Samsung QN91A-Wasze opinie o tym telewizorze.

viscaelbarsa

New member
A jaka jest różnica w cenie?

Nawet nie wiem. MM mieli (i dalej oferują) tylko qn91a 75 cali. Qn90a wszędzie wyprzedane. Ten tv w sieci ma dobre opinie, ale nie wiem jak te różnice w modelach wpływają na jakość obrazu. Na razie zgłosiłem reklamację i czekam na telefon zwrotny. Coś się nie spieszą :) Tyle wybierania, czytania testów, tutaj komentarzy, chodzenia po sklepach, a jak się zdecydowałem w końcu to taka niespodzianka niemiła:)
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Najważniejsze to sprawdzić w menu tv i po sprawie...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Najważniejsze to sprawdzić w menu tv i po sprawie...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Tak jak piszesz...informacja w menu jest najbardziej miarodajna.
Ale nawet w tym wątku użytkownicy pisali ,że na kartonie był nadruk QN90A a na białej naklejce i w menu QN91A.Ja też tak miałem.
Możliwe ,że viscaelbarasa widząc te "nieścisłości" w oznaczeniu nawet jeszcze nie rozpakował odbiornika na wypadek reklamacji więc w takim przypadku zostaje ta biała naklejka z boku kartonu.
 

viscaelbarsa

New member
Czy na kartonie masz napis "QN90A"?
Zobacz jaki jest podany symbol na białej naklejce umieszczonej chyba z boku kartonu.Zakładam,że QN91A.Jeśli tak ,to taki masz właśnie model i wszystko jest OK.
Dodatkowo na "plecach" odbiornika masz tabliczkę znamionową z podanym symbolem.
A gdyby tego było mało to jak uruchomisz tv:Ustawienia-Pomoc techniczna-O TV....tu też jest podany symbol Twojego tv.

Faktycznie na kartonie jest mała naklejka z właściwym oznaczeniem modelu :) Narobiłem więc zbędnego alarmu, ale kto pyta ten nie błądzi :) Jutro będę miał montaż, więc w ramach rekompensaty podzielę się wrażeniami. Dzięki za pomoc!
 

Attachments

  • 20220322_153605.jpg
    20220322_153605.jpg
    281,1 KB · Wyś: 30
  • 20220322_153630.jpg
    20220322_153630.jpg
    477,6 KB · Wyś: 27

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Faktycznie na kartonie jest mała naklejka z właściwym oznaczeniem modelu :) Narobiłem więc zbędnego alarmu, ale kto pyta ten nie błądzi :) Jutro będę miał montaż, więc w ramach rekompensaty podzielę się wrażeniami. Dzięki za pomoc!

Żaden zbędny alarm.Zobaczyłeś "rozbieżności" i zapytałeś w celu ich wyjaśnienia.To tylko świadczy,że nie podchodzisz do tematu bezmyślnie.
Nie wiem dlaczego Samsung serię QN91A pakuje w kartony z oznaczeniem QN90A.Bo seria QN95A ma na kartonach takie samo oznaczenie.
I...zadowolenia z zakupu i bezawaryjnej pracy:bober:
 

Rif

New member
I jak montaż ? Miałes na myśli powieszenie na ścianie ?

Raczej 75 postawić na stópce by było ryzykowne. Ja miałem tak z 65 przez kilka dni i za każdym razem, gdy dzieci przechodziły miałem stracha i dałem go na ścianę :)

Swoją drogą to ciekawe, że nie ma całkowicie nowych modeli na ten rok, a tylko literka B zamiast A dodana. Zmiany pewnie będą kosmetyczne. Nowością za to będą QD-OLED, ale już wyobrażam sobie, jakie ceny przywalą.
 
Ostatnia edycja:

viscaelbarsa

New member
Qn91a

I jak montaż ? Miałes na myśli powieszenie na ścianie ?

