Samsung QN91A-Wasze opinie o tym telewizorze.

Rif

New member
Ktoś wrzucał ustawienia 23.11. Bardzo fajne, tylko lekko skorygowałem

To były moje. Potem wyłączyłem redukcję szumów i dałem ostrość na zero i od tamtej pory jadę na takich ustawieniach. Oczywiście każdy sobie dopieszcza według gustu i to jest fajne :)
Nie wiem czy to normalne, czyli, że mój wzrok się przyzwyczaił, ale po miesiącu miałem wrażenie, że obraz jeszcze wyładniał ;)
 
Ostatnia edycja:
Witam użytkowników qn91a. Stoję przed dylematem zmiany tv. Obecnie mam 65mu7042. Chciałbym zmienić na coś większego i mam do wyboru 75qn91a za 9999zł lub 77a84j za 14999. Pytanie czy jest sens dopłacać aż 5 tysięcy do oleda? Telewizor wisi na ścianie obok okna balkonowego, choć i tak oglądam 90 procent tv wieczorami. Mam xseries x do okazjonalnego grania. Tv wykorzystuję głównie do netflixa i hbo go, oglądam filmy tylko z napisami i obawiam się tylko bloomingu w Samsungu.

Nie warto dopłacać 5 tysięcy do oleda. QN91A ma jakość obrazu porównywalną z oled i dużo większą trwałość. Nie będziesz musiał za kilka lat wymieniać wypalonej matrycy w telewizorze.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Witam użytkowników qn91a. Stoję przed dylematem zmiany tv. Obecnie mam 65mu7042. Chciałbym zmienić na coś większego i mam do wyboru 75qn91a za 9999zł lub 77a84j za 14999. Pytanie czy jest sens dopłacać aż 5 tysięcy do oleda? Telewizor wisi na ścianie obok okna balkonowego, choć i tak oglądam 90 procent tv wieczorami. Mam xseries x do okazjonalnego grania. Tv wykorzystuję głównie do netflixa i hbo go, oglądam filmy tylko z napisami i obawiam się tylko bloomingu w Samsungu.
50% różnicy w cenie w żadnym przypadku nie przekłada się na 50% lepszą jakość Oleda w stosunku do QN91A.
Absolutnie nie warto.Chyba,że masz kaprys posiadania Oleda i kasa nie ma dla Ciebie znaczenia.
Blooming to niestety cecha charakterystyczna LCD ale jeśli masz możliwość to sprawdź jak to wygląda w QN91A a będziesz zaskoczony.
 
Ostatnia edycja:

Marcinek321

New member
Mam kilka pytań do posiadaczy QN91A.
1. Czy jak kupię standardowy pilot Samsunga to będzie działał ?
2. Czy jest możliwość edycji szybkich ustawień ? Często zmieniam jasność i w poprzednim samsungu było uproszczone menu a tutaj musze przeklikiwać wszystkie ustawienia.
3. Jak wcisnę przycisk głośności to pojawiają „Skróty dostępności” i mimo że mam wszystko wyłączone to itak czyta wszystko… To jakiś błąd czy po prostu nie da się wyłączyć tych głosowych podpowiedzi ?

Póki co tyle :bober:
 

robotxx

New member
Nie warto dopłacać 5 tysięcy do oleda. QN91A ma jakość obrazu porównywalną z oled i dużo większą trwałość. Nie będziesz musiał za kilka lat wymieniać wypalonej matrycy w telewizorze.

Potwierdzam , qn91 to bardzo dobry TV , wiadomo wieczorem i noca oled lepszy ale za dnia qn91 . do jasnych pomieszczen zdecydowanie samsung - tylko tak naprawde to cenowo to on chyba drozszy niz oled . mi z znizkami to wyszedl chyba 5.5 za wersje 65 cali... i to z cashback od samsunga 1k.... wiec cenowo jak oled . Ten tv tez ma swoje wady ... katy widzenia i wcale nie taki super kontrast jak na va - ale to przez powloke anty . glosniki slabe , system tizen tez wg mnie gorszy niz webos i andtoid tv ( dlatego uzywam firesticka tak mnie ten tizen irytowal - aha brak wyszukiwania po polsku... )

Jezeli oled i ten tv w tej samej cenie to zdecydowanie wybieram oleda - szczegolnie jak ktos oglada wieczorami / noca i filmy w dobrej jakosci .
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wybór faktycznie jest prosty - potwierdzam OLED TV, bo... jest lepszy pod każdym względem.
 
A to dobre, pod każdym względem... Pomijając nieprawdę tego stwierdzenia, to może by tak było do czasu aż by się wypalił, czyli za krótko. Nie wiem w czym oled miałby być lepszy w nocy od QN91A. Czyżby w tej "mitycznej" czerni oleda? Na pewno mamy inne ustawienia telewizorów, panele też są w nich lepsze i mniej udane w różnych egzemplarzach tego samego modelu. Natomiast QN91A, którego kupiłem kilka miesięcy temu, ma smolistą czerń w dzień jak i po zmroku i niewidoczne kwitnienie. Również dobre kąty i jak na telewizor, do tego bardzo cienki, niezły dźwięk.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Głodnemu chleb na myśli.
Jak masz uwagi polityczne to zmień proszę portal .
Tu nie ma miejsca na głupie zagrywki.
Co do meritum to na dziś OLED co do jakości to najlepsza technologia skomercjalizowana
Tak uważam na podstawie testów na świecie, porównań na światowych portalach, doświadczeń własnych i opinii tych co kupili.
 
