Samsung Q95T czy Q91N

filcek

Member
Sdman za każdym razem się kompromituje i powiela te same bzdury, a całą swoją wiedzę opiera o kilkuminutowy test LG B9, który to testował, jak wspomina u znajomego sprzedawcy w pobliskim sklepie !!! Kolega wyżej zamieścił wnikliwy test obu modeli, który jasno pokazuje przewagę oleda we wszystkich aspektach jakości obrazu, ale no jak to przecież Q70R jest klasy premium, a B9 to stary budżetowy południowokoreański śmieć. Za każdym razem argumentuje również, że każdy oled ma,większe refleksy i odbicia od Qled co jest również bzdurą, co pokazuje wynik testu , w którym to B9 wygrywa zdecydowanie w tej kategorii z ósmym cudem świata, czyli Q70R

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-q70-q70r-qled-vs-lg-b9-oled/782/915?usage=1&threshold=0.10

Q70R:
average-room-off-large.jpg


B9:
average-room-off-large.jpg
 
Ostatnia edycja:

Manarino

Banned
Cóż, poddaję się w walce z Trolami bez twarzy jestem bez szans.
Posiadaczy TV LCD klasy premium serdecznie pozdrawiam.

Jedyne, co Ci dobrze wychodzi to podawanie się .

Poddałeś się , gdy przed zakupem skreśliłeś oleda na rzecz leda wartego 3.800 zł .Ale to nie dziwi . Nie było Cie stać na obraz premium.
Codziennie się poddajesz , korzystając z kablówki. To w zasadzie tłumaczy wybór tego leda q90t : skalowanie .

Kolejny raz się poddałeś , gdy stwierdziłeś, że nie skalibrujesz tego leda profesjonalnie .
Po co kalibrować coś, co nie generuje obrazu najwyższych lotów. No i przede wszystkim za co .
Lepiej poustawiać parametry obrazu z poziomu menu na oko i uznać, wmówić sobie , że posiadam obraz premium .


Ten led , który wybrałeś nigdy Cię nie zawiedzie, nie wypali się po gwarancji ,będzie służył długie lata, zanim znów odłożysz z renty i pod koniec drugiej dekady nabędziesz nowy najlepszy tv . Kolejny raz się poddałeś, rezygnując z obrazu premium na rzecz trwałości matrycy .

Podawanie się masz we krwi .
 
Ostatnia edycja:

VitoCx

Member
Ok, czyli się nie dowiem. Wobec tego nabywam prawo do nazywania ciebie oficjalnie na forum trollem i farmazonem, a wszelkie twoje potencjalne wpisy proponuję mniej uważnym userom omijać szerokim łukiem bo nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Niczego wartościowego nie dowiecie się z nich.

Na drugi raz chłopie zastanów się co piszesz.
 

VitoCx

Member
Uderz w stół a nożyce się odezwą.. jakie to żałosne.
Masz tekst wklejony na poprzedniej stronie. Zakładam, że umiesz odpowiedzieć.
 

mpDante

Member
Bez reklam
Ja tylko porównywałem Q70R do Q90T, którym tak @SDman się zachwyca, żeby pokazać, że poziom czerni w Q70R jest unikatowy jak na lcd. Widocznie dodawanie wszelkich powłok ma negatywny wpływ na kontrast... albo matryce są "gorsze".

Ja po przesiadce z oleda wybrałem Q70R, bo Q85R i Q90R nie miały już tej fajnej czerni, ale do oledów jeszcze daleka droga. Na tą chwilę nic poza miniledem nie zbliża się czernią do 65Q70R. Żeby nie było, najprawdopodobniej po weekendzie kupię oleda 77B13, póki co myślę intensywnie czy wydać aż tyle na tv.
 

rafi22

Member
Tez się zastanawiam, czy kupić oleda 77B13. Teraz mam oled 55 cali 804 philipsa, ale mam bardzo jasny pokój. Niestety kiepsko to w dzień wygląda. Nocą obraz jest super, ale więcej oglądam w dzień. Dlatego rozważam 75QN91.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz nowe modele Oledów na matrycy EVO - znacznie jaśniejszej.
Nowe oledy Philips 8568/806 - znacznie jaśniejsze jak Twój.
Jaki masz teraz ustawienia w Oledzie 804 Philipsa - podświetlenia matrycy na dzień ?
Ile masz kasy na 75' ?
Sprawdzałeś Mini ledy 75 ?
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Ja tylko porównywałem Q70R do Q90T, którym tak @SDman się zachwyca, żeby pokazać, że poziom czerni w Q70R jest unikatowy jak na lcd. Widocznie dodawanie wszelkich powłok ma negatywny wpływ na kontrast... albo matryce są "gorsze".