Tak, będzie na ścianie.
Montaż dopiero jutro, bo firma od MM w kulki leciała :)
Mam tylko nadzieję, że TV będzie bez wad. A wrażenia opiszę po weekendzie.
A będę miał porównanie do 2 innych tv (LG, który wymieniamy i Sony, który jest w sypialni).
Pozdrawiam
 
Witam, przymierzam się do zakupu modelu Samsung Neo QLED QE65QN91A.
Proszę o wrażenia i opinie. Pokój na południe, doszukałem się w nielicznych negatywnych komentarzach informacji na temat rozblasku na matrycy, że padający promień światła się rozszczepia i jest rozblask coś w tym stylu. Druga rzecz, rozmycie ekranu w szybkich ujęciach, piłka nożna itd. Czy tak faktycznie jest ? mamy tu przecież matrycę 120Hz ! a są opinie że ekran się rozszczepia
 

viscaelbarsa

New member
Qn91a

Kilka obiecanych zdań ode mnie.
Po pierwsze jakość obrazu ze słabego źródła jaki daje NETIA. Miałem tutaj olbrzymi problem z telewizorami Sony 9005 i LG Nanocell (model z 2020 roku). I tutaj bardzo pozytywne zaskoczenie. Qn91A radzi sobie bardzo dobrze. Oczywiście mógłbym się czepiać, ale w porównaniu z powyższymi tv (tak wiem to nie ta klasa tv) to jest ogromny skok jakości (zaznaczam, że z tv LG jestem ogólnie bardzo zadowolony, bo poza nieszczęsną Netią gra bardzo fajnie).

Jeżeli chodzi o te dysputy o czerni to czarny to czarny na maksa. I inne kolory też pięknie wybarwione. Matryca jest równomiernie podświetlona (sprawdziłem na tablicach testowych). Sport: piłka, siatka, tenis wszystko pięknie się ogląda. Ale np. na bilardzie wokół bil jest taka delikatna poświata. Nie wiem, czy to wina sygnału, czy to właśnie "to coś" o czym czasem można przeczytać. Ja na jakość obrazu jestem bardzo mocno wyczulony, ale to nie jest jakaś "wada" która by mnie irytowała i przeszkadzała w odbiorze.

Obraz z YOUTUBE (a oglądam sporo) - bardzo pozytywne zaskoczenie, i to już nawet w HD.

Materiały z HBO MAX, AMAZON PRIME czy NETFLIX - bardzo bardzo piękne (ale tu zaznaczę, że i LG świetnie sobie z tym radzi pomijając jego naturalne wady jak podświetlenie matrycy i czerń)

Jeśli chodzi o zauważone minusy to TV (o czym można przeczytać), to TV nie obsługuje wszystkich formatów plików multimedialnych (ale widzę tych starszych).
Poza tym pilot i rozwiązania w menu (ale do tego można się przyzwyczaić). Mogłoby być też więcej ustawień obrazu jak w LG.

Jeszcze odbicia ekranu. Ja mam salon bardzo nasłoneczniony, olbrzymie okno, TV wisi blisko okna i w jego kierunku. Oczywiście odbicia są widoczne, ale bez zaciemniania pokoju da się spokojnie oglądać. Chociażby przy LG jest już ciężko.

Resumując: TV jak najbardziej na plus. Jak ktoś się zastanawia polecam przetestować (np. ME daje 14 dniowy okres testowania).

Ja mam natomiast inny dylemat... Po zawieszeniu TV okazało i dziennym oglądaniu okazało się, że jednak 85 cali to by było coś :) Ale skok cenowy z 75 na 85 cali jest często ogromny (QN91N wybierałem pomiędzy QNED LG i OLED C11 i ceny tych tv powyżej 80 cali to już bardzo duża różnica). A szkoda, bo ten QNED też pięknie gra. Widziałem nowego NANO cell 86 cali - nieco droższy od QN91, ale pewnie jakość obrazu mogłaby mnie w mieszkaniu rozczarować (testowałem QNEDA i NANO w sklepie - oba obraz bardzo ok, ale QNED wyraźnie lepszy na tym samym materiale (a stały obok siebie). Widzę, że Samsung ma trochę różnych modeli 85 cali w cenie zbliżonej do QN91 75 cali, ale już nie mam siły tego znowu sprawdzać, a mam czas do zastanowienia się do jutra...

Reasumując, bo to wątek QN91A - telewizor bardzo dobry, jakość obrazu też. Wiadomo, można się do wszystkiego przyczepić, ale jak testowałem w sklepie, to i Oled G od LG przy słabszym sygnale generował obraz na pewno nie lepszy niż ten Samsung.

Ja mam tutaj jeszcze jedne pytanie co dpo QN91 - czy można na ten TV poprzez WIFI przerzucić obraz z laptopa? Opcję chyba taką widziałem w tv, ale nie mam jak tego teraz sprawdzić.

