Samsung QN91A-Wasze opinie o tym telewizorze.

ralfik77

Member
Bez reklam
Kompromisy, to mało powiedziane.
Zakup OLED, to jak zakup laleczki tamagotchi, trzeba się cały czas opiekować [emoji1]
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Kompromisy, to mało powiedziane.
Zakup OLED, to jak zakup laleczki tamagotchi, trzeba się cały czas opiekować [emoji1]

Nie mam nic przeciwko opiekowaniu się tv:lol: ale po ośmiu latach z plazmą już mi się zwyczajnie nie chce.Kupując Qleda postawiłem na bezstresowe użytkowanie nie tracąc nic z jakości.
 

zxx

New member
Właśnie dlatego przy zakupie Oleda masz po wyjęcie z kartonu uśmiech na twarzy.
Właśnie o tym pisaliśmy.
Przy Qled musisz iść na kompromisy.

Myślę, że tak by nie było. Nie jestem wrogiem OLED, ale w moich warunkach wszelkie jego wady byłby zmultiplikowane. Nawet z QN91A gdzie matryca ma jakiś system redukcji odbić nie jest super (patrz zdjęcie) a w bardzo ciemnych scenach jest wciąż za ciemno, to jak by to wygladało w OLEDem? Jak ktoś ma salę kinową, to pewnie tam nie ma o czym mówić. Jednak uniwersalność, moim zdaniem, jest zdecydowanie po stronie QLEDa.
 

Attachments

  • IMG20220309153749.jpg
    IMG20220309153749.jpg
    777,3 KB · Wyś: 57
Właśnie dlatego przy zakupie Oleda masz po wyjęcie z kartonu uśmiech na twarzy.
Właśnie o tym pisaliśmy.
Przy Qled musisz iść na kompromisy.

Ja w QN91A nie widzę kompromisów. Jest w nim wszystko czego chciałem; świetny obraz, czerń, kąty i jak na telewizor dźwięk. Przy oled trzeba iść na duże kompromisy. W tym na największy i według mnie nie do zaakceptowania - niską trwałość.
 
Ostatnia edycja:

VitoCx

Member
Myślę, że tak by nie było. Nie jestem wrogiem OLED, ale w moich warunkach wszelkie jego wady byłby zmultiplikowane. Nawet z QN91A gdzie matryca ma jakiś system redukcji odbić nie jest super (patrz zdjęcie) a w bardzo ciemnych scenach jest wciąż za ciemno, to jak by to wygladało w OLEDem? Jak ktoś ma salę kinową, to pewnie tam nie ma o czym mówić. Jednak uniwersalność, moim zdaniem, jest zdecydowanie po stronie QLEDa.

Ty masz jeszcze folie na tv nie zdjęta? Nie wiem jak dajesz rade tak ogladac ale podziwiam :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja mam zdjętą z Oleda i faktycznie jest super !
Moja opieka polega na włączeniu i wyłączeniu - oleda .
I jak mam czas to bardzo lubię korzystać z tych czynności.
 

zxx

New member
To się nazywa kupić coś "just in time". Dwa dni po zakupie, we wszystkich sklepach Samsugi 50QN91A poszły w górę o ponad1 tys. Jak ktoś chce kupić coś jeszcze w przyzwoitej cenie to sa to ostatnie chwile. Nowe modele i kurs walutowy wywindują ceny w kosmos.
 

Rif

New member
Od dzis jestem, póki co, szczęsliwym posiadaczem NQ50NQ91A. Obraz bez ingerencji mnie miło zaskoczył. Oczywiście nie wszystko jest idealne, ale jest lepiej niż się spodziewałem. Ustawiłem na filmmaker i mimo wszystko trochę mi przeszkadza lekka jaskarwości koloru czerwonego, co szczególnie sie uwidacznia przy relacjach z piłki nożnej. Kolor skóry np. w relacjach TVN24 tez jest trochę nienaturalny. Macie może jakieś sprawdzone ustawienia? Z góry dzięki za podzielenie się wiedzą. Diuna i Matrix już czekają ����

Witamy w rodzinie :)
Jak chcesz ustawienia pod filmy, to poszukaj ileś stron wstecz wrzucałem swoje całkiem sensowne. Tylko jeszcze trzeba wyłączyć redukcję szumów. Do oglądania kablówki używaj pozostałych trybów. Sport oglądam na dynamicznym, a informacyjne na naturalnym (tylko wycinam wszystkie "upiększacze/przyspieszacze").

Jak tak czytam kiki, to wydaje się, że OLED powinno sprzedawać się w ciemnych piwnicach, bo tam są naturalne najlepsze warunki do podziwiania obrazu. Osobiście rzadko oglądam po ciemku, nawet wieczorem, a nie chciałoby mi się do piwnicy zaglądać. Zresztą ten QN91 świeci tak mocno, że oświetlenie nie jest potrzebne :)
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
To się nazywa kupić coś "just in time". Dwa dni po zakupie, we wszystkich sklepach Samsugi 50QN91A poszły w górę o ponad1 tys. Jak ktoś chce kupić coś jeszcze w przyzwoitej cenie to sa to ostatnie chwile. Nowe modele i kurs walutowy wywindują ceny w kosmos.

Zagraj jeszcze w Lotto,może też będziesz miał farta.Tylko pamiętaj,że jakby co to połowa dla mnie za sugestię:)
Miłego oglądania.
ralfik77,zxx...proszę nie drażnić "lwa" bo to się źle kończy:lol:
 

viscaelbarsa

New member
Qn91a vs qn90a

Witam
Podepnę się pod wątek, ale mam palące pytanie:
Jakie są zasadnicze różnice pomiędzy telewizorami qn90a a qn91a? Nie mogę nic znaleźć w sieci.
A zamówiłem w jednym ze sklepów ten drugi, a przysłali pierwszy. I nie wiem, czy reklamować i wymieniać, czy montować (a montaż mam dzisiaj). Pozdrawiam i z góry dziękuję za info.
 

viscaelbarsa

New member
sprawdź dokładnie bo to może być tylko złe oznaczenie na kartonie (było o tym na forum)

Jest to qn90a. I z tego co twierdzi Samsung to są różne modele. W sieci brakuje dokładnej specyfikacji tych tv, więc nie mogę znaleźć różnic. Na jakimś anglojęzycznym forum znalazłem informację, że qn90a ma gorszą matrycę. Ale nie wiem ile w tym prawdy. Ogólnie sklep nie dla idiotów zachowuje się niepoważnie. Ciężko tu o pomyłkę, bo qn90a nie mają już w sprzedaży.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Witam
Podepnę się pod wątek, ale mam palące pytanie:
Jakie są zasadnicze różnice pomiędzy telewizorami qn90a a qn91a? Nie mogę nic znaleźć w sieci.
A zamówiłem w jednym ze sklepów ten drugi, a przysłali pierwszy. I nie wiem, czy reklamować i wymieniać, czy montować (a montaż mam dzisiaj). Pozdrawiam i z góry dziękuję za info.

Czy na kartonie masz napis "QN90A"?
Zobacz jaki jest podany symbol na białej naklejce umieszczonej chyba z boku kartonu.Zakładam,że QN91A.Jeśli tak ,to taki masz właśnie model i wszystko jest OK.
Dodatkowo na "plecach" odbiornika masz tabliczkę znamionową z podanym symbolem.
A gdyby tego było mało to jak uruchomisz tv:Ustawienia-Pomoc techniczna-O TV....tu też jest podany symbol Twojego tv.
 

Attachments

  • 20211010_154118.jpg
    20211010_154118.jpg
    208,3 KB · Wyś: 32
  • 20211010_152712.jpg
    20211010_152712.jpg
    149,8 KB · Wyś: 28
Do góry