Ja po przesiadce z oleda wybrałem Q70R, bo Q85R i Q90R nie miały już tej fajnej czerni, ale do oledów jeszcze daleka droga. Na tą chwilę nic poza miniledem nie zbliża się czernią do 65Q70R. Żeby nie było, najprawdopodobniej po weekendzie kupię oleda 77B13, póki co myślę intensywnie czy wydać aż tyle na tv.
A widziałeś q9fn?
 

SDman

Banned
Ja tylko porównywałem Q70R do Q90T, którym tak @SDman się zachwyca, żeby pokazać, że poziom czerni w Q70R jest unikatowy jak na lcd. Widocznie dodawanie wszelkich powłok ma negatywny wpływ na kontrast... albo matryce są "gorsze".

Ja po przesiadce z oleda wybrałem Q70R, bo Q85R i Q90R nie miały już tej fajnej czerni, ale do oledów jeszcze daleka droga. Na tą chwilę nic poza miniledem nie zbliża się czernią do 65Q70R. Żeby nie było, najprawdopodobniej po weekendzie kupię oleda 77B13, póki co myślę intensywnie czy wydać aż tyle na tv.
Sorry nie obraź się ale w każdym sklepie było to widoczne (patrz YT), kolega ze sklepu Samsunga ma osobiście Q70R i wie o tym, że milę mu do Q80R,
a do Q90R czy T to już dwie.

https://www.youtube.com/watch?v=Jaub5QkIk2o&t=36s

Zwyczaj nie jednak nie chciał wydawać więcej kasy, a jak to się mówi pracując w sklepie miał okazję z której skorzystał.
Q70R to świetnie skalujący TV w teście porównawczym 1:1 po wstępnych ustawieniach na tym samym programie TVP 2 HD bez najmniejszego problemu pokazał lepsze skalowanie niż LG B9.
=============================================================
Uderz w stół a nożyce się odezwą.. jakie to żałosne.
Masz tekst wklejony na poprzedniej stronie. Zakładam, że umiesz odpowiedzieć.
Jak nauczysz się kopiować wypowiedzi w wątkach to się zgłoś.
 
Ostatnia edycja:

VitoCx

Member
Tak tylko włożę kij w mrowisko przy zachwytach czernią w Q90T/Q95T ;-)


Takie tam porownanie z Q70R.

Mrówki się nie pogniewają bo testy cyferki to tak samo jak w audio włożyć sobie można -no właśnie jak kij w mrowisko.
Q70R jest świetnie skalującym TV w bezpośrednim porównaniu 1:1 wygrał
z LG B9 jednak nie może się równać z Q90T pod żadnym względem
.

Sorry nie obraź się ale w każdym sklepie było to widoczne (patrz YT), kolega ze sklepu Samsunga ma osobiście Q70R i wie o tym, że milę mu do Q80R,
a do Q90R czy T to już dwie.

W każdym sklepie.. dwie mile.. co jeszcze? :bober:


https://www.youtube.com/watch?v=Jaub5QkIk2o&t=36s


Co to za fakeowe porównanie? Wystarczy poczytać komentarze pod tym żenującym filmem. Tylko ty trollu mogłeś coś takiego wrzucić na forum.


Zwyczaj nie jednak nie chciał wydawać więcej kasy, a jak to się mówi pracując w sklepie miał okazję z której skorzystał.
Q70R to świetnie skalujący TV w teście porównawczym 1:1 po wstępnych ustawieniach na tym samym programie TVP 2 HD bez najmniejszego problemu pokazał lepsze skalowanie niż LG B9. - Co to ma być? Sprostowanie twoich farmazonów?
Wyślij lepiej linka do tego testu.

=============================================================

Jak nauczysz się kopiować wypowiedzi w wątkach to się zgłoś.
Skończ tą szopkę, bo się pogrążasz.
 
Ostatnia edycja:

VitoCx

Member
To się odnieś do treści jak ci forma przeszkadza.


Znowu się nie doczekam.

SDtrollu milczenie to też forma odpowiedzi, więc wszystko jasne. Myślałeś całą noc jak wybrnąć i znowu się nie udało.
 