Pozdrawiam
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
viscaelbarsa...
Jeśli chodzi o poświatę wokół bil, a domyślam się że kolor poświaty odpowiada kolorowi bili ,to obstawiam niedokładne ustawienie obrazu. Polecam profesjonalną kalibracjęWiem,że jest drogo ale uważam,że warto.
Mi pilot akurat bardzo pasuje.Jest mały i poręczny.Nie wiem o jakie rozwiązania w menu Ci chodzi więc się nie odniosę.
Mi akurat nie przeszkadza że ten tv nie obsługuje np.AVI. Na tor Monza Fiatem F-126p też nie wjeżdżałbym.
A jeśli chodzi o połączenie lapka z tv.Po wi-fi nie wiem ale po BT wygląda tak.
W laptopie z W10
Start->Ustawienia->Urządzenia->Dodaj urządzenie Bluetooth->z listy wybierasz "Ekran bezprzewodowy...."
U mnie to działa.
I zadowolenia z zakupu.
 

viscaelbarsa

New member
viscaelbarsa...
Polecam profesjonalną kalibracjęWiem,że jest drogo ale uważam,że warto.
Mi pilot akurat bardzo pasuje.Jest mały i poręczny.Nie wiem o jakie rozwiązania w menu Ci chodzi więc się nie odniosę.
Mi akurat nie przeszkadza że ten tv nie obsługuje np.AVI. Na tor Monza Fiatem F-126p też nie wjeżdżałbym.
A jeśli chodzi o połączenie lapka z tv.Po wi-fi nie wiem ale po BT wygląda tak.
W laptopie z W10
Start->Ustawienia->Urządzenia->Dodaj urządzenie Bluetooth->z listy wybierasz "Ekran bezprzewodowy...."
Dzięki za wskazówki, tak spróbuję z lapkiem. Ogólnie podoba mi się to jak tv wszystko wykrywa i bez problemu to działa. Co do plików avi to się zgodzę :) TV na pewno skalibruję, a do pilota już się przekonałem :) W ogóle z godziny na godziny sympatia do tv wzrasta. Nie wiem jaka jest czerń w oledach, ale już w tym tv jest zaj****a. Jak dla mnie. Subiektywnie :) A to przekłada się na inne kolory. Pięknie to wygląda w porównaniu do moich 2 tv o których wspominałem.
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Samsung jak każdy led też ma swoje wady - system słaby ,możliwy kurz na matrycy nie równe podświetlenie a już nagminnie źle spasowana obudowa o serwisie nie wspomnę.
Te wszystkie płatne kalibracje pic na wodę nie da się tego oglądać, przykładowo nowe oledy mają inteligentne systemy poprawy obrazu można samemu wybrać najlepszy obraz , daj sobie spokój z Samsugiem i tą technologią.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Samsung jak każdy led też ma swoje wady - system słaby ,możliwy kurz na matrycy nie równe podświetlenie a już nagminnie źle spasowana obudowa o serwisie nie wspomnę.
Te wszystkie płatne kalibracje pic na wodę nie da się tego oglądać, przykładowo nowe oledy mają inteligentne systemy poprawy obrazu można samemu wybrać najlepszy obraz , daj sobie spokój z Samsugiem i tą technologią.

Z jednym się zgodzę .Samsung też ma wady .To tylko urządzenie.
Cała reszta, to jest "obiektywna" opinia człowieka, który na tym forum sam o sobie pisał,że jest "idolem Philipsa".:lol:
Bez komentarza.:lol:
 
Ostatnia edycja:

conqest

Well-known member
Bez reklam
@KLOSjanek
od dawna czytam Twoje debilne komentarze, zawsze to olewałem ale jak nie masz do powiedzenia nic co by komuś pomogło (coś wniosło sensownego do tematu) to po prostu nie pisz nic :) Twoje wypowiedzi typu "oled lekiem na całe zło"... nie no ubawiłem się przednio...
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Jeżeli jesteś za krótki żeby kupić Oleda nie obrzydzaj innym , Samsung ma dobre telefony i tablety ale tv średnie lepsze ledy robi sony.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Nie, nie jestem i celowo go nie kupiłem. Nic nikomu nie obrzydzam, ale niech każdy kupuje to co chce i tyle w temacie. Oled nie jest lekiem na cale zło heh I wiecej szacunku dla innych....
 
Do góry