Samsung QLED Q7F 75"

doctor20

New member
Witajcie,
Szukam TV w rozmiarze 75" w budżecie do 15tyś zł. Wstępnie mój wybór padł na Samsung Q7F ale jeśli chodzi o sprzęt TV jestem całkowitym laikiem i nie wiem czy za te pieniądze będzie to dobry wybór?
TV oglądam głównie wieczorami z odległości 4m, na wprost TV. Najczęściej oglądam oczywiście mecze oraz programy na Discovery czy NatGeo.. I oczywiście filmy.


TV ma być powieszony na ścianę i akurat ten Samsung nadaje się do tego idealnie. I tak naprawdę to jedyna zaleta którą potrafię wskazać w tym TV..


Wiem, że jest wśród Was wielu fachowców więc proszę o poradę czy w tym budżecie jest jakaś lepsza alternatywa dla tego modelu.. Jeśli to możliwe to proszę o argumenty..
 

sodalit1990

New member
Witam.
15000 zł to duża suma .Jeśli chcesz możesz zainwestować w znacznie lepszy telewizor. Najlepszy jest OLED.

QLED samsunga to jak samochód syrena .OLED to jak najnowszy model samochodu Lamborghini.

QLED to nie jest OLED . QLED to nowa wersja LCD, tylko nazwa podobna jak OLED.

http://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/2017/07/qled-vs-oled.aspx

https://www.youtube.com/watch?v=ek-qyvFo1Zg

W tej cenie możesz kupić np mniejszy 55 calowy 4k Sony albo Panasonic.Samsung QLED to trzecia liga.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz w tej klasie do wyboru kilka modeli :
Sony 75XE8596 za 10.999 zł
Kalibracja gratis

Philips 75PUS7101 za 10.999 zł z ambilightem
Kalibracja gratis

TCL 75C70 za 9499 zł
Kalibracja gratis
Pilot do obsługi głosowej gratis
Dostawa gratis
Uchwyt gratis
Montaż gratis

Też bym Poszedł w tym kierunku i odłożył kasę na Oleda 77".
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...qled-sa-to-panele-lcd-nic-dodac-nic-ujac.html
Tu masz info o Qled

Tu masz wyniki konfrontacji:
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...ng-55q7-na-specjalnym-pokazie-w-londynie.html
 

Seizo

Active member
Bez reklam
QLED samsunga to jak samochód syrena .OLED to jak najnowszy model samochodu Lamborghini.
Bez przesady.
W tej cenie możesz kupić np mniejszy 55 calowy 4k Sony albo Panasonic.Samsung QLED to trzecia liga.
Tylko on wyraźnie napisał, że odległość od telewizora to 4 metry więc te wszystkie 55 calowe Oledy, Sony i Panasoniki oglądane z tej odległości mogą co najwyżej possać kciuka 75 calowemu wyświetlaczowi Samsunga.
 

makus3

Member
Ja mam samsunga 65 q7f i jestem bardzo zadowolony mam telewizje nc+ kanaly bardzo ladnie odbieraja tv sluzy mi tez jako monitor mam podlaczony do paki PC i gram w ps4 pro kolorki rewelacja. Ma tez super powloke oko cmy mam tv na wprost 3 duzych okien i w dzien przy sloncu wszystko elegancko widac :) a co do systemu poezja TIZEN rewelacja ani 1 zwiechy nie mialem smiga ze hej
 

andrju75

New member
Witam.
Nie daj sie namówić na telewizor w wielkości ekranu 55" w odległości 4 m.I obojetnie jaki to by był.Ja mam 55" w odległości 2,7 m i uważam ,że jest za mały.Teraz kupujac celowałbym w 65".Uważam ,że wielkość ekrany wybrałeś odpowiednią.Co do Q7F to mam go,ale w 49" w małym pokoju a odległośc oglądania to ok.1,7 m.Ten telewizor posiada całkiem niezłą czerń , nadaje sie do nocnego oglądania i polecam go do piłki nożnej.Kolorystyka obrazu bez zastrzeżeń.A tizen w nim śmiga rewelacyjnie,telewizor nie ma żadnych zwiech itp.Pilot to prawdziwa petarda (oj,szybko się do niego przyzwyczaiłem-do tego pilota.I żal by mi go było oddawać.Ale brakuje w nim żeroskopu, jak by był , to by to był najlepszy pilot jaki został kiedykolwiek stworzony.) .Co do propozycji od KiKiego , żaden z tych modeli nie stanowi konkurencji dla Q7F, dla mnie to co podał wypada słabo.Jak nie coś z serii 9 od Sonego to tylko OLED.Samsunga Q7F stawiam na trzecim miejscu za OLEDEM (wiadomo) i Sonym seria 9.
Pozdrawiam.
 

sodalit1990

New member
Nazwa QLED nie przypadkowa. Nieświadomy klient ma być przekonany że QLED i OLED to jest to samo.To nie jest to samo. Informacje na ten temat są w linkach wyżej.
Sprawdziłem w internecie, w tym przedziale cenowym można już kupić 65 calowy telewizor OLED Sony. Na pewno lepszy niż lcd ( QLED) Samsunga.
 