Ostatnia edycja:

mpDante

Member
Bez reklam
SDman: Ja nie muszę się kolegami zasłaniać i wypowiadam się o tv, które sam osobiście testowałem kilka dni u siebie w domu. Poza tym, ze względu na pracę mam dostęp do nowych TV i sobie je mogę pooglądać w zaciemnionym miejscu. Nie zagłębiem się też w inne aspekty TV jak jasność w hdr, tylko wprost oceniam czerń. Oceniam na materiałach 4K z napisami i bez... a nie jak ty na kablówce.

Nie wrzucam też linków z testami pod tezę. Wystarczy otworzyć testy rtings.com i widać, że nie ma klasycznego lcd z tak wysokim kontrastem jak Q70R... Pomimo tego nadal uważam Q90R jako jeden z najlepszych TV, gdzie niższy kontrast dobrze ukrywają liczne strefy wygaszania, ale Q85R i tym bardziej Q80R to porażka pod względem czerni. Jeżeli ktoś twierdzi inaczej to albo jest ślepy albo widział te TV tylko na oswietlonej ekspozycji sklepowej, gdzie nawet na IPSach widać czerń :D
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
...Oceniam na materiałach 4K z napisami i bez... a nie jak ty na kablówce.
... Pomimo tego nadal uważam Q90R jako jeden z najlepszych TV, gdzie niższy kontrast dobrze ukrywają liczne strefy wygaszania..
Jeśli materiały na kablówce grają świetnie to możesz (jeśli masz wyobraźnię) wyobrazić sobie jak grają z materiały 4K z apek, a kosmoosem jest BR 4K.
Q90R to fantastyczny TV, ale powstał Q90T w pierwszych ocenach źle odebrany bo mniej stref itd.
Po szczegółowych testach lepszy algorytm załatwia mniejszą ilość, a diody dual led dają lepszą paletę mimo matrycy 8bit.

No ale cóż Ty masz prawo uważać, że Q70R jest lepszy oczywiście tylko w nocy bo w dzień nie ma najmniejszych szans.
 

SDman

Banned
...Oceniam na materiałach 4K z napisami i bez... a nie jak ty na kablówce.
... Pomimo tego nadal uważam Q90R jako jeden z najlepszych TV, gdzie niższy kontrast dobrze ukrywają liczne strefy wygaszania..
Jeśli materiały na kablówce grają świetnie to możesz (jeśli masz wyobraźnię) wyobrazić sobie jak grają z materiały 4K z apek, a kosmoosem jest BR 4K.
Q90R to fantastyczny TV, ale powstał Q90T w pierwszych ocenach źle odebrany bo mniej stref itd.
Po szczegółowych testach lepszy algorytm załatwia mniejszą ilość, a diody dual led dają lepszą paletę mimo matrycy 8bit.

No ale cóż Ty masz prawo uważać, że Q70R jest lepszy oczywiście tylko w nocy bo w dzień nie ma najmniejszych szans.
 

VitoCx

Member
Panowie dla niego wyniki uznanych testerów w branży to tylko cyferki, on jest praktykiem.. rozumiecie?:lol: Dlatego dyskusja z tego typu trollem jaskiniowym, to jak walka z wiatrakami.
Jego oko wyłapuje takie niuanse w obrazie, których nikt inny nie dostrzega. W zasadzie profesjonalni kalibratorzy powinni zrezygnować z zakupu drogich urządzeń pomiarowych, tylko zatrudnić naczelnego farmazona tego forum, aby rzucił okiem na matrycę i wstukał z pilota magiczną kombinację ustawiając w ten sposób obraz średniej klasy tv do poziomu referencji.
Wydobędzie maxa a nawet więcej, no po prostu cuda na kiju:fool:
Gość jest totalnie skompromitowany na własne życzenie. Tak się kończy opowiadanie i powielanie bzdur, nie mając o tym zielonego pojęcia a ponadto podpierając się często celową nieprawdą.
Różnica pomiędzy nim a pozostałymi użytkownikami jest taka, że nikt z poznanych mi tu osób nie zgrywa specjalisty na siłę, próbując zabłysnąć. Widocznie kompleksy nie dają mu żyć, dlatego kreuje się na kogoś zupełnie innego w sieci, żeby je nieco w życiu prywatnym zaleczyć. Żałosne, że gość w zaawansowanym wieku ma takie jazdy.
 

SDman

Banned
Bez najmniejszego kłopotu, "kompromitować" zamierzam się dalej, nic Tobie do tego, takie są prawa forum -nawet tego.
Admin tego forum nie istnieje, celowe informowanie prv użytkowników działa doskonale, jestem absolutnie niewygodną osobą dla interesów właściciela forum zdaję sobie z tego sprawę.
 
Ostatnia edycja:
Do góry