Samsung PS50c6900 zastąpi c7000?!

Fatal1ty

New member
Słyszałem od gościa z Samsunga, że seria c7000 jest wycofana i zastąpi je model c6900 następnie tą samą informacje podał sklep internetowy. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie????
 
Ostatnia edycja:

cassey

New member
Ten tv ma 3D ale nie ma Real Black Filter, może to bedzie wersja 3D dla ubogich. Pewnie plazmy za 7 tysi z nieprzydatną dla wielu (w tym i dla mnie) funkcją 3D niezbyt dobrze schodziły. Tylo ciekawe czy szumna "super funkcja" trójwymairu nie pojawi sie kosztem innych parametrów jak to zwykle bywa

Swoją drogą pojawił się nowy konkurent dla lg 50 pk 950, który posiada Motion Judder Canceller

A tak przy okazji czy ktoś sie orientuje czy szarpanie obrazu przy 1080 p (jak to ma podobno miejsce w c 6500) może być kwestią braku MJC w w tym modelu?
 
Ostatnia edycja:

redlum

New member
Bez reklam
Idąc twoim tokiem rozumowania - że 3D słabo się sprzedaje - to C6900 - powinien mieć to wszystko co C7000 oprócz 3D. Ale że jednak postanowili odjąć parę innych rzeczy - a zostawić 3D - to można powiedzieć że 3D jest dobrym hasłem marketingowym - na które ludzie bardziej dają się nabierać niż Real Black Filter.
 

cassey

New member
Częściowo masz rację, chodziło mi jednak o oto że ludzie nie byli skłonni wydać dodatkowo 3 tys PLN za bajer w stylu 3D + koszt okularów itp, co nie oznacza że ta funkcja wcale ich nie interesuje. Należy to jednak na razie traktować w kategoriach gadżetu a nie jakiejś ciekawej funkcji bo dopracować trzeba jeszcze wiele. Nie zmienia to jednak faktu, że ludzie na pewno bardziej będa skłonni wydac kasę na tiwi z 3D niż Real Black Filter. Dlatego wydaje mi się że wypuszczaja dużo tańszy model z 3D bo c7000 było zdecydowanie za drogie i nie schodzilo tak dobrze, gdyby schodzilo, na pewno nie wypuszczaliby tanszej alternatywy.
 

dante83

New member
Częściowo masz rację, chodziło mi jednak o oto że ludzie nie byli skłonni wydać dodatkowo 3 tys PLN za bajer w stylu 3D + koszt okularów itp, co nie oznacza że ta funkcja wcale ich nie interesuje. Należy to jednak na razie traktować w kategoriach gadżetu a nie jakiejś ciekawej funkcji bo dopracować trzeba jeszcze wiele. Nie zmienia to jednak faktu, że ludzie na pewno bardziej będa skłonni wydac kasę na tiwi z 3D niż Real Black Filter. Dlatego wydaje mi się że wypuszczaja dużo tańszy model z 3D bo c7000 było zdecydowanie za drogie i nie schodzilo tak dobrze, gdyby schodzilo, na pewno nie wypuszczaliby tanszej alternatywy.


@cassey gdzie ty widzisz róznice w cenie :) 100zł :smile:

na skąpcu masz 50 C6900 za 4899 a 50 C7000 jest za 5005.

Pozdro
 

redlum

New member
Bez reklam
jakiś miesiąc temu sprawdzałem cenę 50C7000 - była w granicach 5tyś - więc za bardzo się nic nie zmieniło. To raczej C6900 jest uważany za nowość - temu ma tak wysoką cenę. C7000 jest nowym modelem i raczej nie znikną ze sprzedaży - bo zawsze się znajdzie ktoś kto wyda te parę stówek więcej, aby mieć "lepszą" plazmę - a w tym przypadku - to jest najwyższy model plazmy Samsunga (do czasu pokazania się C8xxx).
 

cassey

New member
no tak macie rację, pomyliłem cenę c 7000 z innym telewizorkiem

a co powiecie o różnicy w samej jakości obrazu między c 7000 a c 6500 bo 3d i Real Black to wiadomo? warto dokładać tysiaka?
 

cassey

New member
Czy znalazl sie juz jakis nabywca 6900?
Jaka jest roznica pomiedzy tym modelem a c 7000? Ze specyfikacji na stronach samsunga ciezko cos wyczytac, nie roznia sie niczym.
W necie ceny tych modeli sa zblizone, ale w markecie gdzie wolalbym kupic tv i go dokladnie obejrzec 7000 jest o 2 tys drozszy, wiec musialbym kupic 6900.
No i teraz dylemat czy kupic 6900 w markecie czy 7000 w necie (cena podobna czyli ok 5 tys)
Moze ktos doradzic, prownywal ktos te modele? ja ich niestety w sklepie kolo siebie nie moglem postawic bo byl tylko 7000 na wystawce.
 

redlum

New member
Bez reklam
ze specyfikacji wynika że C6900 nie ma Real Black Filter - możliwe że jakieś różnice mogą jeszcze wyjść w trakcie użytkowania (np większe bzyczenie lub jego brak itp). Ale jak za taką samą cenę możesz mieć lepszy model - to nad czym tu się zastanawiać?
 

cassey

New member
Lepszy tzn Twoim zdaniem który? bo na razie niestety nikt ich jeszcze nie porównał.
Jeżeli nie ma między nimi różnic (poza filterm oczywiscie) to wole wydać 5 tys w markecie na 6900 i dokladnie go sobie obejrzec niz ryzykowac zakup przez neta, no chyba ze c 7000 ma jakies lepsze parametry to wtedy w tej cenie kupie teoretycznie lepszy model obarczony pewnym ryzykiem.
W Samsungu powiedzieli ze nie ma miedzy nimi zadnych roznic oprocz Real Black Filter ale jak pytalem o matryce to Pan mi powiedzial ze nie udzielaja informacji dotyczacych szczegołów specyfikacji odnosnie zastosowanych w danym modelu matryc. C 7000 widzialem i jest ok, opinie tez nienajgorsze, jezeli 6900 ma to samo to fajnie, gorzej jak kosztem obnizki ceny "na wejsciu" wsadzili cos mniej gramotnego. Jestem ostrozny bo nie takie numery widzialem u znajomych jak kupowali sprzęt :D diabeł tkwi w szczegółach jak to mówią.
Wystarczy zreszta popatrzec jak to robi samsung w lcdkach - matryce SQ1 albo inne cuda w tym samym modelu, a najlepsze jest to ze w niektorych sklepach zagladac nie pozwalają do kartonu, czyli wracamy do ery kupowania kota w worku, ehh
 
Ostatnia edycja:

TomRS

New member
Witam

od czwartku jestem posiadaczem c6900 - jak na razie coraz bardziej zadowolonym :) Zastanawiałem się również nad c7000, ale po ogladaniu w sklepie jednego i drugiego, nie mogłem się oprzeć wrażeniu, że w c7000 czerń jest bardziej szara niż w c6900 (ustawienia były takie same na obu tv). Pozostała specyfikacja jest wg strony samsunga identyczna. Po tych kilku dniach użytkowania, mogę powiedzieć, że coś jest na rzeczy w "układaniu się" panela w plazmie. Po wyciągnięciu sprzętu z kartonu kolory, były takie średniej jakości i byłem trochę zawiedziony (a egzemplarz sklepowy miał naprawdę ładny obraz). Poczytałem o tzw docieraniu plazmy, i kiedy nie oglądałem filmów, używałem pliku z 120 obrazami które to układanie mają wspomagać. I faktycznie wczoraj Indiana Jones wyglądał bez porównania lepiej niż pierwszego dnia. Teraz obraz jest kolorystycznie już mocno zblizony do tego co widzimy w kinie (wg mnie oczywiscie). Sprzęt jest cichy - delikatne brzęczenie słychać tylko przy bardzo jasnych obrazach kiedy dźwięk jest całkowicia ściszony. Jedyny problem który zauważyłem na dziś, to nagrywanie PVR - działa bez zarzutu na TVP wszystkich (również HD), natomiast TVN, Polsat i reszta komercyjnych stacji nadających cyfrowo naziemnie - obraz idealnie, a dźwięk zrywa. Wyglada to na jakiś problem z softem - może ktoś się spotkał z czymś podobnym ?. Jak macie jakies pytania, to walcie śmiało, postaram się odpowiedziec w miarę możliwości.
 

cassey

New member
Dzięki kolego za jakieś info,
jak mozesz to napisz jeszcze jak wygląda sprawa z filtrem a wlasciwie brakiem Real Black, czy odbija mocno, bo niektorzy twierdzili ze c 7000 odbijal bardziej niż nizsze modele,
Czy brak tego Real Black wpływa Twoim zdaniem na jakośc obrazu? np jest inny kontrast albo obraz mniej przygaszony niz w c7000? Pisales ze czern lepsza niz w c7000, a jak bys sie odniosl do bieli, zauwazalne sa jakies roznice miedzy tymi tv?
Podlączales moze pod Blue Rayka czy najlepsze jeszcze przed Tobą? :D
 

TomRS

New member
Dzięki kolego za jakieś info,
jak mozesz to napisz jeszcze jak wygląda sprawa z filtrem a wlasciwie brakiem Real Black, czy odbija mocno, bo niektorzy twierdzili ze c 7000 odbijal bardziej niż nizsze modele,
Czy brak tego Real Black wpływa Twoim zdaniem na jakośc obrazu? np jest inny kontrast albo obraz mniej przygaszony niz w c7000? Pisales ze czern lepsza niz w c7000, a jak bys sie odniosl do bieli, zauwazalne sa jakies roznice miedzy tymi tv?
Podlączales moze pod Blue Rayka czy najlepsze jeszcze przed Tobą? :D

Z odbijaniem nie ma wg mnie problemu, jest w normie. Natomiast im jaśniej w pomieszczeniu, tym bardziej trzeba podkręcać jasność, żeby uzyskać dobry efekt - no ale to chyba nic dziwnego i taka uroda plazmy, że lepiej wypada w pomieszczeniach nienasłonecznionych. Co do porównania z c7000 - mi sie zdecydowanie bardziej podobał obraz w c6900 -jest taki bardziej wyrazisty i zdecydowany dlatego go wybrałem. Blue Raya jeszcze nie mam, więc pełni możliwości TV jeszcze nie widziałem, ale nawet 1080i z marketowego DVD Manta robi duże wrażenie. Jak na razie nie mam powodów do marudzenia :)
 

cassey

New member
No to cos już wiemy :)
Ktoś jeszcze może się podzielić uwagami na temat 6900?

W moim cudownym MM nie było nawet mowy o postawieniu koło siebie dwóch modeli samsunga. "Oni" się tym nie zajmują, tam jest wyspa samsunga i żadnego porównania przeprowadzić się nie da, hehe. Poza tym przedwczoraj przed zamknieciem sklepu mieli na stanie 4 szt 6900 w cenie 4999 plus wystawowy, a juz nastepnego dnia popołudniu nie mieli zadnego, wystawowy tez zniknął. Ciekawa sprawa bo wszystkim wciskaja lcdeki i ledy a tu nagle plazmy za niemałe bądź co bądź pieniądze znikają w kilka godzin. Niedługo będzie bezvacie więc zapewne wystawią te "sprzedane" juz sztuki za 7999 minus vat i znowu się masa "nie-idiotów" na to nabierze.
Tak czy inaczej 6900 już nima i sami zmuszają ludzi do zakupów w internecie. A zatem za ok 5 ty mozna miec i 6900 i 7000 także zostaje do rozwiazania mały dylemacik, a jak nie mozna nigdzie na zywo porównać to sprawa nie jest taka prosta.
 
Ostatnia edycja:

cassey

New member
Czy ktos sie moze orientuje jak obecnosć filtru Real Black w c 7000 wpływa na wyświetlany obraz i czy rzeczywiście jest różnica w odbiciach przy ogladaniu tv np. bez tego filtra.
Spotkałem sie z opiniami że
1. Real Black daje bardziej przygaszony obraz, ale lepszy kontrast
2. niższe modele Samsunga bez Real Black odbijaja mniej światła niż np. c 7000 z tym filtrem
3. w c 7000 czarny jest bardziej szary niz w podobnym modelu c 6900, czy może być to sprawa obecności filtra?
Czy obecnośc tego filtra rzeczywiscie moze jeszcze bardziej "przyciemniac" obraz z plazmy niż w tv bez filtra?
Proszę o opinie
 

cichom

New member
Cześć,

Moja opinia bazuje na tym co widziałem w MM. Były postawione obok siebie ps50c6500 i ps50c7000 i kawałek dalej ps50c6900.

Real Black na pewno daje głębszą czerń. Bez dwóch zdań widać to gołym okiem. Ale ma też wady. Obraz zmienia się wraz z kątem pionowym. Patrząc ostro z góry lub z dołu na TV praktycznie już nic nie widać tylko czarny obraz (ale mam tu na myśli już ekstremalne kąty). Na c6900 i c6500 nie ma tego efektu.
Patrząc na TV na wprost przygaszenia nie zauważyłem.
Odblaski raczej podobne na wszystkich trzech TV, przy czym obok jeszcze stała plazma z serii 5 i ona moim zdaniem już dużo bardziej odbijała.

Jeśli komuś zależy na braku degradacji jasności przy zmiennych kątach pionowych to kierować się powinien ku c6900, jeśli na tym nie zależy to lepiej chyba wybrać c7000, który mimo wszystko oferuje głębszą czerń.
Sam zdecydować się nie mogę, choć bardziej skłaniam się do c7000, ale muszę go jeszcze raz odkładnie obejrzeć.
 
Do góry