Ostatnia edycja:

doctor20

New member
Panowie trochę poczytałem i wiem, że Oled znacznie przerasta Qled-a. Jak zobaczyłem Sony Oled w media markt to długo zbierałem szczękę z podłogi.. Niestety odległość od ściany oraz jej rozmiar praktycznie dyskwalifikuje mniejsze TV niż 75". "Wykleiłem" na ścianie tv o wymiarach 65" i niestety na takiej powierzchni się "zgubił". Do tego odległość to nawet lekko ponad 4m.. OLED 65" to ceny zaporowe, nie wspomnę już o 75". Kończąc budowę dużego domu i tak mój budżet ledwo zipie.. :(

Tak więc pytanie nadal aktualne? Co jeśli nie Samsung?
Czy podane modele za ok 10k, przynajmniej dorównują Samsungowi czy może w czymś są lepsze?
Dodam, że w firmowym sklepie Samsunga aktualnie dają w gratisie na niego 5lat gwarancji..
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Nikt nie mówi, że Oled jest gorszy, ale porównanie przy użyciu syrenki i lambo to lekkie przegięcie. Z jakiegoś powodu Samsung nie bawi się w oledy i nie wierzę, że księgowi od tak odpuścili tą technologie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL 75C70 - jest Twoim targetem i to właśnie do czasu zamiany na Oleda , naprawdę wiele osób tak robi.
Masz 4K, 100 Hz, HDR, VP9, MxPlayer, Android, Kodi, Trwiatta, Obsługa głosowa, głośniki JBLa, Fazowane aluminium, kalibracja gratis, uchwyt i montaż gratis.
Ma znacznie lepiej od Samsunga znacznie droższego:
- ostrość
- podświetlenie
- dźwięk
- multimedia
- wyposażenie

A kasę za 4-5 lat będziesz miał spokojnie na Oleda 77".
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Witajcie,
Szukam TV w rozmiarze 75" w budżecie do 15tyś zł. Wstępnie mój wybór padł na Samsung Q7F ale jeśli chodzi o sprzęt TV jestem całkowitym laikiem i nie wiem czy za te pieniądze będzie to dobry wybór?
TV oglądam głównie wieczorami z odległości 4m, na wprost TV. Najczęściej oglądam oczywiście mecze oraz programy na Discovery czy NatGeo.. I oczywiście filmy.


TV ma być powieszony na ścianę i akurat ten Samsung nadaje się do tego idealnie. I tak naprawdę to jedyna zaleta którą potrafię wskazać w tym TV..


Wiem, że jest wśród Was wielu fachowców więc proszę o poradę czy w tym budżecie jest jakaś lepsza alternatywa dla tego modelu.. Jeśli to możliwe to proszę o argumenty..




WITAJ
Oglądasz z 4m więc 75 cali to jedyna alternatywa : Zerknij na :

SONY KD-75XD8505 IPS EDGE LED
SONY KD-75XE8596 VA EDGE LED
LG 75SJ955V IPS NANO EDGE LED
PANASONIC TX-75EX780E VA EDGE LED
SAMSUNG UE75KS8000 VA EDGE LED
SAMSUNG QE75Q7 VA EDGE LED
SONY KD75XE9005 VA FALD LED

I coś wybierz z tych modeli , popatrz w sklepach .

Tu masz ranking 75 calowców - SONY zdeklasowało rywali

Best 70-75 inch TVs - Black Friday 2017: Reviews
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Tylko ten Sony jest trzy razy droższy od TCLa i nie ma trzy razy lepszego obrazu .


SONY 75XE9005 kosztuje 16 tyś , TCL 10 tyś - gdzie tu 3-krotna różnica ....
Co do TCL może i obraz ma przyzwoity, ale niech wyeliminuje błędy softu i poważnie podejdzie
do aktualizacji oraz wsparcia technicznego.
 

doctor20

New member
Kiki muszę się przyznać że nic nie wiem na temat TCL.. Możesz krótko zrecenzować tą markę?

Jeśli chodzi o Sony to jest to mój ewentualny drugi wybór.. Mam sentyment do tej marki bo od kilku lat oglądam TV tej marki i muszę powiedzieć że nigdy nie zawiódł i sprawuje się całkiem nieźle..

Który z tych trzech jest numerem jeden?
SONY KD-75XD8505 IPS EDGE LED
SONY KD-75XE8596 VA EDGE LED
SONY KD75XE9005 VA FALD LED
 

wucash

Active member
Bez reklam
Który z tych trzech jest numerem jeden?
SONY KD-75XD8505 IPS EDGE LED
SONY KD-75XE8596 VA EDGE LED
SONY KD75XE9005 VA FALD LED
Z tych 3 wydaje się, XE9005 będzie najlepszym wyborem (VA FALD), wiadomo seria 9405 to już petarda ale cena z choinki. Byłbym ostrożny z tym TCL z uwagi na argumenty przedstawione przez kolegów. Jako posiadacz 75 cali potwierdzam że moc jest w wielkości i absolutnie nie daj sie namówić na 65. Pożyjemy, spłacimy hipoteki i w końcu ceny OLEDów w dużych rozmiarach spadną do akceptowalnych cen :p
 

doctor20

New member
Z tych 3 wydaje się, XE9005 będzie najlepszym wyborem (VA FALD), wiadomo seria 9405 to już petarda ale cena z choinki. Byłbym ostrożny z tym TCL z uwagi na argumenty przedstawione przez kolegów. Jako posiadacz 75 cali potwierdzam że moc jest w wielkości i absolutnie nie daj sie namówić na 65. Pożyjemy, spłacimy hipoteki i w końcu ceny OLEDów w dużych rozmiarach spadną do akceptowalnych cen :p

Chyba że weźmiemy TV pod hipotekę.. :razz:

@Czy Android w Sonym faktycznie sprawia tyle problemów o których można poczytać w opiniach? Jest się czego obawiać?
 

barburian

New member
Bez reklam

daw33

New member
filmy usb

Witam
mam problem,w samsungu qe65q7fn, tv nie odtwarza wszystkich formatów filmów z dysku zewnętrznego.
W starszym samsungu nie było tych problemów.
Da się to jakoś zmienić,włączyć,jest na to jakiś sposób?
 
Do góry