Samsung Q95T czy Q91N

rafi22

Member
Podepnę się z tematem. Z racji iż dostałem zwtot kasy za zeszłoroczny 75Q90T( 9900zl) powstał dylemat na co się przesiąść. Najchętniej bym celował w oleda typy A90J z racji iż jest jasnoc jest na przyzwoitym poziomie. Niestety to wiąże się z dopłatą 2.5k i niestety kosztem 10 cali w dół. Tak więc może ktoś wypowiedzieć się z jak by zestawić a90j z QN90a. Tv głównie pod XSx oraz netflix. W Q90T troszkę brakowało mi lepszej czerni, czy zmiana na QN90a byłaby najbardziej rozsądna? Oczywiście teraz jest 75QN91a za te same pieniądze czyli 9900

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

A wiesz, że 75QN91 jest teraz w ratach za 8999,10 zł? Wcześniej była nawet promocja w sklepie w ratach za 9400zł i jeszcze Samsung zwracał 1000zł czyli wychodził za 8400zł. Akurat sam celuje w ten telewizor.
 

mpDante

Member
Bez reklam
W mediaexpert powinieneś mieć 75QN91A w ratach za 8999 (normalnie 9999).
Niewiele drożej jest oled 77B13, nad którym sam się zastanawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To oled i tak wygra w konfrontacji jakości.
Brałbym Oleda zdecydowanie.
Radość duża nie tylko przy zakupie.
 

SDman

Banned
OLED OLED`owi nie jest równy
Każdy OLED ma lepszą czerń co z racji braku podświetlenia jest oczywiste.
8 294 400 stref na chwilę obecną jest nie możliwe dla LCD.
Błędem jednak jest myślenie, że tylko ten parametr stanowi o jakości obrazu z różnych sygnałów wejściowych w "Telewizorze".
Bardzo ważne są inne parametry, które również mają wpływ na obraz:
- gradacja szarości (szczegóły w ciemnych scenach, niebo, tonacja ludzkiej skóry)
- szczegóły obrazów ruchomych (boisko piłkarskie, zawodnicy w ruchu, piłka)
- jakość obrazu statycznego (plansze, zdjęcia)
- skalowanie (sygnały gorszej jakości niż natywne)
- możliwość wysterowania palety barw bez kalibracji profesjonalnej
- brak odbić pomieszczenia (dla wielu z racji okien w pokoju bardzo istotne)
- dobre kąty widzenia
- jakość streamingu (często pomijany w testach). Przykład: 58pus8535 Netflix -obraz gorszy niż ten sam materiał puszczany
z konsoli PS3 przez Hdmi ! Oczywiście na tym samym TV.
- zaimplementowany system (jego przejrzystość, szybkość i stabilność)
Nie wspominam o parametrach da graczy i jakości dźwięku z samego TV.

Nie jestem przeciwnikiem OLED ale zwyczajnie trzeba mieć kasę bo najtańszy OLED nie koniecznie każdego zadowoli.

W zeszłym roku był na forum kolega @Petru23 to jak testował TV nie uświadczymy nigdzie,
oczywiście dotyczy to tylko tych co traktują odbiornik TV jako coś do oglądania programów telewizyjnych, a nie "dem4k".
Zamawiał kilka TV i niejednokrotnie miał obok siebie 2 odbiorniki w domowych warunkach z oknami, ze słońcem, itd, itp.
Jestem Pewien, że jest Nas wielu i wypada tylko podziękować za taki wysiłek. Nigdy nie miał OLED`ów bo nie chciał.

Używanie argumentu każdy OLED wygra z każdym LCD, jest nie prawdziwe.
Potrzeby i warunki oglądania każdy z Nas ma inne.
Jeżeli ktoś dużo ogląda kanały TV (np. sportowe) do tego w dzień i ma nasłoneczniony pokój, to OLED nie jest już taki
oczywisty, jestem pewien, doskonale wiesz, że tak nie jest.
Jeśli wygra (minimalnie) na planszach stworzonych pod tą technologię czy kropkach, kreskach testowych to i tak może przegrać w codziennym użytkowaniu.
Sprzedaż OLED jest zwyczajnie bardziej opłacalna niż LCD więc nakręcają ją wszyscy -Chyba się powtarzam.
Wypalenia mimo prób poprawiania, usprawniania nadal mogą się przytrafić, a używając TV w sposób beztroski jeszcze szybciej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sprawdź na własne oczy przed zakupem i zmienisz zdanie tak jak inni wątpiący. Oled jest OLED !
 

SDman

Banned
Sprawdziłem A11 i jeśli ktoś chciałby udowodnić, że to jest w całokształcie lepszy odbiornik niż QN91A to naprawdę jego wiedza o parametrach obrazu jest słaba.
 

mpDante

Member
Bez reklam
No właśnie, oled A1 ma jasność ok.400 nitów, więc ciężko to do czegoś porównać... za to podobo ma najlepsze odwzorowanie barw już fabrycznie.
 

VitoCx

Member
Czy ty to robisz specjalnie? Jesteś tak zafiksowany na punkcie oledow ze rzygac się już chce. A11 to nie jest flagowy model, który różni się znacząco specyfikacja od mocniejszych braci. Słabszy procek, brak hdmi 2.1 i matryca 60hz. To nie jest twój kombajn do skalowania obrazu z kablówki. Zrozum to wreszcie ze ludzie oglądają również treści wysokiej jakości dla których a11 będzie super wyborem. Skalibruj profesjonalnie tv, odpal film na BR i ten oled jeśli chodzi jakość obrazu, wciągnie nosem każdego LCD.
 

Pihexur

Member
Czy ty to robisz specjalnie? Jesteś tak zafiksowany na punkcie oledow ze rzygac się już chce. A11 to nie jest flagowy model, który różni się znacząco specyfikacja od mocniejszych braci. Słabszy procek, brak hdmi 2.1 i matryca 60hz. To nie jest twój kombajn do skalowania obrazu z kablówki. Zrozum to wreszcie ze ludzie oglądają również treści wysokiej jakości dla których a11 będzie super wyborem. Skalibruj profesjonalnie tv, odpal film na BR i ten oled jeśli chodzi jakość obrazu, wciągnie nosem każdego LCD.
Ciężko zrozumieć co Ty napisałeś.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry