zawieszony tv 65 cali. Ale pomimo, że obsługuje tv do 75 cali, to w ocenie domowników nie jest stabilny. Dlatego zamówiłem uchylny m-ki Hama na większe tv i ciężary.
Co do montażu to finalnie wypowiem się w piątek, ale jak na razie jestem bardzo roczarowany jeśli chodzi o podejście do klienta (I sklep i firma montażowa - Wrocław). Wcześniejszy tv kupiłem w ME i tam wszystko odbyło się perfekcyjnie.
 

Olek84

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wyłączyłem Optymalizację jasności jak wróciłem z pracy aczkolwiek moja partnerka mówiła że w dniu dzisiejszym tewizor nie rozjaśniał się...
Ciekawe czy jeszcze pojawi się ten problem
 

Waldorff

Member
Gdyby jeszcze się rozjaśniał wyłącz też pozostałe opcje w "Oszczędzaniu energii": Redukcja jasności i Oświetlenie dynamiczne.
 
Witam,


Mam już sieczkę z mózgu. Co wejdę do innego sklepu sprzedawcy reklamują inny telewizor.

W jednym żółto czarnym sklepie ME zachwalają OLED-y LG bo obraz jest najlepszy i uniwersalny do wszystkiego a w razie reklamacji LG nie robi problemów z wymianą matrycy (OK ale muszę wykupić dodatkowe ubezpieczenie na 5lat a po tym okresie na pewno już zacznie coś się wypalać tak myślę jeśli nie wcześniej...)
A mocno odradzają miniLED-a w tym N91A za sprawą blooming-u oraz że procesor grafiki nie wyrabia i rozmywa obraz. Puszczali mi testy w sklepie i obok stał LG na LG materiał 4K był bardzo ostry na Samsungu pewne partie obrazu się rozmywały się. Puścili również test gdzie orbitowały punkty wokół dajmy na to słońca. I z każda sekundą tych punktów ma przybywać. W pewnym momencie na Samsungu punty zostały w pewnej liczbie a na LG dalej gęstniało i przybywało ... to mnie zaskoczyło i trochę to dziwne. Nie wiem czy to jakiś trik czy tak jest z tymi samsungami. ale TV ma wyświetlić obraz ... ?

W drugim żółto czarnym sklepie ME zachwalają technologię miniLED a straszą wypaleniami matrycy że znajomi bardzo mieli duże problemy z reklamacjami.

Teraz mam dylemat telewizor do salonu będzie grał za dnia i w nocy. Więc boję się czy te loga telewizji przy oglądaniu telewizji śniadaniowej później za dnia jakiś stacji kuchennych nie wypalą się loga stacji.

Wieczorem wiadomo film.

I trochę się biję oledów a jedynie one maja na ten moment najlepszy obraz :(

Co radzicie ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ile godzin dziennie gra telewizor ?
Ile % programów informacyjnych ?
Jaki masz teraz telewizor ?
Ile masz max kasy ?
Na czym Ci najbardziej zależy ?
 

viscaelbarsa

New member
Najlepiej wypróbowac oba u siebie. Lepszy zostawić:)
Ja całkiem niedawno miałem identyczny "problem" jak Ty.
Czytałem tu, pytałem w sklepach, co ważne testowałem na materiałach, które oglądam na co dzień. Ostatecznie zdecydowałem się na QN91A. I naprawdę jestem bardzo zadowolony. Z każdym dniem bardziej :)
Do moich poprzednich tv tj Soniaczka i Nanocella to niebo a ziemia. Na korzyść Sansunga. Kolory są świetne, czerń jak smoła, matryca jednolicie podświetlona. Co mnie cieszy to fakt, że TV bardzo fajnie sobie u mnie radzi że słabym sygnałem z Netii. Nie ukrywam, że przy zakupie znaczenie miała też cena, bo w promocji kupiłem o ponad 3000 taniej niż najtańszy Oled, który brałem pod uwagę. Co ciekawe moja druga połówka, która delikatnie pisząc nie była zwolenniczką wymiany tv (jak to tv za 10tys? A co temu nanocell brakuje?) teraz jest zadowolona, zadowolona obrazem i już nie suszy mi głowy :)
Innych tv nie brałem pod uwagę, więc nie wypowiem się jak wyglądają w konfrontacji z tym tv i oledami lg.
Ale jest jedną kwestia, która mi "zgrzyta": po zawieszeniu na ścianie stwierdziłem, że jednak 75 cali to mało ;) Ale niestety tv powyżej 89 cali o podobnej jakości to ceny już jak dla mnie przesadzone :)
 

DaNtE_PL

New member
Cześć i czołem, wysoka piątka dla wszystkich posiadaczy QN91 :D

Tak tez się wydarzyło, ze jeden z tych modeli trafił w moje ręce.
Niestety pierwszy posiadał mocne wady matrycy, począwszy na tragicznym DSE, przez całkowitą jasność. Na szczęście, udało się sprawnie wymienić ten niefortunny model.

Nowy całkowicie bez porównania, jednolitość matrycy na 5+/6-.Żadnych wad, czy dead pixeli. Już sobie pomyślałem, ze trafiłem złotego grala.
Do momentu... jak nagle na ekranie pojawiły się przyciemnione 3 kwadratowe strefy, układajace sie w przekręcona litere L(nniestety nie zrobiłem zdjęcia). Miało to miejsce przy załadowanej grze z mocnym HDR. Ten efekt mocno przyciemnionej, brązowawej, regularnej, kwadratowej części utrzymywał się również w menu tv.

Po paru przeklikach, wyłączyłem i włączyłem tv i wszystko zniknęło. Później starałem sie wywołać ten nieporządany efekt ponownie, jednak tv działał bez żadnych zastrzeżeń - obrzydliwy efekt się nie pojawił. Wyglądało to tak, jakby pare ze stref podświetlenia nagle przestało dobrze funkcjonować(bardzo regularne kwarratowe krztałty, miały kilkanaście cm).
Zastanawiam się, czy jest to coś czym powinienem się przejmować, a szczególnie, czy kwalifikuje tv do zwrotu.

Mam nadzieję, że pomożecie i postaracie się rozwiać moją solidna zagwostkę.

Dzięki bardzo!
 

zxx

New member
Witam,




Teraz mam dylemat telewizor do salonu będzie grał za dnia i w nocy.

I trochę się biję oledów a jedynie one maja na ten moment najlepszy obraz :(

Co radzicie ?

OLEDY maja lepszą czerń i kąty, ale już zdecydowanie niższą jasność i większe odbiacia w ekranie (efekt lustra). Dla mnie te dwa ostanie argumenty miały większą wagę i dlatego wybrałem QN91A. Czerń w nim mimo, że pewnie gorsza niż w OLEDach, to i tak mnie urzeka i zadziwia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam Oleda, mam wielkie okna.
Nie zasłaniam ich nawet w lato - bo po to są aby było jasno !
Obraz bajka - każdego dnia.
Ze wszystkich badań dodatkowo wynika, że wieczorem ludzie spędzają więcej czasu niż w dzień.
Oled i tak wygra.
 

viscaelbarsa

New member
Qn91a

Mam jeszcze jeden "problem" z qn91a (żeby nie było zbyt kolorowo :). Dzisiaj przypadkiem zauważyłem- nie wiem jek to dokładnie określić - taki jakby delikatnie ciemniejszy odcień o szerokości około pół centymetra przy ramkach. W załączeniu w dużym powiększeniu "to coś" - myślę, że widoczne. Jak pokazałem to domownicy też to teraz widzą. Jest to widoczne w zależności od obrazu. Co ciekawe na planszach testowych nie jest to jakoś widoczne... Spotkał się może ktoś z Was z czymś takim? Wada, złudzenie optyczne, coś innego? Zastanawiam się, żeby to zgłosić do serwisu, ale może ktoś z Was tutaj rozwieje wątpliwości. Pozdrawiam i z góry dzięki.
 

Attachments

  • Screenshot_20220413-212605_Gallery.jpg
    Screenshot_20220413-212605_Gallery.jpg
    649,1 KB · Wyś: 76

Rif

New member
Mam Oleda, mam wielkie okna.
Nie zasłaniam ich nawet w lato - bo po to są aby było jasno !
Obraz bajka - każdego dnia.
Ze wszystkich badań dodatkowo wynika, że wieczorem ludzie spędzają więcej czasu niż w dzień.
Oled i tak wygra.

Jesteś jak zdarta płyta. Ludzie z własnych doświadczeń wspominają, ale nie, oni się mylą. Jak możesz prowadzić jakąś sprzedaż? Ołtarzyki dla OLEDA stawiasz, ale bubla minileda Philipsa ludziom pchałeś, z klapkami na oczach, że żadnych błędów nie ma, chociaż wszędzie na sieci wskazywano, że to dyskwalifikacja.
Pozwól ludziom cieszyć się swoimi sprzętami. Swojego QN91 absolutnie nie zmieniłbym na OLED-a i tyle. Żadne testy mnie nie przekonają, gdy praktyka mówi swoje. Kolega przyszedł do mnie posiadający którego LG Oled i jak zobaczył w ciągu dnia film u mnie (mocno świeciło słońce), to był w szoku, bo zawsze rolety spuszcza. Znajomy z Sony też zawsze wspomina o problemach z OLED-ami i to nie tylko w okresie po gwarancji.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jesteś jak zdarta płyta. Ludzie z własnych doświadczeń wspominają, ze mini led jest dużo gorszy niż oled - ale nie, oni się mylą. Jak możesz prowadzić jakąś sprzedaż? Ołtarzyki dla Mini Leda stawiasz, ale bubla minileda ludziom wpychasz z klapkami na oczach, że żadnych błędów nie ma, chociaż wszędzie na sieci wskazywano, że to dyskwalifikacja.

Pozwól ludziom cieszyć się swoimi sprzętami. Swojego Oleda absolutnie nie zmieniłbym na, żadnego mini leda i tyle.
Żadne testy mnie nie przekonają, gdy praktyka mówi swoje.
Kolega przyszedł do mnie posiadający mini leda Samsunga i jak zobaczył wieczorem film u mnie to był w szoku. Dał się wpuścić w mni leda !
Znajomy z Sony też zawsze wspomina o problemach z OLED-ami i to nie tylko w okresie po gwarancji.

Sony to nie nie LG ani Philips. Nie ma jeszcze zabezpieczeń.
I skończ te tyrrady o Mini Led Samsunga.
To bardzo dobre modele ( nie opluwam ich Twoich zwyczajem) ale na pokazach , ślepych testach - zawsze wynik ten sam.
Oled wygrywał i wygrywa i to zdecydowanie !

http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...ng-55q7-na-specjalnym-pokazie-w-londynie.html
[youtube]xSMDjf7kZ1Q[/youtube]

[youtube]I4yRBlAYgac[/youtube]

[youtube]zCSAdW3Wejk[/youtube]
 
Do góry