Samsung QLED 2019 - Q90R, Q70R, Q60R

Lazycrazy

New member
Dzięki za odpowiedź. Niestety... w tym filmiku nie ma nic na temat ustawień. To rzeczywiście "unboxing" + bazowa konfiguracja (klikanie) i przestawienie w tryb sklepowy. I tyle :(

Już coś niecoś pozmieniałem, bo filmy w Netlixie były zbyt ciemne w standardowych ustawieniach. Trochę zjechałem z kontrastem i ostrością i jest jakby jaśniej w średnich tonach, ale już widzę, że ten TV jest trochę jak bolid F1: strasznie czuły na wszelkie zmiany. Tu nie skacze się ustawieniami, tylko raczej leciutko je modyfikuje.
Chyba jednak bez kalibracji się nie obejdzie, choć trochę jeszcze popróbuję...
 

WuMike

New member
Bez reklam
Chora cena za LCD 65”, pomimo, że nowy model. OLED łyknie go czernią, kątami bocznymi i równomiernością ekranu. Q90R może być ciut ostrzejszy i na pewno sporo jaśniejszy.

Tak, jak Kiki napisał, masz prawie dwa razy OLED LG B8, w cenie jednego Q90R. Bez sensu. Resztę kasy lepiej przeznaczyć na napęd UHD i filmy, lub dobry dźwięk.
 

harryt

New member
Popatrzyłem w sklepie na te nowe QLEDy i moje subiektywne odczucie jest, że grają gorzej niż te z 2018r. Obraz na moim Q7FN jest przyjemniejszy. Te nowe jakieś takie bez "głębi". Odbicia na matrycach tak ze 100% większe.
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Test telewizora Ultra HD LCD firmy Samsung Q90/Q90R z dnia 18 kwietnia 2019 r . :-|

https://rtings.com/tv/reviews/samsung/q90-q90r

W Europie dostępna jest również wersja 55"Q90R , lecz ze słabszą lokalną funkcją ściemniania . :|
(czytaj , z mniejszą ilością stref niestety)

Testowany był telewizor w wielkości przekątnej ekranu 65" .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:
Do góry