Pewnie dlatego Sony i Samsung, pomijając Micro LED, będą w roku 2022 nadal pozycjonować swoje linie Bravia XR Z i Neo QLED jako produkty sztandarowe i najlepsze w ofercie, uzupełnione przez ofertę telewizorów OLED. Zacytuję jeszcze fragment komentarza obiektywnego redaktora z konkurencyjnego portalu na temat "mitycznej" czerni pod jego testem Samsunga QN95A: "Jak siedzisz na wprost przy zgaszonym świetle to ten Samsung świeci praktycznie jak oled pod względem czerni. Nie ma co negować faktów. Oba telewizory miałem dość długo oko w oko w redakcji czyli flagowca oleda i tego Samsunga. Czerń jest praktycznie taka sama".
 
Nie muszę iść do sklepu, kupiłem nowoczesnego qleda QN91A i widzę jak rewelacyjny ma obraz i czerń. Potwierdzam zdanie redaktora z konkurencyjnego portalu na temat wyśmienitej czerni topowych mini ledów Samsunga. Porównywanie starego qleda sprzed pięciu lat do nowoczesnego qleda mini led, czy oleda jest bez sensu.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Wystarczy iść do dowolnego sklepu, wyłączyć lub zmniejszyć światło .
Oled jak wygrywał z Qledem
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...ng-55q7-na-specjalnym-pokazie-w-londynie.html
Tak i wygrywa. !!!

Nie wiedziałem,że żeby ogladać Oleda trzeba kombinować ze światłem.:shock:.A jak sprzedawca będzie nieuprzejmy i światła nie zmniejszy, to co? D...pa, telewizora nie kupię.
Qleda można komfortowo oglądać przy każdym oświetleniu bez względu na stan emocjonalny i aktualny humor sprzedawcy.
Kiki...w innym temacie o Oledach, chyba wczoraj ,pisałeś ,że technologia się rozwija ,idzie na przód.
A tu zapodajesz temat z przed pięciu lat .I w dodatku znowu test Philipsa zrobiony przez Philipsa .No proszę Cię:?
Ja nie mam nic przeciwko Oledom. To są fajne telewizory. I niech każdemu służą bezawaryjnie jak najdłużej.
I żeby nie było, mam gdzieś to czy Oled się wypala czy nie. Nie biję o to, jak mi sugerowano , piany.
Chodzi mi tylko o uczciwą informację na temat tych tv. W brew temu co sugerujesz a w co wierzy wąska grupa Twoich bezkrytycznych "wyznawców", nie są to niestety telewizory idealne .Bo nie ma takich.Niestety.
O czym zupełnie niechcący i zapewne przez przypadek sam napisałeś na początku swojego posta.
 
Ostatnia edycja:

zxx

New member
Od dzis jestem, póki co, szczęsliwym posiadaczem NQ50NQ91A. Obraz bez ingerencji mnie miło zaskoczył. Oczywiście nie wszystko jest idealne, ale jest lepiej niż się spodziewałem. Ustawiłem na filmmaker i mimo wszystko trochę mi przeszkadza lekka jaskarwości koloru czerwonego, co szczególnie sie uwidacznia przy relacjach z piłki nożnej. Kolor skóry np. w relacjach TVN24 tez jest trochę nienaturalny. Macie może jakieś sprawdzone ustawienia? Z góry dzięki za podzielenie się wiedzą. Diuna i Matrix już czekają
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Od dzis jestem, póki co, szczęsliwym posiadaczem NQ50NQ91A. Obraz bez ingerencji mnie miło zaskoczył. Oczywiście nie wszystko jest idealne, ale jest lepiej niż się spodziewałem. Ustawiłem na filmmaker i mimo wszystko trochę mi przeszkadza lekka jaskarwości koloru czerwonego, co szczególnie sie uwidacznia przy relacjach z piłki nożnej. Kolor skóry np. w relacjach TVN24 tez jest trochę nienaturalny. Macie może jakieś sprawdzone ustawienia? Z góry dzięki za podzielenie się wiedzą. Diuna i Matrix już czekają ����

Fabrycznie,po wyjęciu z pudełka raz będzie lepiej ,raz gorzej ale obraz idealny nie będzie.
Wiem ,że to jest spory koszt ale mimo wszystko polecam profesjonalną kalibrację .Wklepywanie "sprawdzonych ustawień" może poprawić obecny obraz ale nie "podkręci" tv na maksa.
A tak w ogóle...przyjemności z oglądania.:bober:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Właśnie dlatego przy zakupie Oleda masz po wyjęcie z kartonu uśmiech na twarzy.
Właśnie o tym pisaliśmy.
Przy Qled musisz iść na kompromisy.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Właśnie dlatego przy zakupie Oleda masz po wyjęcie z kartonu uśmiech na twarzy.
Właśnie o tym pisaliśmy.
Przy Qled musisz iść na kompromisy.

Tak z ciekawości....o jakich kompromisach mówisz?Bo ja po zakupie Qleda Samsunga nie musiałem iść na żadne kompromisy.
Powiem więcej.W moim przypadku zakup Oleda wiązałby się się z kompromisami.
 
Do góry